Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.537
|
čitano: 6.317.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Mislim da je ovdje Cordas u pravu, ali samo sto se tice kalorija i unosa istih. Sto se tice zdravlja, to je tek druga tema.

 

2000kcal na kraju dana je ipak 2000kcal, ali ih je sigurno bolje unijeti iz dobro slozene prehane. Razlog tome je sto pojedes 100g cokolade i imas vec 400/500kcal. Neki ljudi na dijetama su na 1500/200kcal i treba znati iz toliko kalorija napuniti zeludac i ne biti gladan, a unijeti dovoljno proteina da zadrze misicnu masu. Zato pazite sto jedete na dijeti

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...
Cordas kaže...

Ne postoje dobri i loši(smećasti) UH. Ugljikohidrat je ugljikohidrat. I da, u kruhu nema ništa loše.

 Jasno da ne. Onda nek unosi tih 2000kalorija jedući čokoladu i kiki bombone.

 

I pls nemojte mi linkat lika koji živi na mars čokoladicama itd.

 

previše brijete na brojke i kalorije, a jedete smeće (čast izuzecima)

Ne vidim nikakav argument u ovome kontra mojoj tvrdnji. I dalje kažem, ugljikohidrat je ugljikohidrat, došao on iz kruha ili iz integralne riže. 

Ako mu je najzgodnije unositi UH kroz kruh onda neka ga unosi kroz kruh, pod uvjetom da ostatak makrosa bude on point, a mikrose riješi kroz nutritivno bogate namirnice (voće, povrće, riba, žumanjak etc.) 

Iako, realno, odabir namirnica vjerojatno nema veze s tim što on ne gubi kilograme, nego prije to što ipak nije spustio kcal unos dovoljno nisko ili mu se usporio metabolizam tako što je s vremenom naviknut na tu brojku od 2000 kcal. Sasvim sigurno mu izbacivanje kruha neće pomoći s tim. No hard feelings.

 

I da, šira slika ljudi, treba gledati širu sliku.

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne radi se tu o zbacivanju kruha, radi se o tome da zdravo jede, i zdrvao i skida kilograme.

 

Siguran sam da trenira 3x tjedno, nekakav no name program za pojačanje snage, bez imalo kardija i čudi se što ne mršavi, a ubija se.

 

On misli da tu ima 2000kalroija, a ima možda i više.

 

Ugl. kalorije su kalorije, kvantiteta nije kvaliteta o tome pričam, a nek unosi 505 bombonima ako hoće, njegova stvar.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Ne radi se tu o zbacivanju kruha, radi se o tome da zdravo jede, i zdrvao i skida kilograme.

 

Radi se o tome da kruh nije nezdrav i da je vrijeme da ljut to shvate. 

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Pa nije nezdrav, no nije isto jesti onaj za 3kn iz pekare i onaj od 13 integralni itd.

jel to ista kvalietat kruha, nevezano za cijenu

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Pa nije nezdrav, no nije isto jesti onaj za 3kn iz pekare i onaj od 13 integralni itd.

jel to ista kvalietat kruha, nevezano za cijenu

 Tu sad već ulazimo i u igru glikemijskog indeksa.Ta dva kruha su kalorijski veoma blizu, ali je GI ono što ih bitno razlikuje.To je malo naprednija tematika već.

11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Koristim PHUL trening 4x tjedno,kardio sam radio,povremeno i vikendom nogomet.

edit:slazem se s onim gore napisanim.Biti na 1500 kcal i unositi 200 grama proteina nije lako...

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 0:54 (drakula789).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

ti si sam sebe ubio.

Imaš pun kurac posla, a ti se uhvatio računanja kalorija više nego posla.

 

zašto se ne ubiješ od treninga, jedeš malo i ništa i skinut ćeš 20kg do maturalca. Ti nećeš i ne možeš izragdit mišić i skinut 20kg samo tako, pogotovo ako si dosad sjedio i jeo dok igraš igre.

 

Kad ti čvrsto odlučiš rastopit to smeće sa sebe, to će ić, a dotad samo se ubijaj računanjem pa vidi dokud ćeš.

 

Ja kad topim sa 100+ na 95-, nit računam nit se sekiram. Smanjim smeće, aktiviniji sam, i jači su treninzi i eto, padnem 5-8kg ladno. 

Znači bez kalkulatora i kalorija, samo se držiš nekih načela i ide.

 

I nemoj molim te fantazije meni je metobaolizam spor. Imaš ono 20god, možeš ui mjesec dana promjenit 4 kategorije ako hoćeš.

Kreni ozbiljno, ali pusti računanje i te fantazije to je za neke druge dečke. TI samo radi više nego unosiš i budi najveći radnik stalno, da vidiš kako znoj sa tebe curi, a skidaju se kile, kao same od sebe.

 

Previše fantazirate, a malo radite.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Nitko neće pojest čokoladu, a ostatak dana jest posni sir i povrće. To jednostavno ne ide tako.
Broj jedan, zdrava hrana ima odvratan okus nakon junka.
Dva, kalorije koje se dobiju iz hrane koja nema visoku nutritivnu vrijednost će samo privremeno utažit glad, što znači novi obrok za sat-sat i pol, tako da se dan završava u kalorijskom suficitu.
Tri je faktor ovisnosti, ovisnosti o kombinaciji UH/masti te glutenu i kazeinu (stavljaju i kofein u hranu, čak i kanabis u zemljama koji su legalizirali rekreativnu i medicinsku upotrebu marihuane...) na koju se danas u americi gleda kao na ovisnost o drogama i alkoholu, što znači da se treba pošteno izmučit da bi se uklopilo junk u inače idealnu prehranu...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Sve se to moze, samo biti konstantan i ostaviti ego doma, jer on kod dosta ljudi najvise pati kada si prije dizao odredene kilaze, a sad odjednom nemozes. Malo po malo i mislim da si u 6/7mj na starom

 Ma kilaze su najmanji problem,ja se toliko brzo vratim da je to zbunjujuce i meni. 200kg deadlift nakon 2-3 tjedna mi je lagano. Treba sad izgubit 10-15 kila sala 

l<l<l<l<l<l
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Nitko neće pojest čokoladu, a ostatak dana jest posni sir i povrće. To jednostavno ne ide tako.
Broj jedan, zdrava hrana ima odvratan okus nakon junka.
Dva, kalorije koje se dobiju iz hrane koja nema visoku nutritivnu vrijednost će samo privremeno utažit glad, što znači novi obrok za sat-sat i pol, tako da se dan završava u kalorijskom suficitu.
Tri je faktor ovisnosti, ovisnosti o kombinaciji UH/masti te glutenu i kazeinu (stavljaju i kofein u hranu, čak i kanabis u zemljama koji su legalizirali rekreativnu i medicinsku upotrebu marihuane...) na koju se danas u americi gleda kao na ovisnost o drogama i alkoholu, što znači da se treba pošteno izmučit da bi se uklopilo junk u inače idealnu prehranu...

 Ovo je ključ. Uz to, zdrava prehrana uključuje konzumaciju hrane nižeg GI pa imaš manje napade gladi (manja oscilacija inzulina), unosiš više vlakana pa si sitiji, manje prerađenu hranu pa je crijevna mikroflora raznolikija, bolje podnosiš hranu i sl...al to su ipak dublje teme od "samo trpaj i diži"...teško je da ćeš trpat krafne svaki dan i ostat konzistentan u kalorijskom unosu kad dođe vrijeme da jedeš posni i zobene

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

Zapravo, ugljikohidrati neke ljude znaju uspavati, tako da, ostavi nesto carbsa za prije spavanja pa pojedi. 

Sir i orasasti su zastarjela kombinacija, ok je ako ti ostalo proteina i masti, ali da je must have, nikako nije

 Nema dobrog sna bez uzimanja UH prije spavanja. U biti, bilo koji suplement ili hrana koja diže lučenje inzulina će imati povoljan utjecaj na spavanje. 

fila2208 kaže...

https://m.shopbuilder.hr/kako-pravilno-izvesti-dodatna-ponavljanja-a3331?utm_source=facebook.com&utm_medium=cpc&utm_content=lookalike-visitors&utm_campaign=shop.post.hr

 

Inače veliki pobornik dodatnih  daj još dva, ide još. 

ta dva razlikuju dječake i muškarce. 

svakako ako ste dovoljno sigurni u sebe i kolegu, dati sve od sebe  rezultati neće izostati 

 Jako bitna konstatacija.. ako ne poznajete svoje tijelo i imate za spotera krkana koji vas previše forsira.. eto ozljede. 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

pogodite gdje sam

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

pogodite gdje sam

 Mc Donald's, 🤭

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Vi koji ste već kupovali, znaju li biti kakvi veći popusti na suplemente za black friday? Prvenstveno mislim na myprotein.co.uk jer sam oduvijek od tamo naručivao jer su puno jeftiniji od myprotein.hr i ostalih "naših" dućana. Ne znam dal mi se čini al nekako im je sada velika cijena dostave za HR, valjda su digli, 22 funte. Pa ako bude kakvih velikih popusta mogli bi se skupiti i naručiti nešto?

14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Dostava je enormna kod naručivanja u drugim valutama jer žele da svatko naručuje u lokalnoj valuti... do 400kn dostava je 50kn, do 900 25, a poslije badava

 

I kad uračunaš dostave u eurima i funtama, izgubi se svaka ušteda u razlici cijena HRK i EUR, isprobavao sam

 

Pretplati se na njihov newsletter, regularne cijene su visoke, ali imaju 30% popusta na proteine i 50% na sve pilule svako malo pa se tada isplati

6 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Pa nije nezdrav, no nije isto jesti onaj za 3kn iz pekare i onaj od 13 integralni itd.

jel to ista kvalietat kruha, nevezano za cijenu

 ja si sam pečem kruh od integralnog brašna, dodam zobene, lan, proso, razne sjemenke, ma milima.

 

što se tiče kruha integralni jest zdraviji no nema nižu kalorijsku vrijednost pa se mnogi zeznu i jedu ga previše.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
crazy_luđak kaže...

Dostava je enormna kod naručivanja u drugim valutama jer žele da svatko naručuje u lokalnoj valuti... do 400kn dostava je 50kn, do 900 25, a poslije badava

 

I kad uračunaš dostave u eurima i funtama, izgubi se svaka ušteda u razlici cijena HRK i EUR, isprobavao sam

 

Pretplati se na njihov newsletter, regularne cijene su visoke, ali imaju 30% popusta na proteine i 50% na sve pilule svako malo pa se tada isplati

 ma znam, tih popusta ima stalno, i ispadne jeftinije u funtama s dostavom nego na .hr, ali ne previše, npr ispalo bi me 500kn 5kg wheya s okusom, 1kg peanut buttera i metalni shaker.

 

Mislio sam možda da će biti neki kodovi za free shipping, bilo je prije par mjeseci sam kupio neke stvari i besplatno su poslali u hr, ili za neku siću od 3-4 funte

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Anđeo bez falinge kaže...
fila2208 kaže...

Pa nije nezdrav, no nije isto jesti onaj za 3kn iz pekare i onaj od 13 integralni itd.

jel to ista kvalietat kruha, nevezano za cijenu

 ja si sam pečem kruh od integralnog brašna, dodam zobene, lan, proso, razne sjemenke, ma milima.

 

što se tiče kruha integralni jest zdraviji no nema nižu kalorijsku vrijednost pa se mnogi zeznu i jedu ga previše.

 Imaš kalup neki, stanadrno ili imaš neki pekač?

zvuči super

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
crazy_luđak kaže...

Dostava je enormna kod naručivanja u drugim valutama jer žele da svatko naručuje u lokalnoj valuti... do 400kn dostava je 50kn, do 900 25, a poslije badava

 

I kad uračunaš dostave u eurima i funtama, izgubi se svaka ušteda u razlici cijena HRK i EUR, isprobavao sam

 

Pretplati se na njihov newsletter, regularne cijene su visoke, ali imaju 30% popusta na proteine i 50% na sve pilule svako malo pa se tada isplati

 Ne bas vise manje za hr samo, problem je sto polleo valjda drzi nas dio i sve su napravili da se narucuje sa hr stranice, koja je dosta skuplja i nema nikad onak dobrih popusta ko uk(za ostale nzn kak je jer ne pratim)

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
6 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 Imaš kalup neki, stanadrno ili imaš neki pekač?

zvuči super

 ima' kalupe za kupiti..ovakav imam

 

 bez kvasca (germe)

 

u kriglu od pola litre izlijem 2/ 3 dcl jogurta, prašak za pecivo, kašičicu sode bikarbone, žlicu maslinova ulja, soli ili ne, po izbou i to ti lijepo buja (dovoljno je 5 min.) 

u plastičnu zdjelu istreseš integralno brašno i bubneš što hoćeš unutra, sjemenke i sve što sam naveo i promiješaš.

poslije uspeš sve iz krigle u posudu gdje je brašno i dodaci, i sve to ručno promiješaš. (ne treba ti mikser)

ne smije biti rijetko, već solidno gusto onako da lagano otpada s kašike...

 

prije toga si pripremio posudu na slici tako da si odrezao (masni papir) veličine dna posude da se napravljena smjesa ne zalijepi.

 

sve istreseš u tu posudu, lagano gladilicom izravnaš i još ako hoćeš gore pospeš nekakve sjemenke, proso, lanene i sl, te ih lagano zagladiš da se ukomponiraju u tijesto pri vrhu.

 

pećnica već mora biti zagrijana na 200 C

 

posudu sa smjesom staviš u pećnicu i nakon 5 minuta malo zarežeš nožem na desetak mjesta da ne puca kad se smjesa digne...

 

smanjiš temp na 180 i pečeš nekih 45 min...

sve ovisi o pećnici itd...

 

poslije kruh s posudom izvadiš i iznenadiš se kako se je digao bez kvasca

uzmeš nož i lagano iznutra oko rubova posude prođeš, da kruh lakše ispadne iz posude..

 

to je sve.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 6:45 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
dmanz kaže...
crazy_luđak kaže...

Dostava je enormna kod naručivanja u drugim valutama jer žele da svatko naručuje u lokalnoj valuti... do 400kn dostava je 50kn, do 900 25, a poslije badava

 

I kad uračunaš dostave u eurima i funtama, izgubi se svaka ušteda u razlici cijena HRK i EUR, isprobavao sam

 

Pretplati se na njihov newsletter, regularne cijene su visoke, ali imaju 30% popusta na proteine i 50% na sve pilule svako malo pa se tada isplati

 ma znam, tih popusta ima stalno, i ispadne jeftinije u funtama s dostavom nego na .hr, ali ne previše, npr ispalo bi me 500kn 5kg wheya s okusom, 1kg peanut buttera i metalni shaker.

 

Mislio sam možda da će biti neki kodovi za free shipping, bilo je prije par mjeseci sam kupio neke stvari i besplatno su poslali u hr, ili za neku siću od 3-4 funte

Ja sam sad isprobavao na co.uk me 5kg wheya ispadne 42gbp+dostava 22gbp.Za toliko mogu prakticki i u polleu uzeti.

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...
crazy_luđak kaže...

Dostava je enormna kod naručivanja u drugim valutama jer žele da svatko naručuje u lokalnoj valuti... do 400kn dostava je 50kn, do 900 25, a poslije badava

 

I kad uračunaš dostave u eurima i funtama, izgubi se svaka ušteda u razlici cijena HRK i EUR, isprobavao sam

 

Pretplati se na njihov newsletter, regularne cijene su visoke, ali imaju 30% popusta na proteine i 50% na sve pilule svako malo pa se tada isplati

 Ne bas vise manje za hr samo, problem je sto polleo valjda drzi nas dio i sve su napravili da se narucuje sa hr stranice, koja je dosta skuplja i nema nikad onak dobrih popusta ko uk(za ostale nzn kak je jer ne pratim)

 Prije je bilo manje, a očito ovi iz pollea ili ko god upravlja s myprotein.hr nikako ne žele da se naručuje izvana što dokazuje ova tablica. Skoro sve ostale države imaju manju cijenu shippinga i još k tome imaju neke iznose preko kojih je free.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
perkoxcar kaže...
Ja sam sad isprobavao na co.uk me 5kg wheya ispadne 42gbp+dostava 22gbp.Za toliko mogu prakticki i u polleu uzeti.

 

Evo, danas imaš sreće, 5kg wheya 430kn, a bezokusni 392kn.

Ali, koliko vidim, samo danas.

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 8:06 (guls).
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Pa o tome ti pričam...5kg bezokusnog je 550kn, ali s 30% popusta dođe te 385... ako uzima više ljudi dobijete se radi shippinga

 

Ak nemaš s kim naručit, polleo ima svako malo akcije u tom cjenovnom rangu, a ima i na njuškalu ispod 400kg 5kg bezokusnog

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
i7 extreme kaže...
exer1234 kaže...

pogodite gdje sam

 Mc Donald's, 🤭

 njemacka .. preselio se tu :P

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Molim za preporuku, proizvodaca proteina, te sta mislite o ovom novom Go Nutrition. lp
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Napokon sam primjetio gdje grijesim. Nikakav metabolizam, samo kalorije. Nastavljam jace nego ikad!
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
drakula789 kaže...
Napokon sam primjetio gdje grijesim. Nikakav metabolizam, samo kalorije. Nastavljam jace nego ikad!

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

di ste badi bilderi

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice