Savjeti za mršavljenje,vježbe

poruka: 298
|
čitano: 106.552
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Evo želio bih se riješiti viška kilograma pa ako mi netko može napisati nekakav program vježbi koje pomaže u tomu,način ishrane i tako stvari vezane da budem fit {#}

Naravno da ne očekujem rezultate preko noći,spreman sam na muku.Nadam se da nećete popljuvat temu.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Kupi bicikl {#}, i vozi se. U početku ćeš moći 10-ak km dnevno, što više voziš bit češ u boljoj formi i moći ćeš sve više vozit , s tim padaju kile nabijaš si kondiciju, na svježem si zraku i di ćeš bolje. {#}

Ivan
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
8888800000 kaže...

Kupi bicikl {#}, i vozi se. U početku ćeš moći 10-ak km dnevno, što više voziš bit češ u boljoj formi i moći ćeš sve više vozit , s tim padaju kile nabijaš si kondiciju, na svježem si zraku i di ćeš bolje. {#}

Ma imam bajs {#}

Baš sam danas vozio malo,malo košaricu bacio s ekipom i kad sam došo doma trbušnjaci,čučnjevi,kolko se dale,el'.{#}

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
big_guy kaže...

Evo želio bih se riješiti viška kilograma pa ako mi netko može napisati nekakav program vježbi koje pomaže u tomu,način ishrane i tako stvari vezane da budem fit {#}

Naravno da ne očekujem rezultate preko noći,spreman sam na muku.Nadam se da nećete popljuvat temu.

Posto si pocetnik radi ove 3 osnovne vjezbe.

 

Ova tri seta radi tako da, npr. radis 7, 7, 7 sljedeci put 7, 7, 8, onda 7, 8, 8, onda 8, 8, 8 itd...

 

Radi 3 seta zgibova ( radi varijantu koju zovu chin up), sklekova ( nastoji ih raditi 2 sekunde dolje i gore) i neku vjezbu za noge ( preporucam pistolj cucanj, ali za to treba izgraditi snagu ravnotezu), a ako stvarno trebas vjzbai trbusnjake ( oni se vjezbaju tijekom zgibova i cucnjeva, radi viseca dizanja nogama ili hanging leg raises).

 

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Ne znam koliko je zdravo ali ja sam pomoću UN dijete izgubio dobrih 20 kg u 2 mjeseca.

Treba se priviknuti, ali kasnije lakše ide, no kao i svaka dijete nije idealna za organizam.

We are nothing but the stones to pave the way...
12 godina
protjeran
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Najvažnije od svega je da manje jedeš, nači ne bolju hranu, nego manje. Imam frenda imo je 100 kg, točno, nakon 5 mjeseci došo na 60. Manje jeo, tu i tamo teretana, uglavnom hodo svaki dan par km-a, nači samo hodo, poslje postepeno ubrzavo(al on je bio baš je*ački debel). Neznam kolko si ti debel. Ako nisi puno, odi u teretanu neku i pitaj da ti napišu vježbe, tako ćeš najbolje:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Ad4pt3r kaže...

Ne znam koliko je zdravo ali ja sam pomoću UN dijete izgubio dobrih 20 kg u 2 mjeseca.

Treba se priviknuti, ali kasnije lakše ide, no kao i svaka dijete nije idealna za organizam.

Ma nikakve dijete neću uzimati.Najbolje mi je izbaciti slatko,čips i pogotovo izbaciti kasno navečer jesti.Jest ću kao i do sada ali u manjim količinama.Nadam se da ću uspjet {#}

proćerani kaže...

Najvažnije od svega je da manje jedeš, nači ne bolju hranu, nego manje. Imam frenda imo je 100 kg, točno, nakon 5 mjeseci došo na 60. Manje jeo, tu i tamo teretana, uglavnom hodo svaki dan par km-a, nači samo hodo, poslje postepeno ubrzavo(al on je bio baš je*ački debel). Neznam kolko si ti debel. Ako nisi puno, odi u teretanu neku i pitaj da ti napišu vježbe, tako ćeš najbolje:)

 

Ma nisam baš tako debel,imam nekih 87-88 kg na 180 cm.Ma da sam mislio u teretanu ne bih vas pitao za mišljenje.{#} 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2011 22:24 (big_guy).
12 godina
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Najsigurnije,za početak,svaki dan biciklom 10km,pa trčanje koliko možeš,i onda zadnje hodanje što duže,prije nisam mogao prehodati 5km a sada bez problema 40 i više km prehodam,u posljednja 2 mjeseca svaki dan minimalno odvozim biciklom 20km,prehodam 15km,i pretrčim 1.5km,i lagano se kile tope,najduži put što sam vozio biciklom,od semeljaca do aljmaša i nazad,i bez imalo muke,za tih 100tinjak km sam popio 2 litre vode i 2 sendviča pojeo,a po povratku je bila temperatura 35+.

http://www.bug.hr/forum/topic/racunala/procjena-konfepogledajte/112473.aspx?page=0&jumpto=2192724&sort=asc&view=flat
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
proćerani kaže...

Najvažnije od svega je da manje jedeš, nači ne bolju hranu, nego manje. Imam frenda imo je 100 kg, točno, nakon 5 mjeseci došo na 60. Manje jeo, tu i tamo teretana, uglavnom hodo svaki dan par km-a, nači samo hodo, poslje postepeno ubrzavo(al on je bio baš je*ački debel). Neznam kolko si ti debel. Ako nisi puno, odi u teretanu neku i pitaj da ti napišu vježbe, tako ćeš najbolje:)

Naravno nakon vježbe se najedi ko majmun:) Nemoj na tome štedit jer će ti se počet vrtit i to, ali nemoj nepotrebno jest poslje 6 sati, slatko,kave pit, alkohol pit, pokušaj na vodi bit. Nisam siguran ali ima onih proteina za mršavljenje šta se stave u vodu, ali to je opcionalno, neznam kolko to pomaže, ja koristim one koji samo snagu daju,za druge neznam. Obavezno se isteži nakon treninga:) vjeruj mi, to je najvažnije:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
12 godina
protjeran
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Evo ovako nekako par vježbi koje ja radim, uz to treniram rukomet. Tako da ćeš ti morat dosta trčat uz to sve.

Nači prvo trčiš što više možeš, dok ne izdahneš. Nači, oko 10 minuta laganog trčanja, onda 3 serije po 10x trbušnjaci, sklekovi, čučnjevi(Poslje ću ti opisat kakve sve možeš radit). I onda trčanje 6 minuta ali malo brže, ili bicikl vozit. I onda opet 3 serije po 10x(odmor između svake serije. I tako 3 puta izmjeniš.

 

Za trbušne mišiće možeš radit sljedeće: 1.) legneš na leđa, noge savineš, ruke iza glave, spojiš lopatice, gledaš u strop, i dižeš se lagano, noge skupiš (ko na prvoj slici).

                                                                2.) Sve isto samo se dižeš na laktovima, nači lijevo desno na laktove izmjenično

                                                                3.) ruke ispružiš(ko na 2. slici) noge digneš i kod kukova pod 90 stupnjeva da bude i u koljenima pod 90 stupnjeva:) ili pokušaš malo ispružit, i ideš sa nogama lijevo desno nači njihaš se:)

                                                                4.) ispružiš se totalno, noge ispružiš, zategneš koljena i prste privučeš k sebi, i dižeš noge, ne previše, dovoljno je pol metra u zrak i manje, 5 puta ravno 10 kružno, kako oćeš.

Za ručne, odnosno vrste sklekova: 1.) obični sklek,to znaš valjda:))

                                                        2.) Superman sklek:) Nači u spuštanju jedno nogu privučeš sebi ali da ne diraš pod.

                                                        3.) sklek sa odručenjem, hmm kako da ti objasnim u sklek se spustiš, kad se dižeš ruku jednu digneš i povučeš gore, nemogu ti ovo baš objasnit, ali nije ni važno.

 

za leđa: 1.) legneš na trbuh i podižeš noge ali da su ti što više ispružene.

              2.) staneš u svijeću, to valjda znaš i podižeš samo kukove.

 

 To je uglavnom to od snage, to radiš reda radi da ti se sve ne objesi, a između toga obavezno trčanje:) što više:)

Nadam se da ćeš uspjet:)

 

1. 1.
2. 2.
Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
proćerani kaže...

Evo ovako nekako par vježbi koje ja radim, uz to treniram rukomet. Tako da ćeš ti morat dosta trčat uz to sve.

Nači prvo trčiš što više možeš, dok ne izdahneš. Nači, oko 10 minuta laganog trčanja, onda 3 serije po 10x trbušnjaci, sklekovi, čučnjevi(Poslje ću ti opisat kakve sve možeš radit). I onda trčanje 6 minuta ali malo brže, ili bicikl vozit. I onda opet 3 serije po 10x(odmor između svake serije. I tako 3 puta izmjeniš.

 

Za trbušne mišiće možeš radit sljedeće: 1.) legneš na leđa, noge savineš, ruke iza glave, spojiš lopatice, gledaš u strop, i dižeš se lagano, noge skupiš (ko na prvoj slici).

                                                                2.) Sve isto samo se dižeš na laktovima, nači lijevo desno na laktove izmjenično

                                                                3.) ruke ispružiš(ko na 2. slici) noge digneš i kod kukova pod 90 stupnjeva da bude i u koljenima pod 90 stupnjeva:) ili pokušaš malo ispružit, i ideš sa nogama lijevo desno nači njihaš se:)

                                                                4.) ispružiš se totalno, noge ispružiš, zategneš koljena i prste privučeš k sebi, i dižeš noge, ne previše, dovoljno je pol metra u zrak i manje, 5 puta ravno 10 kružno, kako oćeš.

Za ručne, odnosno vrste sklekova: 1.) obični sklek,to znaš valjda:))

                                                        2.) Superman sklek:) Nači u spuštanju jedno nogu privučeš sebi ali da ne diraš pod.

                                                        3.) sklek sa odručenjem, hmm kako da ti objasnim u sklek se spustiš, kad se dižeš ruku jednu digneš i povučeš gore, nemogu ti ovo baš objasnit, ali nije ni važno.

 

za leđa: 1.) legneš na trbuh i podižeš noge ali da su ti što više ispružene.

              2.) staneš u svijeću, to valjda znaš i podižeš samo kukove.

 

 To je uglavnom to od snage, to radiš reda radi da ti se sve ne objesi, a između toga obavezno trčanje:) što više:)

Nadam se da ćeš uspjet:)

 

Ovo si nogom crtao? {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
scenesports kaže...
proćerani kaže...

Evo ovako nekako par vježbi koje ja radim, uz to treniram rukomet. Tako da ćeš ti morat dosta trčat uz to sve.

Nači prvo trčiš što više možeš, dok ne izdahneš. Nači, oko 10 minuta laganog trčanja, onda 3 serije po 10x trbušnjaci, sklekovi, čučnjevi(Poslje ću ti opisat kakve sve možeš radit). I onda trčanje 6 minuta ali malo brže, ili bicikl vozit. I onda opet 3 serije po 10x(odmor između svake serije. I tako 3 puta izmjeniš.

 

Za trbušne mišiće možeš radit sljedeće: 1.) legneš na leđa, noge savineš, ruke iza glave, spojiš lopatice, gledaš u strop, i dižeš se lagano, noge skupiš (ko na prvoj slici).

                                                                2.) Sve isto samo se dižeš na laktovima, nači lijevo desno na laktove izmjenično

                                                                3.) ruke ispružiš(ko na 2. slici) noge digneš i kod kukova pod 90 stupnjeva da bude i u koljenima pod 90 stupnjeva:) ili pokušaš malo ispružit, i ideš sa nogama lijevo desno nači njihaš se:)

                                                                4.) ispružiš se totalno, noge ispružiš, zategneš koljena i prste privučeš k sebi, i dižeš noge, ne previše, dovoljno je pol metra u zrak i manje, 5 puta ravno 10 kružno, kako oćeš.

Za ručne, odnosno vrste sklekova: 1.) obični sklek,to znaš valjda:))

                                                        2.) Superman sklek:) Nači u spuštanju jedno nogu privučeš sebi ali da ne diraš pod.

                                                        3.) sklek sa odručenjem, hmm kako da ti objasnim u sklek se spustiš, kad se dižeš ruku jednu digneš i povučeš gore, nemogu ti ovo baš objasnit, ali nije ni važno.

 

za leđa: 1.) legneš na trbuh i podižeš noge ali da su ti što više ispružene.

              2.) staneš u svijeću, to valjda znaš i podižeš samo kukove.

 

 To je uglavnom to od snage, to radiš reda radi da ti se sve ne objesi, a između toga obavezno trčanje:) što više:)

Nadam se da ćeš uspjet:)

 

Ovo si nogom crtao? {#}

hahahah:) ma nisam nego je sje*ano u onom paintu crtat, i još mi je miš jako na brzo namješten:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
14 godina
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Trči 3-4 puta tjedno, promjeni prehranu (izbaci sve flipseve, čipseve, čokolade...) i nemoj kasno večerat

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2011 22:59 (cuspajz).
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

moj odlican poznanik:

 

5 mjeseci, 20 ili 22kg...

nije bilo tjelovjezbe, samo je extremno izbacio:

- cukar (secer)

- kruh

- tjestenina

- crveno meso i preradjevine

- biljno ulje i sve sto pliva u ulju

 

covjek je to odradio s lakocom i veli da niti jedan dan nije bio gladan.  ali bas extremno izbacio navedeno povise.  sad izgleda prva liga.

 

jeo je :

- piletina- puretina, ne na kosti i bez kozice (ogroman kolesterol)

- voca vagone,posebno ovo ljeti...banane ne bas ..tu se ubaci sva fruktoza u zamjenu za onaj extremno ukinuti secer

- povrce sve redom na 300 nacina

- riza, pura, krumpir leso

- riba

- bjelance od jaja

- svjezeg posnog sira jako puno

- jogurte dere svaki dan

moze i vocni za zasladit se,kao kolac dodje :)

 

eto...cista kontra onima sto navijaju za proteinske mesne dijete i izbacuju ugljikohidrate,ovaj lega je udarao po ugljikohidratima i zbilja radi.

odusevio me legenda :)

13 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Ti imas 80kg i 180cm? Ja imam 181 cm i 59 kg i kad to nekome recem pocnu se smijat jer tako ne izgledam.
- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
ivanoile kaže...
Ti imas 80kg i 180cm? Ja imam 181 cm i 59 kg i kad to nekome recem pocnu se smijat jer tako ne izgledam.

To ti je prepremalo. Ja imam 180 cm i 74 kg. Na tolko bi i on trebo doć, to je neki optimala, 59 kg, jedi malo, vježbaj:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

izracunajte BMI index.

http://www.plivazdravlje.hr/zdravlje-online/bmi

 

ja sam na granici idelan i malo iznad normale.  ali mislim da je ovo "malo iznad normale" sasvim pristojno.

ovaj plivin index je jako korektan i ne nasjeda na one stare lovacke...idealno je sa visine oduzeti metar i to sto ostane trebaju biti kilogrami...NE.

ovaj plivin kalkulator je ok.

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
torrente kaže...

izracunajte BMI index.

http://www.plivazdravlje.hr/zdravlje-online/bmi

 

ja sam na granici idelan i malo iznad normale.  ali mislim da je ovo "malo iznad normale" sasvim pristojno.

ovaj plivin index je jako korektan i ne nasjeda na one stare lovacke...idealno je sa visine oduzeti metar i to sto ostane trebaju biti kilogrami...NE.

ovaj plivin kalkulator je ok.

Moj je idealan:)

 

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2011 23:18 (proćerani).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

I ja bi htio skinut malo kila :P

Piše mi da je BMI idealan, 25.7 je indeks, ali smeta me malo "sala" šta imam na trbuhu, pivski trbušćić kao, al eto, to je salo, inače, jače sam građe (čitaj šire zbog građe trupa koji je izgrađen unatoč tome što nisam 5 puta dizao uteg u životu) znači ne tipa onih što imaju "teške kosti" ^^ nego tipa jače mišićne mase :)

Uglavnom, 182 cm i imam oko 86 kg koliko ja znam, e sad, kako stopiti to malo sala na trbuhu?

Inače na donjem dijelu abdomena mi je to malo sala, na gornjem baš i ne, jako male količine....

A usput bi htio izgraditi malo ruke da mi budu proporcionalne tijelu, previše mi nekako čekati prirodu i gene da učinu svoje ;)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
AbeDomeNuS kaže...

I ja bi htio skinut malo kila :P

Piše mi da je BMI idealan, 25.7 je indeks, ali smeta me malo "sala" šta imam na trbuhu, pivski trbušćić kao, al eto, to je salo, inače, jače sam građe (čitaj šire zbog građe trupa koji je izgrađen unatoč tome što nisam 5 puta dizao uteg u životu) znači ne tipa onih što imaju "teške kosti" ^^ nego tipa jače mišićne mase :)

Uglavnom, 182 cm i imam oko 86 kg koliko ja znam, e sad, kako stopiti to malo sala na trbuhu?

Inače na donjem dijelu abdomena mi je to malo sala, na gornjem baš i ne, jako male količine....

A usput bi htio izgraditi malo ruke da mi budu proporcionalne tijelu, previše mi nekako čekati prirodu i gene da učinu svoje ;)

Kreni u teretanu, tebi ne treba trčanje, samo teretana:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
proćerani kaže...
AbeDomeNuS kaže...

I ja bi htio skinut malo kila :P

Piše mi da je BMI idealan, 25.7 je indeks, ali smeta me malo "sala" šta imam na trbuhu, pivski trbušćić kao, al eto, to je salo, inače, jače sam građe (čitaj šire zbog građe trupa koji je izgrađen unatoč tome što nisam 5 puta dizao uteg u životu) znači ne tipa onih što imaju "teške kosti" ^^ nego tipa jače mišićne mase :)

Uglavnom, 182 cm i imam oko 86 kg koliko ja znam, e sad, kako stopiti to malo sala na trbuhu?

Inače na donjem dijelu abdomena mi je to malo sala, na gornjem baš i ne, jako male količine....

A usput bi htio izgraditi malo ruke da mi budu proporcionalne tijelu, previše mi nekako čekati prirodu i gene da učinu svoje ;)

Kreni u teretanu, tebi ne treba trčanje, samo teretana:)

 

Znaš šta je caka?

Zaradio sam iskakanje 2 diskusa na leđima u predjelu križa, e sad tu je muka, jer neznam šta bi mi onda bilo preporučljivo raditi a da ne ošteti diskuse, jer mi se neda opet ići kod "babe Ive" da mi vraća diskove, prebolno iskustvo.... :)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
AbeDomeNuS kaže...
proćerani kaže...
AbeDomeNuS kaže...

I ja bi htio skinut malo kila :P

Piše mi da je BMI idealan, 25.7 je indeks, ali smeta me malo "sala" šta imam na trbuhu, pivski trbušćić kao, al eto, to je salo, inače, jače sam građe (čitaj šire zbog građe trupa koji je izgrađen unatoč tome što nisam 5 puta dizao uteg u životu) znači ne tipa onih što imaju "teške kosti" ^^ nego tipa jače mišićne mase :)

Uglavnom, 182 cm i imam oko 86 kg koliko ja znam, e sad, kako stopiti to malo sala na trbuhu?

Inače na donjem dijelu abdomena mi je to malo sala, na gornjem baš i ne, jako male količine....

A usput bi htio izgraditi malo ruke da mi budu proporcionalne tijelu, previše mi nekako čekati prirodu i gene da učinu svoje ;)

Kreni u teretanu, tebi ne treba trčanje, samo teretana:)

 

Znaš šta je caka?

Zaradio sam iskakanje 2 diskusa na leđima u predjelu križa, e sad tu je muka, jer neznam šta bi mi onda bilo preporučljivo raditi a da ne ošteti diskuse, jer mi se neda opet ići kod "babe Ive" da mi vraća diskove, prebolno iskustvo.... :)

Odi u neku pro teretanu, i nek ti fizioterapeut pravi kaže neke vježbe, ako si iz Rijeke mogu ti preporučit Scipion, ili odeš do tamo nek te pregleda i kaže ti vježbe a drugdje ideš u teretanu, on je meni sastavljo vježbe kad sam imo Osgood Schaleter(nešto na koljenu, progooglaj ak te zanima):)) I super je sastavio, čak mi je i malo prošlo.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
15 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
torrente kaže...

Evo ja 23.9, idealno, haha al gle netko moze biti vrlo nabildan i imati 20 kg više a neimati ni kil masnoće.


Ugl. ako želiš smršat, biti u formi, evo savjet, kao prvo moraš znati daje nemoguće promjeniti prehranu i sve odjednom, ako i uspiješ dobit ćeš suprotan efekt, tijelo nesmješ nikako izgladnjivati!!

  Za početak malo trči, preskači konop, vozi bicikl, i sl., povećaj kardio, ubrzaj metabolizam, jutri marendaj.
Kod prehrane, prebacuj se pomalo na zdraviju prehranu i jedi 5-6 puta na dan, znači kod bilo kojeg proizvoda provjeri kalorije, gledaj da ima što manje masnoće, odnosno manje kalorija, a više proteina i fibera.
  Izbjegavaj slatkiše, i čips, i sendviće, izbjegavaj jesti pečeno, odnosno hranu gdje se grije ulje (loše za zdravlje, mada je svi jedemo često) pokušaj manje piti alkohol (vrlo loš za bildere).
(Inače ulje, mast, je tjelu vrlo potrebno, i ulje nikako nešteti tjelu, ali ako se ugrije onda postane kompletno štetno)
Hrana koja ti je zdrava i većinom je koriste body bilderi, bjelo meso (riba, piletina), jaja, sir.

  Mozes malo smanjivati unos hrane, ali vrlo malo 10-20% maximalno, tijelo nesmiješ nikako izlagati izgladnjivanju i smanjivati broj obroka po danu, tako će ti se organizam navinkuti da unosiš u manje navrata hranu i pohranit će ju u masne naslage.

  Bilo bi super da možeš nabaviti nešto od super hrane tipa pčelinja pelud, bademi, i još mnoge druge. Pelud ima 5-6 puta više proteina nego jaja :)

P.S. ovo što gore neki navode je više program za nabit mišiće nego za onog tko zeli smršat mada i to djeluje,
samo imaj na umu da kad opteretiš vrlo mišiće da ćeš trebati par dana odmora da se oporave.

EDIT:
Zaboravio sam napomenuti da izbjegavate pića kao Coca cola, Cedevita i sl. sadrže veliku količinu kalorija i šećera, jedan od glavnih uzroka debljine.
Umjesto bilo kojeg pića konzumirajte vodu, jer osim što nema šećera ni ničega, smanjuje glad pa manje jedete, i od nje se još dobro znojite, što je + :)

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 0:11 (markoal).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Kolege su ti dale odlicne savjete, samo si napravi plan prehrane, vozi biciklo, hodaj, trci, radi vjezbe i sto je najvaznije radi to redovno ja ti imam 83kg al sam 186cm, sad pokusavam malo da se napucam, teretana svaki drugi dan ;P

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
cuspajz kaže...

Trči 3-4 puta tjedno, promjeni prehranu (izbaci sve flipseve, čipseve, čokolade...) i nemoj kasno večerat

Otkud ima veze kada jede, to je samo mit.

 

http://www.leangains.com/

 

@marko

 

Ne mora nuzno jesti svaka tri sata, moze isto raditi interminient fasting ( pogledaj link), post traje 16 sati i jedes tri velika obroka u 8 sati.

 

Naravno osim proteina, ugljikohidrati ( oni nam ipak daju energiju) i masti ( oni su odgovorni ya razinu testosterona) su vazne i na njih treba paziti.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 0:08 (I.Kk).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
I.Kk kaže...

Otkud ima veze kada jede, to je samo mit.

 

http://www.leangains.com/

  Nije mit samo ljudi pogrešno shvaćaju. Kada si odrediš do koliko sati ćeš jesti zapravo si pokušavaš stvoriti rutinu tako da uravnotežuješ prehranu. Nema jela poslije 7 ne znači da se poslije 7 više debljaš već samo da će se tvoj metabolizam priviknuti na unos hrane do tog vremena. Najteže je zaspati prvih par večeri, ali kasnije se glad ni ne osjeća. U biti 2 najvažnije stvari su vam pravilna prehrana i tjelovježba. Svih namirnica treba jednako unositi (bilo bi poželjno pratiti kalorijski unos) i ne izbjegavati ništa, a uneseno utrošiti tjekom dana u recimo šetnju, trčanje, teretanu, plivanje,... Nije bitno koja aktivnost, bitno da se nešto radi.

 

Gotovo da sam zaboravila zlatno pravilo: pijte velike količine vode. Stvara osjećaj manje gladi (probajte popit 3 čaše vode pa jesti), pročišćava organizam i općenito je najzdravije piće.

Dying is easy, it's living that scares me to death. (Annie Lennox)
15 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
I.Kk kaže...
cuspajz kaže...

Trči 3-4 puta tjedno, promjeni prehranu (izbaci sve flipseve, čipseve, čokolade...) i nemoj kasno večerat

Otkud ima veze kada jede, to je samo mit.

 

http://www.leangains.com/

Neda mi se čitati sve s te stranice, al činjenica je da navečer ti je sporiji metabolizam.
A trebali bi znati da je metabolizam važan za izgaranje hrane koju unosimo.
 Kad smo kod tog imaju 3 vrste ljudi, s brzim metabolizmom(mršavi, što god pojedu nemogu se lako nadebljat), sa srednjim  i sporim metabolizam(imaju problema s debljinom)
(vidi dolje sliku)
Večeri metabolizam pada, ako uneseš hranu dok ti je sporiji metabolizam, bolje će ti se primati, a također nije dobro ubrzavati metabolizam večeri, jer neš lako zaspat, a glavni dio kod razvijanja mišića je dobar san, odmor.
Samo par puta večeri ako i pojedeš its not big deal, al ako tako svaki dan, godišnje vrlo lako možeš nabiti i preko 5-10 kg, ovisno o količini.

P.S Zaboravio sam napomenuti da je potrebno izbjegavati pića kao Coca Cola, čak i Cedevita, oni su jedni od glavnih uzroka debljine, evo dodat cu ovo gore :)

@I.Kk
Stvar je da je bolje jesti u više navrata, tjelo će manje pohranjivat i čuvat hranu u obliku masnih naslaga(salo xD)
Iz tog razloga je bolje jesti što više manjih obroka i tjelo dobiva direkt sve što je potrebno.

Vrste tjela Vrste tjela
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 0:17 (markoal).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

I ubuduće kad tražite savjete o održavanju kilaže pitajte frendice, sigurna sam da ćete sve željene informacije dobiti u roku 20 minuta.  {#}

Dying is easy, it's living that scares me to death. (Annie Lennox)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
markoal kaže...
torrente kaže...

Evo ja 23.9, idealno, haha al gle netko moze biti vrlo nabildan i imati 20 kg više a neimati ni kil masnoće.


Ugl. ako želiš smršat, biti u formi, evo savjet, kao prvo moraš znati daje nemoguće promjeniti prehranu i sve odjednom, ako i uspiješ dobit ćeš suprotan efekt, tijelo nesmješ nikako izgladnjivati!!

  Za početak malo trči, preskači konop, vozi bicikl, i sl., povećaj kardio, ubrzaj metabolizam, jutri marendaj.
Kod prehrane, prebacuj se pomalo na zdraviju prehranu i jedi 5-6 puta na dan, znači kod bilo kojeg proizvoda provjeri kalorije, gledaj da ima što manje masnoće, odnosno manje kalorija, a više proteina i fibera.
  Izbjegavaj slatkiše, i čips, i sendviće, izbjegavaj jesti pečeno, odnosno hranu gdje se grije ulje (loše za zdravlje, mada je svi jedemo često) pokušaj manje piti alkohol (vrlo loš za bildere).
(Inače ulje, mast, je tjelu vrlo potrebno, i ulje nikako nešteti tjelu, ali ako se ugrije onda postane kompletno štetno)
Hrana koja ti je zdrava i većinom je koriste body bilderi, bjelo meso (riba, piletina), jaja, sir.

  Mozes malo smanjivati unos hrane, ali vrlo malo 10-20% maximalno, tijelo nesmiješ nikako izlagati izgladnjivanju i smanjivati broj obroka po danu, tako će ti se organizam navinkuti da unosiš u manje navrata hranu i pohranit će ju u masne naslage.

  Bilo bi super da možeš nabaviti nešto od super hrane tipa pčelinja pelud, bademi, i još mnoge druge. Pelud ima 5-6 puta više proteina nego jaja :)

P.S. ovo što gore neki navode je više program za nabit mišiće nego za onog tko zeli smršat mada i to djeluje,
samo imaj na umu da kad opteretiš vrlo mišiće da ćeš trebati par dana odmora da se oporave.

Slušaj šta ti markoal kaže, sve šta je rekao je istina. Za međuobrok jedi svježe ili suho voće i obavezno izbjegavaj slatko. Na izgladnjivanje i dijete zaboravi jer će ti se sve duplo vratit nazad. Samo vježbanje, bicikl i to je to... i da, puno druženja sa ljepšom polovicom {#} a ne samo sjedit pred kompom i čačkat po forumu {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice