S.E.A.L. trening

poruka: 425
|
čitano: 80.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Bok,

treniram kao SEAL-ovac zadnjih nekoliko mjeseci uz pomoc gospodina Stew Smitha, i rezultati su odlicni, pa otvaram temu ako ikoga interesira za razmjenu informacija, medjusobno motiviranje i slicno.

 

Dakle, SEAL (Sea Air Land commando) je trening za US diverzante za bilo koju vrstu napada.

Kvalifikacijski uvjeti za pristupanje treningu su slijedeci:

500yards (452m) plivanja - max 14 minuta

1.5mile (2.8km) trcanja - max 14 minuta

minimalno 42 skleka unutar 2:00 minuta

minimalno 50 trbusnjaka unutar 2:00 minuta (dlanovi na ramena, doticati koljena laktovima)

minimalno 13 zgibova, vrijeme se ne mjeri ali se sipka ne smije pustiti

 

"Kompetitivni" uvjeti, tj. uvjeti koji vam "osiguravaju" pristup treningu su:

 

500yards (452m) plivanja - max 9 minuta

1.5mile (2.8km) trcanja - max 9 minuta

minimalno 100 sklekova unutar 2:00 minuta

minimalno 100 trbusnjaka unutar 2:00 minuta (dlanovi na ramena, doticati koljena laktovima)

minimalno 25 zgibova, vrijeme se ne mjeri ali se sipka ne smije pustiti

Nakon par mjeseci treninga, moji trenutni rezultati su:

500yards swim (452m) - 10:49

94 pushupova

113 situpova

16 pullupova

1.5mile run (2.8km, ja trcim 3km) - 8:21

 

Izdrzaj Izdrzaj
Super vjezba za core Super vjezba za core
Parkour je neizbjezan, a pritom uzasno zabavan Parkour je neizbjezan, a pritom uzasno zabavan
Le zastava, uhvacena malo prekasno Le zastava, uhvacena malo prekasno
All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 14:50 (Deus ex machina).
14 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Seal-ovac? Zar nisu to američki specijalci?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
16 godina
offline
S.E.A.L. trening

Jesu ali ima dosta programa/knjiga/čega sve ne kako raditi trening poput njih.

 

Ajd pucaj svoja iskustva, koliko to radiš, koja ti je rutina (ujutro i tako tijekom dana)?

Već sam na temi o Laden Binu pitao pa mereš i tu odg...

 

Uvijek su me zanimali ti specijalci i njihovi treninzi, ali nikada nisam ništa pokušavao.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
15 godina
odjavljen
offline
S.E.A.L. trening

spomenuo si i prehranu... s cime se tocno dojiti? i sto izbjegavati ako se ista izbjegava...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Pero Dinamit kaže...

Jesu ali ima dosta programa/knjiga/čega sve ne kako raditi trening poput njih.

 

Ajd pucaj svoja iskustva, koliko to radiš, koja ti je rutina (ujutro i tako tijekom dana)?

Već sam na temi o Laden Binu pitao pa mereš i tu odg...

 

Uvijek su me zanimali ti specijalci i njihovi treninzi, ali nikada nisam ništa pokušavao.

Rutina nije bogzna sto, i zapravo se vrti vise manje oko konstantnog variranja izmedju kalistenike, cardia i vrlo vrlo bitne prehrane.

 

Dakle,

budim se u 6:30 ujutro, prvo sto napravim je popijem 20oz (600ml) vode i pojedem 5-6 baby carrots ili bananu dok se oblacim.

U 6:40 sam vec izvan stana, i trcim brzim tempom (ne sprint, ali daleko od joggiranja) oko 30-35 minuta, ili odvalim izmedju 7km i 13km, ovisi da li spavam kod cure ili doma. Ako sam doma, onda znam nabrzaka otrcati do obliznjeg bazena i tamo plivati oko pola ure.

Oko 7:30 sam doma otusiran, za dorucak smazem oatmeal sa obranim mlijekom ili nesto slicno vlaknasto, uz saku badema i susenih datulja. Takodjer oko litru vode, obavezno.

U 9:30 je prvi snack, obicno pojedem croissant i kavu, i slijedecu litricu vode.

Oko 12:30, 13:00 je rucak, jedem sta god mi padne na pamet iako pazim na kolicinu, a i iskreno tik tak se najedes ako imas naviku jesti cesto. Tu je treca litrica na redu.

15:30 je drugi snack, obicno jogurt u koji umacem jagode, ili feta crnog kruha sa maslacem od kikirikija i bananom. Tu popijem oko pola litre vode.

6:30, 7:00 vecera, pasta, riba, salata s tunom, sta god.

8:00, drugi trening... sad ovisi sto radim...

- ako je u djiru kalistenika, ponavljam serije sklekova dok ruke ne odustanu, isto tako za pullupove, isto tako za trbusnjake... tu i tamo radim dipove, ledne trbusnjake, cruncheve.

- ako radim Kempo, onda zagrijavanje, istezanje uz malo kalistenike oko 30 minuta, i ponavljanje kata oko sat i pol, dok ih sve ispilim po 5 puta.

- ako lupam vrecu, jednostavno namotam strapove na sake, nabijem muziku (Dagoba i Soilwork rocks :-D) i mlatim dok mi ruke ne otpadnu

- ako se odlucim za parkour, to znaci da ujutro nisam trcao - onda si spakiram ruksak s par homemade poweradea i jednostavno odjoggiram u grad, gdje trcim po nekoj od svojih parkour ruta. Ovdje je to malo problematicno jer je sve privatni prostor, pa kad imas odlican spot, _moras_ protrcati kroz njega inace strazar izadje vani i komplicira

oko 9:00, 9:30 sam doma, tusiranje, i dovrsavanje 4te litrice vode...

oko 10:00 zadnja klopica... meni je to obicno kakao, caj, i chocolate chip cookie, ili neko voce...

 

 

I to je to... cijela mudrost je jesti pametno (dosta proteina, paziti na sol) i piti vodu ko nezdrav.

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 14:45 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
skank666 kaže...

spomenuo si i prehranu... s cime se tocno dojiti? i sto izbjegavati ako se ista izbjegava...

Ja  izbjegavam samo par stvari, no ja sam 'relaksirani vegetarijanac'... u principu, jest cu meso ako nema nista drugo, inace radije biram povrce.

 

Recimo, treba izbjegavati zumanjak od jaja... 2-3 na tjedan su dosta i previse, no omlet samo s bjelanjcima je dosta zdraviji.

Polu i punomasno mlijeko te trpaju masnocom pored svih stvari. Obrano mlijeko ima skoro isti okus a kvalitetnije djeluje na organizam. Moja cura pije rizino mlijeko, koje je meni bljak pa sam se zadrzao na obranom.

Banane su super prije treninga, i eventualno kao jedan snack na dan. Zbog toga jer imaju kompleksni secer (kao riza npr.) dugo te drze sitim, ali secer je ipak secer.

Nakon treninga, pogotovu cardio, nemoj se hidrirati samo s vodom, jer ces si poremetiti ravnotezu elektrolita (soli). Ako ne brijes na organsko, kupi gatorade ili powerade. U suprotnom, iscijedi dvije narance, dodaj pola zlicice soli i jednu zlicicu secera i 600ml vode.

Krumpir je li-la... nije da je los, tako da ga se moze jesti, ali ne znam ako u hrvatskoj ima slatkog krumpira ("Yam") koji je puno kvalitetniji.

 

Sta jos...ne znam bas sto izbjegavati.

Znam da su odlicne stvari baby carrots, napucaju te energijom ko Endurance Boost.

Avokado je zakon, jer je kvalitetno 'mastan', pa ako trcis po betonu, zglobovi ce ti biti zahvalni. Riba isto tako, omega3 iz ribe (mozes je dobiti i iz obicne konzervirane tune) je vitalna za dobre zglobove.

Ako skaces po betonu, ostecujes kosti na isti nacin kao i misice, pa ti kosti jacaju. Doduse, za jacanje misica trebas jesti proteine (tj. bjelancevine), dok su za kosti neophodni kalcij (kao izgradni materijal) te magnezij i vitamin D - ovo zadnje dvoje sluzi za ugradnju kalcija, kalcij sam po sebi je beskoristan.

Sto se tice proteina... ja ne pijem nikakve shakeove i te gluposti, no tko voli nek izvoli. Jaja i sushi su mi sasvim dovoljni :-D

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
16 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

meni se nekako cini previse tih 3 litre vode, s obzirom da si samo 4 sata budan, a vec udaris 3 litre?

i sad shvacam od kud nema bicepsa i tricepsa na ruci :D vegetarijanac... nema misic dovoljno proteina da se razvije...

Banana dize inzulinski index koji te samo lazno zasiti a ustvari te trazi jos ... (barem po mojem iskustvu) ja nakon treninga ipak udarim klopu tipa P+V ili slicno

 

meni se prehrana svodi na voce, povrce, sir, tunu,jogurt i razno meso... na ketozi sam, zbog povecane tezine, pa ima malo UH (i to na dane kad sam fizicki iscrpljeniji)

 

potpis :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 15:09 (Hacker-ri).
16 godina
offline
S.E.A.L. trening

Bas sam u ponedjeljak citao malo knjigu o treningu na SEAL-ovoj stranici, izgleda zanimljivo. Jedino sto mi sad fali da pocnem je volja i jedna manje bitna stavka - bazen :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
16 godina
offline
Re: S.E.A.L. trening

ne volim biti rob ničemu pa mi se tako ni ovo previše ne sviđa.. meni je osobno najbolje trčat 4-5km dnevno po nekoj mekšoj podlozi, pješačit također koji kilometar (ako sam u mogućnosti, al po gradu uglavnom hodam) i paziti na unos hrane, eventualno nešto sklekova i trbušnjaka.. da se bavim nekim fizičkim poslom di je bitna tjelesna forma možda bih se i prihvatio ovakvog nečeg.. inače mi izgleda kao traćenje vremena.. bazen bi mi dobro došao, no nije mi baš blizu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
S.E.A.L. trening

I tako svaki dan? Imaš li koji dan odmora? (čuj mene pitam za odmor a trenira se poput SEALa {#})

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
nixass kaže...

ne volim biti rob ničemu pa mi se tako ni ovo previše ne sviđa.. meni je osobno najbolje trčat 4-5km dnevno po nekoj mekšoj podlozi, pješačit također koji kilometar (ako sam u mogućnosti, al po gradu uglavnom hodam) i paziti na unos hrane, eventualno nešto sklekova i trbušnjaka.. da se bavim nekim fizičkim poslom di je bitna tjelesna forma možda bih se i prihvatio ovakvog nečeg.. inače mi izgleda kao traćenje vremena.. bazen bi mi dobro došao, no nije mi baš blizu..

kome je on "rob" ? svojem hobiju?

 

Pero Dinamit kaže...

I tako svaki dan? Imaš li koji dan odmora? (čuj mene pitam za odmor a trenira se poput SEALa {#})

resting is gay :D

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Hacker-ri kaže...

meni se nekako cini previse tih 3 litre vode, s obzirom da si samo 4 sata budan, a vec udaris 3 litre?

i sad shvacam od kud nema bicepsa i tricepsa na ruci :D vegetarijanac... nema misic dovoljno proteina da se razvije...

Banana dize inzulinski index koji te samo lazno zasiti a ustvari te trazi jos ... (barem po mojem iskustvu) ja nakon treninga ipak udarim klopu tipa P+V ili slicno

 

meni se prehrana svodi na voce, povrce, sir, tunu,jogurt i razno meso... na ketozi sam, zbog povecane tezine, pa ima malo UH (i to na dane kad sam fizicki iscrpljeniji)

 

Pod jedan, bicepsi su beskoristan misic. NItko tko zapravo koristi svoje ruke nema jake bicepse, pogledaj malo ljude koji rade kalisteniku... biceps raste samo ekipi koja pumpa utege da bi izgledala lijepo na plazi, a pokosit cu ih sve u obicnim pullupovima.

Drugo, 3 litre vode uopce nije puno, jer ih ne smlatis odjednom. Napunis prvu bocu, popijes koliko ti ide, onda pijuckas, i tako dalje... bilo bi puno da prehrana ne valja. Btw od 6:30 do 12:30 kad je treca litrica na redu ima malo vise od 4 sata :-P Ona prva od pola litre ujutro se iznoji za vrijeme jutarnjeg cardia dok si reko keks. Takodjer, 3 litre bi bilo problematicno ako bi ti razina elektrolita bila niska pa bi doslo do disbalansa, ali trecu litru mlatim oko rucka, dakle 3-4 obroka kasnije....

Trece, banana ne zasicuje lazno, barem mene :-) banana nije za _nakon_ treninga, nego za prije treninga rano ujutro, da ti digne secer tako da mozes progurati prvih 10ak minuta dok se tijelo ne preswitcha na mast. Sto se tice popodnevnog snacka, banana je skombinirana sa kruhom od cijelog zrna i maslacem od kikirikija.

I zadnje, sto se tice proteina - nemam pojma o cemu pricas. Sto je s jajima, mlijekom, svijezim sirom, ribom? Na ovo sam malo osjetljiv jer masu ljudi cujem kako guraju da bez mesa nista ne vrijedi, sto je najobicnija laz.

 

Da ni ne ulazim u razne vrste metabolizma :-P

Zadnje 4 cure su redom: Judy nutricionistkinja i fitness model, Lisa osobni trener, Constance profesionalna snowboarderka i Jennifer atletski terapeutist/nutricionist/holisticar ;-)

Pored toga, oko svoje prehrane sam se posavjetovao sa Stew Smithom - nekako vjerujem bivsem SEAL-ovcu :-D

 

I da, tek sad sam primjetio da si spomenuo ketozu.

Gle, treba prihvatiti ogranicenja. Nekad prodjem 13km, dodjem doma, uhvatim cijev na stropu i otpilim pullupove i sklekove i trbusnjake prije istezanja. A nekad jedva jedvice disem dok ulazim pod tush. Sve ovisi... koliko si spavao, koliko si vode popio, sto si jeo prosli dan, da li si se seksao navecer, da li si opalio quicky ujutro u krevetu za dobro jutro, pa onda u kadi za vrijeme jutarnjeg tusha, pa onda na kuhinjskom stolu prije odlaska :-D :-D :-D

Sve je bitno :-D

 

Pero Dinamit kaže...

I tako svaki dan? Imaš li koji dan odmora? (čuj mene pitam za odmor a trenira se poput SEALa {#})

Subota mi je drugacija... u 12 sati imamo zajednicki parkour trening, a nedjelja je zahebancija i opustanje, iako kao sto vidis na slikama u prvom postu, najobicnija setnja pored rijeke se nabrzaka pretvori u glupiranje.

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 15:51 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Deus ex machina kaže...
Pero Dinamit kaže...

Jesu ali ima dosta programa/knjiga/čega sve ne kako raditi trening poput njih.

 

Ajd pucaj svoja iskustva, koliko to radiš, koja ti je rutina (ujutro i tako tijekom dana)?

Već sam na temi o Laden Binu pitao pa mereš i tu odg...

 

Uvijek su me zanimali ti specijalci i njihovi treninzi, ali nikada nisam ništa pokušavao.

Rutina nije bogzna sto, i zapravo se vrti vise manje oko konstantnog variranja izmedju kalistenike, cardia i vrlo vrlo bitne prehrane.

 

Dakle,

budim se u 6:30 ujutro, prvo sto napravim je popijem 20oz (600ml) vode i pojedem 5-6 baby carrots ili bananu dok se oblacim.

U 6:40 sam vec izvan stana, i trcim brzim tempom (ne sprint, ali daleko od joggiranja) oko 30-35 minuta, ili odvalim izmedju 7km i 13km, ovisi da li spavam kod cure ili doma. Ako sam doma, onda znam nabrzaka otrcati do obliznjeg bazena i tamo plivati oko pola ure.

Oko 7:30 sam doma otusiran, za dorucak smazem oatmeal sa obranim mlijekom ili nesto slicno vlaknasto, uz saku badema i susenih datulja. Takodjer oko litru vode, obavezno.

U 9:30 je prvi snack, obicno pojedem croissant i kavu, i slijedecu litricu vode.

Oko 12:30, 13:00 je rucak, jedem sta god mi padne na pamet iako pazim na kolicinu, a i iskreno tik tak se najedes ako imas naviku jesti cesto. Tu je treca litrica na redu.

15:30 je drugi snack, obicno jogurt u koji umacem jagode, ili feta crnog kruha sa maslacem od kikirikija i bananom. Tu popijem oko pola litre vode.

6:30, 7:00 vecera, pasta, riba, salata s tunom, sta god.

8:00, drugi trening... sad ovisi sto radim...

- ako je u djiru kalistenika, ponavljam serije sklekova dok ruke ne odustanu, isto tako za pullupove, isto tako za trbusnjake... tu i tamo radim dipove, ledne trbusnjake, cruncheve.

- ako radim Kempo, onda zagrijavanje, istezanje uz malo kalistenike oko 30 minuta, i ponavljanje kata oko sat i pol, dok ih sve ispilim po 5 puta.

- ako lupam vrecu, jednostavno namotam strapove na sake, nabijem muziku (Dagoba i Soilwork rocks :-D) i mlatim dok mi ruke ne otpadnu

- ako se odlucim za parkour, to znaci da ujutro nisam trcao - onda si spakiram ruksak s par homemade poweradea i jednostavno odjoggiram u grad, gdje trcim po nekoj od svojih parkour ruta. Ovdje je to malo problematicno jer je sve privatni prostor, pa kad imas odlican spot, _moras_ protrcati kroz njega inace strazar izadje vani i komplicira

oko 9:00, 9:30 sam doma, tusiranje, i dovrsavanje 4te litrice vode...

oko 10:00 zadnja klopica... meni je to obicno kakao, caj, i chocolate chip cookie, ili neko voce...

 

 

I to je to... cijela mudrost je jesti pametno (dosta proteina, paziti na sol) i piti vodu ko nezdrav.

Sve je to super samo mi reci kad i kak stigneš na posel???

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
15 godina
offline
Re: S.E.A.L. trening
jura kaže...

Sve je to super samo mi reci kad i kak stigneš na posel???

Baš sam to i ja htel pitat :D I kaj radiš na poslu?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
15 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Na posao odem cim pojedem dorucak, dakle tamo sam oko 8:30-9:00. Radim obicno do 17:00 ili 18:00, ovisi kako kad.

Takodjer imam mogucnost raditi od doma, kao recimo upravo sada.... :-D

 

Software architect po profesiji :-) Trenutno radim na highperformance skalabilnom distribuiranom monitoring sistemu, preciznije, dovrsavam novotariju koju jos nigdje nisam vidio - peer2peer load balancing framework. CTO ga zeli patentirati :-P

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 15:49 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
nixass kaže...

ne volim biti rob ničemu pa mi se tako ni ovo previše ne sviđa.. meni je osobno najbolje trčat 4-5km dnevno po nekoj mekšoj podlozi, pješačit također koji kilometar (ako sam u mogućnosti, al po gradu uglavnom hodam) i paziti na unos hrane, eventualno nešto sklekova i trbušnjaka.. da se bavim nekim fizičkim poslom di je bitna tjelesna forma možda bih se i prihvatio ovakvog nečeg.. inače mi izgleda kao traćenje vremena.. bazen bi mi dobro došao, no nije mi baš blizu..

Hm, ima nesto u tome, i u principu se slazem. Ja sam s ovim treningom krenuo ne bas zbog top fizicke forme, nego vise zbog mentalne discipline. Prvih nekoliko tjedana sam bas navalio ko mutav... napravio tabele u excelu i svaki tjedan pokusao skupiti 1000 sklekova, 1500 trbusnjaka i slicno, navio alarme za jelo, prilagodio dan treninzima...

 

No, cinjenica je da cu uskoro cu napuniti 30, i s poslom koji odradjujem, zelim biti u top formi, i ostati u top formi.

Trcim redovito vec nekoliko godina i trenutno treniram za Montrealski maraton i 48-satni bicycle u dobrotvorne svrhe, a jedan od zivotnih ciljeva mi je zavrsiti Ironman. Tako da, znas onu.. sto ljudi, sto cudi. Dosta mojih prijatelja rekreiraju za guste u teretani, dizu utege, trce ko hrcci na onim pokretnim trakama..... pa kad pricamo o treningu, pitaju me - "Zasto se mucis?". Iz moje perspektive, meni je apsolutno nejasno zasto bi netko placao za trening, kad sve mozes odradjivati besplatno i po meni, jos i kvalitetnije. Meni to uopce nije muka, nego uzitak. Pa zasto onda da ne trosim vrijeme na to? Em sam zdraviji, em sposobniji, na svijezem zraku, osjecam se napucan energijom, a ni uspjeh kod zena nije za odbaciti :-D :-D :-D

 

U svakom slucaju, kako sam napisao u nekoj temi o video igrama - kompletno iskljucivanje video-igara iz zivota mi je bio najbolji potez u zivotu.

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 16:12 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
jura kaže...

Sve je to super samo mi reci kad i kak stigneš na posel???

Luuka kaže...

Baš sam to i ja htel pitat :D I kaj radiš na poslu?

Ja isto čitam, reko kaj tebi dan traje 48h?! XD Još i sviraš :P

 

Ja počel trenirat Krav Magu, evo ima sad već mjesec dana, s kumićem. U početku smo crkavali (nou kondicija, jel XD), a sad nam je ono, ne mogu reć pič*kin dim, ali puno više možemo, al nekak mi se čini da bi mogli još više.

 

100 sklekova u <2 min bi mogel vrlo vjerojatno (odmoren naravno), 100 trbušnjaka sigurno, to sam samo sa tjelesnim (dakle, nikakvo dodatno treniranje) mogel ~70 spucat u minuti. Zgibove, vjerojatno bi isto 25-30 mogel, ali sad, jel to nakon 100 sklekova ili odmoren?

Pod kojim se uvjetima to radi? Dakle, odmoren ili poluizmoren XD ili onak, to moraš dat sa zadnjim atomima snage?

 

Trčanje, 3 km <9 min? Nula bodova. 2 km sam jedva istrčal za cca 7 min i to sam se zbljuval poslije kolko mi je teško bilo. Doduše, to je bilo onak, bez ikakve pripreme, treninga, samo s kondicijom od tjelesnog (a i kakva je, to je upitno).

Plivanje, 452 m <9 min? Isto sumnjam. Ja sam samonaučen plivač, nemam tehnike, tak da teško da bi mogel isplivati tolko brzo to prije nego crknem od umora. Puno trošim snage, a neefikasno.

 

Ovo kaj se bicepsa tiče, slažem se. Frajeri se samo napumpaju, a kura*c, nemre vreću okinut kak se spada. Mislim može, al kak dugo je druga stvar... Uglavnom, samo napumpavanje, a nič korist.

 

Ono kaj mene muči, je, trebal bi mase još dobit, a to kod mene ide strašno sporo...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
16 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

An Ironman Triathlon is one of a series of long-distance triathlon races organized by the World Triathlon Corporation (WTC) consisting of a 2.4-mile (3.86 km) swim, a 112-mile (180.25 km) bike and a marathon (26.2 miles  42.19 km) run, raced in that order and without a break. Most Ironman events have a strict time limit of 17 hours to complete the race, where the Ironman race starts at 7 AM, the mandatory swim cut off for the 2.4 mile swim is 2 hours 20 minutes, the bike cut off time is 5:30 PM, and all finishers must complete their marathon by midnight.

 

good luck with that :D

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Nadam se da je tih 180 km bajkom sa specijalkom, a ne mountain bike-om XD. A mislim, moguće je zakaj ne? Rekel je završiti, ne biti i među top 10 :P :)

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 16:56 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
1domagoj1 kaže...
Ja isto čitam, reko kaj tebi dan traje 48h?! XD Još i sviraš :P

 

Ja počel trenirat Krav Magu, evo ima sad već mjesec dana, s kumićem. U početku smo crkavali (nou kondicija, jel XD), a sad nam je ono, ne mogu reć pič*kin dim, ali puno više možemo, al nekak mi se čini da bi mogli još više.

Stigne se sve, no worries ;-) Sutra je proba, pa nema vecernjeg treninga nego malo jaci jutarnji, vecerica ide ranije a snack nosim sa sobom (snack je u ovom slucaju 2x sixpack piva :-D)

 

Probaj... stavi stopericu i pici.

Sklek mora ici tik do poda. Kod trbusnjaka, uhvati se za ramena prekrizenih ruku, digni se tako da dotaknes koljena laktovima i spusti dok ti lopatice nisu ravne na podu. Zgib se ne racuna ako brada nije iznad sipke.

Mozes to odraditi kada god hoces, ali sve u svemu je super mjerilo da vidis kako 'stojis' s vrhunski istreniranim ljudima. A i usput mozes podhebavati frendove koji imaju ruke kao ja noge, a ne mogu napraviti obican muscle up :-D :-D :-D

 

Napisi par stvari o toj Krav Magi. Vidim da si dosta odusevljen, meni to izgleda dosta nasilno i over-the-top.

 

Hacker-ri kaže...

An Ironman Triathlon is.....

 

good luck with that :D

One day :-D :-D :-D

Man can have his dreams, right ? :-D

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 17:00 (Deus ex machina).
16 godina
offline
S.E.A.L. trening

1500 trbusnjaka na tjedan ? {#}

 

Ja bi dusu ispustil... Si ti kaj treniral prije toga ili si tek sad pocel i odmah krenul tak zestoko ?

Dajes mi inspiraciju, imal sam negdje zapisano od trenera koji je trenirao motocross racere, to su isto bile muke Isusove. Ja sam samo jednom probao s njima trenirat i drugi cijeli dan sam prelezao u krevetu od upala...

 

Najzesce mi je bilo preskakanje uzeta u 5 min bez prestanka...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 17:05 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Deus ex machina kaže...
budim se u 6:30 ujutro,..

U 6:40 sam vec izvan stana, i trcim brzim tempom ..

Ti se šališ.. U 10 min ne obavim niti prvo kenjanje. Pa kavica, pa dokenjavanje, minimum pola sata da i pomislim na fizičke aktivnosti..

Deus ex machina kaže...
cijela mudrost je jesti pametno (dosta proteina, paziti na sol) i piti vodu ko nezdrav.

Mislim da se krivo shvaća ta količina vode koju je potrebno dnevno unijeti, jer se radi o ukupnoj količini, znači i onoj u hrani, a ne samo o količini tekućine koju piješ..

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
bed kaže...
Mislim da se krivo shvaća ta količina vode koju je potrebno dnevno unijeti, jer se radi o ukupnoj količini, znači i onoj u hrani, a ne samo o količini tekućine koju piješ..

 

radi se o cishit 4 l dnevno VODE, ne kroz hranu vec ciste vode...

kad to racunas, gledas to tako da uzimas vode ovisno koliko je i trosis...

ako cijeli dan sjedis, odes do grada i doma onda ti je i onih preporucenih 2,5 litre dovoljno... cim se ti pretjeranije znojis ili radis fizicki posao treba ti i vise vode, da su bubrezi i mjehur cesto u akciji

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Deus ex machina kaže...
Probaj... stavi stopericu i pici.

Sklek mora ici tik do poda. Kod trbusnjaka, uhvati se za ramena prekrizenih ruku, digni se tako da dotaknes koljena laktovima i spusti dok ti lopatice nisu ravne na podu. Zgib se ne racuna ako brada nije iznad sipke.

Mozes to odraditi kada god hoces, ali sve u svemu je super mjerilo da vidis kako 'stojis' s vrhunski istreniranim ljudima. A i usput mozes podhebavati frendove koji imaju ruke kao ja noge, a ne mogu napraviti obican muscle up :-D :-D :-D

 

Napisi par stvari o toj Krav Magi. Vidim da si dosta odusevljen, meni to izgleda dosta nasilno i over-the-top.

Kakav sklek točno mora biti? Ruke u širini ramena ili? Jer nije niti to svejedno kakvi su :P. Znači odmoran to radim, onak, od prve? Jel to kolko ide ili kad ruknem 100 (da bar XD) stanem?

 

Budem, navečer možda, sad idem jest pa na drugi trening (streljaštvo, i tim se bavim :P).

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Batista kaže...

1500 trbusnjaka na tjedan ? {#}

 

Ja bi dusu ispustil... Si ti kaj treniral prije toga ili si tek sad pocel i odmah krenul tak zestoko ?

Dajes mi inspiraciju, imal sam negdje zapisano od trenera koji je trenirao motocross racere, to su isto bile muke Isusove. Ja sam samo jednom probao s njima trenirat i drugi cijeli dan sam prelezao u krevetu od upala...

Iskreno uopce ne bude puno kad ih raspodijelis kroz cijeli dan. 220 trbusnjaka dnevno mozes opiciti bez vecih problema kroz serije i hranu koja ce ti dati energije da proguras kroz to.

Cijeli zivot nesto treniram, tako da sam imao pripreme prije, ali kad sam poceo s ovime, jedva sam zadovoljavao kvalifikacije... Kempo oko 12 godina, parkour 6, a tu je i to konstantno trcanje i nesto kalistenike...

Apropos motocross trenera - ja ne znam sta cekas :-P 

bed kaže...
Ti se šališ.. U 10 min ne obavim niti prvo kenjanje. Pa kavica, pa dokenjavanje, minimum pola sata da i pomislim na fizičke aktivnosti..

Eh, sjecam se tih dana :-D :-D :-D

Sad je prva (i zadnja) kavica uz kroasancic u 9:30... savrseni ritual :-)

 

Apropos vode, kao sto je hacker-ri rekao... nekakvo "zlatno pravilo" (igra rijeci je nenamjerna) je da ako piskis zuto osim ujutro, pijes premalo vode.

1domagoj1 kaže...

Kakav sklek točno mora biti? Ruke u širini ramena ili? Jer nije niti to svejedno kakvi su :P. Znači odmoran to radim, onak, od prve? Jel to kolko ide ili kad ruknem 100 (da bar XD) stanem?

 

Budem, navečer možda, sad idem jest pa na drugi trening (streljaštvo, i tim se bavim :P).

Pravilno, ruke u sirini ramena, prsti u visini ramena, laktovi uz tijelo... ako ruke pocnu odustajati, gurni laktove prema vani i prosiri malo hvat, to ce prebaciti rad na plectorise (prsne misice) i malo opustiti bicepse i tricepse. Navij 2 minute i pici koliko mozes. Ako si naumio dostici 100-tku, javi mi pa da ti objasnim malo rigorozniji trening za to :-)

Sto se tice tvoje mase.... ako volis utege, idi dizi teske utege s malo repeticija i dosta serija. I jedi puno puno proteina i spavaj dosta. Ako ne volis utege, zgibovi su majka.

 

Zanimljivo, ja sam skoro poceo sa streljastvom proslo ljeto, zakasnio sam dva tjedna na tecaj, zato idem ove godine. Kompoundni luk :-)

Pucas iz luka i strijele, ili vatreno oruzje?

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 17:22 (Deus ex machina).
14 godina
protjeran
offline
Re: S.E.A.L. trening
1domagoj1 kaže...

 

100 sklekova u <2 min bi mogel vrlo vjerojatno (odmoren naravno), 100 trbušnjaka sigurno, to sam samo sa tjelesnim (dakle, nikakvo dodatno treniranje) mogel ~70 spucat u minuti. Zgibove, vjerojatno bi isto 25-30 mogel, ali sad, jel to nakon 100 sklekova ili odmoren?

Pod kojim se uvjetima to radi? Dakle, odmoren ili poluizmoren XD ili onak, to moraš dat sa zadnjim atomima snage?

 

 

 

Onda si ti strasno jak. 25-30 PRAVIH zgibova (ispruzit ruke do kraja) je vrlo vrlo dobro.

 

 

@OP - svaka cast za 8:21 na 3km, cini mi se malo predobro, pogotovo s obzirom na tvoju gradju (ako si ti na slikama). Komenov svjetski rekord je 7:20, a hrvatski je mislim 7:50 cca.

16 godina
offline
S.E.A.L. trening

Te zgibove nikad nisam mogel radit... 4-5 mi je bilo max...

 

Nista mi nije tesko kao ti zgibovi, 100 sklekova, trbusnjaka bi mogao puno lakse napravit...

Kakve predvjezbe trenirat da bi opce mogao napravit bar 10 zgibova ?

 

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
ansha kaže...

@OP - svaka cast za 8:21 na 3km, cini mi se malo predobro, pogotovo s obzirom na tvoju gradju (ako si ti na slikama). Komenov svjetski rekord je 7:20, a hrvatski je mislim 7:50 cca.

Hvala. Kako spomenuh, trcim vec dugo vremena, no takodjer je cinjenica da ova 3km ruta koju kalkuliram ima lagano nagnuce prema dolje veliku vecinu puta, jednu ovecu nizbrdicu (koja mi samo smeta vise nego sto koristi), i jednu kratku uzbrdicu - tako da nije mjereno na ravnom terenu trceci ukrug, sto je dosta bitno za ikakvo mjerenje u odnosu na svjetske rekorde.

Btw, imam 88kg, i kao sto vidis i sam, ruke su mi li-la. Izdrzljive, ali da sam napucan misicima - nisam. Svi misici su mi u nogama.

 

Takodjer, moguce je da je domagoj zapravo vrlo lagan :-D

 

 

@Batista

Predvjezbe za vise zgibova su vjezbe sa manje zgibova :-D Sklekovi pomazu, ali sklekovi podizu oko 50%-60% tjelesne tezine, zgib te podize cijelog i opterecuje misic tocno tvojom tezinom, sto je savrsena tezina ako zelis biti ustiman za svoje tijelo.

Jednostavno radi zgibove kroz dan. Uhvati sipku, podigni se dok ruka ne odustane i ni uz najveci napor ne mozes dignuti bradu iznad sipke, onda pusti. I tako par puta kroz dan.

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 17:36 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Deus ex machina kaže...

Zanimljivo, ja sam skoro poceo sa streljastvom proslo ljeto, zakasnio sam dva tjedna na tecaj, zato idem ove godine. Kompoundni luk :-)

Pucas iz luka i strijele, ili vatreno oruzje?

Samostrel. :P

Gađal sam i zračnom puškom, s tim sam zapravo počel. Onda se prebacil na zračni pištolj i samostrel, pa odustal od pištolja i ostal samo na samostrelu. Iz zajeban*ije sam gađal lukom i strijelom, olimpijski luk, probal par puta samo nategnut i opalit s compound lukom. Gađal par puta i malim kalibrom (.22) puška, a zadnje dvije godine i mali kalibar pištolj brza paljba. Ma mislim, pucal sam ti ja iz svega skoro XD. Pod streljaštvo sam mislio ovo. Jedino kaj IAU (samostrel, dolje malo na linku) nije član ISSF-a i nismo olimpijski sport. Ono kaj me ljuti još na tom linku, nema field crossbow-a (kojim se ja bavim) nego je samo 10 i 30 m match crossbow (to ti je to na slikama na linku). Field crossbow je puno teži i naporniji nego match.

ansha kaže...

Onda si ti strasno jak. 25-30 PRAVIH zgibova (ispruzit ruke do kraja) je vrlo vrlo dobro.

Jak za svoju masu XD. To sam odokativno bubnul, a kad tak bubnem, često požalim kaj sam bubnul XD. Budimo realniji onda, 20. XD

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
16 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

sad dok sve to čitam odmah se sjetim vojske(ročni vojni rok).ubijali su nas sa trčanjem,sklekovima trbušnjacima i zgibovima,hodnjama od 5,10 i 15km.znam da su nam mjerili vrijeme na 3200m poslje tri mjeseca i trebali smo imati max 13.3 ili 14.3. ako se ne varam.onda sam istrcal mislim da bas oko 13,a sad bi mi trebalo jedno 25min{#}.mjerili su nam i sklekove i ovo ostalo ali se nebrem sjetiti kolko je bila "norma". i sad bi mi dobro došlo tak nekaj samo kaj nemam volje natjerati sam sebe na tak nekaj.i mogu reči da sam se izvrsno osječal.kak veliš pun snage i nije mi ništ bilo teško.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 17:52 (jura).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice