Cijena web aplikacije

poruka: 6
|
čitano: 8.106
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Cijena web aplikacije

Pozdrav,

Već neko vrijeme imam ideju za jednu web/mobilnu aplikaciju koja bi korisnicima olakšala kupnju u trgovinama. Planiram ići slijedeći korak te oformiti to u pravno tijelo kako bi mogao istu prijaviti na ovogodišnje startup natječaje, inkubatore ali najviše zbog svega jer imam osobu za fondove.

Sam poznajem raw PHP/MySQL/JS i sve što ide s tim, te sam procesu izrade Demo verzije web aplikacije s kojom ću pokušati predočiti funkcionalnost iste drugima i koja bi služila kao protoaplikacija.

Kako za razvoj koristim raw metode, te rijetko koji framework, nisam siguran koliko će to biti upotrebljivo poslije drugima osim kao ideja i potvrda da se može napraviti, pa bih ovim putem htio pitati koliko bi koštala izrada web aplikacije po predviđenom dizajnu i strukturi koja se unaprijed zada, bez SEO marketinga.


Ugrubo, radi se o aplikaciji koja ima bazu proizvoda sa svojim info-m, prikaz sličan Google Play-u, bazu korisnika koji se registriraju putem FB, korisnički unos novih proizvoda, postavke korisnika i same stranice, te paušalne funkcionalnsti po samoj stranici. Dizajn je već predodređen, kao i logo, kombinacije boja, struktura stranice itd. tako da postojeći template sustavi ne odgovaraju.

Dakle koliko bi koštala izrada ovakve stranice?

Isto tako, da li bi vi na mom mjestu uzimali vanjskog suradnika za ovo ili ipak nekog pod svoje okrilje da je uvijek tu u procesu razvoja? (zaposlenik)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena web aplikacije

ovisno o kompleksnosti

recimo od 20.000 kn do 200.000 kn

8 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena web aplikacije
kiko_san kaže...

ovisno o kompleksnosti

recimo od 20.000 kn do 200.000 kn

 Mislim da pišeš gluposti i nemaš veze  o čemu pišeš ..

10 godina
offline
Cijena web aplikacije

Zato si ti konstruktivan za poludit.

 

Raspon cjene je u nekim ok gabaritima, bez detaljnije dokumentacije je teško reći.

 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Cijena web aplikacije

Ova ideja izgleda dobro, ali se netko sviđa?

[url=http://danhcotuong.org/]cờ tướng[/url]
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cijena web aplikacije

Prije pisanja bilo čega htio bih samo napomenuti da što se tiče samih web appova i frameworka, ne kužim se previše. Moj vrhunac je neš mal PHP-a, JS-a, css (vue.js, Sassu i slicnom nisam ni primirisao)...

Ali radio sam preko neta s tipovima iz Australije i Amerike koji imaju firme koji prave web appove i dosta njih koriste 1-2 freelancera za pomoc pri dizajnu i dokumentiranju (cca 8 dolarčića po satu) i onda indijske devove da naprave heavy lifting.

Slažem se sa kolegom da bi bilo između 20-200k (ali opet ovisi, treba se vidjet dokumentacija i trebaju devovi poslat ponude), imam legu koji radi web appove, radio je puno jednostavniju stvar i naplatio oko 50k kn. Ako ćeš ju radit sam bez frameworka, od ovog što sam ja čuo od lege, to je poprilično teško. On koristi Laravel i kaže da mu je super. Al ak imaš volje, vremena...

Što se tiče ljudi koji baš imaju veće, starije firme, oni koriste indijce za samo kodiranje a njima daju samo smjernice i pdf designove.

Mogao bi ih naći na UpWorku (tamo ja radim tu i tamo), malo se raspitati o cijenama (napraviti job posting), vidjeti kakve ponude dobiješ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 17:46 (Svenos).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice