Pokretanje prodavaonice/servisa racunala

poruka: 8
|
čitano: 8.908
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pokretanje prodavaonice/servisa racunala

Pozdrav,

 

Zanima me dali se ovo isplati otvoriti znaci prodavaonica hardwarea/softwarea i servisiranje racunala i webshop uz to, jos nisam skole zavrsio pa pitam onako za buducnost(neke 3godine),  govorim o podrucju Rijeke. Znaci dali bi se to isplatilo? Koliko bi trebalo pocetnog kapitala? Te kako se nabavlja hardware postoji li neki određeni uvoznik za RH ili?

 

Nisam siguran dali sam postao u dobroj temi, tako da se ispricavam ako sam fulao temu :)

Proud to be Mrcina! www.mrcine.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pokretanje prodavaonice/servisa racunala

najednostavnije ti je biti msanov web shop, prije je bilo ostaviš zadužnicu na dogovoreni iznos, za njega možeš uzet robu sa nekakvom kratkom odgodom plaćanja. inače sve ostalo košta puno previše, počevši od lagera, prostora itd.

Osobno sam krenuo sa tom idejom 2007. ali bio je tu danak neiskustva, manjak kapitala, pa se i nisam baš proslavio....

Iskreno nebih se više upuštao u to, konkurencija je velika, ako dampaš cijene radiš za kikiriki, eventualno bi mogao zaraditi nešto na servisima + što radiš sa ljudima di je velika većina ne znam kako da se izrazim na fin način (oni koji dođu i pitaju koji je najjakiji komp), pa ako im i prodaš poslije se samo natežeš sa njima, dok im ne pojasniš da nije žvaka za seljaka, i da u garanciji nije čišćenje virusa i ostale gamadi što su pobrali po p0rn stranicama i sličnim itd... uglavnom malo para za pun kc potrošenih živaca....

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pokretanje prodavaonice/servisa racunala
Skillzor70 kaže...

Pozdrav,

 

Zanima me dali se ovo isplati otvoriti znaci prodavaonica hardwarea/softwarea i servisiranje racunala i webshop uz to, jos nisam skole zavrsio pa pitam onako za buducnost(neke 3godine),  govorim o podrucju Rijeke. Znaci dali bi se to isplatilo? Koliko bi trebalo pocetnog kapitala? Te kako se nabavlja hardware postoji li neki određeni uvoznik za RH ili?

 

Nisam siguran dali sam postao u dobroj temi, tako da se ispricavam ako sam fulao temu :)

bojim se da si jako fulao obzirom da ne znaš niti "kako se nabavlja hardware". Naravno postoje službeni distributeri za naše tržište za većinu proizvođača. Od njih uzmeš robu koju platiš ili ostaviš jamstveni dokument (npr spomenutu zadužnicu) ili robu preuzimaš i isporučuješ kad već imaš narudžbu/plaćenu robu. Dobiješ neki diskont kao mali i novi kupac to ti bude obično samo 5-10%, ali rijetko kad preko 20% i to na specifičnoj robi. S državnim nametima mislim da kao mali shop nema šanse da spajaš "kraj s krajem".
Eventualno bi se isplatilo samostalno uvoziti najskuplju robu (recimo hi-end ploče, gr. kartice i slično) jer to se uvijek najlakše proda i najmanje problema imaš s kupcima najskuplje robe. Kad ti neki jadnik kupi laptop za 2-3000kn nisi baš puno zaradio a veće su šanse da se ta jeftina roba pokvari i da imaš gnjavažu, troškove i maltretiranje s povratom i nezadovoljnim kupcem jer je digao kredit na 823 rate i sad nema komp. 

12 godina
offline
Pokretanje prodavaonice/servisa racunala

eh da baš mi sad palo na pamet prodaja jednog monitora, uglavnom imao je mrtvi pixel, iako proizvođač do 3 smatra da je monitor ispravan ti to ne možeš objasnit stranci, toliko mi je živaca popio da sam na kraju njemu vratil lovu, poslao ga u rodno mjesto i sebi ostavio monitor... trebaju tu čelični živci.....

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 19:58 (Checola).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokretanje prodavaonice/servisa racunala
Checola kaže...

eh da baš mi sad palo na pamet prodaje jednog monitora, uglavnom imao je mrtvi pixel, iako proizvođač do 3 smatra da je monitor ispravan ti to ne možeš objasnit stranci, toliko mi je živaca popio da sam na kraju njemu vratil lovu, poslao ga u rodno mjesto i sebi ostavio monitor... trebaju tu čelični živci.....

Bilo bi dobro navesti koje su to marke koje smatraju da je monitor sa tri mrtva piksela ispravan..

 

Zašto se kupcu prilikom kupovine ne navede da će mu se priznati reklamacija samo ako budu tri mrtva?

Već kupac uglavnom za takve i slične stvari saznaje kad ima dva mrtva piksela i slično..

Odnosno treba prije kupovine nadugo i široko kopati po netu, čitati forume o proizvodu, itd..

12 godina
offline
Re: Pokretanje prodavaonice/servisa racunala
boatenga kaže...
Checola kaže...

eh da baš mi sad palo na pamet prodaje jednog monitora, uglavnom imao je mrtvi pixel, iako proizvođač do 3 smatra da je monitor ispravan ti to ne možeš objasnit stranci, toliko mi je živaca popio da sam na kraju njemu vratil lovu, poslao ga u rodno mjesto i sebi ostavio monitor... trebaju tu čelični živci.....

Bilo bi dobro navesti koje su to marke koje smatraju da je monitor sa tri mrtva piksela ispravan..

 

Zašto se kupcu prilikom kupovine ne navede da će mu se priznati reklamacija samo ako budu tri mrtva?

Već kupac uglavnom za takve i slične stvari saznaje kad ima dva mrtva piksela i slično..

Odnosno treba prije kupovine nadugo i široko kopati po netu, čitati forume o proizvodu, itd..

bilo je 2007-e ne sjećam se više, kao što sam rekao danak neiskustva....

9 godina
neaktivan
offline
Pokretanje prodavaonice/servisa racunala

Svijestan sam da cu dozivjeti svakakve budalastine, izvale itd. , al budimo realni sta mi tu mozemo ljudi su neupuceni i neiskusni. To za robu iskreno nisam znao, znao sam da se nabavi preko uvoznika, ali to s placanjem robe nisam znao, tj. nisam se imao gdje raspitati. Te zarade sa jeftinijom robom sam svijestan, al nemogu drzati samo high-end stvari jer onda zak***c nece to imat ko kupiti. Ubiti jos mi je sve u magli tako da imam jos neke 2 godine da razradim ideju i pozavrsavam skole.

Steam: |CRO|Vitaly™ Origin: MasterNerdx Uplay: ko to treba || Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pokretanje prodavaonice/servisa racunala

Protekle dve godine sam radio u jednoj jačoj/poznatijoj Riječkoj informatičkoj firmi što se tiće prodaje/servisiranja računala, neću imenovat.

Ako biznis misliš bazirat na prodaji nećes opstat jer nemožeš parirat jednom linksu, ventexu ili netcomu prvenstveno zato jer su poznati u našem gradu i apsolutno svi znaju za njih . Druga stvar je da sa prodajom neces prezivjet, nemozes zivit od marže pogotovo ne u Hrvatskoj. Ne prodaje se roba u toj mjeri da od nje možeš platit radnike, najam, i ostale troškove. Sto se tiće servisiranja računala to je dobar posao i može se lijepo zaradit, za necu rec strucnjaka nego nekoga "ko zna malo više o računalima"(rastavit laptop očistit od prašine, reinstalrat windowse, napravit nekakav klon / backup starog te instalaciju novog OS-a), najbolja varijanta "servisa" je uz nekakvo  održavanje neke firme s kojom sklopiš ugovor, tipo održavanje servera, klijentskih računala te kupovina robe kod tebe s nekakvim popustom ali uletit u takvo nešto  gdje pricamo o ciframa da mozes pokrit sve ovo gore je gotovo nemoguće pogotovo za nova lica, jer u ovom poslu vlada politika i samo takvi dobivaju natječaje i ugovore. To govorim za Rijeku, neznam kakva je situacija u drugim gradovima HR.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice