Web-server

poruka: 13
|
čitano: 9.528
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Web-server

Kako da napravim sopstveni podatkovni centar? nisam imao iskustva sa ovim, posjedujem solidno znaje HTML, CSS, MySQL, Python? Imam stari kompijuter koji bi koristio kao centar za podatke.. Kako to sve da povežem? Zelim da od toga napravim web-server i da imam svoj web hosting preko koga cu postaviti svoju stranicu na internet (u pitanju je drustvena mreza). Kako da sve to napravim, sta je potrebno, itd.. Molio bih vas da mi odgovorite ukoliko znate, ili me uputite na neki tutorijal...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 11:14 (rockts340).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Web-server

Za početak prouči nešto kao XAMPP.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Web-server
Mary Sue kaže...

Za početak prouči nešto kao XAMPP.

 A tehnicki deo, da li moram kupovati neki ruter sa statickom IP adresom? Neki old PC gdje ce biti samo podatci?

14 godina
online
Web-server

Izračuna prvo jel ti jeftinije zakupit VPS ili da plaćaš struju, dijelove,...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Web-server

Ne znam zašto bi išao raditi vlastiti web hosting pored toliko jeftinih hostinga koji se nude.
Ono što možeš napraviti od tog starog računala je Home server za pohranu podataka ili instalirat XAMPP i NoIp pa se hvaliti frendovima sa moja-stranica.ddns.net

Za vlastiti hosting nije dovoljno solidno poznavanje HTML-a, CSS-a, MySQL-a i Python-a, prije svega treba ti znanje sistemskog i mrežnog administratora, mjesečni prihodi s kojima ćeš pokriti troškove servera, a tu je i pitanje što će biti sa serverom kod prekida internetske veze ili nestanka struje?

Mjesečna naknada za statičnu IP adrese se kreće od 200 - 600 kn, ovisno o pružatelju usluga i ugovorenoj obvezi, s obzirom na to da za male novce možeš kupiti web hosting uz podršku od 0/24, nema smisla raditi vlastiti web server.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Web-server

Bitna stavka ti je i brzina interneta, po meni bez nekih 50/50 ti se ne isplati

 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Web-server
Ivan M. kaže...

Ne znam zašto bi išao raditi vlastiti web hosting pored toliko jeftinih hostinga koji se nude.
Ono što možeš napraviti od tog starog računala je Home server za pohranu podataka ili instalirat XAMPP i NoIp pa se hvaliti frendovima sa moja-stranica.ddns.net

Za vlastiti hosting nije dovoljno solidno poznavanje HTML-a, CSS-a, MySQL-a i Python-a, prije svega treba ti znanje sistemskog i mrežnog administratora, mjesečni prihodi s kojima ćeš pokriti troškove servera, a tu je i pitanje što će biti sa serverom kod prekida internetske veze ili nestanka struje?

Mjesečna naknada za statičnu IP adrese se kreće od 200 - 600 kn, ovisno o pružatelju usluga i ugovorenoj obvezi, s obzirom na to da za male novce možeš kupiti web hosting uz podršku od 0/24, nema smisla raditi vlastiti web server.

 Ono što planiram da napravim jeste društvena mreža, sutra ako na neki nači uspije, da li je moguće nekako da napravim vlastiti web hosting, ali da zadržim isti domain, i sve ostalo i da sa starog povučem sve podatke?

15 godina
offline
Re: Web-server

-ne. (čitaj par godina pa se tad primi takvog posla... nije to nešto klik-next, osim same linije koju nemaš.. nemaš praktički ni jedan requirements..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: Web-server
ihush kaže...

-ne. (čitaj par godina pa se tad primi takvog posla... nije to nešto klik-next, osim same linije koju nemaš.. nemaš praktički ni jedan requirements..).

 Znam ja da to nije tek tako lako, ne planiram odmah da to ostvarim, ucim, za godinu-dve, valjda cu imati dovoljno znjanja za to, za to sam i pitao, jer zelim nauciti...

15 godina
offline
Re: Web-server

-pazi, ne miješaj npr web stranice/sadržaj s hostingom.. hostanje rade firme koje imaju resurse (fizičke, serveri, linije-optika..) kao da kažeš 'želim biti telekom ili televizija..' ili kad narastem bit ću google :))

- .. znanje je manji problem :) .. teoretski svaki PC može, svaki juzer, realno rentaš host/server/prostor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Web-server

Možeš učiti na njemu koliko hoćeš. Isprobavam ali nemoj se primiti da nešto hostaš drugima jer kao što su već rekli puno je tu parametara koje treba zadovoljiti.

Više ti se isplati onda uzeti VPS pa instaliraš Linux koji želiš ili uzmeš odmah s Windowsima. Cijene su različite.

 

Najslabiji VPS-ovi ti idu od 10-ak dolara godišnje (1gb ram, 1 procesor, 20 gb diska, 100mbita mrežna)... Za učenje taman jer ti je stroj uvijek dostupan i ne trošiš svoje resurse koji će te doći sigurno više od ovih 10-ak dolara.

 

Vidi na ovoj stranici, ima svako malo neka ponuda pa uzmi nekaj tako. Više isplativije.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Web-server

Uzmi VPS i uči se.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Web-server

Za friends and family testiranje možeš koristiti besplatni dinamički DNS (npr. No-IP ili Duck DNS). Nakon izrade prototipa stranice (ako znaš Python preporučam Django) možeš registirati ime na nekom besplatnom dinamičkom DNS-u. Nakon toga ti preostaje samo da na routeru forwardaš port 80 (ili 443 za https) na svoj web-server.

 

Napominjem da ovo ima smisla samo za mali broj korisnika, za išta ozbiljnije će ti trebati VPS. Ovdje je 

za deployment Django site-a na DigitalOcean.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice