DVI-I vs. DVI-D

poruka: 80
|
čitano: 48.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
DVI-I vs. DVI-D

pozdrav

 

Nekidan sam kupio novo kuciste i ugl graficka je u njemu rx 470 i na njoj se nalazi DVI-D konektor,a ja imam stari monitor "samsung sync master 920 n", sa VGA prikljuckom.znaci sta moram uzet kabel,adapter bilo sta da bi radilo kako treba?Pomagajete ljudi ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D

konverter (često je pogrešno navedeno pod adapter)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 20:28 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
DVI-I vs. DVI-D

Da,treba ali to je stari monitor koji radi analogno pa stoga mislim da treba analogni konverter jel ali kartica ima DVI-D ovo D znači digitalno tj ako kartica nema port sa one dodatne 4 rupice mislim da neće raditi monitor.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D
1van-HR kaže...

Da,treba ali to je stari monitor koji radi analogno pa stoga mislim da treba analogni konverter jel ali kartica ima DVI-D ovo D znači digitalno tj ako kartica nema port sa one dodatne 4 rupice mislim da neće raditi monitor.

da, (mislio sma da jedino ja pišem nerazumljivo, ali ovo je ..) :)

- '4 rupice' su DVI-I analogni pinovi, tad bi radio preko adaptera. Kad se mijenja signal digital<->analog treba konverter (na njemu je i adapter, elektornika je dovoljno mala i stane u plastiku konektora tako da veličina nije kriterij, cijena 20kn vs 150kn ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D
ihush kaže...
1van-HR kaže...

Da,treba ali to je stari monitor koji radi analogno pa stoga mislim da treba analogni konverter jel ali kartica ima DVI-D ovo D znači digitalno tj ako kartica nema port sa one dodatne 4 rupice mislim da neće raditi monitor.

da, (mislio sma da jedino ja pišem nerazumljivo, ali ovo je ..) :)

- '4 rupice' su DVI-I analogni pinovi, tad bi radio preko adaptera. Kad se mijenja signal digital<->analog treba konverter (na njemu je i adapter, elektornika je dovoljno mala i stane u plastiku konektora tako da veličina nije kriterij, cijena 20kn vs 150kn ..).

 dobro ok hvala na objasnjenju..mozes li mi preporuciti nesto da kupim bilo bi pozeljno da mi linkas kako to izgleda i da idem to uzet

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 19:52 (loche).
7 godina
neaktivan
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D
ihush kaže...

da, (mislio sma da jedino ja pišem nerazumljivo, ali ovo je ..) :)

- '4 rupice' su DVI-I analogni pinovi, tad bi radio preko adaptera.

 Pa malo žurim pa možda ispadne nerazumljivo my bad 

ali da znam tematiku toga,htio sam samo reći da nove grafičke kartice imaju samo digitalne portove a neki imaju starije monitore. 

 

Edit:

 

@loche evo ovako to izgleda

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 20:16 (1van-HR).
15 godina
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D

da. :)  .... (i dio koji brljaviš da im neće raditi monitor, hoće.. s konverterom)

 

ili ostati kod preciznih oznaka, DVI-I je digital+analog, može adapter na VGA, DVI-D je samo digital, može npr na HDMI (adapter), ali ne na VGA odnosno tad mora konverter...

kraće, korisnici trebaju razlikovati oznake DVI-I i DVI-D . .kao dizel-benzin :)

 

ne, to je klasičan adapter.. nije konverter, .. ali može biti (chip u plastici konektora). Već postoje linkovi, google, search.. i korisnik mora uložiti malo truda.

može biti npr bijele ili crne boje :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 20:04 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D
ihush kaže...

da. :)  .... (i dio koji brljaviš da im neće raditi monitor, hoće.. s konverterom)

 

ili ostati kod preciznih oznaka, DVI-I je digital+analog, može adapter na VGA, DVI-D je samo digital, može npr na HDMI (adapter), ali ne na VGA odnosno tad mora konverter...

kraće, korisnici trebaju razlikovati oznake DVI-I i DVI-D . .kao dizel-benzin :)

 

ne, to je klasičan adapter.. nije konverter, .. ali može biti (chip u plastici konektora). Već postoje linkovi, google, search.. i korisnik mora uložiti malo truda.

može biti npr bijele ili crne boje :)

ma pretrazivao sam i nisam siguran koji je sta pa zato i pitam ovdje...da li je to ovaj  adapter 1 ili adapter 2?

15 godina
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D

gle.. sve je deklarirano kao adapter (nešto od tog je adapter, nešto je konverter), zbog tog ne dajem nikakve konkretne odgovore što kupiti. (odgovornost..).

-adapter 1. ... što ćeš s DPnaHDMI? to je adpater, digital-digital, nema veze s VGA analognim.

-adapter 2 .. uopće nema veze, to je USB.. ali to bi radilo (koristi se npr za laptopove..), nepotrebno/ograničavajuće..

 

neki treći, veći je izbor HDMI na VGA nego DVI na VGA, vjerojatno i niža cijena, na prošloj str je jedan primjerak, noviji model, inače izgledaju kao ovaj adapter2 s tvog linka samo umjesto usba hdmi ili dvi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
DVI-I vs. DVI-D

Uglavnom kartica je digitalna monitor analogan i potreban je konverter.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D
ihush kaže...

gle.. sve je deklarirano kao adapter (nešto od tog je adapter, nešto je konverter), zbog tog ne dajem nikakve konkretne odgovore što kupiti. (odgovornost..).

-adapter 1. ... što ćeš s DPnaHDMI? to je adpater, digital-digital, nema veze s VGA analognim.

-adapter 2 .. uopće nema veze, to je USB.. ali to bi radilo (koristi se npr za laptopove..), nepotrebno/ograničavajuće..

 

neki treći, veći je izbor HDMI na VGA nego DVI na VGA, vjerojatno i niža cijena, na prošloj str je jedan primjerak, noviji model, inače izgledaju kao ovaj adapter2 s tvog linka samo umjesto usba hdmi ili dvi.

 hvala na savjetu  irush i ivan ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D
ihush kaže...

konverter (često je pogrešno navedeno pod adapter)

 U HGspot-u kupljen "adapter" koji je navodno "konverter" - 200 kn. Nije radilo, vratio. Ocito je stvarno problem kupit "konverter" koji je stvarno konverter. Mislim da cu ipak na kraju uzeti novi monitor. :D

 Ni oni ne znaju sta je sta. No, dobro. Kad pogledas ulozeno-dobiveno. Mislim da se ne isplati uzimati konverter. Ma da mi treba hitno, bolje cu pricekati da si ustedim malo pa kupit novi monitor ili na rate bubnit. Tesko je raditi sa bazama podataka kad imas malo monitora xd

15 godina
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D

-ma to je (po cijeni) vjerojatno nešto što bi trebalo raditi.. ali takva roba, nešto pokvarenog, netko vrati, trgovac vrati na hrpu i prodaje dalje :) zamijeniš za isti-drugi i možda radi (jednako kao loto-srećka) nije jednom to bilo rješenje. No svakako je novi monitor (ili dodatna VGA, neka starija/slabija) optimalnije rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D
ihush kaže...

-ma to je (po cijeni) vjerojatno nešto što bi trebalo raditi.. ali takva roba, nešto pokvarenog, netko vrati, trgovac vrati na hrpu i prodaje dalje :) zamijeniš za isti-drugi i možda radi (jednako kao loto-srećka) nije jednom to bilo rješenje. No svakako je novi monitor (ili dodatna VGA, neka starija/slabija) optimalnije rješenje.

 Ako si kako u Osijeku, duzan sam ti pivo. Javi se svakako :)

 Malo si me obrazovao sto se tice tih stvari. Žica je samo žica, odnosno adapter :D

12 godina
neaktivan
offline
DVI-I vs. DVI-D

e ovako,imam grafulju GAINWARD GeForce GT 740 GS koja ima DVI-D izlaz. Međutim,imam drugi monitor koji bih bacio na taj izlaz i trebam adapter sa DVI-D na VGA.I ja tako gledam te DVI-D adaptere te vidim da ih ima sa 24+5 pinova i sa 15 + nešto .... koji je meni potreban od ta 2?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DVI-I vs. DVI-D

Pozdrav, trebam spojiti stariji VGA monitor na noviju DVI-D graficku karticu.
Jos je nisam narucio, ali pretpostavljam da se ne dobije nikakav konverter uz nju.
Uspio sam naci samo jedan takav konverter u nasim trgovinama, i kosta oko 180 kuna.
Sad me zanima ima li gdje povoljniji, ili postoji neki drugi nacin za spajanje, i isplatili se bolje uzeti rabljeni noviji monitor?
Unaprijed se zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVI-I vs. DVI-D

 Bi li sve normalno radilo da se spoji VGA monitor na HDMI na grafickoj kartici?

16 godina
moderator
online
Re: DVI-I vs. DVI-D

Da. DVI i HDMI su u osnovi isti signali, samo što se prenose različitim konektorima/kablima.

13 godina
offline
Spajanje tri DVI monitora 2560x1600 na GTX 660

Nisam našao neku sličnu temu pa da tu stavim.

 

Grafička kartica GeForce GTX 660 ima 4 izlaza, 2xDVI (dual link), 1xHDMI, 1xDP.

http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2018&lang=en&pn=NE5X660S1049-1060F&tab=sp

 

Dosad sam radio sa dva 30" monitora 2560x1600, koji imaju DVI ulaz, spojena preko DVI dual link kabela. Treći monitor (DVI ulaz) je bio 28" Full HD (1920x1080), i bio je spojen na HDMI izlaz kartice pomoću HDMI-DVI kabela.

 

Sad sam odlučio zamjeniti taj 28" monitor još jednim indentičnim 30" monitorom 2560x1600 koji ima samo DVI ulaz. Kupio sam u Linksu Adapter DELOCK, HDMI (M) na DVI (Ž) i spojio na to DVI dual link kabel koji sam koristio kod prva dva monitora..

 

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-hdmi-m-na-dvi-z-led-200300097

https://www.delock.com/produkte/1064_DVI/65020/merkmale.html

 

U opisu se navodi da je navedeni adapter predviđen za DVI-D dual link spajanje i očito veće rezolucije. Međutim, na trećem monitoru preko tog adaptera ne mogu dobiti nativnu rezoluciju 2560x1600 već neku puno manju. Koristio sam i custom rezoluciju koja se može dodati preko NVIDIA Control Panela, fiktivno ju je dodao i pokazuje, ali rezolucija i dalje je vrlo loša.

 

Da li je netko koristio navedeni HDMI-DVI adapter za više rezolucije od 1920x1080 i da li trebam nabaviti neki drugi?

Na kartici postoji i DP izlaz, moglo bi se također koristiti aktivni DP-DVI adapter za veće rezolucije (4K) ali je puno skuplji.

 

Kad se na HDMI izlaz kartice (direktno pomoću HDMI kabela) spoji treći monitor koji ima HDMI ulaz veće rezolucije (npr. 2560x1440), rezolucija se prikazuje bez greške.

Isti monitor je bio spojen i preko navedenog Delock HDMI-DVI adaptera i DVI dual link kabela na njegov DVI ulaz, međutim rezolucija je također bila vrlo loša. 

Steam profile --}} http://steamcommunity.com/profiles/76561198003793260
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 14:11 (njezic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice