Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

poruka: 45
|
čitano: 12.109
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

Doslo je vrijeme ponovo da se malo upgrade sto se PC-a tice, pa bi volio sa vama forumasi, da podjelim sta sam odabrao i da vi iznesete vase misljenje. Moja predhodna konfiguracija koju sam sklopio tacno na kraj 2016 je nedavno prodata mozete je vidjeti na Moj PC, pa je doslo vrijeme ponovo nesto zanimljivo da sklopim no sada bi isao na malo duze staze da ne mjenjam PC svake 2 godine.
Sve komponente planiram uzeti kod rodjaka u USA kada budem isao uskoro, namjena PC-a je 4k gaming uz video edit.

Specifikacije:

MBO: Asus Maximus Code X
CPU: Intel i7 8086K
COOLER: Corsair H115i Pro RGB
RAM: 2x16GB Kingston HyperX Predator RGB 4000Mhz ili 2x16GB G.Skill TridentZ RGB 3600Mhz
GPU: Asus Strix RTX 2080 8GB OC
SSD M.2: Samsung 970 Pro 512GB
SSD SATA: Samsung 860 Evo 2TB
Eksterni HDD: WD My Book Desktop 4TB ili WD My Passport 4TB
ODD: LG DVD-RW
PSU: Corsair HX850 80+ Platinum
CASE: MS Black Window

Sto se tice RAM-a jos uvjek cu vidjeti dvoumim se Kingston ili G.Skill, ovaj drugi je nesto skuplji no opet postize dosta bolji OC dok je Kingston takodje u samom vrhu jako je mala razlika. Inace kuciste znam da se neki nece sloziti po meni je bomba imao sam ovakvo i za proslu konfiguraciju iskreno bilo sta preko je bacanje para, kuciste opravdava cijenu i od 100 eura dok kosta negdje oko 50 eura.
Hvala svima na misljenjima unaprijed ovo je odprilike finalna moja buduca konfiguracija koju planiram narednih par godina da koristim.

[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

Za 4K uzmi 2080 Ti, ustedi na ploci (Hero nije nista losiji), memoriji (3200 cl14 ide preko 4ghz), SSD-u (uzmi Evo umjesto Pro), uzmi 8700K umjesto 8086K....

Sve ove ustede neces primjetit a dobit ces ogromnih ~35% vise fps-a na 4K...

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
ansha kaže...

Za 4K uzmi 2080 Ti, ustedi na ploci (Hero nije nista losiji), memoriji (3200 cl14 ide preko 4ghz), SSD-u (uzmi Evo umjesto Pro), uzmi 8700K umjesto 8086K....

Sve ove ustede neces primjetit a dobit ces ogromnih ~35% vise fps-a na 4K...

Vidi fora sto su ovamo cijene skroz drugacije nego na nasim prostorima razlika izmedju Hero i Code je svega 50-60 dolara, sto je smjesno po meni obzirom da Code nudi Wifi i Bluetooth koji je meni neophodan pa bi odmah u startu pokao oko 20 eura na neku dobru wifi i bluetooth karticu imao sam prilike ove jeftine da koristim dosta mi ih je. Tako da bi zbog toga i jos poneke prednosti ostao pri ovoj ploci.

 

SSD tu sam namjerno odabrao Pro seriju razlike u brzini izmedju nje i Evo su jako male takodje i kod operacija po sekundi, medjutim ono sto je za mene kod SSD-a odlucujuci faktor je dugotrajnost Evo od recimo 500GB ima fore pisanja 300TB dok ovaj Pro od 512GB ima 600TB takodje razlika TLC vs MCL, imam ponekad mnogo velike fajlove te cesto imam potrebu za brisanjem, pisanjem pa tako ovo smatram veoma bitnom prednosti dok je razlika izmedju njih dva takodje nekih 40-50 dolara. Mislim da mi je Pro neophodan za optimalno trajanje, duplo veci zivotni vijek od Evo.

 

CPU se slazem da bi mogao i sa time proci no medjuim posto je ovaj 8086k ogranicena serija te je samim tim intel birao i binovao cipove, smatram da ce se puno bolje pokazati u OC-u u odnosu na 8700k, ne mora da znaci nista ali je opet veca sansa da se dobije bolji primjerak s obzirom da je ogranicena serija i da je intel sa njima probirljiv te da vec fabricki imaju boost za 0.3Ghz out of box je po meni plus, razlika u cijeni nije velika.

 

Za RAM se slazem mogao bi proci i sa 3200 pa ga OC ali opet zasto rizikovati kada za malo vise novca  mogu dobiti sigurni veci clock te nesto manju latenciju sto opet osigurava boost pogotovo kod aplikacija koje intenzivno koriste RAM, sada kod njega imam dilemu da li uzeti Kingston na 4000Mhz ili G.Skill na 3600Mhz oba kita su odlicna jedna od najboljih tako da mislim da ni sa jednim ni drugim ne bi pogrijesio ali eto Kingston nekako volim i provjereno mi je dobar a G.Skill po recenzijama nosi tutulu prvaka kada je u pitanju ovaj model rama no s obzirom da je nesto skuplji za cijenu za koju Kingston nudi 4000Mhz, G.Skill-a bi mogao dobiti 3600Mhz.

 

I na kraju sto se tice grafike prvobitno sam trebao uzeti 1080 Ti medjutim kako je izasla nova serija iskljucivo zbog nove arhitekture koja bi se vremenom mogla pokazati bolja i za buducnost isplativija, te jos naknadnim peglanjem drivera da sve radi bolje i kada pocnju naslovi sa DLSS i Ray Tackingom, a iskreno razlika u cijeni je 50 dolara u odnosu na top model GTX 1080 Ti, e sada sto se tice RTX 2080 Ti i glavne stvari koju si naveo gore iskreno licno mislim da mi je bespotrebna posto je i  RTX 2080 vise nego dobra za 4k a vaznije su mi ostale stvari generalno sto veca i brzina, stabilnost i trajnost komponenti mislim da je ovo bolje za mene. Takodje ono najvaznije 2080 Ti bi jako tesko mogao uzeti cak i kada bi uzeo sve kako si mi ti predlozio posto je razlika u cijeni ogromna u odnosu na 2080, a sve ove stvari koje bi izmjenio ne bi ustedio 200-250 dolara sto ne bi bilo dovoljno da uzmem bolju graficku karticu. To je neko moje licno vidjenje i obrazlozenje zasto sam upravo ove komponente odabrao, naravno svi imamo drugacije potrebe razmisljanja, zamolio bi svakoga ko procita post da ostavi svoje misljenje, ovaj thread sam otvorio prvenstveno kako bi mi ostatak ekipe dao mozda neku sugestiju ili ideju za izmjenu necega sto bi mogao da uvrstim i sto bi smatrao da ce mi biti od koristi, stvarno dobro poznajem trziste i komponente jedini mali problem sto je kod nas skroz druga prica sa cijenama.

 

Hvala svima na odvojenom vremenu i na citanju ovog posta.

 

[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
12 godina
protjeran
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Ak vec dajes tolke novce stavi to sve skupa u neko posteno kuciste.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
war3_tft kaže...
Ak vec dajes tolke novce stavi to sve skupa u neko posteno kuciste.

Pa ako imas ideju daj mi prijedlog pa cu vidjeti ako mi se svidi, ne volim previse RGB osvjetljena i cudesa volim nekako cisti setup, i kuciste koje ce mi za najmanje novca pruziti odlicne performanse pod to mislim na prostor, air flow, orgaanizaciju, podrsku za sve sto je potrebno. U budcnosti sam planirao preci na ako mi ovo dosadi na neka RGB ludila od kucista.

 

Ovo kuciste mi se mnogo svidja vec sam ga imao na prosloj konfiguraciji i odusevljen sam nema konkurenciju cak ni za duplo vise novca ima sve sto mi treba, kvalitetnu izradu, dobar air flow, puno prostora, dobar cable managment pa cak zvucnu izolaciju ne vidim sta ne stima kod njega.

Naravno kao sto vidis sve od komponenti sam gledao da posjeduje RGB pa cak i ram iz razloga sto cu nekad sigurno ako ne sada promjeniti kuciste kada mi ovo konacno dosadi pa da ne bude poslje sto nisam uzeo posto gledaju danasnji trend u odnosu na prije 2 godine sve ima u RGB varijantama. Naravno kuciste bi uzeo kod nas posto smatram da je preveliko da ga teglim iz USA.

[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
14 godina
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

ako je tebi case OK onda ga ostavi. Nego, čuo sam za dosta slučajeva gdje je H100/110/115 procurio. Osobno bih stavio običnu Noctuu i bio miran. Jedino što onda nemaš RGB seljačiju šarenilo :-)
Seasonic SSR/Focus mi se čini bolja kupnja od Corsaira HX, a realno razlika u efikasnosti između platinum-gold-silver-bronze-plus-minus-vako-nako je skoro nikakva.

I jedna i druga memorija je odlična, ali G-skill je jako visoka pa provjeri jel ti stane (pogotov ako bi išao na drugi hladnjak).

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

Cini se da si vec odlucio kaj uzeti. Definitivno neko kvalitetnije kuciste. 

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
jozef kaže...

ako je tebi case OK onda ga ostavi. Nego, čuo sam za dosta slučajeva gdje je H100/110/115 procurio. Osobno bih stavio običnu Noctuu i bio miran. Jedino što onda nemaš RGB seljačiju šarenilo :-)
Seasonic SSR/Focus mi se čini bolja kupnja od Corsaira HX, a realno razlika u efikasnosti između platinum-gold-silver-bronze-plus-minus-vako-nako je skoro nikakva.

I jedna i druga memorija je odlična, ali G-skill je jako visoka pa provjeri jel ti stane (pogotov ako bi išao na drugi hladnjak).

Pa da sto se tice kucista stvarno nisam imao primjedbe, mislim da cu mozda za pocetak ostati na njemu pa kada me mane zelja za RGB sarenilom lijepo uzmem neko malo skuplje sa staklenom stranicom sto se unutrasnosti tice gledao bi da bude slicno kao ovo tu i tamo neke sitne izmjene.

 

Sto se tice napajanja, vidjecu jos malo, znam da su Seasonic najbolja ali gledao sam i nekako da sto mogu uparim a da je kvalitetno i dobro, da ne crkne poslje 2 godine i slicno. Za hladjenje vidim da nisi, nisam nesto gledao znam da su stariji modeli imali kakvih problema ono sto me odusevilo po recenzijama kod ovog hladjenja je buka, mogucnost tkz Zero RPM, inace ovo koje sam ja mislio je najnovija 2018 verzija, posto postoji i starija H115i koja je znatno losija. Planirao sam malo ozbiljniji overclock uz to da mi ventilatori od hladjenja ne tresu cijelo kuciste, recimo sa CM Nepton 240M hladjenjem koje sam imao prije uopste nisam bio nesto odusevljen, posluzilo je dobro nikad nisam imao problema sa njime no medjutim temperature sa OC i nisu bile nesto sjajne takodje je stvarao mnogo buke sto pumpa sto ventilatori, to je jedan od razloga sto bi mozda uzeo ovo Corsair, posto koliko sam vidio hvale ga po recenzijama da dobro hladi a prakticno je necujno.

Za RAM se slazem obje su odlicne mislim da koju god uzmem necu pogrijesiti gledam ako uspijem naci posto su malo nestasice tamo Kingstona ako ne predjem na G Skill.

Kolacic kaže...

Cini se da si vec odlucio kaj uzeti. Definitivno neko kvalitetnije kuciste. 

 Pa manje vise jesam, evo kolega iz proslog posta dao mi je jos malo razmisljanja oko napajanja i hladjenja sa time sto ukloliko ne racunamo na moguce greske bi trebalo biti best buy ipak nista od ovoga nije nimalo jeftino pa bih htio uzeti neki AIO koji ce biti atraktivan imati RGB, biti tih a dobro obavljati posao uz solidan OC. Sudeci po svemu tome ono Corsair bi odlicno trebalo raditi taj posao izuzev tog moguceg propusta.

Za kuciste kao sto rekog planirao sam vremenom uzeti neko drugo ali nekako za sada bi ostavio ovo po meni dovoljno kvalitetno nemoj da te njegova cijena zavara ako ga uzivo nisi vidio posto mu kvalitete stvarno ne fali jedino je stvar ukusa i potrebe. Gledao sam ljude koji su X299 stavljali u njega buduci da podrzava i E-Atx ploce uz malo grbljenja pa su ostali u soku sa temperaturama i dobrim hladjenjem.

Be all that you can be
12 godina
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

Pogledaj Moj PC - mozda dobijes neke ideje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
2dulle kaže...

Pa ako imas ideju daj mi prijedlog pa cu vidjeti ako mi se svidi, ne volim previse RGB osvjetljena i cudesa volim nekako cisti setup, i kuciste koje ce mi za najmanje novca pruziti odlicne performanse pod to mislim na prostor, air flow, orgaanizaciju, podrsku za sve sto je potrebno. U budcnosti sam planirao preci na ako mi ovo dosadi na neka RGB ludila od kucista.

 

 Nitko nije pricao o RGB-u, uzmes si Fractal Define R6 i dobijes kuciste puno bolje kvalitete, air flowa i mogucnosti od tog black widowa i dostojnog te high end konfe.

jozef kaže...

ako je tebi case OK onda ga ostavi. Nego, čuo sam za dosta slučajeva gdje je H100/110/115 procurio. Osobno bih stavio običnu Noctuu i bio miran. Jedino što onda nemaš RGB seljačiju šarenilo :-)
Seasonic SSR/Focus mi se čini bolja kupnja od Corsaira HX, a realno razlika u efikasnosti između platinum-gold-silver-bronze-plus-minus-vako-nako je skoro nikakva.

I jedna i druga memorija je odlična, ali G-skill je jako visoka pa provjeri jel ti stane (pogotov ako bi išao na drugi hladnjak).

 To o curenju vodenih ti je kao da kazes "E cuo sam da je liku stao novi Mercedes", dogodi se, al u kojem postotku...

 

Razlike izmedu napajanja nisu samo u efikasnosti vec i u kvaliteti komponentama koje se nalaze u njima i kvaliteti ventilatora (sto sve skupa utjece na zagrijavanje, dugotrajnost i tisinu) i duzini garancije.

14 godina
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
war3_tft kaže...
jozef kaže...

ako je tebi case OK onda ga ostavi. Nego, čuo sam za dosta slučajeva gdje je H100/110/115 procurio. Osobno bih stavio običnu Noctuu i bio miran. Jedino što onda nemaš RGB seljačiju šarenilo :-)
Seasonic SSR/Focus mi se čini bolja kupnja od Corsaira HX, a realno razlika u efikasnosti između platinum-gold-silver-bronze-plus-minus-vako-nako je skoro nikakva.

I jedna i druga memorija je odlična, ali G-skill je jako visoka pa provjeri jel ti stane (pogotov ako bi išao na drugi hladnjak).

 To o curenju vodenih ti je kao da kazes "E cuo sam da je liku stao novi Mercedes", dogodi se, al u kojem postotku...

 

Razlike izmedu napajanja nisu samo u efikasnosti vec i u kvaliteti komponentama koje se nalaze u njima i kvaliteti ventilatora (sto sve skupa utjece na zagrijavanje, dugotrajnost i tisinu) i duzini garancije.

čuo sam za DOSTA slučajeva znači dovoljno da budem oprezan. Ne znam o kojem se postotku radi ali kad na HW forumu pročitaš "leaking" pa onda u istom threadu u tjedan dana još 10 ljudi napiše "I had a same problem" onda to nije "jednom sam čuo da je susjedu od moje vanbračne sestre od drugog oca iz prvog braka netko pričao da je sreo na vlaku za Zelinu nekoga tko je jednom načuo priču o tome kako je prije 5 godina jednom čovjeku stao novi Merdžo". Ne znam o kojem se postotku radi ali je očito da to nije rijetka pojava, bar nije bila na nekim serijama. Vjerojatno su to kod novih hlađenja riješili, samo pozivam na oprez.
Razlike između npr. HX platinum plus i platinum gold su sasvim sigurno minorne u svakom pogledu, jamstvo, ventilator i razina buke su identični. Ja sam predložio Seasonic SSR koji je jeftiniji (850 platinum vs 850 platinum) i barem jednako dobar kao Corsair HX, a vjerojatno i bolji. Moj komentar je bio da se ne treba zamarati i davati znatno više para za platinum vs gold jer su razlike jedino laboratorijski mjerljive (a ponekad niti to!) i to je obična mužnja para od ovisnika o hardwareu. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Evo vidjecu malo oko hladjenja, sto se tice napajanja nije problem cijena.
Kuciste cu svakako mjenjati imao sam konfiguraciju proslu iz Moj PC u onom kucistu i nikad me nije iznevjerilo sto se svega tice ne mogu opisati koliko mi se svidja pa cu za sada ostaviti njega kasnije uzeti neko skuplje.
Da li neko ima prijedlog za drugo hladjenje, da je priblizno tiho kao ovo posto kako citah ovo je jedno od najtisih i ako moze bez NZXT posto mi se nikako ne dopadaju a i gledao sam daleko su glasniji od ovog Corsair modela.
Isto tako sto se tice rama mi je jos malo dilema ostalo manje vise tako kako jeste.
Vremenom ako budem imao potrebe uzeo bi jos jednu 2080 i tako prestigao jednu 2080 ti to kada se cijene jos malo stabilizuju tako da i tu imamo prostora za upgrade. Ram bi svakako gledao da bude 2x16gb umjesto 4x8gb kako bi tu omogucio eventualno nekad uzimanje jos jednog i prosirenje na 64gb iako mislim previse za bilo koju kucnu primjenu za sada.
Be all that you can be
9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Neka preporuka?
Be all that you can be
11 godina
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
2dulle kaže...
Neka preporuka?

 možda seasonic prime platinum umjesto tog corsaira, kvalitetnije i naprednije napajanje

bolja je opcija čak i focus platinum koji je dosta jeftiniji

9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Ok nego mislio sam za hladjenje?
Neka alternativa obzirom na potencijalni problem koje ovo ima iako sam gledao recenziju nekako ovo djeluje best buy jedno od najtisih vodenih hladjenja.
Takodje sta biste vi prije uzeli rasprodao se Kingston RGB 4000Mhz a nema niti G skill od 4000Mhz, da li biste prije uzeli Kingston Bez RGB 4000Mhz ili sa RGB od 3600Mhz. Trenutno nema drugo u ponudi.
Be all that you can be
11 godina
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
2dulle kaže...
Ok nego mislio sam za hladjenje?
Neka alternativa obzirom na potencijalni problem koje ovo ima iako sam gledao recenziju nekako ovo djeluje best buy jedno od najtisih vodenih hladjenja.
Takodje sta biste vi prije uzeli rasprodao se Kingston RGB 4000Mhz a nema niti G skill od 4000Mhz, da li biste prije uzeli Kingston Bez RGB 4000Mhz ili sa RGB od 3600Mhz. Trenutno nema drugo u ponudi.

 swiftech je izbacio novu x3 seriju, ako ti ne smeta malo čudnovat izgled, to su jedna od najboljih aio hlađenja

za memoriju radije pričekaj ekipu koja se malo bolje kuži, to baš i ne pratim zasad obzirom da ću bar još godinu dana ostat na ddr3

14 godina
protjeran
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
2dulle kaže...
Takodje sta biste vi prije uzeli rasprodao se Kingston RGB 4000Mhz a nema niti G skill od 4000Mhz, da li biste prije uzeli Kingston Bez RGB 4000Mhz ili sa RGB od 3600Mhz. Trenutno nema drugo u ponudi.

Osim ako je 3600 model sa cl19, onda svejedno sta ces uzet, uzmi ljepsi.. Kako ce se clockat je lutrija i 3600 model moze bit bolji po tom pitanju od 4000. Ja imam g.skill flare-x 3200 cl14 i kod mene radi do 4300mhz...

 

Samo nemoj ocekivat pod obavezno da ce ici preko 4ghz, za to tu treba solidan imc procesora a i Apex-ica nije na odmet.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 7:42 (ansha).
8 godina
odjavljen
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

omg koju ste filozofiju napravavili iz svega ovoga

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
picajzla0707 kaže...
2dulle kaže...
Ok nego mislio sam za hladjenje?
Neka alternativa obzirom na potencijalni problem koje ovo ima iako sam gledao recenziju nekako ovo djeluje best buy jedno od najtisih vodenih hladjenja.
Takodje sta biste vi prije uzeli rasprodao se Kingston RGB 4000Mhz a nema niti G skill od 4000Mhz, da li biste prije uzeli Kingston Bez RGB 4000Mhz ili sa RGB od 3600Mhz. Trenutno nema drugo u ponudi.

 swiftech je izbacio novu x3 seriju, ako ti ne smeta malo čudnovat izgled, to su jedna od najboljih aio hlađenja

za memoriju radije pričekaj ekipu koja se malo bolje kuži, to baš i ne pratim zasad obzirom da ću bar još godinu dana ostat na ddr3

Zahvaljujem na preporuci, pogledacu njih i dobavljivost. Ti imas iskustva sa njima imao si njihovo hladjenje?

ansha kaže...
2dulle kaže...
Takodje sta biste vi prije uzeli rasprodao se Kingston RGB 4000Mhz a nema niti G skill od 4000Mhz, da li biste prije uzeli Kingston Bez RGB 4000Mhz ili sa RGB od 3600Mhz. Trenutno nema drugo u ponudi.

Osim ako je 3600 model sa cl19, onda svejedno sta ces uzet, uzmi ljepsi.. Kako ce se clockat je lutrija i 3600 model moze bit bolji po tom pitanju od 4000. Ja imam g.skill flare-x 3200 cl14 i kod mene radi do 4300mhz...

 

Samo nemoj ocekivat pod obavezno da ce ici preko 4ghz, za to tu treba solidan imc procesora a i Apex-ica nije na odmet.. 

Ovaj RAM sa RGB od 3600Mhz je CL17 dok je ovaj za istu cijenu bez RGB 4000Mhz CL19, jedan od ta dva bi uzeo nekako mi je Kingston provjeren, sto se tice OC znam moze biti dobro a i ne mora. Ja bi bio zadovoljan da idu na 4166Mhz uz prilagodjen timings naravno e sada koliko bi ovaj od 3600Mhz isao ne zna se nikad. Nazalost nemaju vise preko.

Razmisljao sam uzeti Apex ali ono nisam neki sada profi OC mislim da mi je bespotrebo toliko a benefite koje nudi Code mi dosta znace kao sto je Wifi, Bluetooth pa ni Armor koji ima nije na odmet a primjetio sam ima malo bolji RGB uradjen od Apex i Hero.

Glavas_ZG kaže...

omg koju ste filozofiju napravavili iz svega ovoga

 Na sta mislis?

Be all that you can be
11 godina
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
2dulle kaže...
picajzla0707 kaže...

 swiftech je izbacio novu x3 seriju, ako ti ne smeta malo čudnovat izgled, to su jedna od najboljih aio hlađenja

za memoriju radije pričekaj ekipu koja se malo bolje kuži, to baš i ne pratim zasad obzirom da ću bar još godinu dana ostat na ddr3

Zahvaljujem na preporuci, pogledacu njih i dobavljivost. Ti imas iskustva sa njima imao si njihovo hladjenje?

 nisam imao osobno, bilo je par kolega koji su ih imali

imaš i recenzije, a prema njima swiftech je u samom vrhu aio hlađenja, pa ih vrijedi uzeti u obzir

8 godina
odjavljen
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
2dulle kaže...

omg koju ste filozofiju napravavili iz svega ovoga

 Na sta mislis?

 Prijatelju, samo si kupi kompjuter i gotovo.

12 godina
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Glavas_ZG kaže...
2dulle kaže...

omg koju ste filozofiju napravavili iz svega ovoga

 Na sta mislis?

 Prijatelju, samo si kupi kompjuter i gotovo.

 Baš tak.Ovo kaj si sam složio je super i nema potrebe ništa dirat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 12:16 (mislioc).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Hvala svima to cu i uraditi.
Samo cu jos vidjeti za RAM i to je to javim vam utiske kada kupim.
Be all that you can be
12 godina
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

Meni samo steta ne uzeti Ti model odmah. A sli ideja mi je malo nagnuta... Cisto jer ti CPU podrzava 1x16 pci-e lines. Znaci 2x8 u SLI. 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Uzeo bi odma ja Ti model ali stvarno ne ogromna razlika u cijeni nekako neisplativo dodje. Tipa Asus Strix RTX 2080 OC je 850$ dok je ista takva Asus Strix RTX 2080 Ti OC po 1600$+, a uzimati neke slabije modele i ne bi bitno mi je sto tisi setup a i nekako najbolja iskustva imam sa Asus hladjenjem i znam da je provjereno dobro.
Be all that you can be
9 godina
neaktivan
offline
Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

Pozdrav ekipa, sve komponente sam narucio te ih ocekujem. Da ne otvaram novu temu, ipak bi odmah na startu uzeo neko bolje kuciste dostojno konfiguracije, pa ako moze preporuke sto bolji air flow, da je kvalitetno do nekih 150 eura maksimalno.

Be all that you can be
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
2dulle kaže...

Pozdrav ekipa, sve komponente sam narucio te ih ocekujem. Da ne otvaram novu temu, ipak bi odmah na startu uzeo neko bolje kuciste dostojno konfiguracije, pa ako moze preporuke sto bolji air flow, da je kvalitetno do nekih 150 eura maksimalno.

 Define R6.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
Jos neko? Nema kod nas Fractal
Be all that you can be
14 godina
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

NZXT Noctis 450. Imam ga, avion. Airflow, tišina. dimenzije. Top.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)
LogicusMPS kaže...

NZXT Noctis 450. Imam ga, avion. Airflow, tišina. dimenzije. Top.

 Ma di će to prastaro, NZXT H700 (bez i) prava stvar:

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice