Nova konfiguracija mišljenja

poruka: 9
|
čitano: 2.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Nova konfiguracija mišljenja
Pozdrav!
Kupio sam novu gotovu konfiguraciju specifikacija:
Intel G4400 3,30 GHz 3MB cache
Socket 1151
DDR4 8GB 2133GHz
Ati R7 250 1GB GDDR5
1TB SATA3 HDD
DVD-RW x24
Ekran je na visokoj rezoluciji, 1600x900 ili 1920x1080. Instalirao sam Win 7 Ultimate x64 radi iskoristivosti radne memorije.
PC sad sa driverima uz MBO i GPU funkcionira dobro.
Namjenjen je facebook, mail i najviše Youtube streaming.
Kako se pokazao solidnom u nekoliko streamanja u 1080p mislite da bi tako držalo vodu dulje godina, gdje je "najtanji" u streaming na 720p/1080p?
Išao bih na 4 jezgre i jači GPU no zbog nižeg budžeta raspolagao sam manjom sumom.
Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nova konfiguracija mišljenja

Trebao si jaci GPU u svakom slucaju, da si naveo cijenu konfiguracije mogao bih ti vise reci,

mozda cak i malo bolji CPU iako je ovaj "bang for the buck" :)

“Be the change that you wish to see in the world.”
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova konfiguracija mišljenja
Prvo si kupio konfu pa onda pitas za misljenje? To tako neide..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Nova konfiguracija mišljenja

- G4400. Promašaj. Ili G3900 ili G4560. Ovaj između niti smrdi niti miriši. S G3900 tih 200mhz razlike nećeš osjetiti, prvi pravi pomak je G4560. A matičnu vjerojatno nemaš za OC pošto takve koštaju. ;)

- Matična, ako je H110, onda je ok. Nema potrebe za više, pošto ti procesori niti 60W ne troše. Osim ako je OC matična, onda pretpostavljam da bi u pitanju trebao biti B XXX model, koji su navodno malo bolji. Ali nisam siguran koliko se na njima da OCat. Sa H110 OCanje otpada definitivno. ;)

- R7 250 ... ajd' da je 250X, ona bar ima H264 codec. 250 obična nema, 250x ima. I to znam jer ja imam R7 260. ;) Ako si je dobio za 200kn s godinu dana garancije, može biti ok .. ostalo je promašaj.

- 1TB hard, opet ovisi koji. WD Blue 7200, Baracudda i Toshibe su ok. I to ako si dobio za 380-400kn. Sve iznad tog je promašaj. ;)

 

I stream možeš zaboraviti. Najniže, fakat najniže što možeš, ovisno o setupu, je G4560 na 2 kompjutora, ili 1 komp s Ryzen 1600. G4560 je u razini 3350P, pa vjerujem da bi stream mogao izgurati. Ali 2 komp setup te košta još i kartice za sinkronizaciju i slične stvari. A 1 PC setup, za to trebaš jako jako dobar komp. ;) A to isto košta. :D

 

Sve u svemu. 2/10. :D Ako baš moram dati ocjenu.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Nova konfiguracija mišljenja

Hvala na odgovorima i mišljenjima

PC je kupljen ovaj mjesec u Netcomu za 2700 KN!

Bila je odvojena konfiguracija bez D-sub (VGA) ulaza za monitor, sa novijim DVI portom i HDMI ulazom. 2250 KN!

Kako nam je trebao VGA ulaz na konfiguraciji uzeli smo i low-end graf. karticu sa strane koju su nam ugradili i stavili pod garanciju 2 godine pod kompletnu konf.

Tako da je grafika sama za sebe još 450 KN!

Kako sam rekao PC je namjenjen samo za mail, Facebook i Youtube tako da ono što mu nedostaje je jedino možebiti snage dovoljno za streaming videa na FB i Youtube?

Kako za sada na rezoluciji 1920X1080 vrti neprekidno i Youtube 1080p ne vidim JOŠ razlog za brigu no o tom potom!?

JA nisam kupovao, nije za mene samo se raspitujem jer možda bude trebalo?

poz

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 21:48 (Xtr Zodiac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nova konfiguracija mišljenja

A kud baš netcom?

 

Za 450 kn se uzme naki apu tipa a8 7600 koji u sebi ima tu grafčku (malo slabiju) i 4 core procesor, tu negdje po snazi kao taj pentium, u multicoru osjetno jači.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Nova konfiguracija mišljenja

Ne možeš streamati jer konfiguracija nije toliko jaka. Igra ti sigurno uzme 2 jezgre, i još 2-3-4 jezgre za stream. Ili GPU dovoljno jaki, ali opet gubiš FPS u nekom omjeru.

 

Osim ako nisi streamao ekran monitora, ili tetris ... Ostalo čisto sumnjam da jesi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nova konfiguracija mišljenja

Znam :( izbor mi je bio suženiji nego ikada kad je kupac navalio na Netcom! :0

Ipak mislim da je još OK kako sam vidio svojim očima da streama video od 1080p bez ikakvog trzanja, otvara fullscreen mode isto tako, nema zastajkivanja u surfanju ..

jedino me malo muči koliko dugo to drži vodu?

A utrošeno skoro 3k KN . Pak samo radi fejsa i Youtube.

6 godina
neaktivan
offline
Nova konfiguracija mišljenja

Mogu i ja strimati, ali pitanje šta. xD

Nije isto streamati ekran monitora i GTA V u 60 FPSa 1080p.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice