Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

poruka: 19
|
čitano: 5.768
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Howdy.

 

Pojavila mi se potreba za posjedovanjem još jednoga stolnog računala. (Zvučim kao pravnica zbog nespavanja i ranih jutarnjih sati.) Da ne pišem litanije, najbolje bi bilo odvojiti 2-3 tisuće kuna, kupiti komponente i sastaviti štogod. Toliko informatičkoga znanja imam. Međutim, nemam trenutačno toliko novca, nego mi je proračun ograničen na petstotinjak kuna. Za toliko novca ne mogu kupiti ništa novo: ni u dijelovima, ni unaprijed složeno.

 

Zato sam počela pretraživati po Njuškalu. Vidjela sam mnogo brand-name računala (Lenovo, IBM, Siemens, HP itd.) za 400-500 kuna, neka čak i s monitorom. Specifikacije su uglavnom Intelov Core 2 Duo procesor, integrirana grafička kartica s VGA-om i HDMI-jem ili DVI-jem, 2-4 gigabajta DDR3 RAM-a, 320-500 gigabajta diskovnoga prostora. Monitor je uglavnom isto neki brand-name 4:3 ili 5:4 omjera stranica.

 

E, sad, trenutačno ovo pišem i "radim" na računalu koje ima AMD-ov 4-jezgreni Phenom 9500, 4 gigabajta DDR2 RAM-a, AMD-ovu grafičku karticu R7 250 (koju sam nabavila jer integrirana ne podržava digitalni videoizlaz) i terabajtni disk. (Od onoga što je važno spomenuti.) Imam osjećaj da rad na Intelovu 2-jezgrenom procesoru nije toliko lošiji, pogotovo ako je uparen s 4 gigabajta bržega RAM-a.

 

Razlog zašto gledam samo markirana računala jest taj što njima vjerujem. Ne vjerujem kako su drugi (svi koji nisu ja ili eventualno forumaši koji znaju što rade) slagali PC-jeve, ali velikim svjetskim proizvođačima vjerujem. Čini mi se da se isplati uzeti brand-name PC kada već ionako kupujem jeftino i rabljeno, a razlike u cijeni zapravo nema. Još mi se pogotovo sviđaju ona polegnuta (blagajna, LOL!) kućišta na koje se može staviti monitor pa sve zauzima manje mjesta, a brand-name računala obično dolaze u takvim kućištima. Pretpostavljam da su i tiha, što je također plus.

 

Uglavnom, ima li smisla što govorim i ima li tko kakvu preporuku s trenutačnoga Njuškalova cjenika? Svaki je savjet dobrodošao. :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

jasno je kako je najvažnije što ćeš s njim. ako je samo za pisanje tekstova, svako je dobro (ako je ispravno, jasno). gledaš po njušci i u zg ćeš jaaaaako teško nabaviti išta suvislo. najbolja je ponuda po Slavoniji, što bi značilo put pod noge (jer valja napravu i iskušati on d fejs ov d plejs). ima stvarno dobrih (starih, markiranih) naprava za sitnu lovu ali ne nadohvat šapa. s osme strane, možda tamo (Požega, Osijek ...) upoznaš kraljevića na bijelom vrancu koji će te usput rado kiselinom (v. pod "Glavaš"). to ti je skoro kao kinderovo jajce (tri želje istodobno): jeftilen kvalitetno računalo, muškarac snova (koji nema dečka) i bolno i dugotrajno umiranje.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 10:49 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Tek Core2Duo E8500 je u rangu tog Phenoma x4 9500, ako je to neka referentna točka. Ali recimo korak ispod imaš npr E8300, E7300, čak i E5300 i oni nisu baš drastično lošiji, ni u odnosu na tvoj Phenom a ni jedan od drugog. S tim da obavezno izbjegavaj one modele sa manje od recimo 2,5 GHz.

Što se ostalog tiče, 4GB rama bi bilo obavezno u današnje vrijeme i to DDR3, izbjegavaj DDR2.

 

To su samo neke općenite sjernice...inače sam veliki kupnje računala sa Njuškala jer sam vidio jako puno slučajeva ljudi koji su požalili kupnju. Iako sigurno ima više zadovoljnih ako gledamo u globalu.

Moj osobni problem bi bio to što ne mogu uzet komp na test, jer doć kod nekoga, vidit da komp radi i kupit ga...nije baš pouzdano, a bez jamstva ili ičega. Najčešći problemi koji su dolazili kod mene, a sa njuškala, su bile matične ploče na izdisaju (neke već i oživljavane) i diskovi u predinfarktnom stanju. Pa zato treba imati na umu da postoji šansa da će biti naknadnih troškova kod takve kupnje.

 

Možda bi sigurnije bilo pogledati na BUGovu tržnicu, pa vidjet da li neki od forumaša sa dužim stažem nudi nešto slično.

 

Opet ovisi o budžetu, ali možda i neki od shopova sa rabljenim kompovima pomogne...iako su tu više cijene, npr: KLIK, puno sigurnija kupnja, zbog jamstva, a nekad postoji mogućnost da se uzme i bez licence za Win pa tu možeš skinut možda još cca 100njak kn.

15 godina
offline
Re: Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

-to je ok, isplativo, za razliku od noname istog godišta ipak malo duži vijek trajanja + znaš što guooglati ako crkne..

.. a to je jedini problem (filozofski?) :) .. tj kad nešto crkne, tj kad crkne MBO jer ostalo nije problem. Tad je situacija ovakva, za normalnu mbo (noname pc, nešto asus-gb-asr..) postoji u trgovini cca godinu dana, nakon 5 godina kad nešto crkne, skoro nemoguće nabaviti osim polovno/ebay.. jer se rade nove serije, a tad možeš baciti pola PCja jer je sve promjenjeno, cpu, ram, .. i tu su brandovi jednostavno u prednosti, jer ih je na stotine identičnih (sad da kupiš dva ista i koristiš kao rezervu-dijelove, možeš i za godinu vjerojatno pronaći identičan PC i kupiti ga, iskorsititi npr ram, dodati disk itd..).

Važnije, ove cijene su također ok, realnije (dok je par godina prije za fiskalizaciju bilo hrpa stare krame s xp-w7 i prodavalo se isključivo zbog win licence cca 1000kn.. kao jeftinije za kafić i sl, ovo je sad ok).

.. a realno? Sve se kvari, desetak godina star HW je ipak star, nije vječan, cpu c2d je zadovoljavajući i gledaj da je ipak 4gb rama.. može potrajati još 5 godina (ili 5 dana, ovisi o sreći..), no postaje realnije da je OS-soft ograničenje koje će polovicu izbaciji iz upotrebe, npr XP-ie8.. za banking je sad minimum ie11.. i tad sve starije postane beskorisno, poslovno ako ne možeš na poreznu-banking, tad je beskorisno. Snaga je čak manje važna, dovoljno je. Support, w7+ w10.. za printer, scaner itd.. sve te gura na noviji OS i noviji soft, koji kao npr yt-html5 može biti overkill za stari PC, ne sam OS, OS je najmanji problemm, no i w7 će sukoro eutanizirati.. no u ovom slučaju se predviđen vijek trajanja i investicija isplate.

 

btw,. svakako uz više rama, biraj ddr3 modele (ne ddr2, po trgovinama, oglasnik je nešto drugo..), lakše nadograditi ako nabaviš sa 'samo' 2GB (više-bolje, +4GB..), + pripaziti na sve detalje-specifikacije, npr ddr3-ili-ddr3L itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Svakako Refurb racunala sa jamstvom, kao recimo ovaj Lenovo:

http://www.h2-shop.com/RFB-L36602M5-08

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

ma stržim ti ja Della Optiplex 3020:

 

i5-4570, 8 GB, 200 GB SSD + 500 GB disk, OEM WIn Professional

 

ali ne za 500 kn 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

e, da: koliko ta potreba ima godina? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Ajare, pa znaš da Maricu brine nimfofilija, što će reći, ona je nimfeta, nježno tek propupalo djevojče...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 16:05 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna
Ajar kaže...

jasno je kako je najvažnije što ćeš s njim. ako je samo za pisanje tekstova, svako je dobro (ako je ispravno, jasno). gledaš po njušci i u zg ćeš jaaaaako teško nabaviti išta suvislo. najbolja je ponuda po Slavoniji, što bi značilo put pod noge (jer valja napravu i iskušati on d fejs ov d plejs). ima stvarno dobrih (starih, markiranih) naprava za sitnu lovu ali ne nadohvat šapa. s osme strane, možda tamo (Požega, Osijek ...) upoznaš kraljevića na bijelom vrancu koji će te usput rado kiselinom (v. pod "Glavaš"). to ti je skoro kao kinderovo jajce (tri želje istodobno): jeftilen kvalitetno računalo, muškarac snova (koji nema dečka) i bolno i dugotrajno umiranje.  

 Čini se da stvarno nisam to napomenula. Treba mi za lagano surfanje (please, nemojte mi sada govoriti da web postaje sve zahtjevniji, da ne postoji lagano surfanje i sl.) u Chromeu i pisanje u Wordu ili LibreOfficeovu Writeru. Voljela bih i slušati glazbu dok radim/pišem ili se zezam na internetskim bespućima, što uglavnom znači da bih u pozadini držala otvoren Deezer ili YouTube jer nemam naviku slušanja lokalno pohranjene glazbe. To je više-manje to. Nikakve igrice ne igram, ne radim ništa zahtjevno poput videomontaže, čak i ne gledam filmove u HEVC-u na računalu. S RAM-om sam naučila biti pažljiva pa nikada ne otvaram više od 3-4 kartice u pregledniku.

 

Dijete u meni govori Striček Ajar, a zakaj je najbolja ponuda u Slavoniji?, a donekle odrasla osoba u meni govori Da sam bogata i da imam novca za putovanja, ne bih tražila PC do 500 kuna. Znam za mogućnost dostave pa možda to mogu iskoristiti bez obzira na to što onda ne mogu provjeriti računalo na licu mjesta. (Pitanje je koliko dostava stoji.) Ionako nisam ljubiteljica ideje da dođem nekomu u kuću i pametujem nakon što se ovaj ponadao da je pronašao kupca. Nikada ne znaš tko će na tebe pustiti Bobija, Reksa ili Mile-Hunda.

 

miki1981 kaže...

Tek Core2Duo E8500 je u rangu tog Phenoma x4 9500, ako je to neka referentna točka. Ali recimo korak ispod imaš npr E8300, E7300, čak i E5300 i oni nisu baš drastično lošiji, ni u odnosu na tvoj Phenom a ni jedan od drugog. S tim da obavezno izbjegavaj one modele sa manje od recimo 2,5 GHz.

Što se ostalog tiče, 4GB rama bi bilo obavezno u današnje vrijeme i to DDR3, izbjegavaj DDR2.

 

To su samo neke općenite sjernice...inače sam veliki kupnje računala sa Njuškala jer sam vidio jako puno slučajeva ljudi koji su požalili kupnju. Iako sigurno ima više zadovoljnih ako gledamo u globalu.

Moj osobni problem bi bio to što ne mogu uzet komp na test, jer doć kod nekoga, vidit da komp radi i kupit ga...nije baš pouzdano, a bez jamstva ili ičega. Najčešći problemi koji su dolazili kod mene, a sa njuškala, su bile matične ploče na izdisaju (neke već i oživljavane) i diskovi u predinfarktnom stanju. Pa zato treba imati na umu da postoji šansa da će biti naknadnih troškova kod takve kupnje.

 

Možda bi sigurnije bilo pogledati na BUGovu tržnicu, pa vidjet da li neki od forumaša sa dužim stažem nudi nešto slično.

 

Opet ovisi o budžetu, ali možda i neki od shopova sa rabljenim kompovima pomogne...iako su tu više cijene, npr: KLIK, puno sigurnija kupnja, zbog jamstva, a nekad postoji mogućnost da se uzme i bez licence za Win pa tu možeš skinut možda još cca 100njak kn.

 Ne znam je li referentna točka. Kao što rekoh, ne zanimaju me igrice ni aplikacije gladne procesorske snage, tako da mi se moj Phenom i dalje čini jako dobrim za ono što meni treba. Pogotovo uparen s četiri gigabajta RAM-a. Evo, otvorila sam sve čega sam se sjetila i što bih mogla istodobno rabiti u realnim okolnostima - Word, Writer, Chrome s osam kartica od kojih je jedna video u 720p rezoluciji, Notepad i nekoliko prozora Windowsova Explorera - i situacija je ovakva. Meni je to u redu. Na ovome Phenomu gledala sam čak i sve filmove o Harryju Potteru u 1080p HEVC-u sa solidnim bitrateom (iako sam napisala da inače ne skidam filmove u HEVC-u jer nemam grafičku karticu koja ga može dekodirati pa sve ostaje na procesorskoj snazi) pa nije ništa štekalo, iako je zauzeće CPU-a stalno bilo na 90-ak posto. Ipak, radilo je. Očito nemam potrebe ni za čime jačim od Phenoma.

 

Ne bi se štela mešati s testiranjem. Za to sam da kupim i odem, pa što Fortuna kaže - tako će biti. Ako ima netko dobar tko mi nudi nešto što mi se sviđa za 500-tinjak kuna, tema i sandučić privatnih poruka otvoreni su za prijedloge.

 

Pogledat ću ove obnovljene konfiguracije. Sviđa mi se ovo Lenovo - mislim, sviđa mi se kako bi izgledalo na stolu - ali izgleda da ima nekakav jednojezgreni Pentium. Nije li to starije od Boga? Nemam pojma, s druge strane ima 4 gigabajta DDR3 RAM-a pa mi sada ništa nije jasno. Usput, znaš li možda može li se u toj trgovini (Media Računala) doći u njihov prodajni prostor i birati te odmah kupiti ili imaju negdje skladište pa se dogovoriš da ti dostave nakon plaćanja? Nemam pojma kako to ide, nemoj(te) zamjeriti. :)

 

ihush kaže...

-to je ok, isplativo, za razliku od noname istog godišta ipak malo duži vijek trajanja + znaš što guooglati ako crkne..

.. a to je jedini problem (filozofski?) :) .. tj kad nešto crkne, tj kad crkne MBO jer ostalo nije problem. Tad je situacija ovakva, za normalnu mbo (noname pc, nešto asus-gb-asr..) postoji u trgovini cca godinu dana, nakon 5 godina kad nešto crkne, skoro nemoguće nabaviti osim polovno/ebay.. jer se rade nove serije, a tad možeš baciti pola PCja jer je sve promjenjeno, cpu, ram, .. i tu su brandovi jednostavno u prednosti, jer ih je na stotine identičnih (sad da kupiš dva ista i koristiš kao rezervu-dijelove, možeš i za godinu vjerojatno pronaći identičan PC i kupiti ga, iskorsititi npr ram, dodati disk itd..).

Važnije, ove cijene su također ok, realnije (dok je par godina prije za fiskalizaciju bilo hrpa stare krame s xp-w7 i prodavalo se isključivo zbog win licence cca 1000kn.. kao jeftinije za kafić i sl, ovo je sad ok).

.. a realno? Sve se kvari, desetak godina star HW je ipak star, nije vječan, cpu c2d je zadovoljavajući i gledaj da je ipak 4gb rama.. može potrajati još 5 godina (ili 5 dana, ovisi o sreći..), no postaje realnije da je OS-soft ograničenje koje će polovicu izbaciji iz upotrebe, npr XP-ie8.. za banking je sad minimum ie11.. i tad sve starije postane beskorisno, poslovno ako ne možeš na poreznu-banking, tad je beskorisno. Snaga je čak manje važna, dovoljno je. Support, w7+ w10.. za printer, scaner itd.. sve te gura na noviji OS i noviji soft, koji kao npr yt-html5 može biti overkill za stari PC, ne sam OS, OS je najmanji problemm, no i w7 će sukoro eutanizirati.. no u ovom slučaju se predviđen vijek trajanja i investicija isplate.

 

btw,. svakako uz više rama, biraj ddr3 modele (ne ddr2, po trgovinama, oglasnik je nešto drugo..), lakše nadograditi ako nabaviš sa 'samo' 2GB (više-bolje, +4GB..), + pripaziti na sve detalje-specifikacije, npr ddr3-ili-ddr3L itd..

 Hvala na odobravanju. :)

 

Ne razumijem zašto mi govoriš da je softver ograničenje koji će ih izbaciti iz upotrebe. Na taj C2D procesor i hardver što dolazi uz njega može se instalirati Windows 7 ili Windows 10 i tu staje svaka priča o tome. Tko kaže da moram rabiti Windows XP na takvome hardveru? Nisam baš shvatila što želiš reći. Misliš da tvrtke bacaju takva brand-name računala koja su tvornički došla s XP-om ili Vistom jer im se ne da zezati s nadogradnjom pa radije uzmu nova računala s jamstvom i već postavljenim novim operacijskim sustavom?

 

Logika nalaže da su DDR3 modeli noviji pa zato njih. OK, taj dio kužim, hvala.

 

Čitatelj kaže...

Svakako Refurb racunala sa jamstvom, kao recimo ovaj Lenovo:

http://www.h2-shop.com/RFB-L36602M5-08

 Ovo Lenovo.

 

Taj je skoro osamsto, a ne petsto. I ne razumijem što vrijedi osamsto na njemu. (Ali pogledat ću ponudu i toga H2 Shopa.)

 

Stric_Jura kaže...

ma stržim ti ja Della Optiplex 3020:

 

i5-4570, 8 GB, 200 GB SSD + 500 GB disk, OEM WIn Professional

 

ali ne za 500 kn 

 Petsto plus virtualni ples u krilu? Ili ono: bit će 500 ako voliš djecu u Africi, nja-nja?

 

Stric_Jura kaže...

Ajare, pa znaš da Maricu brine nimfofilija, što će reći, ona je nimfeta, nježno tek propupalo djevojče...

 Ili nimfofil sâm, glavom i bradom. Tanka je granica. Nešto deblja uživo. Granica, a ne ja.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
protjeran
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

 

Još samo jedna stvar...

 

Ako imaju dva videoizlaza (a obično imaju), podržavaju li integrirane grafičke kratice u tim markiranim računalima rad na dva monitora? Jedan analogno (VGA), a drugi digitalno (HDMI, DVI-D ili DP). Trebalo bi raditi, ali pitam za svaki slučaj.

 

I samo još nešto.

 

Imaju li integrirane grafičke kartice podršku za dekodiranje H.264 filmova i serija? Moja R7 250-ica to ima, imala je i prastara ATI-jevka iz serije 3000, no sve su to bile naknadno dodane kartice.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna
Mary Sue kaže...

....Nikada ne znaš tko će na tebe pustiti Bobija, Reksa ili Mile-Hunda.

mda, lako je ljude anonimno prcat na forumu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Mary Sue, kažu maloprodaja, pa pretpostavljam da se može doć i pogledat.

 

Pentium...nije to onaj pentium prastari, to je Pentium G, ista generacija kao i prvi "Core i" procesori, dakle na 1156 socketu. Novije i bolje od svih core2 duo procesora.

 

Što se tiče dual video izlaza, konkretno taj Lenovo M90 po specifikacijama ima VGA + DisplayPort, da li može korisitti oba istovremeno ne znam 100% sigurno, ali već dugo godina i matične i GPU u procesorima podržavaju dual monitor. U svakom slučaju ovaj je najnoviji koji sam našao u tom rangu love...pa s njim imaš i najviše šanse da to podržava.

 

EDIT: ovo oko video izlaza pričam u teoriji jer ne znam točan model, treba ih nazvati (ili mailati) pa pitati...ili jednostavno otići tamo pa vidjeti. 

 

EDIT2: spcifikacije procesora kažu da podržava dual monitor, a specifikacije chipseta koji bi trebao biti u tom kompu (Intel Q57) isto kažu da podržava dual monitor...sad je samo pitajne da li je baš u tom specifičnom modelu Lenovo to sve i iskoristio, tj omogućio.

 

EDIT3: h.264...taj proc bi trebao imati Intel GMA HD GPU i za njega google kaže da podržava hardverski h.264

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 10:54 (miki1981).
14 godina
offline
Re: Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna
Mary Sue kaže...
...ali izgleda da ima nekakav jednojezgreni Pentium. Nije li to starije od Boga? ....

 Pobrkala si sa prvim Pentiumima. Ovo je iz 2010. godine i dvojezgreni je. https://ark.intel.com/products/43230/Intel-Pentium-Processor-G6950-3M-Cache-2_80-GHz

 

EDIT: eto dok sam ja kliknuo send već je kolega odgovorio :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 10:42 (dastefan).
15 godina
offline
Re: Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna
Mary Sue kaže...
.

Ne razumijem zašto mi govoriš da je softver ograničenje koji će ih izbaciti iz upotrebe. Na taj C2D procesor i hardver što dolazi uz njega može se instalirati Windows 7 ili Windows 10 i tu staje svaka priča o tome. Tko kaže da moram rabiti Windows XP na takvome hardveru? Nisam baš shvatila što želiš reći. Misliš da tvrtke bacaju takva brand-name računala koja su tvornički došla s XP-om ili Vistom jer im se ne da zezati s nadogradnjom pa radije uzmu nova računala s jamstvom i već postavljenim novim operacijskim sustavom?

 

Logika nalaže da su DDR3 modeli noviji pa zato njih. OK, taj dio kužim, hvala.

 

..

- logika ponekad nema veze s činjenicama ili onim što neki trgovac navede.. (primijetila si nelogičnost prastari pentač i noviji ddr3..). Tome dodati i cijenu (noviji-jeftiniji/veći) + važno max kapacitet podržanog i broj utora (2-4) za dodavanje DIMMova kao i kapacitet pojedinog .. (kompatibilnost i sl. tričarije..) :) pogotovo za poslovne linije mini kućišta i sl. Ugl ako je ddr2 i ako se desi da 'moraš' dodati, tad je to često skuplje ili nemoguće + starije..

 

-brandirani (lenovo, dell, hp..) dolaze s OSom, xp-vista-seven.. pa je važno koji OS kad je već origigi-legitiman/aktivan. Ako u to dodaš umjetno stvorene probleme MSa/OEMa i guranje na novo kao w10x64.. gašenje supporta (nakon 5g nema obveze ali poslovne linije ugl drže +10).. pitanje je što ćeš 'sutra' moći ako ne nadogradiš soft-OS winver (jer MS neće dati ie11 ili dx11 ili .net4x.. itd) no ima i vrlo dobre alternative, preporuka npr linux mint/KDE, radit će sve nabrojano u željama outofbox.. dok je za par godina poželjno gledati o w10 ako si na win. (driveri + minimum resursa za današnji-sutražnji soft, nije problem OS nego ostalo..).

-uzalud bilo koji OS ili snaga ako ne možeš npr otvoriti gmail a to ovisi o browseru-verziji..

-c2d je dovoljan ali osjeća se generacijski 'kašljucanje'.. pogotovo ako nemaš neku GPU koja bi preuzela task.. 4GB je danas OK/poželjno (a zbog budućnosti radije više, mada je za sad 2gb upotrebljivo pa je zapravo svejedno što kupiš 99% će zadovoljiti danas..).

 

Mary Sue kaže...

 

Još samo jedna stvar...

 

Ako imaju dva videoizlaza (a obično imaju), podržavaju li integrirane grafičke kratice u tim markiranim računalima rad na dva monitora? Jedan analogno (VGA), a drugi digitalno (HDMI, DVI-D ili DP). Trebalo bi raditi, ali pitam za svaki slučaj.

 

I samo još nešto.

 

Imaju li integrirane grafičke kartice podršku za dekodiranje H.264 filmova i serija? Moja R7 250-ica to ima, imala je i prastara ATI-jevka iz serije 3000, no sve su to bile naknadno dodane kartice.

 -ovisi, moraš gledati starost.. tad je bio samo vga izlaz, hdmi je u posljednjih 5g.. + stariji modeli ne nude oba nego ili-ili itd.. (nikakva usporedba s novim nije moguća, besmislena), ali dosta ih ima neku diskretnu gpu kao nvidia/quadro (acad radne stanice i sl.) .. koja je često imala dvi-hdmi ili DP u doba dok još to nije bilo masovnije..

-pošto se vga lako može dodati, novo u trgovini od 200kn naviše.. (nađeš nešto u ladici starog ili oglasnik) to je najmanje ograničavajući kriterij (dok je mbo-chipset, cpu, ram konkretno..).

 

-kupnja starog (oko 10 god).. je rizik/upitno.. npr usporedi s nekim tabletom .. ili usporedi neki NUC/atom kutiju, između 500-1000kn imaš po trgovinama ili ebay.. novo je ipak novo (podržani standardi kao h.265.. današnji mobiteli su često jači od tadašnjih uredskih računala. To je za surfanje važnije, direktno hw podrška, jer internet je multimedija koja se od gaminga razlikuje samo u FPS.. i dobar dio danas radi GPU :)

-s druge strane, novo u trgovini, tri osnovne komponente, mbo+cpu+ram.. najjeftinije ispod 1000kn.

... s te tri cifre i pogledom u novčanik + pitanje treba li ti (jer imaš PC).. odlučiš i (ne)kupiš polovnjaka koji će možda raditi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Nedavno uzeo dell optiplex 990 za starce, u paketu dobio i5 2400, 4 GB DDR, 250 GB HDD (Makar mi to nije trebalo), za 60e sa dostavom u njemacku. (ebay.de, aukcije)

Uzeo na adresu od frenda koji je gore i on poslao meni postom. Na to sam uzeo 120GB SSD i 4 GB RAM-a za 500 tinjak kuna.. te dobije super stroj za internet i youtube... više manje 1000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

baš si nekaj mislim. kad bih imao računaljku koja odgovara opisu, jednostavno bih ti je darovao jer mi nema smisla zajebavti se za 500 ćn. ali nemam (više). a mogla bi tu ekipa i ponuditi gomila-finaciranje i dopuniti ti kasicu, e ne bi li nabavila nešto pošteno (zbog toga jer su apetiti učestalo veći od stvarnih mogućnosti naprave). ako se netko ponudi kao prikupljatelj (bez namjere bijega u inozemstvo s nofcima, s tobom ili oboje), dat ću koju stotinu obola za viši cilj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Ovo ti je samo primjer:

 

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=optiplex%20i5&rt=nc&LH_Auction=1&_trksid=p2045573.m1684

 

Svašta možeš upiknut, al bitno ti je da ima shipping samo njemacka.. i nista vise... jer se onda natjeces samo sa njemcima, a ne balkancima i ostalima.

Dakle moras imat njemacku adresu dodanu u ebay.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Marice a ovako nešto:

 

https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/lenovo-ideacentre-q180-10087-intel-atom-d2700-2.13ghz-1gb-120gb-oglas-24244585

 

mislim da ti ima 2x SO_DIMM, znači za laptope, DDR3...

 

a ovo čudo ti ima i Radeon HD 6450, pa lako vrti i filmove...

 

a malo je i radi ok...

 

ja sam u bivšoj firmi koristio Q190, s dvojezgrenim Celeronom 1.1 GHz i 4 GB, vrtio full Win7, kao "industrijska" računala eto i danas nakon 5+ godina rade u pogonu, s hrpom željezne prašine u zraku...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Rabljeno markirano računalo do 400-500 kuna

Spreman sam ti ustupit Asrock g41m-gs3, E6300 i Xenon X5450(ako ces se zajebavat), intertechovo napajanje(neman nista bolje trenutno viška) mukte. RAM-a nažalost nemam, disk možda di iskopan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice