Računalo se zamrzava i gasi

poruka: 16
|
čitano: 3.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Pozdrav.

Naime,unazad mjesec dana,možda i dva imam zamrzavanja.Dešava se dok surfam internetom,jer samo za to ovo računalo i koristim,ništa drugo.Večeras mi se po prvi put sam ugasio,kao da je nestalo struje.Probam ga upalit,ništa,kao da nema trunke struje.Ugasim napajanje na sklopci,upalim,probam ponovo i hoće.Prekjučer se isto tako nije htio upalit,ali tada su ventilatori okretali,ali nema slike baš ništa.Otvorio sam ga,izvadio bateriju,probao ponovo i ništa,zatim prebacio ram memoriju u drugi slot i upalio je.Zamrzava možd 1,2 u danu kako kad,nekad ništa.Zna li netko zašto? i kako da rješim.Mislim da je do napajanja,ili rama ali nisam siguran.Napajanje ima već dost godina,a ram je stavljen novi prije 2 godine,kao i matična.Hvala unaprijed.

TEMPERATURE : Matična 28,CPU 38(CPU CORE 1: 30,CORE 2 :30),GPU 36.

komponente : Matična-ASROCK 870 Extreme 3

                       CPU-AMD PHENOM X2,545 3.00 GHZ

                       Grafička-AMD RADEON 6770 1GDDR5

                       RAM-CORSAIR 2 GB DDR3

                       NAPAJANJE-LC600H-12 V2.31 (600W)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 14:21 (PHENOM846).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Mene nece biti neko vrijeme, ali posalji ljudima sliku MBO, smrdi mi na neki kondenzator. Ili na PSU. Nesto ne salje dovoljno 'napona' po meni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Napajanje,probaj s drugim napajanjem,garant je pred vječnim lovištem.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Evo slika.

Probat ću drugo napajanje nabaviti,iako malo je problem za testirat jer on zna radit i po više dana da nezamrzne a nekada zamrzne 2,3 puta u danu.Ukoliko bude problem u napajanju,možete li nešto preporučiti da je u skladu s konfom,neželim baš trošit na ovo računalo puno novaca,ali da nije neko loše napajanje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo se zamrzava i gasi
PHENOM846 kaže...

Evo slika.

Probat ću drugo napajanje nabaviti,iako malo je problem za testirat jer on zna radit i po više dana da nezamrzne a nekada zamrzne 2,3 puta u danu.Ukoliko bude problem u napajanju,možete li nešto preporučiti da je u skladu s konfom,neželim baš trošit na ovo računalo puno novaca,ali da nije neko loše napajanje.

Enermax 365-400kn

 

XFX XT 500W

 

 

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
7 godina
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Probaj prvo posuditi napajanje na probu, nemoj bezveze bacit novce, meni ovo ne izgleda kao napajanje problem jer u 90% slucajeva kad je problem sa napajanjem i kad se jednom ugasi, taj se vise ne pali dok ne zamjenis napajanje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se zamrzava i gasi
Naravno.Dobit cu sutra najvjerojatnije napajanje na posudbu pa cu testirat kako se ponasa.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Uspio sam posudit za sada,jedno napajanje,ali nisam siguran dali je dovoljno da ga spojim.Radi se o : MS PLATINUM 400 ATX P4. Znači 400 W napajanje.Evo slike s detaljima.

Na stranici za izračun dobio sam ovo.

Vidim kako na +12V nedaje dovoljno,ili se to nekako drugačije gleda? Mogu li ga probat spojit ili ipak ne?

Napajanje je kao novo,radilo tjedan dana.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo se zamrzava i gasi
PHENOM846 kaže...

Uspio sam posudit za sada,jedno napajanje,ali nisam siguran dali je dovoljno da ga spojim.Radi se o : MS PLATINUM 400 ATX P4. Znači 400 W napajanje.Evo slike s detaljima.

Na stranici za izračun dobio sam ovo.

Vidim kako na +12V nedaje dovoljno,ili se to nekako drugačije gleda? Mogu li ga probat spojit ili ipak ne?

Napajanje je kao novo,radilo tjedan dana.

 Ne spajaj to!
Ja sam 2 takva imao na E6420 4x2gb ddr2 hd3870 pa su oba eksplodirala,tako da nađi nešto kvalitetnije pa testiraj.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se zamrzava i gasi

A i mislio sam da će tako bit.Ništa probat ćemo naći neko drugo.Jučer sam instalirao novi windows,drivere i sve.I za sada nije zamrznuo,niti se ugasio.Možda sam sam stvarno pokupio nekakav virus bio.Iako nije prvi put da sam pokušao ins,novi windows.Vidjet ćemo.

13 godina
offline
Re: Računalo se zamrzava i gasi
PHENOM846 kaže...

A i mislio sam da će tako bit.Ništa probat ćemo naći neko drugo.Jučer sam instalirao novi windows,drivere i sve.I za sada nije zamrznuo,niti se ugasio.Možda sam sam stvarno pokupio nekakav virus bio.Iako nije prvi put da sam pokušao ins,novi windows.Vidjet ćemo.

 Ako ti napajanje nema garanciju,izvadi ga i rastavi i poslikaj,možda je koji kondić u njemu napuhan(u vječnim lovištima).

Jer koliko vidim na slici što si stavio nema ni jednog kondića na mbo da je napuhan.

13 godina
neaktivan
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Može,budem pokušao i to kasnije.

Nema napajanje garanciju,staro je već jedno 6 godina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 12:14 (PHENOM846).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Slike napajanja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo se zamrzava i gasi
PHENOM846 kaže...

Slike napajanja.

 Na prvi pogled se čini sve 5,probaj s drugim kvalitetnijim napajanjem,ako si iz osijeka ili okolice slobodno dođi s konfom do mene imam tu jednog xfx-a od 500w za backup pa možemo testirati :)

13 godina
neaktivan
offline
Računalo se zamrzava i gasi

Otkada sam instalirao novi windows zamrzava manje,nekada niti jednom u danu.Planiram ga ostaviti sada ovako neko vrijeme pa ćemo vidjeti.

Probat ću nabavljati dijelove za test redom,pa ako nađem kvar obavjestit ću vas.

Kruskar,hvala što si se ponudio,javim ti se privatnom porukom ako nenađem nešto uskoro :) 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se zamrzava i gasi
PHENOM846 kaže...

Pozdrav.

Naime,unazad mjesec dana,možda i dva imam zamrzavanja.Dešava se dok surfam internetom,jer samo za to ovo računalo i koristim,ništa drugo.Večeras mi se po prvi put sam ugasio,kao da je nestalo struje.Probam ga upalit,ništa,kao da nema trunke struje.Ugasim napajanje na sklopci,upalim,probam ponovo i hoće.Prekjučer se isto tako nije htio upalit,ali tada su ventilatori okretali,ali nema slike baš ništa.Otvorio sam ga,izvadio bateriju,probao ponovo i ništa,zatim prebacio ram memoriju u drugi slot i upalio je.Zamrzava možd 1,2 u danu kako kad,nekad ništa.Zna li netko zašto? i kako da rješim.Mislim da je do napajanja,ili rama ali nisam siguran.Napajanje ima već dost godina,a ram je stavljen novi prije 2 godine,kao i matična.Hvala unaprijed.

TEMPERATURE : Matična 28,CPU 38(CPU CORE 1: 30,CORE 2 :30),GPU 36.

komponente : Matična-ASROCK 870 Extreme 3

                       CPU-AMD PHENOM X2,545 3.00 GHZ

                       Grafička-AMD RADEON 6770 1GDDR5

                       RAM-CORSAIR 2 GB DDR3

                       NAPAJANJE-LC600H-12 V2.31 (600W)

 

 Procesor , trebas zamjeniti pastu i izmjeriti temperaturu preko AIDE ili nekog slicnog programa.

brix mo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice