Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

poruka: 15
|
čitano: 5.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Pozdrav, imam desktop računar i u njemu windows 7 ultimate 64- bit SP1 i3-4150 CPU 3.50GHz, 4 GB RAMa. U poslednje vreme kada ga uključim već je na 80 i kusur posto potrošnje memorije, a procesor nula potrošnja. isključio sam maltene sve iz startupa, koristio combofix za čišćenje ali ne pomaže. Kada otvorim firefox ili chrome, to ide na 95+ % memorije. znam da 4 GB memorije nije nešto ali ipak... Da li ima neko neku ideju a da nije reinstalacija windowsa pošto onda moram da ga negde nosim i naravno platim

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Nabavka jos rama i cisti instal windowsa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računar toši više od 80% memprije čim se uklju

Gledaj, ovo ti je prilika da počneš učiti i osposobljavati se da sam riješiš probleme, a reinstalacija će ti 100% riješiti problem, odnosno clean install OS. Na YouTube kao i na ovom forumu imaš dosta tutoriala kako da napraviš clean install OS. Npr. ja sam daaavno naučio na sličan način, problemi, ovo ono i polako uz savjete. 

 

Drugi savjet je u vezi toga da imaš zastarjelu verziju Service Packa 1,  a zadnji je Service Pack 3 za Win 7. 

Nebi bilo loše ni da pređeš i na Windows 10, ali to je možda stvar tvojih potreba i navika. 

 

Ako baš ništa od toga ne želiš, onda možeš probati par stvari: 

 

Start i u search polje upiši msconfig, pa zatim u Startup tabu pogledaj šta se podiže sa OS i pogasi što misliš da ti nije potrebno.

 

Start i u search polje upiši services, pa zatim pogedaj koliko je aktivnih servisa i što bi eventualno mogao pogasiti da spustiš zauzeće (budi oprezan da ne isključiš neki servis pa da onda napraviš dodatne probleme, da nešto odjednom ne radi a prethodno je radilo i sl.).

 

Evo jedan TUT  http://www.optimizingpc.com/windows7/optimizing_windows_7_services.html

 

Što se tiče Firefoxa i Chromea, zna se desiti da imaju povećano zauzeće memorije, posebno kada se otvori više tabova i sl. 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 10:21 (boxer).
5 godina
offline
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Meni je svojedobno na Win7 WIndows update servis jeo memoriju, znalo je bit cca 60% iskorišteno tik nakon podizanja OSa. Pa sam išo u service, isključio jedan kojem i dan danas znam ime, "wauserv", a usput odmah i Windows Genuine ispitivač-stvarčicu, koja mi se potkrala pod jedan od Win updatea. 

 

Odmah nakon sljedečeg podizanja mi je iskorištenost pala na 25%. Samo s tim jednim servisom isključenim (baš disableanim).

 

U tražilicu piši "Services" i trebao bi ti izbacit link na programčić koji upravlja njima, desni klik, disable.... Profit???

 

 

 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

pa u start upu sam isključio skoro sve, a evo slika iz task managera, ima dve sliko pošto ima oko 60 proceesa

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Računar toši više od 80% memprije čim se uklju

Ovako, odokativno, rekao bih da prosjek nije preko 20 MB po procesu, što na 66 procesa daje 1,3 GB, odnosno 66% od 2 GB. Da tebi nije crkao jedan keks memorije?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Ok, u Task Manageru idi na View\Select Columns i dodaj Memory - Working Set. Sortiraj prikaz po toj koloni opadajuće, pa vidi šta će da iskoči.

 

BTW, koliko znam, ne postoji SP3 za Windows 7, a ni SP2.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

evo slika performance i kolone memory-working set i to pošto sam isključio firefox koji je izrazito najviše trošio tako da mki nije praktično ništa uključeno bilo u trenutku slikanja

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Hvala za SS. Moram priznati da je i dalje više pitanja nego odgovora, pošto Task Manager definitivno ne prikazuje šta je zauzelo memoriju. Probaj ovaj alat: RAMMap, on može dati nešto više informacija o memoriji koju OS zauzme "u pozadini" (MS-ov je, mali, besplatan i bezbedan za upotrebu :)). Ovde je mali uvod o njemu: link.

 

Pretpostavljam da koristiš puni shut down, a ne hibernaciju ili tako nešto? Imao sam priliku da vidim slično ponašanje na serveru na kome je radio proces koji je kreirao ogroman broj fajlova (više stotina hiljada svakog dana), i to je prouzrokovalo besoknačni rast nekakvog file system indexa, što bi kroz nekoliko dana učinilo server gotovo neupotrebljivim, no restart bi privremeno pomogao.

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Imao sam i ja taj problem sa sedmicom. Probaj

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Računar toši više od 80% memprije čim se uklju

...a da makneš jedan , da se ne tuku Avast i S&D

15 godina
offline
Re: Računar toši više od 80% memprije čim se uklju
Ivan(4) kaže...

Ok, u Task Manageru idi na View\Select Columns i dodaj Memory - Working Set. Sortiraj prikaz po toj koloni opadajuće, pa vidi šta će da iskoči.

 

BTW, koliko znam, ne postoji SP3 za Windows 7, a ni SP2.

 U pravu si, ne znam na što sam mislio, vjerovatno mi je na pameti bio Winxp, tako da je zadnji SP1 za Win7, mada mnogi  nazivaju SP2 seriju update poslije SP1, iako se tako službeno ne zove. 

Moja greška. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
online
Re: Računar toši više od 80% memprije čim se uklju

Baš si me bio zbunio, guglao sam nekoliko minuta, pogotovo što kao rezultat izađu neke teme gde ljudi pitaju gde mogu da skinu SP3 za Win 7.  Da, ima taj veliki roll-up, efektivno kao SP2.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Instaliraj i operu i jos neki preglednik, Chrome i Firefox nisu dovoljni, a koliko background procesa imas no comment, ne znam sto se cudis.

Sto mislis koliko tabova mozes otvoriti sa 4GB rama...i to u skoro 2019-toj.

 

Sa tih 4GB rama, podesiti startup programe, disable background procese, imati 1 preglednik je dosta... 1 antivirusni je dovoljno... "you get the point..."

 

Imam laptop i ja od 4GB, pa leti...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Računar toši više od 80% memprije čim se uključi

Nije poenta u pozadinskim procesima ni browserima, svi kad se saberu zauzimaju nešto smešno RAM-a (vidi screenshotove sa Task Managerom). OS mu iz nekog fantomskog razloga pojede 1.5-2GB.

 

BTW, upravo mi je upaljen VM Windowsa 7 na kome imam instalirano par VPN klijenata i gotovo ništa više (jer mi uglavnom i služi da se spojim na neki VPN da mogu kroz njega pristupati klijentskim sistemima, a da ne ostanem bez interneta, pošto je kod većine zaključan). Kad se podigne, ima skoro 70 pozadinskih procesa, a zauzeće RAM-a je 1GB.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice