Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6

poruka: 9
|
čitano: 11.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6

Pozdrav,

Kupio sam laptop hp 250 g6, a obzirom da nisam maher za kompjutere, imam problem sa instalacijom win10. Dao sam frendu da instalira, on je skinuo na usb win10 i kaze sljedece:

 

"Skinuo sam windows 10 iso i stavio na usb stick pomoću usb win7 toola. Kad stavim stick u usb 2.0 utor na laptopu te u boot menuu odaberem da boota sa njega, ništa se ne dogodi.. I dalje želi ići u freedos. Kod mene na kompu radi (Imam opciju UEFI USB partition 1 tak nešto)"

Na ekranu pise:

Boot option menu:

Boot from EFI file

USB hard drive- KingstoneDT Rubber 3.0

Notebook hard drive- Samsung

Kad odabere Kingston Rubber nista se ne događa.

 

Ima li netko ideju u cemu je problem i kako dovrsiti instalaciju?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6

Uključiti legacy support u BIOS-u (vjerovatno nepotrebno) i isključiti safe boot u BIOS-u.

 

 

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6

Meni ovo izgleda kao da nije dobro napravljen bootabilni USB ili da ISO datoteka nije ispravna (što je itekako moguće ako je skinuta s torrenta i sličnih stranica).

 

Skini Media Creation Tool i sam napravi bootabilni USB; nije teško, samo slijedi upute

13 godina
online
Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6

Ne, nego moraš skinuti ISO i napraviti bootabilni USB preko rufusa u GPT formatu. Nakon toga će bootati normalno windowse.

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6

skini ponovo sa microsoftove stranice windows 10 i izaberi da napravi butabilni usb.

bez posredničkih alata.

jednom sam i ja imao isti problem.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6
Shaka111 kaže...

Ne, nego moraš skinuti ISO i napraviti bootabilni USB preko rufusa u GPT formatu. Nakon toga će bootati normalno windowse.

Forumaš je sam napisao kako se baš i ne razumije u računala; upravo zato sam mu preporučio MCT. Jednostavan je za korištenje i kada radi bootabilni USB, radi ga da je kompatibilan s oba formata.

Uostalom, to je službeni Microsoftov alat za izradu bootabilnog DVD-a/USB-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 11:46 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6

Da to je najlakše i najbolje , MCT napravi MBR particiju i formatira na FAT32 sa bootabilnim WIN10 pa valja za svaki PC.

15 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6
Alpacino2 kaže...

Pozdrav,

Kupio sam laptop hp 250 g6, a obzirom da nisam maher za kompjutere, imam problem sa instalacijom win10. Dao sam frendu da instalira, on je skinuo na usb win10 i kaze sljedece:

 

"Skinuo sam windows 10 iso i stavio na usb stick pomoću usb win7 toola. Kad stavim stick u usb 2.0 utor na laptopu te u boot menuu odaberem da boota sa njega, ništa se ne dogodi.. I dalje želi ići u freedos. Kod mene na kompu radi (Imam opciju UEFI USB partition 1 tak nešto)"

Na ekranu pise:

Boot option menu:

Boot from EFI file

USB hard drive- KingstoneDT Rubber 3.0

Notebook hard drive- Samsung

Kad odabere Kingston Rubber nista se ne događa.

 

Ima li netko ideju u cemu je problem i kako dovrsiti instalaciju?

 -treba napraviti 'pravi' install medij, tj kreirati ga kao legacy-mbr + uefi-gpt .. ili uefi gpt, jer novi bios nema support za legacy.. mct ili rufus (u kojem možeš birati konkretno potreban mod).

+ zato kod svakog boota-installa treba koristiti expressboot meni tj tad se odmah razumije u čemu je problem, tj ako se ništa ne dešava ili reboot tad je pogrešan mod tj razlika bios-medij, oba moraju biti u istom modu.

fer-de-lance kaže...

Uključiti legacy support u BIOS-u (vjerovatno nepotrebno) i isključiti safe boot u BIOS-u.

 

 

 

 

 -nema, izbačena opcija.. tj u opcijama se može kliknuti .. prazno, samo uefi. Jedan od koraka wintela prema eliminaciji..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom windowsa na hp250 g6
ima sam prilike instalirat w10 na dva hp 250 g6, oba puta bez problema.
u tvom slucaju (ili slucaju vlasnika usba) sam usb nije dobro napravljen.
diskpart
select disk x
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=ntfs quick
exit
kopira sadrzaj iso imagea w10 na stick i to je to...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice