E-Book readeri

poruka: 60
|
čitano: 31.961
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Ne znam da li je tema na pravom podforumu, ako nije molio bih modove da ju premjeste.

 

Dakle, ima li kod nas gdje kupiti   E-book readere i koje biste preporučili? Surfao sam netom i nisam ništa pametno kod nas našao :(

 

Ako mi je jedina opcija internet kupnja, gdje je najsigurnije kupiti i koji biste mi model preporučili?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: E-Book readeri
bump!

I mene zanima, pa da ne otvaram novu temu, a i nije nitko na ovo odgovorio..
I onda je došao taj neki jebeni zvuk koji je uništio cijeli svijet.!
16 godina
offline
E-Book readeri

eo imas u ovoj temi zanimljivih podataka.. ja sam od proslog tjedna ponosni vlasnik novog kindlea pa sam napisao mini recenziju

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
E-Book readeri

http://www.amazon.com/gp/product/B007HCCNJU/ref=fs_sz

 

Sad vam je vrijeme da kupite E-book reader! i to kindle.

 

preporuka!

 

 

 

ps. ako netko putuje u inozemstvo, italija, njemačka ili ostale zemlje zapadnog svijeta, nek si tamo kupi kindle, neće plačat poštarinu i carinu iz USA!

Stay awhile and listen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Ja sam ponsni vlasnik novog Kindle Paperwhitea, te moram reći da sam oduševljen njegovim prikazom texta. Tekst je crn a pozadina fino svijetla, baš je lijep kontrast. Samo osvijetljenje je jako ravnomjerno i nisam zamijetio nikakve mrlje ili neujednačenosti u prikazu. Kad stranicu okreće, onda to čini brzo i nisam vidio nikakve zaostatke s prijašnje stranice, sve je super.

 

Inače sam dugo oklijevao kod nabave, jer Kindle ima malo formata koje nativno čita, no sa Calibreom je sasvim lako sve .epub fileove konvertirati u jedan od Kindle formata kao azw3 i knjige super ispadaju na njemu.

 

Nisam se trudio koristiti internet ili ga registrirati - Kindle je meni samo za čitanje, a ne surfanje i kupnju knjiga.

 

Zaista mi je lijepo s njim, nakon 4 godine korištenja zastarjelog i bugovitog Prestigiovog e-čitača sa onim jadnim 16 layer grey screenom i 800x600 rezolucijom. Dao je svoje, ekran mu već ima konstantnu blijedu liniju vertikalnu (ne smeta čitanju) i blijedi pod suncem (direktno sunce ga baš gazilo, slova su nestajala). Frontlight screen koji Kindle ima je bog za njega, fakat je razlika nevjerojatna.

 

Samo je u HR bezobrazno skup, ljudi. Oko 1300 kn u E Digital storeu, jedinom koji ga i prodaje u nas. meni je poznanik bio u Njemačkoj, uzeo u media marktu i donio mi, sve za 1000 kn.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Sony prs t2 košta 1100 kn, čitam na netu da je po kvaliteti u razini kindla pw, volio bi da neko ko je koristio sony napiše par riječi o njemu, još bolje ako je oba koristio.

http://www.iskoristi-poticaje.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: E-Book readeri

Sony ti je općenito dobar čitač, ali ti je na razini Kindle 5 i ostalih čitača prije nego što su došli ekrani s ugrađenim osvijetljenjem.  Nije ti ni blizu Kindlea od danas, a cijena mu je tu negdje ista, mislim 10tak dolara gore-dolje. prednost mu je što direktno čita epub fileove, a kod Kindlea treba konverzija u neki od njegovih formata. To me je dugo odbijalo od Kindlea, ali s Calibre programom možeš brzo konvertirati sve što želiš čitati idobro izgleda.

 

Kažem, solidan čitač ali bez ugrađenog osvijetljenja ekrana koje doista čini veliku razliku i ima manju rezoluciju. Imao sam sličan čitač sa istom tehnologijom ekrana, ali to nije ni do koljena Kindleovom ekranu koji danas ima. Jednostavno je sasvim drukčiji prikaz sa osvijetljenjem i bez njega.

 

Ne moraš kupiti Kindle, možeš uzeti i Kobo Aura HD sa ebaya za nekih 160€ i dobit ćeš čitač sa puno formata koje može nativno prepoznati, vrhunskim ekranom s osvijetljenjem rezolucije 1440x900 (najviša rezolucija u svijetu takvih uređaja) i veličine 6.8 inča. Ja nisam htio naručivat s neta, nego mi je frend bio u njemačkoj i kupio Kindle.

14 godina
offline
E-Book readeri

Evo ja sam nedavno kupio valjda najjeftiniji e-reader kad nas,Sagem ER-6003G,6" za 350 kuna..

Nisam nikad ni vidio Kindle,ni Nook čitače tako da nemogu usporediti,al mislim da za tu cijenu i nije tako loš

Ima wifi al on služi isključivo i jedino za kupovinu knjiga iz TookBook knjižare,ekran ima katastrofa odaziv:-),od pritiska na ekran treba bar 2 sekunde da se nešto desi:-),

ne prikazuje naše znakove(č,ć,š,đ,ž)al to se lako riješi u Calibre programu jednostavnom konverzijom u Georgija font

Uglavnom niš posebno,al za povremeno pročitat koju knjigu i samo to,služi svrsi i nije loš


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: E-Book readeri

Za povremeno čitanje, da. No za knjigofile kao ja, nikako. Inače sam se prvotno odlučio izeti Kobo Aura HD, čitač sa najboljim ekranom na tržišu trenutno, no bio mi je preskup, pa sam uzeo novi K. Paperwhite. Uređaj radi brzo, glatko i predobar ekran za duže čitanje knjiga. Dakako, ima i drugih ali po meni je ovaj sasvim dobar za mene i moje potrebe. Cijena je bila malo previše za neke stvari, ali okej, kad je konkurencija tako slaba....

13 godina
neaktivan
offline
Re: E-Book readeri
La Roca kaže...

Evo ja sam nedavno kupio valjda najjeftiniji e-reader kad nas,Sagem ER-6003G,6" za 350 kuna..

Nisam nikad ni vidio Kindle,ni Nook čitače tako da nemogu usporediti,al mislim da za tu cijenu i nije tako loš

Ima wifi al on služi isključivo i jedino za kupovinu knjiga iz TookBook knjižare,ekran ima katastrofa odaziv:-),od pritiska na ekran treba bar 2 sekunde da se nešto desi:-),

ne prikazuje naše znakove(č,ć,š,đ,ž)al to se lako riješi u Calibre programu jednostavnom konverzijom u Georgija font

Uglavnom niš posebno,al za povremeno pročitat koju knjigu i samo to,služi svrsi i nije loš

Kupio sam ga i ja jesenas. Uređaju ima nekoliko velikih mana. Od 9. mjeseca kad sam ga kupio, u mom je posjedu sve skupa bio oko 2 mjeseca i ostalo na "servisu". Prvi puta sam ga odnio jer je baterija bila loša. Kad su me u Linksu pitali kako to mislim loša i kad sam im rekao da uz isključen WLAN i čitanje baterija ne drži ni 6 od navedenih 30 dana, oni su me ismijali, kao, ni na iPad-u ne drži baterija toliko. Jest me naljuzilo, ali dobro, ja njima objasnim razliku i pokažem da na njihovoj stranici piše "30 sati čitanja s isključenim WLAN-om" i oni meni zaprime uređaj (ne baš dobre volje). Nako točno mjesec dana me zovu da dođem pokupit uređaj i dali su mi novi. Prvi tjedan isti k***c. Baterija 5 dana i ugasila se. Napunim ga, a on 4 dana pa se ugasi. Pomislim da ga ne forsiram, možda čitam dulje po danu nego predviđeno. Napunim ga i stvaim u stand by i nisam ga uopće dirao, samo svaki dan pogledao na ekran. Nakon 13 dana se pojavila ista sličica kao kad se ugasi. Probam ga upalit, neće. Spojim na punjač i resetiram ga (jer nakon što se sam ugaasi ne može se upalit bez reseta), pokazuje da je baterija prazna. Napunim ga, spakiram i odnesem u Links. Čovjek mi kaže "Pa to vam je vjerovatno tvornički na čitavoj seriji, dobit će te opet novi, ali se ništa neće promijeniti". Ja mu kažem "Uredu, onda, želim povrat novca". On mi kaže da mi neće povratit novac, da mi jedino mogu dati zamjenski uređaj iz iste kategorije što sam domah odbio jer su im jedini preostali e-readeri bili Prestigio. Uređaj je proveo još mjesec dana na servisu i navodno su promijenili bateriju, ali budući da nema znakova odvaranja, čisto sumnjam. U međuvremenu sam nabavio Kindle 5 koji je napunjen 23.12. (prije nego što je uređaj odnesen na servis) i sad je na 33% baterije.

12 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Zanima me jesu li readeri stvarno tako dobro, tj. da se bez problema čita, jer meni dođe muka kada trebam prčitati neki duži tekst na kompu pa me strah kak bi to izgledalo na manjem ekranu...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Sad koristim Kindle 5 (50EUR na amazon.de) i mogu reči da je skoro kao papir. Čitanje je ugodno, a sam uređaj je lakši od večine knjiga i lakši za držati (ne treba peglati stranice).

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 21:30 (Nikola45).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Defa, većina čitača ti je danas dobra. Imaju ekran od 6 inča, solidnu rezoluciju i ugrađeno svjetlo koje izbjeli pozadinu pa se sve čini kao papir. Samo prebaciš datoteku na njih i čitaš u krevetu ili za stolom kao da imaš knjigu.

 

Kindle je najpoznatija marka, ima obični i Paperwhite, ovaj drugi ima bolji prikaz slike zbog Frontlight osvjetljenja koje pozadinu učini bijelom i može se čitat i u mraku. Baterija na većini uređaja se reklamira kao 2mjeseca čitanja po pola sata dnevno, ili mjesec dana po sat vremena odn. oko 30 sati po punjenju.

 

Moj Paperwhite izdrži nekih 15h, znači dva do tri dana čitanja navečer i onda samo ostavim da se puni pa nastavim dalje. Možda je moja postavka osvjetljenja previsoka pa se brže troši, ali me to ne smeta.

 

Nemja straha, samo uzmi nešto dobro a ne smeće kao Sagemov čitač.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Pozdrav ekipa,

već duže vrijeme razmišljam o kupnji nekog e-čitača koji bi mi isključivo služio za čitanje knjiga i materijala/literature za fax. Primjetio sam da poneki modeli imaju i jednostavne web preglednike, što bi svakako bio veliki plus, jer svakodnevno čitam vijesti preko neta. Pročitao sam konfliktne komentare konkretno za obični Kindle 6'', navodno da je s novim izdanjima Amazon uklonio web browser, zna li netko nešto više o tome?

Budući da bi mi to bio prvi e-čitač i da ne bih bio neki napredni korisnik tražim nešto s rudimentranim značajkama. Razmišljam o kupnji Kindle-a 6'' za 59 Eur u Trstu (http://www.unieuro.it/informatica/co...reEvar3=browse) ili možda Nook Simple Touch bez pozadinskog svjetla (jer ipak touch je touch :) ), preko e-baya.

Što vi mislite koji e-book reader bi bio najprikladniji? Svi prijedlozi/sugestije su dobrodošle!

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: E-Book readeri

Da ne otvaram novu temu - koji E-Book Readeri se preporucuju kao kupnju za poklon?

 

Podrzavaju li Amazonovi Readeri importiranje knjiga u PDF-u, jer studenti imaj dosta knjiga

besplatno u PDF-u, ili samo nekakav svoj format?

 

Hvala

10 godina
offline
Re: E-Book readeri
Čitatelj kaže...

Da ne otvaram novu temu - koji E-Book Readeri se preporucuju kao kupnju za poklon?

 

Podrzavaju li Amazonovi Readeri importiranje knjiga u PDF-u, jer studenti imaj dosta knjiga

besplatno u PDF-u, ili samo nekakav svoj format?

 

Hvala

Kindle paperwhite je dobar, kobo aura i glo su dobri, tolino shine je best bang for buck. Podrzavaju, ali na kindleu su nativni formati azw3 i mobi.

13 godina
offline
Re: E-Book readeri
Paperwhite uzmi sad na Black Fridayu, ako se nađe. Nećeš požaliti.

S formatom nema brige jer možeš skinuti PDF i onda se automatski konvertira u mobi kad šalješ na Kindle
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: E-Book readeri
10 godina
offline
Re: E-Book readeri
Tolino shine svakako.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
E-Book readeri

Ja bih uzeo Paperwhite svakako. Ali pricekaj Black Friday... vjerojatno ce biti bar 25% snizen (vec je bio pred koji tjedan).

 

Inace ja sam jos na obicnom Kindle 2nd gen... trenutno star 5 god i radi jos uvijek kao prvog dana :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: E-Book readeri
Minneyar kaže...

Ja bih uzeo Paperwhite svakako. Ali pricekaj Black Friday... vjerojatno ce biti bar 25% snizen (vec je bio pred koji tjedan).

 

Inace ja sam jos na obicnom Kindle 2nd gen... trenutno star 5 god i radi jos uvijek kao prvog dana :)

 I ja sam na Sony-u prs-t2 već pet godina i ne treba mi bolji. Mislim koji .urac kupovati paperwhite ako je 30 eura skuplji od tolina a praktički služi istoj stvari, čitanju knjiga. Svake godine su sve veća preseravanja sa tim e readerima, a cijena u amazona za neki novi kindle, neke uskoro godine bi mogla biti ko za iphone x. 

7 godina
protjeran
offline
Re: E-Book readeri

Uzeo sam Paperwhite 2015 za 79€, nadam se da me nece razocarati.

 

Model je sa reklamama, ali koliko sam shvatio, pojavljuju se samo na zakljucanom ekranu,

ne dok se citaju knjige.

14 godina
offline
Re: E-Book readeri

Spoji Kindle na PC, logiraj se na Amazon, otvori chat i zamoli agenta da ti skine reklame jer si u HR i nemaju nekoga smisla ...

Tako sam se ja riješio reklama sa svoga PW

7 godina
protjeran
offline
Re: E-Book readeri

Ali ja nisam u HR nego u Austriji. Vjerujem da ce mi naplatiti 20€.

14 godina
offline
Re: E-Book readeri

E to ne bih znao. NIje da su te reklame nekakav problem, samo imaš dodir više po ekranu 

10 godina
offline
Re: E-Book readeri

Sa tim reklamama vise cool izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 14:29 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: E-Book readeri

Stigao mi Kindle.

 

Super je. Drzim ga u avio-modu, nikad nije spajan na Wifi, pa nema reklama.

 

Prebacio parknjiga, ima cca 3GB prostora za pohranu. Meni je dosta 100Mb.

 

Sa Calibre programom konvertiram u Mobi format. :)

 

Sretan

10 godina
neaktivan
offline
E-Book readeri

Ekipa, necu otvarati novu temu, iako vidim da je ova jako stara, nadam se da će mi netko odgovoriti.

Kupio bih nekakav e-book reader, može li preporuka best-buy-a i gdje ga kupiti, na pto paziti prilikom odabira?

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: E-Book readeri

Kolikim budžetom raspolažeš?

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
14 godina
offline
Re: E-Book readeri
ivan72478 kaže...

Ekipa, necu otvarati novu temu, iako vidim da je ova jako stara, nadam se da će mi netko odgovoriti.

Kupio bih nekakav e-book reader, može li preporuka best-buy-a i gdje ga kupiti, na pto paziti prilikom odabira?

Hvala

 Uglavnom je preporuka za PW (Amazon paperwhite), kojeg na akcijma možeš kupiti za 80 € (puna cijena je 120 €) na njemačkom Amazon-u. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice