Huawei Mediapad T1 8.0

poruka: 93
|
čitano: 58.372
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Huawei Mediapad T1 8.0
Zanima me ima li netko ovaj tablet i kako radi ?
Hoce li malo jace igrice vrtiti tj Modern Combat 5 )pise da mu treba 1.3 quad core i min 512mb rama, a ovaj ima 1.2 quad snapdragon 200 i 1 gb rama ,4.3 android)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Eto napokon dobio tablet i mogu reci da je cist ok.

Fluidan bez stekanja i zastajkivanja . za 320 kn u Iskonu super je. Uskoro par slikica i testova.

 

Edit 1: krenut cu odmah sa antutu bench:  15798

Velicina ekrana 8"

Cpu 1.2 snapdragon 200

1GB RAM

8GB memorije prosirivo do 32GB

 

Za sada mu nisam nasao neke prevelike mane za niskobudjetni tablet. Sve normalno radi face messagner, mail, browers, slabije i jace igrice.

Dolazi cak sa Kingsoft officom 

 

Baterija bila napunjena do 54% i dolje je slika koliko traje. usage je srednje do jako

 

Slike sa tableta(dvije zadnja, jedna prednja cam): https://imageshack.com/a/kUuz/1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 11:48 (INKOGNITO3).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0

Tablet je ok, dobro radi, samo me zanima jel netko zna kako ga rootati i staviti neku custom ROM. Cyanogen e postoji za taj model.

To je inaće Honor S8-701w, pod tim imenom se na ebayu prodaje oprema za njega.

 

Hvala

12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
RoninZG kaže...

Tablet je ok, dobro radi, samo me zanima jel netko zna kako ga rootati i staviti neku custom ROM. Cyanogen e postoji za taj model.

To je inaće Honor S8-701w, pod tim imenom se na ebayu prodaje oprema za njega.

 

Hvala

Sto se tice roota jos nema koliko znam. Trazio jesam nisam nasao na xda

 

Evo par slikica za baterije. Cak sam pitao huawei cro kada ce update za kitkat ali jos nisam dobio odg.

Jeftinije stvari sam nasao kada sam upisao universal 8" tablet case. Sada jos samo screen protector i to je to

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 23:28 (INKOGNITO3).
13 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Hej care, mene isto zanima taj tablet, al se bojim kakav mu je touch, da li je osjetljiv? Imao sam priliku probati vivax i on je bas losu osjetljivost imao, to me najvise muci, pogotovo kod pisanja poruka..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
Poggiali kaže...

Hej care, mene isto zanima taj tablet, al se bojim kakav mu je touch, da li je osjetljiv? Imao sam priliku probati vivax i on je bas losu osjetljivost imao, to me najvise muci, pogotovo kod pisanja poruka..

Sve normalno radi. Brz odaziv ima sto se tice toucha. Ako gledas preko njuskala max 500-800 kn daj jer sam vidio da u trgovini nov zapakiran kosta mislim 850 kn(neka web str ga prodaje) 

Prije par dana sam vidio da je jedan prodavao za 500 kn a stvarno se isplati za to. 

Surfanje webom super, ima i svoj word exel powerpoint. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
INKOGNITO3 kaže...
Poggiali kaže...

Hej care, mene isto zanima taj tablet, al se bojim kakav mu je touch, da li je osjetljiv? Imao sam priliku probati vivax i on je bas losu osjetljivost imao, to me najvise muci, pogotovo kod pisanja poruka..

Sve normalno radi. Brz odaziv ima sto se tice toucha. Ako gledas preko njuskala max 500-800 kn daj jer sam vidio da u trgovini nov zapakiran kosta mislim 850 kn(neka web str ga prodaje) 

Prije par dana sam vidio da je jedan prodavao za 500 kn a stvarno se isplati za to. 

Surfanje webom super, ima i svoj word exel powerpoint. 

Ma ja bi to uzeo preko t-coma za 99kn, nismo pod ugovorom, pa bi zapravo imao nekih 20-30kn manju mjesecnu pretplatu + dobio bi onaj mobilni mini s internet pa bi i to posluzilo..

12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
Poggiali kaže...
INKOGNITO3 kaže...
Poggiali kaže...

Hej care, mene isto zanima taj tablet, al se bojim kakav mu je touch, da li je osjetljiv? Imao sam priliku probati vivax i on je bas losu osjetljivost imao, to me najvise muci, pogotovo kod pisanja poruka..

Sve normalno radi. Brz odaziv ima sto se tice toucha. Ako gledas preko njuskala max 500-800 kn daj jer sam vidio da u trgovini nov zapakiran kosta mislim 850 kn(neka web str ga prodaje) 

Prije par dana sam vidio da je jedan prodavao za 500 kn a stvarno se isplati za to. 

Surfanje webom super, ima i svoj word exel powerpoint. 

Ma ja bi to uzeo preko t-coma za 99kn, nismo pod ugovorom, pa bi zapravo imao nekih 20-30kn manju mjesecnu pretplatu + dobio bi onaj mobilni mini s internet pa bi i to posluzilo..

Za te novce se isplati, a i odi provjeriti ubtcom kakav ti je

13 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

bio danas , nema izlozen, zato pitam  :) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Dobio ga i ja i moram priznati da sam poprilično zadovoljan.  Zanima me samo da li ovaj tablet ima mogucnost miracasta? Vidim da ima mogucnost wifi directa ali nisam uspio naci opciju miracasta.  Ne znam da li je uopce podržana u androidu 4.3

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

tablet je cisto ok...ceka se root i custom rom al je jos pre nov,nema nista pametno na netu,ali snapdragon za razliku od mediatek soc imaju i custom romove i nabrijvanja tako da to nece biti problem uskoro,sada je tablet prilicno usporen...previse nepotrenih aplikacija...za usporedbu ja imam asus memopad hd 7 na antutu su doslovno isti ali asus ipak puno bolje radi,sto je vecinom zasluga custom rooma,ekran odlican,baterija isto tako kao i dizajn koji je stvarno ok......  ceka se room i root...LP

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
mariocroatia78 kaže...

tablet je cisto ok...ceka se root i custom rom al je jos pre nov,nema nista pametno na netu,ali snapdragon za razliku od mediatek soc imaju i custom romove i nabrijvanja tako da to nece biti problem uskoro,sada je tablet prilicno usporen...previse nepotrenih aplikacija...za usporedbu ja imam asus memopad hd 7 na antutu su doslovno isti ali asus ipak puno bolje radi,sto je vecinom zasluga custom rooma,ekran odlican,baterija isto tako kao i dizajn koji je stvarno ok......  ceka se room i root...LP

A i cekaju se neki dodaci za njega case, screen protector itd. 

14 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Spremam se uzeti ovaj tablet preko T-COM ponude uz produženje ADSL ugovora. Naime uzeo bih ga za jednokratno plaćanje za 599 kn.

Za sada čitam dobra iskustva s njime.

https://www.hrvatskitelekom.hr/promotivna-ponuda-tablet/huawei-mediapad-t1-8

 

Pošto sam novi u svijetu tableta evo par pitanja pa ako netko zna i ima volje :)

  1.  Netko zna točnu oznaku tog tableta (T-com verzija - 3G, ne Iskon)?
  2.  Nisam uspio nigdje vidjeti ima li taj tablet HDMI port?
  3.  Kakva je kamera, kvaliteta slike, a pogotovo videa? Odgovora li navedenim specifikacijama i uopće 720p kvaliteti?
  4.  Baterija snage od 4800 mAh je dovoljno jaka za neku standardnu uporabu?

 

Nadam se da će biti novih ažuriranja za njega ili još bolje custom ROM-ova. Gdje uopće tražiti iste, ima li Huawei Hrvatska web stranica?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 22:01 (Ram).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
Ram kaže...

Spremam se uzeti ovaj tablet preko T-COM ponude uz produženje ADSL ugovora. Naime uzeo bih ga za jednokratno plaćanje za 599 kn.

Za sada čitam dobra iskustva s njime.

https://www.hrvatskitelekom.hr/promotivna-ponuda-tablet/huawei-mediapad-t1-8

 

Pošto sam novi u svijetu tableta evo par pitanja pa ako netko zna i ima volje :)

  1.  Netko zna točnu oznaku tog tableta (T-com verzija - 3G, ne Iskon)?
  2.  Nisam uspio nigdje vidjeti ima li taj tablet HDMI port?
  3.  Kakva je kamera, kvaliteta slike, a pogotovo videa? Odgovora li navedenim specifikacijama i uopće 720p kvaliteti?
  4.  Baterija snage od 4800 mAh je dovoljno jaka za neku standardnu uporabu?

 

Nadam se da će biti novih ažuriranja za njega ili još bolje custom ROM-ova. Gdje uopće tražiti iste, ima li Huawei Hrvatska web stranica?

 

 

1. Iste su verzije ( Huawei S8-701w)

2. Nema (micro usb samo)

3. Imas u drugom postu slike

4. I za bateriju imas cetvrti post slike

5. Ima web str ali odgovaraju samo na faceu jer nemaju kontak mail.

 

Koristim ga vec tjedan dva i jako zadovoljan. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 22:55 (INKOGNITO3).
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Hvala na odgovorima. :)

 

Ako je ista oznaka i na T-COM i na Iskon onda je vjerojatno isti hw/specifikacije, zar ne?

Ako je tako čini se kako ovi u Iskon supportu nemaju blage veze jer na upit ima li 3G i SIM slot odgovor je bio da nema. A isto tako pod specifikacijama stoji da ima microHDMI.

http://www.iskon.hr/extra/Tablet-HUAWEI-MediaPad-T1-8.0

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 23:23 (Ram).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
Ram kaže...

Hvala na odgovorima. :)

 

Ako je ista oznaka i na T-COM i na Iskon onda je vjerojatno isti hw/specifikacije, zar ne?

Ako je tako čini se kako ovi u Iskon supportu nemaju blage veze jer na upit ima li 3G i SIM slot odgovor je bio da nema. A isto tako pod specifikacijama stoji da ima microHDMI.

http://www.iskon.hr/extra/Tablet-HUAWEI-MediaPad-T1-8.0

 

 

Krivo su napisali. Treba gledati na official str od huaweia. Ima micro usb i slot za sim karticu.

Edit : ima slot za sim ali nekakvu gumu preko toga i nemogu stavuti karticu unutra 

Edit2: i na kutiji ima napisano da je 2g/3g hmmm

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 23:54 (INKOGNITO3).
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Čini se kako postoje ipak dva modela, S8-701w i S8-701u.

Izgleda da Iskon daje S8-701w, dok T-COM nudi S8-701u verziju, koja ima 3G i SIM port, možda i microHDMI!?

Ne  mogu trenutno nikoga dobiti na t-com supportu, ali pitanje je dali bi znali odgovoriti koji je točno model kod njih.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
Ram kaže...

Čini se kako postoje ipak dva modela, S8-701w i S8-701u.

Izgleda da Iskon daje S8-701w, dok T-COM nudi S8-701u verziju, koja ima 3G i SIM port, možda i microHDMI!?

Ne  mogu trenutno nikoga dobiti na t-com supportu, ali pitanje je dali bi znali odgovoriti koji je točno model kod njih.

Evo ja imam Dotični S8-701u od T-Coma. Dobili ga uz ugovor ULTRAMAX paket. Uglavnom tablet je odličan za tu cijenu. Ne štekaje ništa, "robusne" Facebook i Messenger aplikacije rade sasvim normalno bez štekanja, ugrađeni DLNA radi normalno - šta je vrlo bitno. Preglednik radi normalno, bez problema se da surfati netom, čak igrati neke igre na Facebooku. HTML5 podrška tako da flash player nije nužan. Baterija dobro drži, cca 2 dana heavy usage. Igre nisam igra, al vjerujem da će ići.

Touch je responzivan i brz.

Također - UI je fantastičan. WiFi je također munjevit ide mi do 50ak Mbit/s s tim da razne aplikacije, sam kompjuter i torrenti troše dobar dio bandwitha.

Ima ugrađen "upravitelj tableta" koji čisti RAM i zaostalo smeće - tako da ne uspori s vremenom.

Jedino mi se znalo desit da zašteka - pojavi se plavi ekran i ništa... i onda se restartira.

Nema HDMI, samo USB i memorijske i microSIM i utor.

 

u svakom slucaju 8.8/10

14 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Uz produljenje ugovora sam uzeo tablet i čeka se da dođe doma. U međuvremenu možda iskoči i nekakav custom ROM. ;)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Ako netko ima popis ili zna koji se servisi i aplikacije mogu obrisati/disable-at neka slonodno napise da imamo vise RAM-A.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0

Super! Dolaze i jeftiniji

Imas koji case za njega mozda. Uzeo sam neki univerzalni 8" ali nije to to

11 godina
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

dali se moze spojiti tablet sa tvom i da se slika prikazuje. i koji bi kabel trebao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
dennocro kaže...

dali se moze spojiti tablet sa tvom i da se slika prikazuje. i koji bi kabel trebao?

Ne jer tableti nemaju video izlaz. Jedino je možda moguće softverski, nešto kao što Samsung ima "Screen Mirroring".

11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

pozdrav, gledam tablet i piše 2g,3g, jel ide onda u njega sim kartica za telefon ili samo podatkovna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mediapad T1 8.0
dennocro kaže...

dali se moze spojiti tablet sa tvom i da se slika prikazuje. i koji bi kabel trebao?

Za sada ne moze. Probap sam sa slimportom tj micro usb 2 hdmi i ne prikazuje mi se slika na lcd-u. Dok na lg g2 mi radi to.

xixi kaže...

pozdrav, gledam tablet i piše 2g,3g, jel ide onda u njega sim kartica za telefon ili samo podatkovna?

Tablet kupljen u tmobileu moze dok u iskonu ne moze

11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

ok, hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Mediapad T1 8.0

Zanima me citanje casopisa u pdf na ovom tabletu. Probao sam na 7", ali sitni tekst nije citljiv u portrait modu. Da li je sitni tekst citljiv na ovom tabletu jer ima  veci ekran i vecu rezoluciju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice