Ipad 2 iskustva, dojmovi

poruka: 16
|
čitano: 15.946
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ipad 2 iskustva, dojmovi
Malo da pokrenemo temu o ipad2. Osobno imam ipad 2, kupio sam ga kad je izasao. Koristim ga gotovo svaki dan. Baterija doista traje 10 sati. Surfanje po njemu je stvarno super i trenutno sada tipkam s njega. Napravit cu podjelu na SVIDJA MI SE NA NJEMU I NESVIDJA SVIDJA MI SE -dizajn -velicina ekrana, -brzina kompletna od surfanja do mjenjanja aplikacija i igranje igrica -baterija - 10 sati - brzina rukovanja NE SVIDJA MI SE - kamera zadnja (mogli su stavit hebemu kameru kao sto ima ip4) - mogli su stavit retina zaslon kao ip4 (ekran nije los,dapace, medjutim navikao sam na zaslon ostri kao ip4) -nema flash
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ipad 2 iskustva, dojmovi

Ako je ovo trebao biti review mogao si se bar malo potruditi oko uredenja i malo vise toga napisat

 

Inace o iPadu 2 imam dobro misljenje, iako mi se ne svidaju sitnice kao sto WiFi only verzija nema GPS, sto nema Flash patim sve manje, jer ipak je netko bio u pravu kad je rekao da je to za igre, a igranje online igara nema bas previse smisla na touch-only uredaju...Ne svida mi se sto nema USB ili Card reader (ajde ima CC Kit dodatno za kupit :), a po meni je predost puno aplikacija, iako se velika velicina dobrih placaja (za razliku od Androida ako se ne varam), mozes ga JBat (iako ne na zadnjem FW, s kojim u zadnje vrijeme, opet ako se ne varam, nativno dolazi tako da nema neke sanse za downgrade) ali to ne bih radio zbog ilegale vec mogucnosti...Ono na sto patim je (skup sa svim iOS uredajima) je nedostatak FM radija, te FLAC Playbacka, iako postoji ALAC, treba convertat i sve i zatvorenost platforme ima svojih prednosti (virusi itd?) iako je to za mene mana (postoji JB, opet) i nekako bih (nemojte me shvatit krivo) mozda ipak malcice vise User-Friendly za pocetnike od njegovih konkurenata (pricam uglavnom o Android uredajima) no opet Androida shvatam kao "robusniji" sustav, o bateriji veoma dobro misljenje ofc, tek sad koliko vidim drugi uspijevaju parirat, dizajn naravno Apple, nekome se svida nekome ne (meni je osobno to nebitan dio, osim tog da ipak nesmije bit "predebeo" i pretezak) ....Ukratko dobar uredaj, za nekome kome mozda treba neko "racunalo" na putu za surfanje (doduse 3G verzija), cak igranje, dokumente, mozda pokoji video, muziku (xD), nekima za posao i druge (korisne) stvari, iako mi se cini da ih neki imaju samo tako (da ne iskoriste njihov potencijal hocu rec) da ih imaju, uvjeren sam da je taj udio veci od Android korisnika tableta, no to mi osobno ne smeta previse kad znam da mi ne treba i da ga necu bez veze uzimat, da treba razmislio bih mozda o njemu ili nekom drugom tabletu :)

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ipad 2 iskustva, dojmovi
Ima li jos korisnika?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi
Mojpismonosa kaže...

Ako je ovo trebao biti review mogao si se bar malo potruditi oko uredenja i malo vise toga napisat

 

Inace o iPadu 2 imam dobro misljenje, iako mi se ne svidaju sitnice kao sto WiFi only verzija nema GPS, sto nema Flash patim sve manje, jer ipak je netko bio u pravu kad je rekao da je to za igre, a igranje online igara nema bas previse smisla na touch-only uredaju...Ne svida mi se sto nema USB ili Card reader (ajde ima CC Kit dodatno za kupit :), a po meni je predost puno aplikacija, iako se velika velicina dobrih placaja (za razliku od Androida ako se ne varam), mozes ga JBat (iako ne na zadnjem FW, s kojim u zadnje vrijeme, opet ako se ne varam, nativno dolazi tako da nema neke sanse za downgrade) ali to ne bih radio zbog ilegale vec mogucnosti...Ono na sto patim je (skup sa svim iOS uredajima) je nedostatak FM radija, te FLAC Playbacka, iako postoji ALAC, treba convertat i sve i zatvorenost platforme ima svojih prednosti (virusi itd?) iako je to za mene mana (postoji JB, opet) i nekako bih (nemojte me shvatit krivo) mozda ipak malcice vise User-Friendly za pocetnike od njegovih konkurenata (pricam uglavnom o Android uredajima) no opet Androida shvatam kao "robusniji" sustav, o bateriji veoma dobro misljenje ofc, tek sad koliko vidim drugi uspijevaju parirat, dizajn naravno Apple, nekome se svida nekome ne (meni je osobno to nebitan dio, osim tog da ipak nesmije bit "predebeo" i pretezak) ....Ukratko dobar uredaj, za nekome kome mozda treba neko "racunalo" na putu za surfanje (doduse 3G verzija), cak igranje, dokumente, mozda pokoji video, muziku (xD), nekima za posao i druge (korisne) stvari, iako mi se cini da ih neki imaju samo tako (da ne iskoriste njihov potencijal hocu rec) da ih imaju, uvjeren sam da je taj udio veci od Android korisnika tableta, no to mi osobno ne smeta previse kad znam da mi ne treba i da ga necu bez veze uzimat, da treba razmislio bih mozda o njemu ili nekom drugom tabletu :)

 

Ja imam wifi 32 gb, i imam gps
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi
miki-os kaže...

 

Ja imam wifi 32 gb, i imam gps

 http://www.apple.com/ipad/specs/ (scrol down) probaj iskljucit WiFi vezu (preko koje on dobiva lokaciju) i onda dobit lokaciju, krecuci se ;)

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi
Mojpismonosa kaže...
miki-os kaže...

 

Ja imam wifi 32 gb, i imam gps

 http://www.apple.com/ipad/specs/ (scrol down) probaj iskljucit WiFi vezu (preko koje on dobiva lokaciju) i onda dobit lokaciju, krecuci se ;)

 

Ne znam zasto ljudi nesto tvrde ako ne znaju... Naravno da treba wifi vezu da bi se spojio na google maps, ali kad instaliras offline navigaciju ne treba wifi! Ljudi moji!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi
miki-os kaže...
Mojpismonosa kaže...
miki-os kaže...

 

Ja imam wifi 32 gb, i imam gps

 http://www.apple.com/ipad/specs/ (scrol down) probaj iskljucit WiFi vezu (preko koje on dobiva lokaciju) i onda dobit lokaciju, krecuci se ;)

 

Ne znam zasto ljudi nesto tvrde ako ne znaju... Naravno da treba wifi vezu da bi se spojio na google maps, ali kad instaliras offline navigaciju ne treba wifi! Ljudi moji!

ne treba wifi sa offline navigacijom, ali nemas gps, tako da nema smisla

cudna odluka, ali naviknut ce se ljudi vec {#}

vruće je...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi
miki-os kaže...

 

Ne znam zasto ljudi nesto tvrde ako ne znaju... Naravno da treba wifi vezu da bi se spojio na google maps, ali kad instaliras offline navigaciju ne treba wifi! Ljudi moji!

 Oke to se dalo i lijepse napisati, da sam i u krivu, moje isprike ako sam prethodnim postovima rekao nesto sto te nazivciralo ili slicno....U biti kako je kolega vec rekao, mozes stavit nesto tipa Navigon offline navigacije, ali ona nece radit ako se ti zbilja budes kretao negdje gdje nema WiFi signala ....Nisam mislio na Maps aplikaciju, ne bih se javljao da ne znam, ako ikako utvrdis da sam u krivu daj neki dokaz, na samim Appleovim stranicama (i link sam dao) pise da samo 3G verzija ima GPS....:)

 

EDIT: Covjek spaja bluetooth GPS na iPad 2 WiFi da bi imao navigaciju 

Link2 

" it won't run on WiFi-only iPads" 

Nigdje na Googleu ne mozes nac da iPad 2 ima GPS senzor

 

Ono sto mozes, je ako imas iPhone (maozda cak i Android, WP7, Symbian sa HotSpot funkcijom) , ukljucit Personal Hotspot i pomocu toga postoji mogucnost da ce tvoj iPad 2 imati (iako ne kao pravi) "GPS"

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 6:18 (Mojpismonosa).
12 godina
neaktivan
offline
Ipad 2 iskustva, dojmovi
Nisam se ja nista na ljutio, nemas frke... Samo ja ne znam pricamo li o istom sada.... Isao sam na more, ukljucio navigon na ipadu.. Vodilo me i nisam imao internet vezu.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi

Cekaj, onda ti imas iPad 3G+WiFi? Jer nemoguce je da te vodi iPad WiFi koji nema GPS senzor!?

Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2011 17:35 (Maxxy).
16 godina
online
Ipad 2 iskustva, dojmovi

Da ne otvaram novu temu da pitam moze li se iPad 2 (3G naravno) koristiti kao portabilni hotspot ili usb thether??

POsto android mob cesto koristim u tu svrhu a imam sansu da jeftino nabavim iPad 2 pa to mi je vazno :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi
Dr. Vicko kaže...

Da ne otvaram novu temu da pitam moze li se iPad 2 (3G naravno) koristiti kao portabilni hotspot ili usb thether??

POsto android mob cesto koristim u tu svrhu a imam sansu da jeftino nabavim iPad 2 pa to mi je vazno :)

Ne

15 godina
online
Ipad 2 iskustva, dojmovi

problem:

 

na iphonu koristim CloudReaders za čitanje .pdf fajlova, a sad sam posudio iPad od brata i želim na njemu čitati stripove (.cbr fajlove). na iphone bez problema uploadam preko wi-fi, upišem 192.168.1.34:8080 i to je to, a na iPadu to jednostavno ne mogu, upišem broj koji mi piše u programu ali jednostavno mi ga browser ne želi otvoriti.

 

zake se to događa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ipad 2 iskustva, dojmovi
Pozdrav, moze li se kako u iTunes isključiti Backup da ne radi automatski? Win7 i iTunes 11. Ne želim backup ni na kompu ni u iCloudu. Ako je moguće, mogu li možda destinaciju promijeniti da mi nije na C: već na D: ili nekom drugom disku?
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Ipad 2 iskustva, dojmovi

Imam jedno pitanje za vlasnike Ipada 2 ili one koji se kuže u IOS-e;

 

Imam Ipad 2 sa IOS-om 4.3.3, sve aplikacije na njemu rade bez problema ali u zadnje vrijeme kod pokušaja instaliranja novijih aplikacija ili novih verzija postojećih dobijam poruku da IOS mora biti minimalno 5.0 ili noviji. Obzirom da nisam baš pratio recenzije novijih IOS-a zanima me isplatio li se prelaziti na neku noviju verziju i ako da koja je najstabilnija?

 

Unaprijed hvala

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ipad 2 iskustva, dojmovi

Mene zanima dal se nekome pojavlja Error 29 i kako ga rješiti?

__
iPad igre

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2016 14:45 (Ervin16).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice