Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.913.563
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Stjepanj kaže...

kaj nitko nema neku preporuku stvarno se ne kuzim u tablete...

 Evo...LINK

 

Za te pare rezolucija od 1920x1200 pixela, brz Intel Atom Z2580 2.0 Ghz X2 procesor, 1GB RAM-a, 16 GB flash memorije ( diskovni prostor ), dvije kamere od 2 i 5 megapixela, aluminijsko kučište i svega 256 grama težine...stvarno dobra stvar za izpod 800 kn!!!

 

Jedini minus kaj nema 3G modul ( za telefoniranje ) ali to danas i nije bitno.

 

EDIT: I baterija nije bajna 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 21:12 (andi.cro).
11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

odlične specke jedino baterija je slaba za takvu rezu, šteta.

 

lenovo ima 3450mAh.

8 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

I.onik TM 10.1"QuadCore cortex A9, Android 4.4.2

Ima sve što mu treba, ali...

Blokirao mi je u radu od prvog dana, jednom dnevno, dvaput, tri puta, pa bi nastavio normalno raditi nakon reseta, a onda mi je to dosadilo i sad je na servisu!

Vidjet ću kakav će bit kad se servis obavi, pa ću vas obavijestiti

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Moja dilema....

Što uzeti? Da li polovni, oko 2 godine stari IPad 3 16GB Wi-Fi (Retina) u (navodno) izvrsnom stanju za 1400 kuna, ili ići na novo, pa uzeti trenutno jedini dostupan Tablet PiPO M7 Pro 3G 8,9" Quad Core za 1199 kuna, uz  garanciju i sve blagodeti koje nosi nov proizvod. Nikad nisam imao ništa od Applea, pa me malo privlaći to, a onaj Pipo koji bih ustvari želio (Max M6 PRO) trenutno nigdje nema pa mi ovaj izgleda kao rezervna nagrada, no opet... ne volim uzimati polovno. Savjeti?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 19:51 (ZvoneMZ).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Hvala svima uzeo sam bijelog teslu s fullhd rezom!:)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ZvoneMZ kaže...

Moja dilema....

Što uzeti? Da li polovni, oko 2 godine stari IPad 3 16GB Wi-Fi (Retina) u (navodno) izvrsnom stanju za 1400 kuna, ili ići na novo, pa uzeti trenutno jedini dostupan Tablet PiPO M7 Pro 3G 8,9" Quad Core za 1199 kuna, uz  garanciju i sve blagodeti koje nosi nov proizvod. Nikad nisam imao ništa od Applea, pa me malo privlaći to, a onaj Pipo koji bih ustvari želio (Max M6 PRO) trenutno nigdje nema pa mi ovaj izgleda kao rezervna nagrada, no opet... ne volim uzimati polovno. Savjeti?

 Mislim da si sam sebi dao odgovor argumentima za novi 

 

Stjepanj kaže...
Hvala svima uzeo sam bijelog teslu s fullhd rezom!:)lp

 Super, ajd javi nam za tjedan-dva kak si zadovoljan...

Some people are so poor... all they have is money!
11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Stjepanj kaže...
Hvala svima uzeo sam bijelog teslu s fullhd rezom!:)lp

 Svakako javi dojmove :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ZvoneMZ kaže...

Moja dilema....

Što uzeti? Da li polovni, oko 2 godine stari IPad 3 16GB Wi-Fi (Retina) u (navodno) izvrsnom stanju za 1400 kuna, ili ići na novo, pa uzeti trenutno jedini dostupan Tablet PiPO M7 Pro 3G 8,9" Quad Core za 1199 kuna, uz  garanciju i sve blagodeti koje nosi nov proizvod. Nikad nisam imao ništa od Applea, pa me malo privlaći to, a onaj Pipo koji bih ustvari želio (Max M6 PRO) trenutno nigdje nema pa mi ovaj izgleda kao rezervna nagrada, no opet... ne volim uzimati polovno. Savjeti?

Mislim da te od odgovor dijeli jedino da li želiš novi tablet pa makar to bio bilo kakav ili ti igra ulogu "Mercedes". Imao sam prilike koristit Samsung Galaxy Tab S 8.4 i Apple iPad mini 2 i 3. Na kraju ti mogu reći ovo da je iPad definitivno bolji izbor ako želiš fluidnost u radu. Jednostavno tableti s androidom imaju taj famozni lag i nemogu se mjerit s iPadom. No opet s druge strane ovisi za što ti treba tablet. Za ono što ćeš ga koristiti neka ti bude presudan faktor odnosno odluči što ti je potrebno i koji od ta dva nudi bolje mogućnosti. Ako ti treba tablet za surfanje netom, mailove, društvene mreže, youtube video, igrice i slično mislim da nema dvojbe da je tu pobjednik Apple. No ako pak tražiš neke druge mogućnosti poput mogućnosti proširenja memorije, možda kamere veće rezolucije, GPS-a, gledanje filmova i serija s hrvatski titlovima itd. onda je očito koji je sljedeći izbor. Isto tako sve aplikacije su bolje optimizirane za iPad jer se optimiziraju samo za taj tip uređaja i programeri nemaju prevelikih problema. Dok se kod android tableta aplikacije optimiziraju za stotine tipova uređaja dakle razumije se gdje nastaje problem. Također aplikacije uglavnom prije dolaze na iOS platformu.

 

Sad netko će se možda od kolega složit, netko neće, no to je moje subjektivno mišljenje korištenja oba uređaja iz prve ruke. Nisam zaljubljenik niti u Apple niti u android uređaje, nego sam imao prilike pa sam prije imao i iPhone i sada imam Android uređaj. S korištenjem tableta mi je postalo jasnije da jednostavno dajem Applu prednost. Ukoliko je iPad u odličnom stanju mislim da bi trebao ići na njega.

 

Ukratko sam objasnio neke razlike između ta dva modela koji su samo Wi-Fi. Nadam se da sam malo pomogao oko dvojbe. Ako nisam ipak uzmi ono što ti misliš da je najbolje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Spiridon kaže...

@DigiMagic

99,9% kontaš da bi radili USB tipkara i miš?

Provjereno na Lenovo android tabletu i jednoj arm linux ploči. Rade i usb stickovi, hubovi i čitači kartica. Ovaj Pipo još ima Windowse, teoretski je moguće ali ekstremno nevjerojatno da tu neka periferija ne bi radila...

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Naručen Chuwi Vi8 sa banggooda za 90$ javin dojmove kad dođe

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Di u hr ima za kupiti taj pipo m7 pro za 1199kn?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
omomomomoomm kaže...

Di u hr ima za kupiti taj pipo m7 pro za 1199kn?

 SE-MARK

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Kako vam se čini ovaj tablet Pipo M5 8" ? Stara želi tablet, po mogućnosti ispod 700-800 kn da je 8" pošto je malo čorava  Ovaj mi se čini super jer je 4:3 i 8", dobra baterija, jedino što me brine pošto je unutra dosta stari dual-core kako će sve to radit. Tablet će se koristit za surfanje, gledanje filmova i tu i tamo koja jednostavna igra za ubit vrijeme, rezolucija i dpi joj nisu toliko bitni. Najbitije je da nije pre spor i da će šljakat bar 2 god.

 

Još jedan 9" tablet koji mi je upao u oko, a jeftiniji je od Pipa je H18 My Tab AT94?

 

Može slobodno neki savijet, hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 23:50 (Balvan8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

U potrazi sam za prikladnim Windows 8.1 tabletom.

Uvjeti:

8-10" min. 1280x800 IPS

HDMI, USB, OTG, microSD

Pozeljno: 32GB/2GB

Cijena: do nekih 1200, iako ako je bas ono zmaj, moglo bi ic nesto vise... 

 

Nesto sam dosad gleda, ali ima par stvari koje me doslovce izludjuju u potrazi, poput primjerice HDMI-a kojeg ima/nema ovisno gdje se gleda...

- GoClever Insignia 800 Win - Samo 16/1, na sluzbenim stranicama ne podrzava HDMI, veceras ga uzivo (dvaput) vidia, i doista, microHDMI POSTOJI!!! Nekih 5GB preostalo slobodnog prostora sto mi se cini jako malo... U Winsima se krece ok, drugo nije ni instalirano da bi se probalo...

- Pipo W2F - 32/2, vjerojatno moj favorit, ima HDMI iako na sluzbenim sranicama takodjer stoji da nema (koji im je vrag????), ali kod njega sam najvise u strahu od nekih reviewa gdje sam procita da ima problema s baterijom, punjacem, punjenjem i opcenito da npr. punjac nije dovoljan da tablet napuni dok je u isto vrijeme ukljucen. Sad, koliko u tome ima istine, stvarno bi volia iskustva ukoliko ga je netko doista i kupia. 

- Toshiba Encore 2 WT8-B-102 - 32/1, zanimljiva kombinacija, medjutim, bar po proizvodjacevim stranicama izgleda da ovaj model nema HDMI, a koliko sam skuzia WT8-A-102 ima. Plus je GPS, ali definitivno ne u odnosu na HDMI.

 

Svakako sam otvoren za prijedloge, i ponajvise iskustva s navedenim tabletima... 

Kakvi su se pokazali win tableti s obzirom na zagusen prostor (16) i malo memorije (1)? 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
wifi kaže...

U potrazi sam za prikladnim Windows 8.1 tabletom.

Uvjeti:

8-10" min. 1280x800 IPS

HDMI, USB, OTG, microSD

Pozeljno: 32GB/2GB

Cijena: do nekih 1200, iako ako je bas ono zmaj, moglo bi ic nesto vise... 

 

Nesto sam dosad gleda, ali ima par stvari koje me doslovce izludjuju u potrazi, poput primjerice HDMI-a kojeg ima/nema ovisno gdje se gleda...

- GoClever Insignia 800 Win - Samo 16/1, na sluzbenim stranicama ne podrzava HDMI, veceras ga uzivo (dvaput) vidia, i doista, microHDMI POSTOJI!!! Nekih 5GB preostalo slobodnog prostora sto mi se cini jako malo... U Winsima se krece ok, drugo nije ni instalirano da bi se probalo...

- Pipo W2F - 32/2, vjerojatno moj favorit, ima HDMI iako na sluzbenim sranicama takodjer stoji da nema (koji im je vrag????), ali kod njega sam najvise u strahu od nekih reviewa gdje sam procita da ima problema s baterijom, punjacem, punjenjem i opcenito da npr. punjac nije dovoljan da tablet napuni dok je u isto vrijeme ukljucen. Sad, koliko u tome ima istine, stvarno bi volia iskustva ukoliko ga je netko doista i kupia. 

- Toshiba Encore 2 WT8-B-102 - 32/1, zanimljiva kombinacija, medjutim, bar po proizvodjacevim stranicama izgleda da ovaj model nema HDMI, a koliko sam skuzia WT8-A-102 ima. Plus je GPS, ali definitivno ne u odnosu na HDMI.

 

Svakako sam otvoren za prijedloge, i ponajvise iskustva s navedenim tabletima... 

Kakvi su se pokazali win tableti s obzirom na zagusen prostor (16) i malo memorije (1)? 

 

 

 

 definitivno pipo w2, imam ga i nikakvih problema nema (istinabog HDMI nisam probavao nikada), baterija se normalno puni i kad radi barem koliko sam primijetio jer s njim idem samo povremeno na net nakratko kad mi se komp ne pali (a to je malo kad i nikad), definitivno best buy za te pare

da bi imao neki i5 cpu i 4 do 8GB RAMa i vrtio adobe photoshop lightroom ne bi mi drugo trebalo hahahahahahahaha (moramo malo i na zezanciju okrenuti ;) )

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 23:11 (kale_fotograf).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Kad govoris o w2 jel to bas cisti w2 ili w2f koji imas jer za ovaj s odvojenim jackom za napajanje w2 sve ok ali me brine w2f di je sve na usb spojeno. Koliko ti je na raspolaganju ssd-a i sto sve od programa vrtis na njemu? Meni bi dosta znacilo da radi Office 2013 i npr. Visual Studio ali samo radi projektora. Ne planiram na njemu kucat ko zna koji kod vec bi sve vec bilo pripremljeno a on da ga samo moze pokrenit. Mozes li programe na microsd instalirat ili samo na ssd? Tnx...

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

odlična akcija na Dealsmachine - Chuwi VI8 za 90$ + gratis slušalice...

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ne razumijem se u teblete, jeli se moze sa ovoga zvati kao sa moba?

i dali svi podrzavaju sim karticu? http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/10114/4013/tablet-9-h18-my-tab-at94-tipkovnica

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
wifi kaže...

Kad govoris o w2 jel to bas cisti w2 ili w2f koji imas jer za ovaj s odvojenim jackom za napajanje w2 sve ok ali me brine w2f di je sve na usb spojeno. Koliko ti je na raspolaganju ssd-a i sto sve od programa vrtis na njemu? Meni bi dosta znacilo da radi Office 2013 i npr. Visual Studio ali samo radi projektora. Ne planiram na njemu kucat ko zna koji kod vec bi sve vec bilo pripremljeno a on da ga samo moze pokrenit. Mozes li programe na microsd instalirat ili samo na ssd? Tnx...

 čisti w2, office dobiješ s njim godinu dana free onaj office 365, nakon šta sam stavio na njega sve programe (opera, antivirus, java, adobe reader, uglavnom sve što mi treba, ostalo mi je na unutarnjoj memoriji oko 13 ili 15GB free i imam u njemu microSD od 32GB koja mi zjapi prazna za sada ali ti kod installa programa biraš di hoćeš, kao na kompu normalnom)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Balvan8 kaže...

Kako vam se čini ovaj tablet Pipo M5 8" ? Stara želi tablet, po mogućnosti ispod 700-800 kn da je 8" pošto je malo čorava  Ovaj mi se čini super jer je 4:3 i 8", dobra baterija, jedino što me brine pošto je unutra dosta stari dual-core kako će sve to radit. Tablet će se koristit za surfanje, gledanje filmova i tu i tamo koja jednostavna igra za ubit vrijeme, rezolucija i dpi joj nisu toliko bitni. Najbitije je da nije pre spor i da će šljakat bar 2 god.

 

Još jedan 9" tablet koji mi je upao u oko, a jeftiniji je od Pipa je H18 My Tab AT94?

 

Može slobodno neki savijet, hvala

 recimi jeli znas mozda jeli se sa toga H18 My Tab AT94 moze zvati kao sa obicnog moba?

14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Dobar dan svima, trebam pomoc u odabiru tableta. 

Znaci kupujem ga staroj za rodendan uskoro , 10.1" do nekih 2k kuna. Sad me zanima sto vi imate za preporucit. Znaci vecinu koju sam gledao imaju 1280X800 rezu ekrana, a citam po netu da to i nije neka pozitivna strana tj. neki kazu da recimo kod citanja e-knjiga moze bit dosta zamorno za oci. Ja osobno o tome pojma nemam pa bi rade trazio savjet nekog ko zna nesto o tome.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
NameNick kaže...

 recimi jeli znas mozda jeli se sa toga H18 My Tab AT94 moze zvati kao sa obicnog moba?

 nisam siguran, ali mislim da ne prima kartice

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
toninho kaže...

Dobar dan svima, trebam pomoc u odabiru tableta. 

Znaci kupujem ga staroj za rodendan uskoro , 10.1" do nekih 2k kuna. Sad me zanima sto vi imate za preporucit. Znaci vecinu koju sam gledao imaju 1280X800 rezu ekrana, a citam po netu da to i nije neka pozitivna strana tj. neki kazu da recimo kod citanja e-knjiga moze bit dosta zamorno za oci. Ja osobno o tome pojma nemam pa bi rade trazio savjet nekog ko zna nesto o tome.

 

 http://www.chipoteka.hr/artikl/115294/tablet-pipo-p1-97-ips-retina-43-a17-qc-18-ghz-rk3288-32gb-2gb

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
kale_fotograf kaže...
toninho kaže...

Dobar dan svima, trebam pomoc u odabiru tableta. 

Znaci kupujem ga staroj za rodendan uskoro , 10.1" do nekih 2k kuna. Sad me zanima sto vi imate za preporucit. Znaci vecinu koju sam gledao imaju 1280X800 rezu ekrana, a citam po netu da to i nije neka pozitivna strana tj. neki kazu da recimo kod citanja e-knjiga moze bit dosta zamorno za oci. Ja osobno o tome pojma nemam pa bi rade trazio savjet nekog ko zna nesto o tome.

 

 http://www.chipoteka.hr/artikl/115294/tablet-pipo-p1-97-ips-retina-43-a17-qc-18-ghz-rk3288-32gb-2gb

 Hvala, kako ide kod njih sa updejtom androida na sluzbenim stranicama nisam vidio nista o tome iako ima usera koji imaju lolipop gore?

9 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Kupio sam PIPO M6 Pro koji se ispostavio neispravan do kraja i kojeg sam reklamirao. Dobio sam opciju povrata novaca ili uzimanja novog uredjaja. Dvoumim se oko uzimanja novog M6 ili nadodavanja nesto malo sredstava i uzimanja Acer Iconia Tab 8 koji je nesto snizen u Se Marku (150kn). Gledam da ima prvo Intel procesor i dva da je proces bolji a isto ima RAMa. Jedino sto me brine jest baterija, koja je osjetno manja (duplo manji kapacitet) od M6. Da li je potrosnja nesto manja zbog manjeg ekrana, koliko je baterija potencijalni problem i mislite li da je to opravdano pitanje? Hvala unaprijed! j

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 11:51 (Lu Zwei).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
NameNick kaže...

Ne razumijem se u teblete, jeli se moze sa ovoga zvati kao sa moba?

i dali svi podrzavaju sim karticu? http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/10114/4013/tablet-9-h18-my-tab-at94-tipkovnica

 Sa ovog tvog ne možeš ali sa OVOG možeš.

 

Ne, SVI ne podržavaju sim karticu.

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Kopernik kaže...

Ljudovi šta kažete na ovo

Kažem da bi neki dućani mogli malo više love uložiti u marketing, umjesto da tjeraju ljude da se registriraju okolo po forumima i guraju svoje proizvode...

Gledam te!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

O čemu ti? Pitao sam šta mislite o ovom tabletu jer sam ga mislio naručiti ali već jesam tako da nvm i ne brini ne radim za links ;)

13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav ekipa..Gledao sam uzimati neki tablet, što povoljniji, do maksimalnih 1000 kuna. Za oko su mi zapeli: Asus Fonepad 7 (Intel Dual Core+1 GB RAM memorije), Lenovo IdeaPad (Mediatek quadcore+1 GB RAM memorije). Gledao sam uzeti sa Alzashopa ili neke druge inozemne trgovine..Imate neke preporuke i savjete možda? Unaprijed hvala :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice