Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.909.001
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Zna li mozda neko koji su naprodavaniji tableti u regionu? imam neku opciju da dobijem nekoliko tableta iz amerike, a kad gledam cijene skoro pa su duplo jeftiniji nego kod nas, a neki modeli i tri puta jeftiniji. Kad vec imam priliku da zaradim, sto da ne :) samo ne znam koje da narucim.  Ipad 2, nexus 7,lenovo tab 2 a10-70, microsoft surface 2 ili 3 ? 

http://www.itrevolucija.org/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Za dokumente,word,PDF,surfanje i čitanje po netu,preglednost...u svakom slučaju preporučujem ili 7,9" tablet sa omjerom stranica 4:3 i rezolucijom 1024x768 (može i duplo kao kod Ipada),ili 9,7" također s omjerom stranica 4:3.

 

15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,

zanima me neka preporuka za tablet - pa velicina mozda 9-10 iskreno ne znam sto bi najbolje odgovaralo - treba za citanje stripova i mozda pokoja igrica (hearthstone ali nije ni to toliko bitno ) i naravno da ne steka i da je baterija po mogucnosti sto duza.

 

eto toliko za sad

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Nije da ikog zanima, al eto..

Na kraju sam uzeo Lenovo A8-50 tablet. 8 incha mi je taman, 7 je premalo, 9 je vec preveliko i neprenosivo, tako da je po meni 8 sweet spot.

Gledanje HEVC (H.265) videa od 10GB+ je savrseno fluidno na moje iznenadjenje. Za ostalo ne trebam ni govorit. Baterija je 4290mAh. Normalnog koristenja(povremeno neki yt video, citanje pdfa nekoliko sati, koristenje interneta nekih sat-dva) izdrzi 2-3 dana bez problema.

Na njuskalu se nadju za nekih 800kn sto je odlicna cijena za ono sto lenovo nudi. Po meni, best buy u mid-range klasi tableta.

Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Narucen Teclast X80 Pro s Tinydeal EU za nekih 115$ tj 750kn,  8" 1920x1200,2GB RAM-a,X5 Z8300 i dual boota Lollipop i Win10

Jedino me brine baterija,javim kad dodje

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
I ja sam ga gledao, stvarno me zanima pa javi...
Hvala unaprijed
8 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Moja preporuke IPad....

 
0 4 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koji tablet da uzmem?

Bok svima!

 

Imam par pitanja, može pomoć?

 

Može li se tablet spojiti na monitor pa gledati tako sadržaj sa tableta? 

 

Ako da...

 

Jel' ima koja dobra duša da predloži tablet sa licenciranim windowsima i officeom a da ima i tastaturu u sebi?

 

Tablet bi služio za multimediju, dakle osnovne stvari ali da se lako prenosi.

 

Prijedlozi?

 

Hvala unaprijed!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Namjeravam kupiti tablet i trebala bi mi mala pomoć. Interesujeme kako se cijene kreću. Koliko košta najjeftiniji, a koliko najskuplji. Dobro bi došle i vaše preporuke. 

 

Zanima me kako funkcioniše rad tableta? Mislim, kako ću ja surfati preko njega? Znam da ima opcija wi-fi, 3g, 4g lte, bluetooth. Je li ovo 3g da kupim bon za internet, pa surfam dok ne potrošim giga bajte? Ako mogu pojašnjenja oko toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 19:11 (zombie).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Tražim preporuku hibrida između laptopa i tableta do nekih 4000-5000 kuna.

 

Općenito me zanima koliko su jaki takvi strojevi, mogu li vrtiti programe poput Visual Studia ili Android Studia i sličnih razvojnih okolina?

 

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Kako je ovo najaktivnija tema, zanima me kako mogu preuzeti film, i eventualno pogledati na iPadu sa titlovima? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Je li ovo fejk oglas?

 

Amazon fire hd 7 iz 2013. na UK ebayu

 

Koliki bi bio rizik to naručiti? too good to be true?

 

 

edit: imao je  preko 170 sold primjeraka ali sad je zbrisan tako da pretpostavljam da je ipak bio neki pokušaj prevare :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 22:50 (Asistente).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Bok ljudi, 

Koji bi vi uzeli?

ASUS Transformer Book Flip TP200SA

 

ili 

ASUS Transformer Book T100HA

 

Jako sličnih performansi, ali ono oko čega se lomim je Flip ima IPS ali ovaj drugi ima Atom za procesor... koji koji koji?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Dobar dan!
Koji biste tablet preporucili po specifikacijama?
Samsung Galaxy Tab A 9.7 T550 ili
Lenovo Yoga Tab 3 10.1?

Lijep pozdrav
Bez obzira na sve zivot ide dalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Neću odgovorno tvrdit, ali ne možeš pogledat film s titlovima na iPadu osim ako ne postoji neki program koji to podržava. Ovo se odnosni na solaris.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 16:15 (Lik).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
AnteTina kaže...
Dobar dan!
Koji biste tablet preporucili po specifikacijama?
Samsung Galaxy Tab A 9.7 T550 ili
Lenovo Yoga Tab 3 10.1?

Lijep pozdrav

 Radije uzmi samsung jer ima bolje specifikacije i bolje peformanse od lenovog. Po svom iskustvu imao sam lenovo i nisam se baš proslavio tako da ti je moja preporuka samsung.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 16:29 (cindrix2207).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozz, može pomoć molim vas! Dakle, do sada sam imala tablet Samsung GT P5110, 10".
4.mu je godina, dosta je usporija, mora biti na punjaču non stop, uglavnom mali ga je satra igricama. Sad bi mi trebao novi, koristila bi ga prvenstveno za čitanje knjiga, surfanje i 3 miseca ljeti za fiskalnu blagajnu.
Bitno mi je da je baterija dobra, 2GB ram-a- plafon 1500 kn. Android.
Hvala unaprid!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Koji tablet da uzmem do 300 400kn. Može preko neta također.

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Vapor kaže...

Koji tablet da uzmem do 300 400kn. Može preko neta također.

 Casio. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through th
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Trebam neku preporuku tableta do 1000 kn znaci 7" i da ima dobre performanse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

triba mi mali update, bar od onih koji imaju Pipo W2F tablet. Jeste update-ali na Win10, kakvi su dojmovi i zauzece memorije/diska? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ovaj Asus- gamer18 

Solidan 1280*800 ekran, 64 bitni Intelov procesor, solidne specifikacije. Kako ti se to čini? Možeš pogledati još i Huawei Mediapad 7.0, ali moj prijedlog je za Asus..

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 20:07 (alen4430).
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mama m kaže...
Pozz, može pomoć molim vas! Dakle, do sada sam imala tablet Samsung GT P5110, 10".
4.mu je godina, dosta je usporija, mora biti na punjaču non stop, uglavnom mali ga je satra igricama. Sad bi mi trebao novi, koristila bi ga prvenstveno za čitanje knjiga, surfanje i 3 miseca ljeti za fiskalnu blagajnu.
Bitno mi je da je baterija dobra, 2GB ram-a- plafon 1500 kn. Android.
Hvala unaprid!

 Kako ti se čini Asus Zenpad 10? Eventualno u tom rangu bi još u obzir dolazio Asus Z300C.. Nadam se da sam pomogao :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
10 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

može li preporuka nekog tableta koji takodjer podržava i windows na sebi ali da nije pretjerano skup?

gledao sam vec xiaomi mi pad 2

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ivan72478 kaže...

može li preporuka nekog tableta koji takodjer podržava i windows na sebi ali da nije pretjerano skup?

gledao sam vec xiaomi mi pad 2

 Kako ti se čini ovaj? Možda bi bilo dobro da kažeš do kojeg je cjenovnog ranga tražiš tablete, pa da se to uzme u obzir. ovaj Onda tablet je isto dobar, ali mislim da je xiaomi mi pad 2 kvalitetniji brand od ovih ostalih. Nažalost nemam iskustva sa tim tabletima, ali osobno smatram da Xiaomi ne može biti loš..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
10 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

prvi mi se cini jako dobar, ali mi je malo preskup.

Razmisljao sam oko 1200kn da bih mogao izdvojiti

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

pozdrav svima :)

Totalni sam n00b što se tableta tiče, ali evo trenutno razmišljam o kupnji jednog. Služio bi uglavnom kao zamjena za laptop kad negdje odem na par dana - ništa pretjerano, za surfanje i za ne prezahtjevne igrice (tipa Hearthstone). 

Jedino što sam u tom nekom cjenovnom rangu do 1000 kuna primjetila, a da ima 2GB rama je ovaj tablet , ali ovdje na forumu se uveliko pljuje po vivaxu i sad me strah uzimati njega, iako su ovome recenzije prilično dobre (može biti da je vivax poradio na kvaliteti upravo zbog kritika?)

 

Pa eto ako netko ima iskustva s tim tabletom, ili savjet za neki drugi, unaprijed hvala :) 

(možda na kraju da samo zamijenim svoju 4god staru xperiu miro za bolji mob umjesto kupnje tableta?)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
white0rabbit kaže...

pozdrav svima :)

Totalni sam n00b što se tableta tiče, ali evo trenutno razmišljam o kupnji jednog. Služio bi uglavnom kao zamjena za laptop kad negdje odem na par dana - ništa pretjerano, za surfanje i za ne prezahtjevne igrice (tipa Hearthstone). 

Jedino što sam u tom nekom cjenovnom rangu do 1000 kuna primjetila, a da ima 2GB rama je ovaj tablet , ali ovdje na forumu se uveliko pljuje po vivaxu i sad me strah uzimati njega, iako su ovome recenzije prilično dobre (može biti da je vivax poradio na kvaliteti upravo zbog kritika?)

 

Pa eto ako netko ima iskustva s tim tabletom, ili savjet za neki drugi, unaprijed hvala :) 

(možda na kraju da samo zamijenim svoju 4god staru xperiu miro za bolji mob umjesto kupnje tableta?)

 

 

 Nije ti loša opcija ovaj Vivax tablet, ali jesi li zainteresirana da možda kupiš neki tablet izvan Hrvatske, odnosno preko interneta? Mislim da se za tu cijenu mogu dobiti bolji tableti, recimo ovaj. Kako ti se to čini? Jedina recimo to tako mana kada kupuješ iz Kine jest carina i garancija. Za garanciju je nezgodno što vjerojatno trebaš slati proizvod nazad, ali kod nas za tu cijenu do 1000 kuna, neki drugi tablet osim Vivaxa, teško da ćeš naći. Što se tiče dvojbe oko boljeg mobitela i tableta, to najbolje procijeni za što ti točno treba gadget koji ćeš koristiti. Ako ti treba veći ekran i dugotrajnija baterija, moj glas ide za tablet, ali najbolje da sama odlučiš.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ivan72478 kaže...

prvi mi se cini jako dobar, ali mi je malo preskup.

Razmisljao sam oko 1200kn da bih mogao izdvojiti

 Niti ovaj nije loš, ali ako već gledaš u nekakvom takvom rangu, možda bi bilo najbolje da odabereš Xiaomija. Nije da su ove ostale marke loše marke, nego su samo malo manje poznate. Ipak Xiaomi ima neku kvalitetu na tržištu, i poznat je po proizvodima sa dobrim omjerom uloženo/dobiveno, tako da ne bi trebao ništa izgubiti. Ovaj linkani tablet je također u redu, Intel procesor, 2 GB RAM memorije, podržava micro SD kartice do 128 GB, čisto OK sa performansama, ne bi trebao imati nikakvih problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 12:35 (alen4430).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...
white0rabbit kaže...

pozdrav svima :)

Totalni sam n00b što se tableta tiče, ali evo trenutno razmišljam o kupnji jednog. Služio bi uglavnom kao zamjena za laptop kad negdje odem na par dana - ništa pretjerano, za surfanje i za ne prezahtjevne igrice (tipa Hearthstone). 

Jedino što sam u tom nekom cjenovnom rangu do 1000 kuna primjetila, a da ima 2GB rama je ovaj tablet , ali ovdje na forumu se uveliko pljuje po vivaxu i sad me strah uzimati njega, iako su ovome recenzije prilično dobre (može biti da je vivax poradio na kvaliteti upravo zbog kritika?)

 

Pa eto ako netko ima iskustva s tim tabletom, ili savjet za neki drugi, unaprijed hvala :) 

(možda na kraju da samo zamijenim svoju 4god staru xperiu miro za bolji mob umjesto kupnje tableta?)

 

 

 Nije ti loša opcija ovaj Vivax tablet, ali jesi li zainteresirana da možda kupiš neki tablet izvan Hrvatske, odnosno preko interneta? Mislim da se za tu cijenu mogu dobiti bolji tableti, recimo ovaj. Kako ti se to čini? Jedina recimo to tako mana kada kupuješ iz Kine jest carina i garancija. Za garanciju je nezgodno što vjerojatno trebaš slati proizvod nazad, ali kod nas za tu cijenu do 1000 kuna, neki drugi tablet osim Vivaxa, teško da ćeš naći. Što se tiče dvojbe oko boljeg mobitela i tableta, to najbolje procijeni za što ti točno treba gadget koji ćeš koristiti. Ako ti treba veći ekran i dugotrajnija baterija, moj glas ide za tablet, ali najbolje da sama odlučiš.

 

Hvala na brzom odgovoru :)

 

Palo mi je na pamet gledati i vani, ali rizik s garancijom i zafrkavanjem oko slanja proizvoda mi baš i nije primamljiv, pogotovo što vidim da nije toliko rijetko da tableti dođu "s greškom" ili nečim i da se nemali broj zamijeni novim. Radije bi dala par sto kuna više pa da sam na miru oko servisa i garancije (al koliko čitam o tom vivax servisu čini mi se da su prilično nedostupni?)
Btw. što je s carinom ako bi naručivala izvana, kakva je procedura?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice