Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.913.201
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

samo da izvjestim da sam ipak se odlučio za S2,nadam se da neću požaliti...vidim sad da je bilo zafrkancije s kinezima,dodatno carine i poreza,pa samo bezveze dodatna zafrkancija...ovako je lakše uzet kod nas...Lp ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

koji je najbolji tablet trenutno na svijetu?

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
johnyaces777 kaže...

samo da izvjestim da sam ipak se odlučio za S2,nadam se da neću požaliti...vidim sad da je bilo zafrkancije s kinezima,dodatno carine i poreza,pa samo bezveze dodatna zafrkancija...ovako je lakše uzet kod nas...Lp ...

 uplašio si se dodatnih troškova zbog kojih bi te tablet od $200 mogao koštati čak do $300 (2000kn), pa si zato odlučio kupiti tablet za 4500kn?

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
drakula789 kaže...

koji je najbolji tablet trenutno na svijetu?

 nema univerzalnog odgovora, ovisno što tražiš/očekuješ/trebaš.
- iPad Pro

- Pixel C

- Surface Pro 4

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
drakula789 kaže...

koji je najbolji tablet trenutno na svijetu?

 Ovisno o tome što ti je primarno, tj.koja je namjena za tablet i koliki ti je budžet. Sa više informacija te možemo negdje uputiti..

jozef kaže...
johnyaces777 kaže...

samo da izvjestim da sam ipak se odlučio za S2,nadam se da neću požaliti...vidim sad da je bilo zafrkancije s kinezima,dodatno carine i poreza,pa samo bezveze dodatna zafrkancija...ovako je lakše uzet kod nas...Lp ...

 uplašio si se dodatnih troškova zbog kojih bi te tablet od $200 mogao koštati čak do $300 (2000kn), pa si zato odlučio kupiti tablet za 4500kn?

 Ne znam da baš ovaj tablet košta 4500 kuna, ne znam u točno kojoj varijanti, ali mislim da je bolje odabrao jer je kolega rekao da mu treba garancija i servisna podrška u Hrvatskoj, tako da mu je to bilo primarno..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pitam ovako opcenito :)

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
jozef kaže...
drakula789 kaže...

koji je najbolji tablet trenutno na svijetu?

 nema univerzalnog odgovora, ovisno što tražiš/očekuješ/trebaš.
- iPad Pro

- Pixel C

- Surface Pro 4

U svakom slučaju se slažem da nema univerzalnog odgovora, i da sve ovisi što očekuješ, ali onako skromno i subjektivno ja bih kazao da će omjerom uloženo/dobiveno uskoro biti najbolji, možda se i grdo varam, kao tablet računalo novi iPad Pro dijagonale 10.5 incha. 

Osobno imam jedan 9.7 iPad, imao sam u rukama i Samsunga i Apple-a one preko 12 incha, i jednostavno došao do zaključka da "to nije nikako za mene", sve manje od 9.7 je premalo, a ovo bi mogla biti po svemu win/win kombinacija! 

 

Priznajem, nikada u rukama nisam imao Surface, Pixel C i slično, gdje sam pak imao onaj od LENOVA, tako da to je moje viđenje možda najboljeg tablet računala na svijetu, a recimo i to da mi više odgovaraju nazivno portrait main položaj u radu od onih landscape main položaj, a ima tu nešto i u omjeru stranica, 3 : 4 je podosta bolji za čitanje i rad sa dokumentima, puno bolje nego 16 : 10, kao što furaju Surface, SONY sa svojim modelima i još neki brendovi! 

 

Uvjeren sam da nekom razumnom analizom svatko može doći do zaključka što je za njega najbolje! 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
jozef kaže...
johnyaces777 kaže...

samo da izvjestim da sam ipak se odlučio za S2,nadam se da neću požaliti...vidim sad da je bilo zafrkancije s kinezima,dodatno carine i poreza,pa samo bezveze dodatna zafrkancija...ovako je lakše uzet kod nas...Lp ...

 uplašio si se dodatnih troškova zbog kojih bi te tablet od $200 mogao koštati čak do $300 (2000kn), pa si zato odlučio kupiti tablet za 4500kn?

 primarno sam htio nekakav acer za 2k,pa smo otišli na samsung S2...dok sam tražio najpovoljniju opciju(spominjali su neki 340 eura na amazonu),razmišlja sam i o tom kinezu telecast,hibridu nekakvom,ali s dodatnom opremom je bio 200 eura,a s troškom carine i poreza minimum 250 do 300(otprilike),a za kvar neki trebaš ga poslat u kinu??!pa sam odusta od takve kupnje i uzeo S2 za manje od 3k kn na popustu u sancta domenice...dakle manje od 400 eura,a smatram da je 100 eurica extra ne previše za nešto takvo i garancija u hrvatskoj,jer inace cijena je od oko 3,5k kn(normalni dućani bez ED i slično),a raspita sam se prije kod samsung hrvatska o svemu...i posta sam temu da mi netko pomogne oko kupovine,ali nitko nije bio od pomoći,nažalost...Lp...

 

kod mene je t813,dakle bez SIM kartica i tih gluposti...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 22:21 (johnyaces777).
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav! Tražim tablet za mamu čija će glavna namjena biti Skype. Sad mama koristi Skype na Microsoft Lumii 535 i nije dobro. Veza je nepouzdana i Skype jako spor. Drugih problema s mobitelom nema. Ništa se ne razumijem u tablete. Jedino sam otkrio da postoje jedni koji su "samo ekran u kući" i drugi koji su po funkcijama sličniji mobitelu. Meni treba tablet koji može imati SIM karticu jer tamo gdje će biti korišten nema mogućnosti spajanja na wifi. Dolaze li tu u obzir svi tableti koji pod specifikacijama imaju 3G ili trebam tražiti po nekoj drugoj karakteristici? Budžet mi je do 1000 kn. Je li ovako nešto dobro (LENOVO Tab3 7 Essential) ili prepručate nešto drugo? Nisam se još osjećao ovako glupo na ovom forumu postavljajući pitanja :) Puno hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

probajte napraviti update skypea, jer prve verzije za WP nisu bile dobro optimizirane. Ako je problem u slaboj vezi onda ne vjerujem da će ga prelazak na tablet ispraviti. Isprobajte skype na toj lokaciji na nekom drugom uređaju koji Vam je dostupan (drugom mobitelu npr.) prije nego potrošite novce.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
jozef kaže...

probajte napraviti update skypea, jer prve verzije za WP nisu bile dobro optimizirane. Ako je problem u slaboj vezi onda ne vjerujem da će ga prelazak na tablet ispraviti. Isprobajte skype na toj lokaciji na nekom drugom uređaju koji Vam je dostupan (drugom mobitelu npr.) prije nego potrošite novce.

 signal mreže je uvijek dobar, ali se pozivi često ne spajaju iz prve ili druge, a ponekad ni iz desetog pokušaja. daj mi molim te reci neki savjet za tablet ako se odlučim za to

11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Sto mislite da je bolje? Ili cak neki drugi u tom cjenovnom rangu

tablet ce se koristiti za sve po malo..velicina ekrana nije bitna samo da nije ispod 8"

 

1 Nvidia shield k1
3 Samsung galaxy tab A 10.1 2016
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2016 18:28 (logi510).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Teclast Tbook 11 win 10+adroid 5.1 tablet/ultrabook

 

(mini recenzija, bilo je u temi govora o ovom tabletu)

 

- zasto teclast? Dobio je pretezno najbolje ocjene u rangu "kineza", imaju posten sajt i kazu redovne updateove, bez bloatwarea.

 

- cijena; nije nikakvih 300 eur kako johnyaces777 gore spominje. Bio je u trenutku kupnje 160$ na gearbestu, 10 dana iz eu warehouse, ~200kn carina, gearbest refundirao oko 80kn (vidi GB temu), znaci sve skupa oko 180$. Tastatura $15, dosla za 9 dana.

 

- LINK

 

- specke; Intel cherry trail quad core 1.44 64b, 4gb ram, 64gb rom. 10.6" ips samsung retina ekran, 2 kamere, sd card slot, mini hdmi, mini usb+otg.

 

- ekran je zbilja odlican i ostar, win 10 na nativnoj rezoluciji izgleda odlicno, i najmanji font je citljiv bez problema. Na dnevnom suncu jako dobar, par kopalja iznad par ostalih starijih tableta sto imam doma.

 

- baterija; win 10, pod punim "opterecenjem" (wifi, svi uobicajeni servisi popaljeni, antivirus, auto update, jako osvjetljenje ekrana) prijavljuju oko 6-7 sati rada. I vise nego upotrebljivo. Naravno, na manje zahtjevnom androidu ta brojka bi trebala rasti.

 

- streaming; pustio sam full hd bd rip, vrti bez problema. Spojio sam ga preko wifi na lokalnu mrezu, zasherao foldere, streaming na tv sa kompa u drugoj sobi radi odlicno, hdmi radi :) . Uglavnom korisno, moze se koristiti kao tv box.

 

- tastatura; ima magnetni, kontaktni spoj sa tabletom - samo se priblizi, magnet je privuce tabletu i spoji. Tablet se lako i brzo skida i spaja na svoj "docking". Touch bi mogao biti malo precizniji, ali radi.

 

- kuciste izgleda jako solidno i cvrsto. Za sada nista ne skripi i ne savija. Izgleda puno skuplje nego sto jest. Gumbi uobicajeni za jeftinu klasu, daleko od cvrstog dojma kao na samsungu recimo, ali su precizni i rade.

 

- kamere nikakve, za videopozive dovoljno, ali za nekakvo fotkanje ne.

 

Android

5.1, i ugodno iznenadjenje - cisti AOSP, nema nikakvog custom lounchera ili modifikacija. 3 do 4 kineske aplikacije, uninstall bez problema i ostaje cisti android. Ima aplikaciju za boot direktno u windowse iz androida.

Android naravno leti s obzirom na hardver i na AOSP.

 

Win 10

Nisam bas fan desetke, ali moram priznati da na tabletu radi odlicno. Naravno, prepoznaje da je na tabletu, instalirava sve zgodne "widgete" kao na androidu (on/off za rotaciju, wifi, bluetooth, kontrast, auto kontrast, airplane mode...).

Sve sto je skrolabilno u windowsima se moze skrolati prstima, malo duzi dodir je desni klik misa, prozori se razvlace jednostanim povlacenjem za rub ekrana... uglavnom, moj prvi susret sa windowsima na touchu i zbilja super radi, nije mi zafalio mis ni jednom do sad.

 

Inace, windowsi ko windowsi, rade normalno. Instalirao antivirus, firefox, vlc, preglednike slika, uobicajeni komplet, spojio se na moj office 365, dropbox i drive. Dotle su se windowsi updejtali, poskidali par appova sa storea koje sam zatrazio. I sa svime tim, windowsi pristojno rade. Nije da lete kao na i7/ssd/16 ali rade, dovoljno za uobicajene poslove (www, office, gmail, film, slike, reporti, stovec). Za nekakvu tezu upotrebu tipa obrade slika, videa, ili gejming ipak nije, ali nije ni namjenjen naravno. Moram instalirati moj steam pa probati neku manje zahtjevnu igru :) .

Mogu se bootat direktno u android.

 

Za sada zadovoljan, za te pare mi se cini super. Puni se preko standardnog musba.

 

14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Dvoumim se između 2 tableta:

 

1. Samsung galaxy tab a 9.7.... http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_a_9_7-7122.php

 

2. Alcatel Plus 10 .... http://www.theverge.com/2016/2/20/11078582/alcatel-plus-10-2-in-1-specs-mwc-2016

 

Samo ovi modeli mi dolaze u obzir. Namjena je surfing i youtube...

 

Naginjem prema Alcatelu zbog tipkovnice. Samsung naravno ima bolje trajanje baterije. Os mogu prežvakati bilo koji (s obzirom na moje potrebe).

 

Međutim brine me kvaliteta ekrana u pogledu kuteva gledanja i kvaliteta boja (za rezolucije sam svjestan da su loše). Na par videa koje sam pogledao na youtube-u ekran od alcatela mi izgleda sumnjivo (nema pravog review-a da se može ocijenit), na Samsungu izgleda ok.

 

Da li se je itko susretao sa ovim Alcatelom i da li može podijelit dojmove glede kvalitete ekrana/problema/itd.? Isto i za ovog Samsunga...?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Zna li neko neki jeftiniji tablet sa 3G-om? Ja takvi ne mogu nać.

 

Ne treba mi nešto, 8 jezgri, 2 gb rama, koliko vidim skoro samo takvi imaju 3G.

 

Sad imam Galaxy Tab 3 ali mu je puka ekran. I on ima 1,5 GB RAM-a, dual core proc, 8'' ekran i 5 MP kameru. Ima li još takvi neki za kupit?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 14:33 (dr. zlo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Zgodna recenzija. :)
Nemas problema sa punjenjem? Koliko traje punjenje?

13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,

 

molio bih vas za preporuku tableta do nekih 900 kn.

 

Tablet bi najviše koristio za čitanje knjiga pa bi trebao imati bolji ekran, a povremeno i za navigaciju pa je poželjno da ima GPS.

 

Gledao sam u Chipoteci tablet Focus W120 ali nema nikakve recenzije o njemu na internetu.

 

http://www.chipoteka.hr/artikl/127522/tablet-focus-w120-10-quadcore

 

Je li taj tablet čemu ili postoji koji bolji za te novce?

 

Hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pratim zadnjih par stranica jer sam u potrazi za tabletom i neznam kako vam je promaklo ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ACER+Iconia+A3-A40

 

Za te pare dobijes sve. Ako ima neko bolji bestbuy neka prijavi. Btw imam jednog acera vec vise od godine i jedini problem ako i je uopce je to da je ostao na 4.4 koji je i bio. 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
dr. zlo kaže...

Zna li neko neki jeftiniji tablet sa 3G-om? Ja takvi ne mogu nać.

 

Ne treba mi nešto, 8 jezgri, 2 gb rama, koliko vidim skoro samo takvi imaju 3G.

 

Sad imam Galaxy Tab 3 ali mu je puka ekran. I on ima 1,5 GB RAM-a, dual core proc, 8'' ekran i 5 MP kameru. Ima li još takvi neki za kupit?

 

 Kako ti se čini ovaj Lenovo? Možda je malo slabiji od Samsunga, ali opet mislim da je dobar izbor. Treba ti 3G, a mislim da po specifikacijama trgovina ovaj tablet podržava i 3G i Wi-fi. Lenovo.

Možda najbolje da kažeš koji je cjenovni rang, pa da se definira što je to točno "jeftino"..

n3om0rph kaže...

Pozdrav,

 

molio bih vas za preporuku tableta do nekih 900 kn.

 

Tablet bi najviše koristio za čitanje knjiga pa bi trebao imati bolji ekran, a povremeno i za navigaciju pa je poželjno da ima GPS.

 

Gledao sam u Chipoteci tablet Focus W120 ali nema nikakve recenzije o njemu na internetu.

 

http://www.chipoteka.hr/artikl/127522/tablet-focus-w120-10-quadcore

 

Je li taj tablet čemu ili postoji koji bolji za te novce?

 

Hvala na pomoći.

 Eventualno da pogledaš nešto ovakvo od Asusa: Zenpad, ali računaj da ovaj ima 1 GB RAM memorije. Prednost mu je što ima Intel procesor pa mislim da bi kod nekih malo zahtjevnijih zadaća bio bolji.. Najbolje da pogledaš i jedan i drugi uživo, da vidiš kako se ponašaju kod nekakvog svakodnevnog korištenja, pa da po tome odlučiš..

cveletdi kaže...

Pratim zadnjih par stranica jer sam u potrazi za tabletom i neznam kako vam je promaklo ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ACER+Iconia+A3-A40

 

Za te pare dobijes sve. Ako ima neko bolji bestbuy neka prijavi. Btw imam jednog acera vec vise od godine i jedini problem ako i je uopce je to da je ostao na 4.4 koji je i bio. 

 Ja bih recimo kod tableta gledao da nije baš MTK procesor, ne znam koliko je skuplji, ali po nabavi vidim da se za 300-400 kuna može dobiti recimo neki Samsung tablet, što nije isto loša ideja. Mislim, ako netko želi nešto kvalitetnije, platit će više, ako želi naći nešto best buy, onda će gledati ovako nešto. Super što si linkao navedeni tablet, slobodno sa svojim komentarima pomogni kolegama forumašima..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Alen 4430
Super što si linkao navedeni tablet, slobodno sa svojim komentarima pomogni kolegama forumašima..

 Je, link je na doticni tablet http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ACER+Iconia+A3-A40 

Acer iconia a3 a40

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozz,

trazim tablet za iskljucivo poslovnu namjenu...office, mail, one note, pisanje i organizacija biljeski i materijala...

Ne znam je li bolje uzeti neki Android ili jeftiniji Win tablet..osobno nemam preferenci..

 

Obvezno:

stylus (kao standardna oprema) (moze i preporuka za određeni pen+tablet) znam da ne rade sve olovke (jednako dobro) sa svim tabletima

3g+wifi

 

Veličina ekrana barem 8".

 

Pisanje i ručne bilješke su najbitnije kod odabira...sve ostalo je samo plus

 

Cim jeftinije tim bolje, a max cijena do 1000-1500kn, po mogućnosti u RH, da ga mogu kupiti na 100 rata

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav
Trebam povoljan android tablet za stariju osobu...do nekih 800 kuna maksimalno.
Znaci nista specijalno ali da je koliko toliko kvalitetan..i da ne koci..
Uglavnom za viber,skype i surfanje netom..
Velicine ekrana 8 inca i vise..
Hvala unaprijed na pomoci i predlozima....kada je o tabletima rijec totalni sam laik ☺
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

bok,
zanima me vase misljenje o xiaomi mipad2 

da li je isplativ za taj novac...koliko je pouzdan,te ima li nesto sto treba znati prilikom kupovine(tipa oni njihovi global,china romovoi)???

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
one.ryu kaže...

Pozz,

trazim tablet za iskljucivo poslovnu namjenu...office, mail, one note, pisanje i organizacija biljeski i materijala...

Ne znam je li bolje uzeti neki Android ili jeftiniji Win tablet..osobno nemam preferenci..

 

Obvezno:

stylus (kao standardna oprema) (moze i preporuka za određeni pen+tablet) znam da ne rade sve olovke (jednako dobro) sa svim tabletima

3g+wifi

 

Veličina ekrana barem 8".

 

Pisanje i ručne bilješke su najbitnije kod odabira...sve ostalo je samo plus

 

Cim jeftinije tim bolje, a max cijena do 1000-1500kn, po mogućnosti u RH, da ga mogu kupiti na 100 rata

 

 Nažalost, nabava kaže da u ovom cjenovnom rangu nemaš nikakav tablet da mu je stylus standardna oprema, a vidim da bi to tebi bilo dosta bitno. Nažalost, mislim da ne bi bilo loše da ovdje provjeriš informacije o tabletima sa stylusom, pa da sam odlučiš što su ti prioriteti kod kupovine tableta..

Elektros kaže...
Pozdrav
Trebam povoljan android tablet za stariju osobu...do nekih 800 kuna maksimalno.
Znaci nista specijalno ali da je koliko toliko kvalitetan..i da ne koci..
Uglavnom za viber,skype i surfanje netom..
Velicine ekrana 8 inca i vise..
Hvala unaprijed na pomoci i predlozima....kada je o tabletima rijec totalni sam laik ☺

 U prosjeku su svi slični, pa ovisno što ti je najbitnije kod tableta, po tome pogledaj. Evo ih nekoliko, možda iskaču iz ranga za 50-100 kuna, ako i toliko..

Acer Iconia 1

Lenovo tablet 1

Iskreno ne bih išao na varijantu Vivax tableta, ali ako te privlači dual boot, ne izgleda loša opcija: Vivax 2 GB RAM + Dual OS

sporttest kaže...

bok,
zanima me vase misljenje o xiaomi mipad2 

da li je isplativ za taj novac...koliko je pouzdan,te ima li nesto sto treba znati prilikom kupovine(tipa oni njihovi global,china romovoi)???

 Generalno uređaj nije loš, dapače, za svoju cijenu je super, pogotovo po specifikacijama. No, obrati pažnju da po GSM areni ovaj mobitel nema GPS, kao niti FM radio, tako da ako ti je to bitno možda najbolje da pripaziš prilikom odabira. Ne znam baš koliko ima problema sa tim ROM-ovima, ali mislim da generalno nema nekakvih velikih problema. Mislim da sve radi normalno, a ako se treba nešto malo slagati po postavkama, mislim da to nije presudno jer se to treba za svaki uređaj slagati i nije nešto (pre)problematično..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
8 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...

 Generalno uređaj nije loš, dapače, za svoju cijenu je super, pogotovo po specifikacijama. No, obrati pažnju da po GSM areni ovaj mobitel nema GPS, kao niti FM radio, tako da ako ti je to bitno možda najbolje da pripaziš prilikom odabira. Ne znam baš koliko ima problema sa tim ROM-ovima, ali mislim da generalno nema nekakvih velikih problema. Mislim da sve radi normalno, a ako se treba nešto malo slagati po postavkama, mislim da to nije presudno jer se to treba za svaki uređaj slagati i nije nešto (pre)problematično..

 a iman xiaomi-ev mobitel, konrektno redmi 3 pro 

 

na njemu sam morao mijenjati  rom,jer sam prvo dobio neki "kuhani",pa onda stavit china stable,pa tek onda prici na global....tako da mi je to napraviilo velikih problema

 

sve u svemu,hvala puno...gps i fm radio mi ne igraju neku ulogu,vazno mi je da je brzo i pouzdan.

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?
Molim preporuku za tablet, koji će veći dio vremena koristiti dijete od 6-7 god. Dakle, YouTube crtići, igrice s Google play-a, surfanje, eventualno mp3, pregled slika...
Ideja je 7" ili 8", npr. Lenovo A7 -10 ili 20(ADAM), eventualno nešto od 8" - A8-50? Cijena do 1000 kuna, pod uvjetom da se radi ipak o nešto kvalitenijem - "zdravijem"ekranu (dijete korisnik).  Kakva su iskustva s navedenim tabletima, ima nekakva bolja alternativa u navedenom cjenovnom rangu? Acer, Asus.. Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Preporuka tableta molim lijepo, od 10 inča ili više do nekih 1500 kuna. Hvala..
Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
cosmo28 kaže...
Molim preporuku za tablet, koji će veći dio vremena koristiti dijete od 6-7 god. Dakle, YouTube crtići, igrice s Google play-a, surfanje, eventualno mp3, pregled slika...
Ideja je 7" ili 8", npr. Lenovo A7 -10 ili 20(ADAM), eventualno nešto od 8" - A8-50? Cijena do 1000 kuna, pod uvjetom da se radi ipak o nešto kvalitenijem - "zdravijem"ekranu (dijete korisnik).  Kakva su iskustva s navedenim tabletima, ima nekakva bolja alternativa u navedenom cjenovnom rangu? Acer, Asus.. Hvala

 Otprilike su u ovom cjenovnom rangu ekrani i tableti slični, usudio bih se reći skoro pa isti. Većina ti je IPS/LED. Najbolje bi bilo da odeš do trgovine i točno pogledaš kako se tebi sviđaju navedeni tableti pa da vidiš kakvo je stanje sa ekranima i slično. Eventualno bi još u ovom rangu možda dolazio u obzir da baciš oko na ovaj Huaweijev tablet. Vjerojatno djetetu neće veliki problem stvarati to što je Android verzija malo starija, a ostale specifikacije bi trebale biti čisto ok. Računamo da dijete ne igra neke jako zahtjevne igrice, pa da analogno tome ne treba jaku grafiku na tabletu..

zeko73 kaže...
Preporuka tableta molim lijepo, od 10 inča ili više do nekih 1500 kuna. Hvala..

 Evo, izbor je otprilike sličan.

Tablet 1- klasičan Lenovo tablet, Android 5.1, 10.1'' HD IPS ekran, a prednost u ostalima je i Qualcommovom MSM8909 procesor.

Tablet 2- ovdje je "nedostatak" Mediatekov tablet, MTK MT8163, a prednost bi eventualno bila (ako je to uopće bitno), Android 6.0 i 2 GB radne memorije.

Tablet 3- također solidan tablet sa Intel procesorom, točnije Atom serije, Intel X3-C3200 koji je također quad core, kao i gore 2 navedena u tabletima. I ovdje je Android verzija 5.0, ali osobno smatram da to nije nešto presudno kod kupovine..

Opet, ja ne kupujem za sebe tablet, tako da ako te još nešto zanima, slobodno pitaj..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Tableti sa sim karticama su puno skuplji? Ako nije neka razlika možda...hmmm?

Zadar živi vječno!
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Sto mislite o ovom modelu? I opcenito o Teclast tabletima?

https://neutrinomobile.hr/teclast-p98-3g-16gb-tablet-bijeli-4558.html
HZV
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice