Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.909.516
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...

 Evo, izbor je otprilike sličan.

Tablet 1- klasičan Lenovo tablet, Android 5.1, 10.1'' HD IPS ekran, a prednost u ostalima je i Qualcommovom MSM8909 procesor.

Tablet 2- ovdje je "nedostatak" Mediatekov tablet, MTK MT8163, a prednost bi eventualno bila (ako je to uopće bitno), Android 6.0 i 2 GB radne memorije.

Tablet 3- također solidan tablet sa Intel procesorom, točnije Atom serije, Intel X3-C3200 koji je također quad core, kao i gore 2 navedena u tabletima. I ovdje je Android verzija 5.0, ali osobno smatram da to nije nešto presudno kod kupovine..

Opet, ja ne kupujem za sebe tablet, tako da ako te još nešto zanima, slobodno pitaj..

 

Zašto bi MT8163 bio nedostatak? Problemi s driverima? Jer po benčmarcima je znatno brži od C3200 i MSM8909.

15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ako si u prilici, odi do neutrina da pitaš koji model je najviše puta završio na servisu (ili nazoves u prodavaonicu).

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
7'' ili 8'' tablet do 500 kn ? Android.

Ima li što izbora u tom rangu ? Meni bi tablet trebao samo za 3g surfanje, youtube, čitanje knjiga, gledanje kojeg 720p .avi filma.

Nikakav multitasking, ne treba mi ni telefoniranje preko njega. U dvojbi sam da li ga uopće kupovati, ali ako da, onda dolazi u obzir samo tako neki jeftini.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ALVIN kaže...
7'' ili 8'' tablet do 500 kn ? Android.

Ima li što izbora u tom rangu ? Meni bi tablet trebao samo za 3g surfanje, youtube, čitanje knjiga, gledanje kojeg 720p .avi filma.

Nikakav multitasking, ne treba mi ni telefoniranje preko njega. U dvojbi sam da li ga uopće kupovati, ali ako da, onda dolazi u obzir samo tako neki jeftini.

Imaš od marke MeanIT, upitne kvalitete (valjda).

 

Nisam ipak siguran imaju li 3G, ali jesi siguran da ti treba 3G? Ako imaš 3G na mobitelu, onda samo napraviš hotspot i spojiš se s tabletom.

 

Ako uzmeš išta javi jer i mene zanima kakvi su ovi MeanIT.

7 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ekipica moze mala pomoc od vas sta pratite tablete..

Znaci par prijedloga za android tablet android i windowsi..do nekih 2000kn.Moze i neki dobar kinez pa bi narucija s webshopa eu warehouse i sl..Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
7'' ili 8'' tablet do 500 kn ? Android.

Ima li što izbora u tom rangu ? Meni bi tablet trebao samo za 3g surfanje, youtube, čitanje knjiga, gledanje kojeg 720p .avi filma.

Nikakav multitasking, ne treba mi ni telefoniranje preko njega. U dvojbi sam da li ga uopće kupovati, ali ako da, onda dolazi u obzir samo tako neki jeftini.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Neću uskoro uzimati, ali javim ako uzmem tu marku. Inače MeanIT mi treba imati 3g jer imam pretplatu 25kn mjesečno na par gigabajta neta, ne mislim se zezati sa hotspotovima.
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
nature kaže...

Ekipica moze mala pomoc od vas sta pratite tablete..

Znaci par prijedloga za android tablet android i windowsi..do nekih 2000kn.Moze i neki dobar kinez pa bi narucija s webshopa eu warehouse i sl..Hvala

 

 Evo ako trebaš baš dual boot, a koliko sam skužio, trebaš baš to. Evo nekih primjera:

Onda V919 koristan tablet prvenstveno zbog 4 GB RAM memorije, nikad ne znaš kada to dobro dođe, pogotovo kod multitaskinga.

Teclast X98-također 4 GB RAM memorije i 64 GB ROM-a

Teclast X98 Plus- 2 GB RAM memorije, ako nije jako potrebno 4 GB memorije, ova opcija nije loša.

Teclast Tbook- iste specifikacije kao i gore navedena 2 tableta

U prosjeku su svi slični, Intel procesor i 2/4 GB RAM memorije, jedino je veličina ekrana malo različita, ali mislim da je to toliko malo da bude presudno kod kupovine (osobno mišljenje)..

ALVIN kaže...
7'' ili 8'' tablet do 500 kn ? Android.

Ima li što izbora u tom rangu ? Meni bi tablet trebao samo za 3g surfanje, youtube, čitanje knjiga, gledanje kojeg 720p .avi filma.

Nikakav multitasking, ne treba mi ni telefoniranje preko njega. U dvojbi sam da li ga uopće kupovati, ali ako da, onda dolazi u obzir samo tako neki jeftini.

 Da, kao što je kolega preporučio, firma MeanIT ili eventualno Vivax. Samo sam prema oba dvjema firmama osobno skeptičan, ali ako se nema novaca, onda je dobra opcija. Najbolje da odeš pogledati uživo ove tablete, da vidiš kako koji radi pa da se ovisno o tome odlučiš koji bi tablet uzeo..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

pozz,

 

može preporuka tableta za malo stariju osobu. Poželjan je što veći ekran (min. 8") poželjno od 9"-10". Koristio bi se za surfanje te tu i tamo koja igrica. Bilo bi dobro da ima ok bateriju i što veću garanciju. Cijena 1000-1200 kn

 

Ovaj Galaxy Tab E 9,6" mi se čini kao najbolji izbor? Ima netko iskustva s tim tabletom?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Bok ekipa. Imate kakvih iskustava sa Asus Transformer serijom? Gledao sam T100HA model sa 4gb rama i 64gb memorije.

Možda preporuka nekog drugog hibrida za sličnu cijenu?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 21:21 (Luuka).
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ekipo sa kineskim tabletima, moze mali feedback o koristenju i njihovim problemima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...

 Evo ako trebaš baš dual boot, a koliko sam skužio, trebaš baš to. Evo nekih primjera:

Onda V919 koristan tablet prvenstveno zbog 4 GB RAM memorije, nikad ne znaš kada to dobro dođe, pogotovo kod multitaskinga.

Teclast X98-također 4 GB RAM memorije i 64 GB ROM-a

Teclast X98 Plus- 2 GB RAM memorije, ako nije jako potrebno 4 GB memorije, ova opcija nije loša.

Teclast Tbook- iste specifikacije kao i gore navedena 2 tableta

U prosjeku su svi slični, Intel procesor i 2/4 GB RAM memorije, jedino je veličina ekrana malo različita, ali mislim da je to toliko malo da bude presudno kod kupovine (osobno mišljenje)..

 Zanimljiv mi je ovaj Telcast tbook, Dali je on best buy što se tiče tablet+tipkovnica, za ovu cijenu, i sa koje je stranice najbolje da ga se nabavi? I dali na ovu cijenu sa tinydeala ide pdv ili je bez toga?

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 18:20 (ivan262).
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ivan262 kaže...
alen4430 kaže...

....

 Zanimljiv mi je ovaj Telcast tbook, Dali je on best buy što se tiče tablet+tipkovnica, za ovu cijenu, i sa koje je stranice najbolje da ga se nabavi? I dali na ovu cijenu sa tinydeala ide pdv ili je bez toga?

 Pa koliko vidim sa njihove stranice može se shipping, tj. slanje odabrati iz Njemačke, tako da što se toga tiče, ne bi trebao imati nikakvih problema vezanih za dodatne namete. Mislim da je najbolje da osobno njih kontaktiraš preko e-maila ili korisničke podrške, pa će ti oni dati najtočnije informacije. Ili možda da vidiš tko tu sa foruma ima iskustva sa kupovanjem sa tih stranica, pa da te i oni posavjetuju

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...

 Pa koliko vidim sa njihove stranice može se shipping, tj. slanje odabrati iz Njemačke, tako da što se toga tiče, ne bi trebao imati nikakvih problema vezanih za dodatne namete. Mislim da je najbolje da osobno njih kontaktiraš preko e-maila ili korisničke podrške, pa će ti oni dati najtočnije informacije. Ili možda da vidiš tko tu sa foruma ima iskustva sa kupovanjem sa tih stranica, pa da te i oni posavjetuju

 Hvala, kupio sam prošle godine sa giztopa, xiaomi note 2, samo im platio preko paypala, i on mi došao iz kine, več bila plačena carina. Sada gledam da tako da uzmem tablet, jer mi se neda brčkati s carinom. KOntaktirat ču sa njima pa vidjeti kako rade

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
7 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Malo sam čitao ovaj topic, ima li neko od vas neki savjet, trebam tablet samo za knjige i yt. Bilo bi fino da je 9'-10' i to je to. ne treba mi za gaming, filmove i sl 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Trebam preporuku za tablet, 10 inča, do 1000kn (novi ili rabljeni), treba mi za jubito, fejsbuk, forum, whatsapp, uglavnom za gledanje videa i tipkanje (trebala bi mi i nekakva tipkovnica onda)...

Da li mi je 1gb ram-a dovoljno barem za jubito/fejsbuk/web?

soft kitty, warm kitty, little ball of fur, happy kitty, sleepy kitty, purr, purr, purr...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Evo na što sam ja naletio, može se naći relativno jeftino. Ne izgleda loše, ali nisam ga koristio.

http://www.denver-electronics.com/denver-taq-10153/

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav svima, vec neko vrijeme razmisljam da kupim tablet, ali ne mogu da odlucim koji. Svidio mi se Nvidia Shield K1, ali on nema SIM tao da otpada, jel bi neko mogao da mi predlozi tablet slican Shield K1 sa SIM. Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

postoji Shield Tablet LTE, alternativa bi možda bio Nexus 9.

16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Kupil sam jos jedan tablet za auto i na preporuku tu nekoga sa foruma sam uzeo CHUWI HiBook. Za te novce se dobije brand name tablet koji je smece, znaci neki Asus, Samsung ili Lenovo sa BS komponentama i nikakvim ekranom. Reko budem riskiral 200 eura pa kud puklo da puklo.
Uzel sam na gearbestu sa EU skladista tak da nisam moral platit nikakve extra poreze ili nesto.

Kratko i jasno, tablet je za iPad i Asusa kojeg imam cudo iz osme galaxije. Napravljen od auluminija, ima screen protector, plasticni ali nema veze. Dual boot sa golim vanilla Androidom i originalni Win10. Navodno je los Wifi jer je od aluminija ali nisam skuzil jer sam sjedio u sobi mozda dva metra od routera. 1920 x 1200 ekran, 64 GB memorije od koje je 30 na raspolaganju, utor za memorijsku karticu, Type-C usb 3.0, Micro USB, Micro HDMI i kupil sam dodatnu tipkovnicu sa touchpadom koja isto u alu kucistu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2016 7:48 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Balvan8 kaže...

pozz,

 

može preporuka tableta za malo stariju osobu. Poželjan je što veći ekran (min. 8") poželjno od 9"-10". Koristio bi se za surfanje te tu i tamo koja igrica. Bilo bi dobro da ima ok bateriju i što veću garanciju. Cijena 1000-1200 kn

 

Ovaj Galaxy Tab E 9,6" mi se čini kao najbolji izbor? Ima netko iskustva s tim tabletom?

 

 

 

 Mene također zanima isti tablet - hoće li biti problem što dolazi s Android 4.4, a ne nekom novijom verzijom OS-a? Ostale se specifikacije čine ok za te novce. 

 

Što se tiče kineza koje spominjete, čine se sasvim pristojnima, no ne da mi se čekati da mi dođe roba iz Kine, ili pak plaćati dodatne namete ako uzmem iz EU skladišta.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Vidim da je sad izasao i model sa 2500x1600 rezolucijom. Pari jako dobar.
Ali me buni ovo sa navodnim EU skladistem jer neki tvrde da se isto placa pdv.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Mislim na ovog Chuwi Hibook Pro.
10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,

moze prijedlog koji tablet do 1200-1500kn,moze i polovno?

Hvala.

bf4: [G] hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Preporuka tableta:

-7"

-Android

-GPS

-OTG

-600-1000 kn

 

Namjena, offline navigacija i da obavezno ima OTG podršku, nesto malo interneta (wi-fi), ostalo nebitno.

Jesu li opce ti GPSovi na tabletima u tom rangu cijene OK? Ne trebam nesto savrseno, al da funkcionira.

 

Na što sam naisao:

Lenovo Tab 3 bez 3G verzija, 2 god garancija. 650 kn. Ukoliko im je jos raspoloziv.

Lenovo Arvin A7-30, 2 god garancija, 840 kn.

Lenovo Tab 3 (3G), 2 god garancija, 812 kn.

Samsung SM-T280, 2 god garancija 1000 kn.

 

Znam da je taj Samsung malo bolji od Lenova, no ako za moju namjenu nije potrebno potegnut do 1000, nemam ga zašto uzimat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 17:11 (kiki_b).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Preporuka do 700-800kn,android za klinca?

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Vec sam predlozio lenovo tab3 7 essential toj kojoj je trebalo,svejedno hvala na trudu

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Može li se u RH uzeti Nvidia Shield K1 ili moram po nekome iz Njemačke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozzz...moze preporuka tableta moze nesto i polovno..i dali se moze naci za 400-500kn...

 

Uzeo bi za starce za na fejs i playtoy...jel se da naci nesta takvo il pricam gluposti...nisam bas upucen...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice