Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.912.510
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
I meni je bio u užem izboru,ali mi je forumaš ludimata s pravom malo dao za misliti zbog 4:3 dijagonale.Još važem :-)
HZV
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ipak sam ga upalio, čisto da vidim s kojom verzijom je došao - gore je Miui 7.3 by xiaomi eu, 6.3.24 beta. Prepostavljam da je to stable Rom od Xiaomi EU.

 

Mene zanima da li netko tko ga ima moze napisati da li je imao kakvih problema kad je isao unlockati bootloader i rootati ga? Imam i Xiaomi Mi4c mobitel, za njega je bio baš lijep step by step tutorial kako napraviti fastboot flash i rootati mob, napravio bi to i na ovom tabletu, ali me strah da ga ne zbrickam prije nego šta ga poklonim :D Ima tko kakva iskustva s tim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Tablet do 1300kn, plaćanje na rate. Ekran 10", proširivost SD karticama plus (obvezno ako ima 8GB interne). E sad, ja ne bi uzimao sa 1GB RAM-a, mislim da je to premalo i da će štekati.

 

Ova tri su mi uži izbor, šta kažete koji je najbolji? Ili ako imaš šta bolje za preporučiti (ali bez kvazi marki tipa Vivax)

 

1. Asus, 2GB RAM, 16GB internal, SD proširivost

 

2. Acer, 1GB RAM, 16GB internal, SD proširivost

 

3. Samsung, 1.5GB RAM, 8GB internal, SD proširivost

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

 

ludimata kaže...

kako napisah 600-800 kn za neki no name tablet .

Ako ces uzet neki asus , lenovo dat ces preko 1200.
A po rezoluciji ( i androidu) se radi o starijem uređaju.

 

EDIT:

čak bih rekao da se radi o ovom uređaju

MyTab M101 10"

 

http://mondo.hr/index.php/mytab-m101-10?utm_source=nabava&utm_medium=products&utm_campaign=nabava_products&utm_content=pp

 

 

 

alen4430 kaže...
NameNick kaže...

Ako bi netko mogao procijeniti cjenovnu vrijednost ovakvih specifikacija tableta.

Ne razumim se bas samo me zanima da znam odprilike kolika je realna cijena za ovakvo sto.

 Također bih kao kolega procijenio ovo na 600-650 kuna. Nisu specifikacije nešto posebno, a opet nisu jako loše...

 Da radi se o mytab M101 10" samo nisam htio naglasavati koja je marka da nebi bilo komentara kao kinesko smece i td. tako da me zanimala samo cjenovna vrijednost od prilike da znam jeli to valja za te novce.

 

I inace dode 700kn u H18

 

EDIT: kupio sam ga i cini mi se poprilicno ok

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 13:16 (NameNick).
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pa da, dobro si odlučio da ne uzimaš marke kao Vivax, ako ti je već budžet malo poveći. Što se tiče procesora, mislim da su otprilike ovaj Samsungov Spreadtrum i Mediatekov procesor vrlo slični. Mislim da je najbolje, kako je dosta ograničen budžet, odeš do trgovine ako si u mogućnosti i odmah tamo isprobaš sva 3 tableta i vidiš koji ti najbolje odgovara. Otprilike su svi dosta slični, pa pogledaj da li ima nekakvog trzanja kroz samo sučelje, kvalitetu ekrana, brzinu i slično..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Bolje da nisam ni počeo razmišljati o ovim čudima..

 

Nešto se mislim, jedan bi dan mobitel, drugi tablet. Imam A806 koji se još vuče nekako i sada mi dođe da kupim tablet, čisto jer nemam laptop, a volim se zavaliti na kauč i surfati.

 

Pa me zanima, kakva su iskustva sa 10" tabletima na koje se može spojiti tipkovnica? Ovako mi se čini kao dobra stvar za surfanje i gledanje filmova, međutim nikad se nisam susretao.

I može li se uopće naći neki Kinez ili možda ovdje u HR, do nekih 200$ sa davanjima?

 

Vidim da se Chuwi H10 dosta spominje po internetu..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Da, vidio sam ga na megastoreu, ali nisam htio stavit link sa H18 :D
Za te pare, nisi pogrijesio. Ako sto bude, imas garanciju.

dv14 imas ovu stranicu. lik je ok. pokusava napraviti objektivne recenzije, barem dok sam ga pratio redovno http://techtablets.com/

 

Hacker002 svakako bih acera izbacio iz izbora zbog 1 gb rama. Ako ce se tablet koristiti i za igrice, a ne zelis ga rootati, 8 gb koje nudi samsung su premalo.
Logican izbor bi bio asus (osim ako je tablet samo za surfanje i multimediju-tada ce i samsung biti ok)

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pa mislim da je najbolje da se odlučiš da li ti treba recimo neki manji laptop ili baš 10'' tablet. Jer kad pogledaš, ako uzmeš neki ultrabook, opet ga možeš svugdje nosit, znači prenosiv je. Ako bi već išao na 10 inčne tablete sa tipkovnicama, pogledaj ovaj HiBook Pro2, ovaj Teclast Tbookili ovaj malo veći. Mislim da bi najbolje bilo da vidiš što ti se više isplati na duže staze, jer ako bi već išao na veličinu do 10 inča, nije loša ideja da pogledaš neke ultrabookove koje bi mogao koristiti i za gledanje filmova, i za surfanje, a baterije su na dobrom glasu..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Trebala bi mi preporuka za tablet od 10-ak inča sa tipkovnicom

cjena 2-3000 kn

 

hvala unaprijed

US server keke013#2101
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Preporuka jedan od modela Asus Transformera ako kupujes kod nas.

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ne bi bilo loše da provjeriš dostupnost ovog Lenova, izgleda čisto solidno, HD IPS ekran, 10.1 inča sa tipkovnicom..Također možeš baciti oko na ovaj Acer, a kao što je i kolega iznad predložio, jedan od Asusa...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

slažem se s kolegom alen4430 ako su u pitanju androidi.
Ako su u pitanju windowsi onda mozda ovaj

 

asus transformer 

 

iako bi se kolega mcf mogao oglasiti o iskustvu sa teclast tbook 11 ?

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Jel ima netko iskustva s ovim tabletom ?

http://shop.lenovo.com/hr/hr/tablets/lenovo/a-series/tab2a10/#tab-tehni%C4%8Dke_specifikacije

 

Možda neka preporuka 10.1" tablet umjesto toga ... Cijena do 2500 kn.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Hvala ekipa pala je odluka za Transformera

US server keke013#2101
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav kolega, da ne linkam stranice iz nekih trgovina, kako sam na
mobilnoj verziji, napisat ću samo modele tableta koji su u ovom
cjenovnom rangu.
Samsung Galaxy Tab A T850-Octa core, Full HD rezolucija, 2 GB RAM
memorije, Android 6.0
Ako bi išao na opciju sa tipkovnicom: Lenovo tablet Miix 300, 10.1",
32GB/64GB, Windows
Nešto malo jeftinija opcija, a opet sa super Intel procesorom sa 4
jezgre na 1.83 GHz, 2 GB RAM memorije-Asus tablet ZenPad 10
Z300CL-1A042A, 10.1", 1280x800, 2GB RAM, 32GB, Android, Cellular
Ove modele samo upiši na "Nabava.net" i dobit ćeš sve informacije o
cijeni i dodatnim specifikacijama. Ovo su neki općeniti primjeri
tableta, pa ako bi tablet koristio za nešto posebno, slobodno napiši
da ti kolege i ja možemo dodatno pomoći pri odabiru..
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Tablet bi bio za roditelje... Znači dobra kamera, dobra baterija, android i kvalitetan display i zvučnici ... Znači kao neki multimedia tablet ... Koja bi bila preporuka cijena +/- 300 kn ne igra ulogu ....

Lenovo tablet Miix 300, 10.1" - ne bi došlo u obzir jer su WIN 10 i dosta su kompliciraniji za njih od plain Andorida. Može konkretna preporuka sa razlogom zašto je bolji od Lenovo tab2 a10-70. Unaprijed se zahvaljujem na pomoći

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Nisam te točno razumio što si htio reći u ovom zadnjem dijelu. Ako ne dolazi u obzir, onda najbolje da pogledaš neki od ostalih Androida. Samsung mi se čini kao dosta dobar, jer ima velik ekran, pregledan je, a mislim i da su zvučnici dobri u tom cjenovnom rangu. Moj glas ide Samsungu. Ako kolega ludimata ima još neki prijedlog, slobodno nam može pomoći :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Silhuette kaže...

Tablet bi bio za roditelje... Znači dobra kamera, dobra baterija, android i kvalitetan display i zvučnici ... Znači kao neki multimedia tablet ... Koja bi bila preporuka cijena +/- 300 kn ne igra ulogu ....

Lenovo tablet Miix 300, 10.1" - ne bi došlo u obzir jer su WIN 10 i dosta su kompliciraniji za njih od plain Andorida. Može konkretna preporuka sa razlogom zašto je bolji od Lenovo tab2 a10-70. Unaprijed se zahvaljujem na pomoći

 

alen4430 kaže...

Nisam te točno razumio što si htio reći u ovom zadnjem dijelu. Ako ne dolazi u obzir, onda najbolje da pogledaš neki od ostalih Androida. Samsung mi se čini kao dosta dobar, jer ima velik ekran, pregledan je, a mislim i da su zvučnici dobri u tom cjenovnom rangu. Moj glas ide Samsungu. Ako kolega ludimata ima još neki prijedlog, slobodno nam može pomoći :)

 Od ovih par komada su svi sasvim ok. I lenovo tab2 a10-70 je ok izbor iako je malo stariji (citaj android 4.4)

jos npr
http://www.instar-informatika.hr/tablet-acer-iconia-tab-a3-a40-ntlcbee003-101-fhd-mt8163a-64-bit-quad-core-2gb-ram-32gb-emmc-android-/ACR-1506/product/

 jedna od boljih baterija i kamera. + mislim da ima gorilla glass (nisam ga imao u rukama)

 

jel treba skuplje?
https://edigital.hr/wifi-3g-tablet/huawei-mediapad-m2-101-full-hd-wi-fi-4glte-16gb-tablet-silver-android-p412604

 

ako nadjes u normalnoj trgovini. a evo i recenzije

http://www.notebookcheck.net/Huawei-MediaPad-M2-10-Tablet-Review.163297.0.html

 

ili jos jedan huawei

http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=148522

 

 

recenzija samsunga

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Tab-A-10-1-2016-Tablet-Review.171710.0.html

 

Ako ne bi uzimao huaweie, mislim da neces pogrijesiti ni sa jednim.

 

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Hvala na preporukama, najvjerojatnije ću uzeti samsung pa javim dojmove...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
marijanooo kaže...

Ipak sam ga upalio, čisto da vidim s kojom verzijom je došao - gore je Miui 7.3 by xiaomi eu, 6.3.24 beta. Prepostavljam da je to stable Rom od Xiaomi EU.

 

Mene zanima da li netko tko ga ima moze napisati da li je imao kakvih problema kad je isao unlockati bootloader i rootati ga? Imam i Xiaomi Mi4c mobitel, za njega je bio baš lijep step by step tutorial kako napraviti fastboot flash i rootati mob, napravio bi to i na ovom tabletu, ali me strah da ga ne zbrickam prije nego šta ga poklonim :D Ima tko kakva iskustva s tim?

Da napišem šta sam napravio, ovo mi se čini najlakši način, možda nekome pomogne. Dakle, radi se o flešanju tableta Xiaomi Mi Pad 2.

 

S obzirom na to nisam mogao ući ni u recovery ni u bootloader (šta, koliko sam pročitao, nije tako rijedak slučaj s MI Pad 2), morao sam prvo to popravit.

 

1. Instalirao sam ADB driver prateći ove instrukcije: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=102864&highlight=fastboot%2Bdriver

 

2. Omogućio sam ulazak u recovery i bootloader prateći ove instrukcije: https://xiaomi.eu/community/threads/instruction-how-to-fix-buttons-for-entering-fastboot-mode-and-recovery.36000/

 

3. Skinuo sam ovaj flashing tool: https://drive.google.com/open?id=0B7Nb0mR1oVUWNE5ReXhiZFNRMFE

 

4. Flešao sam ROM koji je na Xiaomi EU forum postavio korisnik Papka__, dakle možete birati između ROM-a baziranog na China dev ili Xiaomi EU. Ja sam konkretno stavio ROM baziran na xiaomi.eu 6.11.24: https://drive.google.com/file/d/0B7Nb0mR1oVUWLXFQc1BYcGJnVEU/view?usp=sharing

 

Ono što razlikuje ovaj ROM od klasičnog xiaomi.eu ROM-a je to što za njegovu instalaciju ne moramo mjenjat stanje bootloadera (locked/unlocked), čime izbjegavamo pojavljivanje Error 03 te posljedično rješavanje tog problema.  Također, ne moramo ni raditi root jer je ovaj ROM automatski rootan.

 

Značajke ROM-a:

 

1. Root. Fully working, Selinux enforced, with SuperSu 2.78 SR4.
2. OTA working (China based ROM only!!!!!)
2. GAPPS updated
3. Init.d enabled
4. Some optimization scripts included.
5. Throttling problem resolved.
6. Additional icons added.
7. Google keyboard (China based ROM only)
8. MoreLocale for localization (from China based ROM 6.9.22 only)
9. Some interface stuff (starting from 6.9.29)
10. Xperia keyboard added (only xiaomi.eu based 6.9.29)
11. Recorder application added. (only xiaomi.eu 6.10.27)
12. Emoji changed. (only xiaomi.eu 6.10.27)
13. Unnecessary market services disabled. Reboot device after first boot!!!!!!!

 

5. Instrukcije kako ga flešati su navedene ovdje: https://xiaomi.eu/community/threads/fastboot-rom-with-gapps-root-and-some-other-stuffs.34148/

Dakle, raspakiramo flashing tool i ROM u ISTI FOLDER. Spojimo mob preko usb kabela na komp. Uđemo u Fastboot mode istovremeno držeći power i volume down. Držimo shift i desni klik mišem na folder u koji smo raspakirali flashing tool i ROM te odaberemo Open command window here. Ovdje možemo birati između 2 naredbe:

1. Run Flash_all_except_data.bat - Use in case of flashing China->China, Xiaomi.eu->Xiaomi.eu, China->Xiaomi.eu and you have no problems with GAPPS. If you don't know - use option2.
2. Flash_all_clear_data_(user_data_will).bat - Use this option for full re-flash, that is preferable way when you moving from custom ROM as xiaomi.eu to China based ROM posted here or you changed locking state of your device (if you are going to do this, do before installation).

 

Ja sam odabrao drugu, ali nije mi se htjela izvršiti zbog problema s imenom fajla, tako da sam Flash_all_clear_data_(user_data_will_be_lost!).bat preimenovao u Flash_all_clear_data.bat. Zatim sam u command promptu ukucao naredbu Flash_all_clear_data.bat, proces je trajao 2-3 minute i to je to. Mob se resetira, mi ga zatim resetiramo još jednom i to je to.

 

Cijeli topic je ovdje: https://xiaomi.eu/community/threads/fastboot-rom-with-gapps-root-and-some-other-stuffs.34148/

 

Ako vam se nakon instalacije pojavi problem s Google Play, koji kaže "Authentication is required...", riješite to na ovaj način: http://en.miui.com/thread-185851-1-1.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 11:20 (marijanooo).
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ludimata kaže...

 

iako bi se kolega mcf mogao oglasiti o iskustvu sa teclast tbook 11 ?

 

Sto se tice teclasta - moj puni review je tu;

 

U medjuvremenu, tablet jos radi bez greske, android rom je dobio dvije nadogradnje sa teclastovog servera (nemam pojma sto, nisam gledao).

 

Magnet na tastaturi i dalje radi dobro, odlicno odvaja/spaja tastauru, "klik klik".

 

Windowsi 10 ko windowsi, kad se updejtaju u backgroundu dosta uspore stvari, ali nakon toga rade dobro.. nosio sam ga na put nedavno, spretan za casual turisticko surfanje. Napunio ga sa par GB filmova, micro hdmi kabel i pustao sam filmove sa svih televizora na koje sam naletio.

 

Inace koristim vlc player, ali primjetio sam da je malo blokirao na jednom ili dva 1080p sadrzaja. Windows media player app vrti iste bez problema, ocito treba namjestiti hardversku dekompresiju u vlcu, al' nisam se stigao igrati sa time.

 

Jedino me mrvicu smeta, mislim da sam napisao to vec gore, touchpad. Inace koristim laptope Lenovo T serije ciji touch je valjda vrh preciznosti, nakon toga ovaj mi nije tako responzivan, ali nista za glavu. Da koristim samo njega, naviknuo bi se brzo.

 

Usput, nisam bas bio zagovornik touch screena u laptop nacinu rada, ali uz malo navike mogu reci da je skroz spretno. Shrinkanje prozora, skroliranje.. nekad je brze i intuitivnije nego misem, uz malo navike.

10 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav, preko tcoma je neka akcija za potpis ugovora za Lenovo Tab 3 8. No ipak sam se odlucio za drugu (povoljniju) tarifu no majka jos uvijek zeli tablet. Na njuskalu je taj Tab za oko 600 kn, sada dali ima za te novce nesto pametnije za kupiti? Dakle najbolje oko 500 kn a ako je nesto znacajnije bolje moze i do 650...

 

Primarna namjena surfanje internet i slusasanje glazbe, da ga se moze koristiti u kuhinji hh, i mozda prenamjena u gps? :)

 

Hvala na savjetima, lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pa mislim da bi taj tablet bio super, novi Android, a što se tiče slušanja glazbe, vidim da ima i Dolby zvučnike, tako da bi što se toga tiče, trebao biti solidan. Također, ako ga želiš koristiti kao GPS, podržava GPS, tj.imaš GPS adapter, tako da ga možeš koristiti i kao navigaciju. Ako su glavna namjena jednostavni zadaci i ništa prezahtjevno, mislim da je dobar odabir.

imaš recenziju, pa je pogledaj, može pomoći..Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Lenovo Yoga 3 

10.1"

2/16 GB

Android 5.1 to 6.0

8400 mAh

24 mjeseci jamstvo

2000kn

 

Za te novce ima li nesto bolje a da dobijem vise ? Ovo mi se cini kao best bang for the buck

MadeInCroatia
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ludimata kaže...

 Yoga ima 4g LTE i 2 godine garancije dok acer ima 1 i nema LTE. Jos i ovaj cashback, iako bi mi bilo krivo ne donirati tablet dobrotvornoj udruzi.

MadeInCroatia
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ako ti je sim vazan, nemas se sto premisljati!

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Jedino da možda pogledaš jošovaj u tom rangu, isto se čini solidan tablet, 2 GB RAM memorije, baterija malo manja, i ekran, po meni, neznatno manji. Također imaš 2 godine garancije ako je to bitno. Mislim da je Lenovo Yoga 3, odnosno model koji si naveo best buy, jer dobiješ super bateriju i hardver, a i dizajnerski lijepo izgleda (bar meni ).. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
7 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Suzio sam izbor na asus zenpad z300m i teclast x10h, a cube modeli od 10" u neutrinu nisu više dostupni. Šta mislite o ova dva modela i jel zna netko u kojoj trgovini ima malo više izloženih tableta da odem pogledati ponudu i da steknem dojam jel mi stvarno potrebno 10". Ako nije onda bi vjerojatno uzeo cube i8 air jer mislim da je najbolji po specifikacijama, a jeftiniji je. Ugl, radi se o izboru tableta za roditelje do nekih 1500kn.

 

Edit: Upravo sam pronašao ovaj tablet koji ispunjava sve moje zahtjeve, čak i nešto više od toga :D  https://www.links.hr/hr/tablet-racunalo-i-onik-global-tab-w1051-10-1-ips-quadcore-intel-z8300-2gb-ram-32gb-flash-wifi-bt-hdmi-2x-kamera-windows-10-crno-tipkovnica-010195011

 

teško je pronaći recenzije za ovu firmu jer su čini se relativno novi na tržištu pa me zanima jel ima netko iskustva sa njihovim tabletima?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 19:25 (roxas).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice