Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.913.097
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav svima,

 

treba mi tablet za starog. Primarno bi služio za rad na gradilištu, dakle fotkanje i slanje fotografija, mailovi, pregledavanje nacrta i slično. 

 

Budžet neka bude u rasponu od 1000 do 1500 kn, ali jeftinije je naravno prihvatljivije :)

 

Bilo bi dobro da je što veći, ali koliko vidim teško je u tom cijenovnom rangu naći nešto sa 10' i 2 GB RAM-a? 

 

Šta kažete na ovo? https://www.adm.hr/product.asp?product=tablet-samsung-galaxy-tab-e-96-t560n-8gb-white-sm-t560nzwa&code=87267ADM

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 8:56 (blowfish_cro).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav!
Treba mi novi tablet/laptop za vecinom pretrazivanje interneta i gledanje filmova te pisanje seminara i drugih obveza za faks
Vise bi se koristio kao laptop.
Sto kazete na ovo?
http://www.pc1.hr/artikli/prikazi/417217/Laptop-LENOVO-Miix-310-x5-Z8350-4GB-64S-WXGA-MT-B-
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav

 

Buraz i ja želimo kupiti frendu tablet za ročaks, Budžet je do 200 kuna. Dvoumimo se između Samsung tab A 10.1 2016 ili Acer Iconia Tab A3-A40, NT.LCBEE.003? On bi htio naravno surfati, gledati tv preko toga, naravno net i youtube te bi htio igrati FM Touch 2017 kaj je za tablete. Pa kaj mislite koji je model bolji? Vjerojatno će te reći Samsung samo me zanima jer baš toliko bolji ili nije? Naravno jer imate koji drugi preporučiti? Eto hvala na pomoći nadam se brzom odgovoru jer je brzo frendu ročkas malo smo zakasnili sa pitanjem. Hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
blowfish_cro kaže...

Pozdrav svima,

 

treba mi tablet za starog. Primarno bi služio za rad na gradilištu, dakle fotkanje i slanje fotografija, mailovi, pregledavanje nacrta i slično. 

 

Budžet neka bude u rasponu od 1000 do 1500 kn, ali jeftinije je naravno prihvatljivije :)

 

Bilo bi dobro da je što veći, ali koliko vidim teško je u tom cijenovnom rangu naći nešto sa 10' i 2 GB RAM-a? 

 

Šta kažete na ovo? https://www.adm.hr/product.asp?product=tablet-samsung-galaxy-tab-e-96-t560n-8gb-white-sm-t560nzwa&code=87267ADM

Pozdrav kolega, u ovom cjenovnom rangu je malo teže naći uređaj sa navedenim karakteristikama, ali ipak sam nešto pronašao. Ovdje može biti mali problem što su procesori MTK, ali kad je u ovom rangu

Asus ZenPad 10

Ili ako bi eventualno išao na nešto manju dijagonalu, točnije 8 inča: ZenPad 8

Pozz :)

dany123_hitno kaže...
Pozdrav!
Treba mi novi tablet/laptop za vecinom pretrazivanje interneta i gledanje filmova te pisanje seminara i drugih obveza za faks
Vise bi se koristio kao laptop.
Sto kazete na ovo?
http://www.pc1.hr/artikli/prikazi/417217/Laptop-LENOVO-Miix-310-x5-Z8350-4GB-64S-WXGA-MT-B-

 Pozdrav kolega, ako bi se laptop/tablet koristio primarno za fakultet, i gledanje filmova/pretraživanje interneta, mislim da ne bi bilo loše pogledati Asus/Acerovu ultrabook seriju. Vidim da nisi naveo nikakav budžet, pa pretpostavljam da je "izdašan". 

ZenBook1

Acer Swift 1

Acer Swift 2

Pozz :)

kaj kaže...

Pozdrav

 

Buraz i ja želimo kupiti frendu tablet za ročaks, Budžet je do 200 kuna. Dvoumimo se između Samsung tab A 10.1 2016 ili Acer Iconia Tab A3-A40, NT.LCBEE.003? On bi htio naravno surfati, gledati tv preko toga, naravno net i youtube te bi htio igrati FM Touch 2017 kaj je za tablete. Pa kaj mislite koji je model bolji? Vjerojatno će te reći Samsung samo me zanima jer baš toliko bolji ili nije? Naravno jer imate koji drugi preporučiti? Eto hvala na pomoći nadam se brzom odgovoru jer je brzo frendu ročkas malo smo zakasnili sa pitanjem. Hvala :)

 Pozdrav kolega. Prepostavljam da je budžet 2000 kuna, da si greškom upisao 200. Između ova 2 tableta, osobno bih išao na Samsung. Ima jači procesor, kao i jaču grafičku, tako da bi trebao raditi "uglađenije" prilikom zahtjevnijih radnji, kao recimo igrice i to što si naveo. Mislim da su u ovom rangu ta 2 tableta najuži izbor, tako da mislim da je Samsung pobjednik. Također, Samsung ima i "bolju" kameru, što je uvijek nezgodno uspoređivati na tabletima, ali nekima i to može biti bitna stavka. 
P.S. Nadam se da odgovor nije prekasno došao..

Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozz ekipa potreban mi je 4g tablet pa sam naletio na ovaj samsung na amazonu za cca 1800kn pa me zanima dal se iplati kupit.Pc vec imama al mi treba i putni mini tablet sa internetom a ujedno da sluzi za gledanje filmova surfanje itd  pa eto ako mi mozete rec dal se iplati kupnja

 

 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01ERY87AE/ref=dp_ob_neva_mobile

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pozdrav kolega. Vidim na Amazon.de da je isti takav tablet dosta povoljniji od tvoje gornje granice, pa ne bi bilo loše da provjeriš tu "razliku" u cijeni. Možeš također pogledati i ovaj Medion tablet, naravno ako nije problem taj što je OS Windows. Ukoliko je, postoji sličan Medion LifeTab sa Amazona također, ali i sa Android operativnim sustavom. Eto, to je nešto što se može dobiti preko Amazona, a u ovom cjenovnom rangu 1800 kuna ≈260€. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pozz alene ti si stavio taj isti al samo sa wifi ja bi wifi+lte zato i je onaj skuplji sta sam oznacio.Isti takav ima i kod nas https://www.sancta-domenica.hr/tablet-samsung-sm-t585-galaxy-tab-a-10-1-lte-black.aspx al je cijena kao sto vidis 2500 kuna

Vidit cu posto imam neki od tcoma bon u sancta domenici u vrijednosti 500 kn pokusat iskoristit na kupnju tableta tako da bi me izaso 500 kn sto mi se cini malo pristojnija cijena

6 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,

 

uzeo bi si neki tablet do nekih cca 1000 - 1500 kn.

Nemam nikavih posebnih zahtjeva, koristio bi ga za mailove, surfanje po netu, čitanje novina, gledanje filmova i pokoja igra za ubiti vrijeme.

Bilo bi dobro da je veličina 10" (nije uvjet) i kada bi rezolucija bila Full HD. Android.

 

Naravno ne bi nešto što će za 2 mjeseca biti out of date.

 

Hvala na svim prijedlozima.

 

Matija

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 13:05 (Matija_11).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ja trenutno koristim tablet Samsung Galaxy Tab A6 10.1 T585 i odlično me služi. Ima 10.1" Full HD zaslon, 2 GB radne memorije, osmerojezgreni procesor i utor za SIM karticu, što znači da s njime mogu i telefonirati, slati SMS poruke i surfati internetom preko mobilne mreže.

 

Evo kakvi su dojmovi o tabletu:

Zaslon - 10.1" Full HD je solidan i mislim da je IPS. Boje su lijepe i prirodne, oštrina pristojna. Osvjetljenje je jako i na suncu se sve bez problema vidi. Unutra je osvjetljenje dovoljno staviti na malo više od minimuma.

Kamera - Iako tableti nisu namjenjeni za fotografiranje, ovaj ima ugrađen kvalitetan fotoaprat od 8 megapiksela. I po danu i po noći sa bljeskalicom fotografije uvijek ispadaju oštre, a i prednja kamera može bez problema nekad poslužiti.

Uređaj je brz i sve obavlja bez ikakvih problema.

Zvuk je jasan i glasan. Na WI - FI se brzo spaja i brzo učitava internetske stranice. Igre rade dobro.

 

Malo sam gledao njuškalo i primjetio da se tamo može naći za nekih 1000 i nešto kuna.

 

Ako ti je taj skup, pogledaj Acer Iconia A3 - A40. On je sličnih karakteristika, jedino nema utor za SIM karticu. Njega sam također imao. Dajem malu prednost Samsungu zbog nešto svjetlijeg zaslona, bolje kamere i jačeg procesora i zvuka. Ali ni Acer nije loš.

medo
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

medo32, hvala na iscrpnom odgovoru... budem ga svakako pogledao.

 

Sad sam malo škicnuo na njuškalu i vidim da se cijena kreće oko 2000 kn , a ovi po nabava.net 2200 kn. Naravno uvjek postoji mogućnost da ja nešto krivo gledam.

 

Ako ima još netko kakav prijedlog slobodno neka ga podijeli.

 

Matija

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 15:44 (Matija_11).
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

uzmi Lenovo Tab 4 odlican je

Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
pasko kaže...

uzmi Lenovo Tab 4 odlican je

 Vidim da je od 2500 kn na više... Toliko ipak ne bi dao za tablet...

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Matija_11 kaže...
pasko kaže...

uzmi Lenovo Tab 4 odlican je

 Vidim da je od 2500 kn na više... Toliko ipak ne bi dao za tablet...

 A di si ti vidio 2500 kn

Lenovo Tab 4

Samsung S8+
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
 A di si ti vidio 2500 kn

 Gedao sam na nabava.net , ali ja sam gledao Lenovo Tab 4 10 Plus jer je HD, ovaj nije.

14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Evo ti Lenovo Tab 2 A70-10 kojeg imam i sam i tablet je odličan (ovaj je još verzija sa 32 GB interne memorije - inače je standardno sa 16 GB), samo moj ima još i LTE. Za ove pare rijetko ćeš naći ovako dobar tablet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
MasterOfDisaster kaže...

Evo ti Lenovo Tab 2 A70-10 kojeg imam i sam i tablet je odličan (ovaj je još verzija sa 32 GB interne memorije - inače je standardno sa 16 GB), samo moj ima još i LTE. Za ove pare rijetko ćeš naći ovako dobar tablet.

 Zanimljivo, uzeto u obzir.

 

Hvala u svakom slučaju.

11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ekipa, a što kažete na ovaj tablet https://www.nabava.net/search.php?q=T101HA-GR004T ? Bolji od Lenovo Tab-a gore navedenog, ima neki bolji za ovu cijenu?

15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ovisi što ti treba. Prvo, sustavi im nisu isti. Lenovo je android, Asus je win.

Ako je za konzumaciju multimedije uzeo bi android.

Ako trebas i stogod natipkat uzmi asus.
Ako je android u pitanju imas jos asus zenpad 10 , acer iconia tab 10, ...

 

 

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Dali mi mozete pomoci pri odabiru android tableta za posao?

Tablet mi treba za dijagnostiku automobila i trebo bi imati barem 16gb Memorije i min 2gb rama. Tablet bi kupio na pretpaltu u vipu, obzirom da sam njihov korisnik.

Cijena moze biti do nekih 200-300 eura ili moze biti i na pretpaltu.

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 18:40 (snake1kl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pozdrav kolega. S obzriom da si napisao da može cijena biti do nekih 200-300 eura, mislim da je ovaj Samsung trenutno dobar odabir.. Eventualno možda još pogledati i ovaj Asus, pa onda procijeniti koji više odgovara. U Vip-u sam pronašao jedino ovaj koji bi ti mogao odgovarati, a sad odluči da li kupuješ obično u trgovini ili preko mobilnog operatera, tj. na pretplatu Vip Tablet. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Poštovanje,

 

može li mala pomoć oko tableta. Zanima me koji tablet je najbolji, bilo bi poželjno da ima utor za sim karticu i da ima tipkovnicu ispod da se moze spojit. Sviđaju mi se rableti s Win10 gore ali pretpostavljam da nema utor za sim karticu. Mozete li mipreporuciti tablet do nekih max 2500kn. Unaprijed Hvala 

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Asus Transformer

Lenovo Miix 320

 

To je win tablet sa tipkovnicom.
Izmedju ta 2 biram asus

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,

 

posto se blizi 11.11 zanima me gdije bi se povoljno s popustom moglo nabaviti tablet

 

10' , 3+GB rama dobar procesor ono da je tablet sa dobrim karakteristikama i ekranom

 

koristit ce se za igre, internet sve sta jednom tinejđeru padne napamet

 

budget recimo od 100-200 eura

 

ako je 100 onda ocekujem budget tablet koji nema spec. ekran i sl. ali radije bi za 200 eura ako moze da ima vise rama full hd ekran i dooobru bateriju.

 

unaprijed HVALA na savjetima svaki je dobrodosao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pozdrav kolega. S obzirom da nisi napisao da li kupuješ preko interneta ili kako, evo nekoliko primjera preko interneta..

Onda V10 Pro- 10'' tablet sa Androidom 6.0 i 4GB Ram memorije

Teclast TBook - koji se može koristit kao i prijenosnik, a može i kao tablet.

Chuwi - sa Intelovim procesorom i također 4 GB RAM memorije.. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...

Pozdrav kolega. S obzirom da nisi napisao da li kupuješ preko interneta ili kako, evo nekoliko primjera preko interneta..

Onda V10 Pro- 10'' tablet sa Androidom 6.0 i 4GB Ram memorije

Teclast TBook - koji se može koristit kao i prijenosnik, a može i kao tablet.

Chuwi - sa Intelovim procesorom i također 4 GB RAM memorije.. Pozz :)

 Ima li u HRV što pametno za kupit?

kako s garancijom?

ja tražim neki tablet do 1000 kn može i polovni ista namjena.

Klinci bi ga koristili za igre, hrpu aplikacija povremene filmice, bilo bi pozeljno da se moze spojit gamepad na njega.

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pa u Hrvatskoj ima za kupiti, naravno, samo se dobiju dosta slabije specifikacije. Što se tiče garancije, mislim da se ima 1 ili 2 godine, ali da se za to treba slati uređaj u Kinu da ga tamo testiraju i po potrebi zamijene neke dijelove. Lenovo Tab 3

Acer Iconia One

Huawei MediaPad

Vidi se da se kod nas za te novce mogu dobiti hardverski dosta slabiji tableti, ali ako je garancija primarna, onda je bolji odabir. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...

Pozdrav kolega. S obzirom da nisi napisao da li kupuješ preko interneta ili kako, evo nekoliko primjera preko interneta..

Onda V10 Pro- 10'' tablet sa Androidom 6.0 i 4GB Ram memorije

Teclast TBook - koji se može koristit kao i prijenosnik, a može i kao tablet.

Chuwi - sa Intelovim procesorom i također 4 GB RAM memorije.. Pozz :)

 Kupio bi online ovaj prvi mi se cini odlican da li se isplati cekat 11.11 ili ne sto se kupnje tice ?

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pozdrav kolega. Pa možeš zapisati negdje sa strane cijene. Znači staviš sada negdje na papir današnju cijenu, pa onda pogledaš i 11.11 kakva je. Ako je skuplja, uzmeš neki drugi dan, tipa 12.11 ili 13.11, a ako je stvarno povoljnija, što može, ali i ne mora biti, onda uzmeš na 11.11 :) Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
8 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Molim preporuku za neki tablet od 8".
Bliži se 11.11. pa bih to iskoristio za kupnju preko Interneta. Osim webshopova dolazi u obzir i Ali express.
Planirao sam potrošiti oko 100$ (plus porez kad stigne u HR). Naravno, ako neka trgovina ima shipping kojim se izbjegava PDV, cijena može biti adekvatno veća.
Namijenjen je curici od 7 godina i trebao bi joj potrajati 2-3 godine. Ne treba imati SIM utor.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice