Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

poruka: 91
|
čitano: 133.647
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pozdrav,

imam jedan problem sto se tice tableta navedenog u naslovu. Naime nakon par tjedana upotrebe tablet se ne zeli boot-at, nakon sto je bio ugasen i zatim upaljen ne mice se dalje od boot screena (slika prestigio linije tableta). Pustio sam nekoliko sati i nije bilo pomaka, pokusao sam nekoliko reset metoda sto sam nasao na internetu ali nije dalo rezultata. Problem je u problemu to sto postoje samo tri fizicke tipke (volume up, volume down i power) i sto se ne moze otvoriti ni na koji nacin i tako na neki nacin probat resetirat.

Moje je pitanje, ukoliko je netko imao ili ima ovaj ili slican tablet iste tvrtke, moze li mi napisat neke od reset metoda koje zna, ili ukoliko je naisao na slican problem, kako ga je rijesio.

Zahvaljujem unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Da bi napravio reset moraš doći u recovery tableta i onda napraviti factory reset, ali nije on sam ode sebe to napravio nego si ti pokušavao nešto, a pitanje šta si toćno radio ili pokušavao.

 

 

Edit : evo ti link pa probaj kako je ovaj lik napravio na youtube

.

 

Ugasi tablet, pa drži tipku power i volumen down istovremeno, te kad dobiješ ekran još uvijek drži tipku volumen down dok ti ne pokaže recoveri i tamo nađi stavku wipe data, ili factory reset pa pokreni.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 15:38 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
radio je root ili mijenjao rom, definitivno!
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

to da moram doc u recovery znam samo je pitanje "kako?", jer bootanje sa *volume up + power button* ili *volume down + power button* ili *volume down + volume up + power button* ne radi. 

i napomenuo bih da nisam ama bas nista radio na njemu izuzev surfanja i instaliravanja par aplikacija.. rootao nisam jer mi ovaj tablet mi nije za nista osim surfanje i citanje nekog pdf-a ako zatreba a to je radio zadovoljavajuce pa nisam imao potrebe nesto mjenjat :)

 

EDIT: sve aplikacije su bile s google playa instalirane, sve odreda preuzimane milijune puta tako da sumnjam da je stvar u tome. Doduse nakon googlanja naisao sam na bootloop error sto je pretpostavljam i ovdje problem ali nisam nasao i kako ga rijesiti. 

EDIT2: Fero, nazalost nije upalilo, napravio sam nekoliko puta tocno po uputama videa a zatim i s malo varijacija i nista se ne dogada, odnosno ne pojavljuje mi se recovery mode nakon loga "Prestigio".

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 16:16 (nekifrik1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Ako ne ide onda jedino flash-ati novi firmware odnosno onaj koji je moguć za tvoj model tableta 7HD, na stranici proizvođaća naći Fw za svoj tablet , te postupak kako to napraviti ili nosi na servis da ti oni to naprave.

 

Ima li taj tablet pokraj usb utora malu rupicu, ako ima tankom žicom u tu rupicu i napraviš reset uređaja.

 

 

Edit: Ajde toćno napiši svoju verziju PAP 7, dali Duo ili nešto drugo , malo više detalja mi treba i onaj broj jer nije samo HD7, pa da vidim što se može napraviti.

 

Ovdje pogledaj koliko ih ima i onda napiši toćno koji je :http://www.prestigio.com/support#/?MAIN_NODE_ID=130416072209401183&NODE_ID=130128080900306161&PRODUCT_ID=121126063626773417

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 16:59 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Evo pogledao sam, Prestigio Multipad 7.0 HD - PMP3970B DUO

Pogledao sam na stranici proizvodaca i nasao sam firmware ali nisam nasao upute kako ga instalirat (nazalost nemam nekog iskustva sa custom romovima), nasao sam na googlu neke upute ali posto vidim ima mali milijun multipada 7.0 ne bih riskirao s tutorijalom za slicni multipad jer ocito ima svakakvih razlika. 

EDIT: to sa resetom sam probao ali nije uspjelo, jedina rupica koja postoji je mikrofon i unutar njega je ponekad i taj reset button ali nakon malo googlanja vidio sam i da drugi ljudi sa slicnim problemom nisu naisli na taj reset button unutar mikrofona. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 17:06 (nekifrik1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
nekifrik1 kaže...

Evo pogledao sam, Prestigio Multipad 7.0 HD - PMP3970B DUO

Pogledao sam na stranici proizvodaca i nasao sam firmware ali nisam nasao upute kako ga instalirat (nazalost nemam nekog iskustva sa custom romovima), nasao sam na googlu neke upute ali posto vidim ima mali milijun multipada 7.0 ne bih riskirao s tutorijalom za slicni multipad jer ocito ima svakakvih razlika. 

EDIT: to sa resetom sam probao ali nije uspjelo, jedina rupica koja postoji je mikrofon i unutar njega je ponekad i taj reset button ali nakon malo googlanja vidio sam i da drugi ljudi sa slicnim problemom nisu naisli na taj reset button unutar mikrofona. 

Ajde ponovi factori reset kako ovdje piše :

 

1. Power OFF the device.
2. While holding "VOLUME+" buttons press POWER button. Keep holding "VOLUME+" buttons till the device turns ON.
3. Use "VOLUME+/-" buttons to navigate through the menu and POWER button to confirm your choice.
4. Select “wipe data/factory reset” > “delete all user data”.
This action will erase all data, settings, applications out of your device.

 

Ako to uspiješ sve će ti se izbrisati kako piše, i je li baterija puna ili ne ako nije stavi na punjać da je puni.

Ako ne uspiješ ponovo onda ćemo ići dalje.

"Just A Dream ".
16 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
nekifrik1 kaže...

to da moram doc u recovery znam samo je pitanje "kako?", jer bootanje sa *volume up + power button* ili *volume down + power button* ili *volume down + volume up + power button* ne radi. 

i napomenuo bih da nisam ama bas nista radio na njemu izuzev surfanja i instaliravanja par aplikacija.. rootao nisam jer mi ovaj tablet mi nije za nista osim surfanje i citanje nekog pdf-a ako zatreba a to je radio zadovoljavajuce pa nisam imao potrebe nesto mjenjat :)

 

EDIT: sve aplikacije su bile s google playa instalirane, sve odreda preuzimane milijune puta tako da sumnjam da je stvar u tome. Doduse nakon googlanja naisao sam na bootloop error sto je pretpostavljam i ovdje problem ali nisam nasao i kako ga rijesiti. 

EDIT2: Fero, nazalost nije upalilo, napravio sam nekoliko puta tocno po uputama videa a zatim i s malo varijacija i nista se ne dogada, odnosno ne pojavljuje mi se recovery mode nakon loga "Prestigio".

I ja imam taj (nesretni) tablet, kao što ti je kolega Fero napisao, u recovery se ulazi tako prvo pritisneš "Vol + " a zatim tipku za paljenje, kad se tablet upali pusti tipku "Vol + " a tipku za paljenje drži dok tablet ne "uđe" u recovery.

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Nazalost ni iz petog pokusaja ne radi, ocito ne zeli uc u taj recovery mode koju god kombinaciju napravim. Baterija je relativno puna (sigurno iznad 50%).

EDIT: Eyekool, pretpostavljam da mislis da pustim power button i drzim 'volume up' tipku? To kazu sluzbene upute kao i onaj video gore ali nema rezultata. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 17:21 (nekifrik1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Ne, pusti "Vol +" tipku čim se tablet upali, a nastavi držati "Power" tipku (bar kod mene tako ulazi u recovery mode).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Zanimljivo, umjesto da postoji samo jedna kombinacija za sve tablete te linije ili tvrtke ili cak opcenito za sve tablete koji imaju bar te tri tipke oni moraju smisljat razne kombinacije za svaku najmanju promjenu uredaja, ne vidim cemu to ali dobro, nazalost ni to nije dalo rezultata.

16 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Ja imam isti tablet kao i ti: Prestigio Multipad 7.0 HD - PMP3970B DUO i kod mene navedena kombinacija uredno radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

@Eyekool

 

Možda mu tipke štekaju ili mu je pao ili mu nešto blokira za ulaz u Recovery. Nemam ideje nego samo da flash-a Fw pa onda možda proradi ovo je softbrick iz nekog razloga, a bog se pitaj koji?

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Ako želiš probati: ovdje imaš objašnjen postupak, zajedno s potrebnim datotekama (sve je unutar .rar arhive - raspakiraj i slijedi upute).

Nisam imao potrebu za ovim postupkom tako da ne znam da li će ti pomoći, u svakom slučaju radiš na svoju odgovornost.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Evo upravo sam probao i ako sam dobro shvatio prvo moram na eksternu microSD karticu kopirat te datoteke i zatim kombinacijom ''power button + volumeup'' bi se tablet trebao dignut s te microSD kartice i nastavit sam dalje, no izgleda da ni to nece, nastavlja se loadati kao i prije na logu. 
Provjerio sam kod ostalih ukucana i tablet nije niti jednom pao ili bio na neki drugi nacin ostecen (nema nikakvih vidiljivih fizickih ostecenja). Fizicke tipke su na dodir u redu, osim toga tipka 'volumeup' je najvjerojatnije ispravna jer se samo sa 'power + volumeup' pali dok se sa 'power + volumedown' ne pali. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 20:52 (nekifrik1).
16 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Amlogic Burning Tool ti uopće ne prepoznaje uređaj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Instalirao sam taj program sada, prema njegovim postavkama ne vidim gdje refreshati za uredaj pa pretpostavljam da bi ga sam trebao prepoznati no, NE nalazi ga.

16 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Spoji ga na USB a onda pritisni "Vol+" i "Power" 10ak sekundi, nakon toga u device manager-u pronađi stavku "MI-3" (ili nešto slično), a onda instaliraj driver iz datoteke AmlogicusbBurningdriver, nakon toga bi ti trebalo izgledati ovako (tako je kod mene):

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Napravio sam kako si rekao, ali nisam naisao na "MI-3" ili nesto slicno u device manageru, i uz to ne mogu instalirati ove drivere jer nisu "digitally signed", a procedura za instalirat ih ovakve unsigned je malo kompliciranija (dugotrajnija).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
nekifrik1 kaže...

Napravio sam kako si rekao, ali nisam naisao na "MI-3" ili nesto slicno u device manageru, i uz to ne mogu instalirati ove drivere jer nisu "digitally signed", a procedura za instalirat ih ovakve unsigned je malo kompliciranija (dugotrajnija).

sve drivere od drugih uređaja mobilnih deinstalaj, ugasi neki od njihovih servisa ako su upaljeni, iskljući Antivirusni program , Firewall takođe iskljući i windows defender jer ti i oni mogu blokirati instaliranje drivera.

Čudno mi je da sami windowsi ne nađu drivere za tablet, probaj skinuti drivere sa Pdanet : https://www.topnotchtablets.com/installADBdriver probaj sa tim kako stoji na stranici instalat drivere.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 22:56 (Fero).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Mislim da to nece pomoc jer je to stvar windowsa i njihove 'brige za sigurnost', imam win 8 inace, tako da bi trebao skidat razne third-party programe i bootat u safe modu itd. za njih instalirat.

 

@Fero

 

 Program koji si preporucio "RegwMod" ne radi jer nemam instalirane drivere za tablet pa ga komp ne prepoznaje, a kada nadem drivere nadem ono cijelo pakiranje sluzbeno u kojem ja ne vidim drivere za komp, unutra su manual i 3 datoteke za recovery: nesto.aml, nesto2.(?) i update.zip u kojem su razni 'disc image' i apk fileovi. 

 

EDIT: ovaj link koji si dao iznad i ti driveri ne rade tj ne mogu ih instalirat jer se trazi ukljucen usb debugging na tabletu sto ne mogu napravit dok je off.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 23:04 (nekifrik1).
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pa tebi je problem Win8 i zato zaboravi drivere, a da si na xp ili Win7 onda bi ovi programi nešto i napravili ovako ništa, a najbitniji podatak tek sada znam.

Nosi tablet na servis ili probaj kod nekoga tko ima Win7.

 

Lp!

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Eh kad nisam mislio da to ima neke veze posto je razina sigurnosti slicna win7 i posto nikad nisam imao problema s nekim softwerom samo zato jer je win8, nista morat cu otic do servisa onda, zahvaljujem na pomoci :)

10 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Sorry šta dižem temu ih prašine...

 

...imam isti tablet. Sve je radilo po PS-u do jučer kad se tabletić prvo sam od sebe resetiro (okj, ovo nije nepoznanica jer je dosta spor, bugovit SW i lako ga je zbunit i sterat u restart), ali je nakon što se upalio isto je zapeo na boot ekranu, kao što je i u OP napisano.

 

Za razliku od OP-a, meni bez beda ulazi u recovery i tam sam ga bar 5 puta factory resetiro, wipe data/media/cache...al oept isto.

 

Onda sma skino i FW sa službenih stranica i metnul na karticu i flešo i opet niš...i dalje zapne na boot ekranu.

 

Jel OP uspio sredit tablet il mu je sad podloška za čaše na staklenom stolu il geviht za vrata/prozore da ne lupaju na propuhu :) Odma se sjetim trauma sa LG 2x P990 :double-facepalmČina: al on se bar uvijek mogo pokrenut i flešnut iz nule :jedina-dobra-stvar-na-tom-mobu: sorry za OT :)

 

Mogu probat gore navedene programe i drivere (budem večeras kad sam doma). Osim toga...neka druga ideja?

 

P.S. Tablet je u savršenom stanju, bez oštećenja i padova. Dok je radio - radio je super za tabletić od 40ak dolara...a sad ni traga ni glasa od njega :(

BF3 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Riješeno...uz malo kemijanja i jedno 10 flešanja i restartova, pola dana posla...al tab radi :) I još ktome na portanom nexus7 romu i JB 4.3.

 

E da...da ne zaboravim...evo link...znam, na ruskom je, al nema druge nego translator u drugi tab i rudarenje :)

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=482745

 

 

BF3 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Uradih sve iz prvog uputstva, ali puce na pola, izbacio neku gresku...

E sad nikako ne mogu da konektujem ponovo tablet sa pc-em? 

Sta god da probam ne nudi mi instalaciju drajvera

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
dekifisher kaže...

Uradih sve iz prvog uputstva, ali puce na pola, izbacio neku gresku...

E sad nikako ne mogu da konektujem ponovo tablet sa pc-em? 

Sta god da probam ne nudi mi instalaciju drajvera

Ni ja ga nisam mogo spojit na PC jer se nije niti htio bootat niti ga je PC htio prepoznat.

 

Na kraju sam nakon puno kemijanja spasio stvar tak da sam

 

1. Registriro se na onaj ruski forum koji sam gore spomenuo,

2. skinuo CWM rom(preimenovo u update.zip), CWM recovery(preimenovo u uImage_recovery), a onaj treći file - factory_update_param - sam uzeo iz stock FW,

3. microSD karicu formatiro u fat32

4. filove iz točke 2. stavio na microSD

5. zgasio tablet i metnuo microSD

6. pritisnuo power & vol+ dok se ne pojavi prestigio logo, pustio power i nastavio držat vol+ dok se ne pokrene update mode (zeleni android i progres trakica ispod), pustio vol+

7. pričeko da se flešne rom i restarta tablet

8. ako je sve flešnuto ok, pojavi ti se jedan splash screen od autora roma i nakon toga CWM animacija

9. tablet je opet živ :)

 

Sretno i javi ak je upalilo...jer ja sam sam već bio na rubu toga da ga bacim u smeće nakon šta se danima nije mogo oživit.

 

P.S. Kako se radi o portu nexus7 roma, pazi na podešavanje osvjetljenja ekrana - ja sam ga išo smanjit skroz i ekran se skroz ugasio...jedina pomoć je bila opet flešnut rom, što se meni desilo, naravno, nakon što sam već sve podesio i sve aplikacije metnul gore :FACEPALM:

BF3 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Da li mozes da mi pomognes jer imam isti ovaj problem sa prestigio multipad 7.0 HD + PMP3870c_DUO  ako mozes da nadjes firmware za ovaj model posto ja bas i nisam vest sa tim... i da mi objasnis postupak flesovanja? 

Lemi'98
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.5.2014 1:25 (lemi19985).
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

kada upalim tablet ne moze da se pomakne dalje od onoga Over 225000 books bla bla, a kada ga pokusam skroz reset bude mi kao na ovoj slici, u čemu je problem, može li mi iko reći ? http://www.bug.hr/_cache/58adf331ae7a6991e1335bc05d7b6c12.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 18:10 (mevla).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Mozes li napisati koji model tableta koristis? :) puno ime i verzija.

Prema slici, vjerovatno moras staviti software na MicroSD Card pa onda uci u ovaj recovery, i on bi trebao automatski sam da instalira sve.

Budem ti dao linkove potrebne i objasnjenje, samo mi treba model tableta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvala.

POZDRAV

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice