Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

poruka: 3
|
čitano: 5.942
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 10.1 N8010 mini review

Evo nakon mjesec dana korištenja, podijelit cu neke informacije i iskustva, nadam se da ce nekom pomoc, kao sto su i meni pomogle neke slicne teme i iskustva. Inace, na Note sam presao sa Prestigia 5097, naravno usporedba je nepostena i nepotrebna, ali ipak cu se dotaknut nekih stvari koje ce ic u korist prestigiu.

Tablet koristim iskljucivo za surfanje internetom i nakon prvih mjesec dana, dojma sam da je nenadjebiv. To je otvaranje po 6 tabova, news portali koje u doslovno sekundi sve otvori, članke sa youtube klipovima, galerijama, učita u sekundi, jednostavno sve leti na 6 tabova paralelno. Šaltanje po tabovima i člancima, to leti sve, čita misli valjda. Youtube klipove, recimo na sportskim novostima, ono clanak sa highlightsima lige petica, to u sekundi zavrti po 3 klipa i sva tri rade odjednom, ne kašljucaju. Cudo, cudo. Isto to sam do prije mjesec dana radio na prestigiu, to je jednostavno neusporedivo.

Druga stvar su streamovi. Note guta streamove. Ako stream radi, on radi i nema stekanja, trzanja, sve savrseno. Na prestigiu je to bilo nemoguce, to su bile borbe, flash player ti ne valja, daj ovu verziju, daj onu, pa browser, kombinacije di sta radi. Katastrofa.

Note nije ni jednom zablokirao u mjesec dana, ni jednom! Je, zna se browser srušit al otvorim ga i u 3 sekunde povuče 10 tabova i sve refresh. A ono đubre je znalo umirat dok sam mami pokazivao slike od malog na moru. Nerijetko sam morao i cackalicu gurat u onu rupicu.

Baterija je neunistiva, cijeli dan mozes onanirat po njemu. Lagan je i ne zagrijava, to je isto bitna razlika kad lezis na krevetu, ovaj lebdi u zraku. Kamere su super, zvucnici super, ekran je kao isti, e nije! 

 

O specifikacijama nemam sta mudrovat to je sve jasno. 

 

 

A ove fore samsunga i appla sa nekakvim posebnim kablovima i programima su pregadljive. Moras kupit poseban kabel za spojit stick da si prebacis muziku ili filmove, pa poseban adapter za hdmi spojit na tv, pa poseban kabel za autopunjac. Ma nabijem ih. Prestigio, je imao i hdmi i micro usb, i mogao si ga punit u auto na micro, pa spojis vanski hard pa zavrtis film, tipkovnice je primao sve, ovaj hoce samsung tipkovnicu. WiFi je bio puno bolji na prestigiu, nije pucao signal, Note se bori, samo je brz pa to kompenzira valjda. Za 4000 kn ne dobijes nikakvu futrolu ni zastitu, pa zar nije zalosno da ti prestidio da koznu futrolu i zastitu za ekran, ovi nista...

 

I tako...

Dopisat cu jos...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 0:43 (kiroprakticar).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Izašao kitkat update za N8020. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Trebam help vezno za Note 10.1. Naime imam N9000 Open Austria verziju sa 4.1.2 androidom (http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-N8000/ATO/). Vecina drugih zemalja primila je update na 4.4.2. i uglavnom trebao bi mi hitno update na 4.4.2 zbog chromecast-a da mogu mirrorat screen jer na 4.1.2 ne mogu. Mogu li ja skinuti neki drugi firmware i instalirati na tablet i može li mi netko preporučiti koji i kako to napraviti. Btw uređaj ima utor za sim karticu i unlockan je i trebao bi tako ostati.

Hvala puno:-)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice