Vivax TPC-801 3G

poruka: 46
|
čitano: 28.542
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Vivax TPC-801 3G

Samo se bojim da kod drugoga bude ista stvar ili da drugi bude imao neke druge probleme umjesto ovih    sutra ću sve detaljno testirati odma u dučanu da se ne vračam 3x

 

 

 

opet Edit:

 

Mislim da ipak odustajem od ovog uređaja, našo sam dosta sličan Huawei MediaPad T1 7" u istom dučanu pa ću reć da mi daju njega jer sam takvog huaweja već imao i bio je odličan. Ovaj Vivax je stvarno poluproizvod. Poveselio sam se da će biti odličan što je u kratkom vremenu i bio ali evo što dalje istražujem sve je gori. Probao sam već 8 aplikacija za mjerenje brzine preko GPSa, ni jedna ne pokazuje točno i kasni, šteka ( a ja potrošio već 3 litre benzina vozikajući se autom po kvartu isprobavajući razne app). Here maps jedva da i otvori a micat kartu sim tam je nemoguće kolko je spor dok snapdragon sa gigom rama leti sim tam bez problema u istoj aplikaciji (neznam kolko je opće ovaj intel usporediv sa snapdegonom al zmaj mi je sljedeće najslabije kaj imam doma) Poruke na viberu i wacapu uopće ne dolaze kada je ekran zaključan. Tek kada se odključa momentalno se stvore tu, a prije par sati su i te poruke radile normalno a u međuvremenu nisam nikaj dirao po postavkama. Ono sa pozivima je djelomično prisutno, sad se počeo palit ekran al tek nakon nekoliko sekundi i za čudo tač reagira i mogu se javit, to valjda kakve je volje tak se i ponaša. Stvarno sam imao najbolju nadu u tog kineza da se pokaže dobar a on meni tako. Probao sam ga već 15 rebootat i sad zadnje sam ga resetiro na tvorničke postavke al ne pomaže, on opet po starom. Neznam jesu to sve hardverske greške ili softwerske, predpostavljam hardverske pošto svi uređaji imaju iste softwere pa neki rade kako treba a velika večina očito ne :(  Mislim da mi se ne isplati uzimati drugi isti takav jer je pitanje kakav će bit s vremenom a i neda mi se obilazit servise za slićne probleme ako se budu opet pojavljivali.  ahh ja sam izgleda magnet za lošu tehnologiju, kod mene ništa nevalja od kineza preko amera pa nazad do kosookih japanaca. Nisam fan samo jedne marke nit imam omiljenu marku, volim dati šansu svima al mene izgleda svi naguze  

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2016 0:15 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vivax TPC-801 3G

Ovo za viber ti ima veze sa pametnom uštedom energije dok je zaslon isključen, on gasi internet dok je ekran ugašen pa stoga nema vezu.

Upravo isprobao HERE maps, sve radi ok, kod skrolanja po mapi malo štucne, al sve u granicama podnošljivosti. GPS mi radi uredno.

Da je sporiji od snapdragona, priznajem. Al ipak on kuca na 1.0 GHz, a ne na 1.2 kak je navedeno u specifikacijama.

 

Šteta izgleda da si baš dirnuo u g....,moj radi bez problema, al to tak i je sa kinezima, moraš ih 2-3 isprobat da bi 4.radio bez nuspojava...

**[LG L90 D405n] [Android 5.0.2. Lollipop]**
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2016 10:04 (djdino0402).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vivax TPC-801 3G

Ušteda energije mi je bila ugašena. Here maps je štekao nenormalno a one aplikacije za mjerenje brzine nikako ne rade :(  Sad sam bio tamo i slat će ga na provjeru. Veli mi frajer kaj ja očekujem za uređaj od 800kn. Mislim ako ima GPS onda je valjda logično da oću da služi onome za kaj je namjenjen a ne da je to ukras na uređaju. Puno slabiji i jeftiniji uređaji rade dosta bolje i bar sve radi kako treba, a ovaj nikako. Čekam tjedan dana da vidim kakva će bit presuda jel valja ili ne pa se javim. Volio bi da se sve sredi i da uređaj bude kao i tvoj al ako bude opet problema opet ću ga reklamirat. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax TPC-801 3G

Također sam imao problema s Vivax tabletom. GPS nisam isprobavao, ali mi je zato tablet užasno blokirao. Sada ga više ne koristim jer ne radi.  

 

Mnogi sigurno misle kako ja pišem gluposti, ali eto. Sad vidiš da zapravo pričam istinu. Puno sreće u traženju tableta!

11 godina
protjeran
offline
Vivax TPC-801 3G

Marko ti si imao isti ovakav tablet ili neki drugi. Gledam baš na službenoj vivax grupi na fejsu ekipa samo pljuje po tom sranju, niti jedan jedini pozitivan komentar nisam vidio Još uvjek me fascinira vivaxov usisavač na vodu kaj imam doma, radi odlično i *ebeno je jak. čudom se čudim 

 

 

 

HH, već znam da će servis svojim dvominutnim testiranjem utvrditi da je uređaj potpuno ispravan i neće odobriti zamjenu za drugi ili povrat novca, pogotovo kad prođe onaj rok od 8 radnih dana kolko imam za reklamirati uređaj dučanu. Već vidim da će posle bit natezanja sa servisom. Ako treba visit ću svaki dan tamo i svaki put prijavljivat da ne radi GPS  dok ne potvrde napokon zamjenu.. Nekome možda nije bitan al ja stalno nekam zujim po hrvatskoj i volim nekad upalit onu aplikaciju da vidim kolko se vozimo "po gpsu"  a često se zna desit kad sam daleko od doma upalim navigaciju da vidim di se nalazim i kam točno moram ić da bi došo do odredišta. Ne mislim ga tlačit da bude navigacija upaljena cijeli dan, ako bar jednom mjesečno na 5 minuta tablet nije sposoban obaviti takvu radnju onda definitivno sa njim nekaj nevaljai zaslužujem zamjenu. Vidjet ćemo sve kak će bit uglavnom javim se kad me semarkovci nazovu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2016 19:57 (minarelli).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax TPC-801 3G

Ja imam Vivax TPC-7152, ali opet je Vivax. 

11 godina
protjeran
offline
Vivax TPC-801 3G

Sad baš gledam specifikacije tvog su iz stoljeća sedmog, nije ni ovaj moj neka zvjer, duplo je jači al svejedno spor, traljav i nikakav. Neznam opče kako bi opisao njegov rad, 5 minuta leti ostalu večinu vremena je kanta baš poput tvog    Sve me sram kaj sam sam sebi opće dozvolio kupovinu nepouzdane i neprovjerene marke. Bolje da sam huaweja ili asusa uzo

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2016 20:02 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax TPC-801 3G

Ma znam. Ja sam taj tablet dobio na nagradnoj igri. Za imstalaciju novog ROM-a servis želi 100 kn, ali na meni neće zaraditi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2016 20:39 (Marko :D).
11 godina
protjeran
offline
Vivax TPC-801 3G

Ček, pa kaj nisi imao garanciju?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vivax TPC-801 3G

Dečki, žao mi je kaj imate loša iskustva... I ja sam ih imao u vidu da mi je prvi uređaj došao neispravan, ali sam, na svu sreću, dogovrio momentalnu zamjenu za novi ispravni tablet. Eh, sad se još nadam da se neće obistiniti tvrdnja proroka Marka da će mi istekom garancije tablet krepat... Volio bih da potraje bar godinu i pol i da ga npr.izda baterija, a ne, kao što čita na službenim stranicama Vivaxa, da zapne ma logu i ne ide dalje jer bi to zaista onda bilo itekako sumnjivo...

**[LG L90 D405n] [Android 5.0.2. Lollipop]**
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax TPC-801 3G
minarelli kaže...

Ček, pa kaj nisi imao garanciju?

Nisam. Dobio sam samo pismo od priređivača nagradne igre kako mi čestitaju na dobivenoj nagradi i tablet s kutijom (u kojoj je bio tablet uređaj, punjač i upute).

djdino0402 kaže...

Dečki, žao mi je kaj imate loša iskustva... I ja sam ih imao u vidu da mi je prvi uređaj došao neispravan, ali sam, na svu sreću, dogovrio momentalnu zamjenu za novi ispravni tablet. Eh, sad se još nadam da se neće obistiniti tvrdnja proroka Marka da će mi istekom garancije tablet krepat... Volio bih da potraje bar godinu i pol i da ga npr.izda baterija, a ne, kao što čita na službenim stranicama Vivaxa, da zapne ma logu i ne ide dalje jer bi to zaista onda bilo itekako sumnjivo...

Nadam se da nećeš imati problema s tabletom, ali nemoj se previše nadati jer je to - MS Industrial. Taj VSoD (Vivax Screen of Death ) se i meni pojavio, pa sam onda išao tražiti ROM-ove na internetu i na kraju stavio tam neki pa mi sad radi Android, ali ne radi touch. Nekada ti se pojavi Vivax logo, pa ti se makne i ostane samo crna slika, a nikakav reset ne pomaže. 

 

Anyway, prije nego što se pokvario malo je počeo senzor za rotaciju zezati, pa mi se slika stalno vrtila. Ili kada bi ga okrenuo vodoravno, on bi bio okrenut vertikalno i obrnuto. Sad s novim ROM-om nema tih problema. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2016 22:02 (Marko :D).
11 godina
protjeran
offline
Vivax TPC-801 3G

Bok dečki, da javim rezultate. Danas me zvali semarkovci, servis je odobrio zamjenu uređaja. Naravno nisam htio ni čut više za vivax nego sam nadoplatio još 30kn i uzo huawei mediapad t1 7"  puno je fluidniji i brži od vivaxa, ima lošiji ekran i lošiju kameru al nema veze, bitno da sve ostalo šljaka kak treba. Zvučnik se uopče nemože mjerit sa onim vivax šrotom :/  zvuk je savršen na huaweju. Ne brejka ne smrzava se, nema mrvih pixela, tač ljepše reagira na dodire, opčenito cijeli uređaj je bolji i poslušniji od vivaxa. Još jedna prednost je kaj je za huaweja ebay pun dodatne opreme poput maskica kaljenih stakla itd dok za vivaxa ne postoji ama baš ništa. Jbg vivax je dobar samo na papiru a u stvarnosti ni blizu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 22:30 (minarelli).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vivax TPC-801 3G

Žao mi je što si imao loše iskustvo jer meni je tablet odličan. Da nije za igre, nije. Ali za surfanje, youtube, mail, citanje knjiga i sl.je jednostavno zakon. Očito si naletio na seriju s greškom. Moj funkcionira ko bubreg u loju. I ono što je sigurno, za te novce nećeš naći uređaj sa boljim displayom i monstrumom od baterije koja na čekanju drži do 6 dana, umjereno korištenje 3, a high korištenje dan  pol.

**[LG L90 D405n] [Android 5.0.2. Lollipop]**
11 godina
protjeran
offline
Re: Vivax TPC-801 3G
Ajde probaj jedan dan bilo koju aplikaciju za mjerenje brzine preko gpsa, basme zanima dal ce i tvoj stekat ili ce mjerit tocno pa javi rezultate. Sa ovim huawejom sam prezadovoljan,natrpao sam ga sa 27 raznih app i jednako radi kao i kad nije imao nista. Za razliku od vivaxa here maps mi radi bez i najmanjeg stekanja sto kod vivaxa bas i nije bilo moguce. Znaci moje prosjecno koristenje tableta izgleda ovako, obavezno upalim exyu app (nekako mi bolji i laksi od tune in-a) i pustim online radio, otvorim operu i u njoj nekoliko tabova, ebay app je isto tu, photobucket, galerija, viber, fejs, nekad i koji sms uleti, nekad zatreba jos koja app uz sve ove a ono najfascinantnije je da tablet ne steka i ne zapinje prilikom prebacivanja iz jednu u drugu app od svih tih koje su otvorene, ne grije se unatoc tolkim aplikacijama a i baterija je odlicna, dok kod vivaxa ovo sve napisano nije bilo uopce moguce. stekao bi sa samo dvije otvorene app a za vise od toga trebalo je cekat nekoliko sekundi da se prebaci iz opere npr na ebay ili bilo gdje drugdje. Neznam, taj vivax mi je bio drugi tablet sa intelom koji me razocarao, prije njega sam imao asus to je isto bila katastrofa od uredaja ( kvalitetan je bio tu nema dvojbe ali preslab ) asusovo sucelje mi je jedno od najboljih i najljepsih koje sam ikad imao.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vivax TPC-801 3G

Pozdrav svima. Imam 12 komada TPC-801 3G koje koristim u firmi za terensku prodaju. 10 ih zasad radi ok, a 2 zezaju. Imam puno tu za napisati, ali samo ću 2-3 stavke i usput pitanje. Trenutno je jedan skroz mrtav, desilo se već na istom i slao sam ga na servis, oni su ga vratili drugi dan s opisom kvara da ga zapravo nema, jednostavno su ga upalili i radio je. Ima li kakav reset ovog uređaja, svi androidi imaju hard reset, ali na ovom Vivax-u nema šanse, probao sam sve moguče kombinacije, ali ništa. Tempered glass bi isto dobro došao pa ak je neko našao da paše,... Svi imaju iste aplikacije, ali na nekoliko njih kad se upale kreće "android optimiziranje aplikacija" i onda to traje nekih 15 minuta. Čitao sam nešto o tome i rješenje je kao upaliti ga da nije na punjaču, ali kod mene to nije slućaj. Optimiziranje je ko kad se ažurira software na androidu. Nemam pojma kako to ugasiti. Ima još dosta toga, ak neko zna kako resetirati molim postupak, puno bi mi pomoglo.

11 godina
protjeran
offline
Vivax TPC-801 3G

nema nikakvog reseta osim hard reseta na tvorničke postavke, al sa tim nečeš nikaj postić jer to nije ni na mom pomoglo dok sam ga imao.  Očito sam ja naletio na neko govno od uređaja kad kažeš da ti ostalih 10 radi super, a ta dva kaj te zezaju zaboravi servis, sa njima se možeš prepirat do sutra uvjek će ti reć da je uređaj ispravan i kad nije.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice