Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.998
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...

edit: zna li netko jeli se može uzet pokućni internet bez uređaja i bez ugovora?

 Može, pretplata bez ugovorne obaveze, cijena je 169kn.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gusti kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

edit: zna li netko jeli se može uzet pokućni internet bez uređaja i bez ugovora?

 Može, pretplata bez ugovorne obaveze, cijena je 169kn.

e da ali treba uređaj platit odma 800kn? jer ono šta ima na stranici za 169kn di je samo kartica mislim da nije pokućni nego mobilni i da ga svako 2 gige treba aktivirat ponovno.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pokučni je.

 

Ne trebaš uzimati nikakvu njihovu opremu. Moš karticu i u mobu nositi ako želiš. Samo ti akrtica nema glasovne usluge.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 23:54 (plavi08).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postoje dvije vjerojatne mogućnosti: da li je podešena statička IP adresa na uređaju na kojeg je port preusmjeren? Ako nije, moguće da mu je dhcp dao novu adresu, pa router preusmjerava na pogrešnu adresu.

Druga mogućnost je da te prebacilo u operater grade nat. To većina operatera radi jer im nedostaje IP adresa. Moraš zatražiti da ti dodijele public IP adresu (navedeš u zahtjevu da imaš potrebu za remote pristup računalu ili da igraš mrežne igre koje ne rade bez public IP adrese).
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Odlicno, ionako mi je mob dual sim i misli sam ga koristit za to,a nisam bia 100% siguran da ce radit, hvala.
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li netko zna kako će se obračunavati SMS poruke ili su one neograničene kod pokućnog interneta. Vidim da je moguće slat i primat SMS s te kartice, dok pozivi ne rade.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lovranac kaže...

Da li netko zna kako će se obračunavati SMS poruke ili su one neograničene kod pokućnog interneta. Vidim da je moguće slat i primat SMS s te kartice, dok pozivi ne rade.

 imaš terabajt prometa i tebe zanima sms?

 

a drugo, nisam niti znao da se može slat sms sa pokućnom karticom. očito su ostavili da mogu slat obavjesti korisniku.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma logirao sam se na tu tele2 stranicu i vidio da piše 100 besplatnih SMS poruka i evo danas naletio na osobu koja koristi samo SMS , pa sam poslao preko te stranice, zatim sam primio SMS odgovor na mob i onda sam direkt od tamo odgovorio. (poruka je sigurno stigla jer sam i na to dobio odgovor)

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Diazz72 kaže...

Definitivno je problem u routeru...prebacio sam sim karticu u nexus 6p i ukljucio usb tethering, te sve funkcionira i nema pucanja...vratio nazad u huawei-a i odmah nakon 30 sek pukla veza.

 

Ne bih se složio da je problem u routeru, barem ne u mojem kraju (Krapina), možda varira od mjesta do mjesta, ovisno o jačini signala, broju korisnika, itd. Uglavnom, prvo sam isprobao Alcatel w800z USB stick, zatim D-Link DWR-921 router, pa onda Huawei B315s-22 i sad na kraju Asus 4G-AC55U i problem je prisutan kod svih. Da nebi ispalo kako je to samo do Tele2 i da su smeće, identičan problem se događao i na HT-u. 

 

To pucanje veze događalo se u 99% slučajeva kod maksimalnog opterećenja, odnosno preuzimanja sadržaja maksimalnom brzinom kojom je išlo u tom trenutku - nebitno da li je bio u pitanju Steam, torrenti ili čak običan speedtest. Promjena postavki rutera sa automatskog na samo 4G način rada je samo umanjilo probleme, ali nije u potpunosti zaustavilo pucanje veze. Tek sam prošli tjedan uspio otkloniti problem i to igrom slučaja - probao sam uloviti što bolji signal, okretao antene pola sata, radio mjerenja i da bi došao do zaključka ako ulovim najbolji signal, odnosno veću brzinu, veća je vjerojatnost da će mi puknuti veza! Tako da sam se na kraju odlučio na kompromis, nešto sporiji internet sa gotovo savršenom stabilnosti veze. Možda nekome pomogne, ja sam digao ruke od tog problema dok nisam prešao na Tele2 i eto skroz random si popravio problem. :)

 

 

What doesn't kill you only makes you stronger.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
istina i ja sam to napravio ..žrtvovao par db brzine i nemam nikakvih problema ...namještao sam sa ovom app što imamo ovdje..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Crni se ušteka u usb pa se time i puni pod manjim naponom, a i omogućava za taj komp brzine kao da je na Ethernetu.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
ivic55 kaže...

Imam jedan čudan problem, jako čudan. Signal na krovu sa yagi antenom i sa original vanjskom antenom od rutera je slabiji nego na drugom katu. Na krovu dobijem brzinu 30-50mbps jedva s time da je čista optička vidiljovst, a na drugom katu  sa debelim zidovima u sobi 94mbps.

Experti molim pomoć.

 

 to nema apsolutno nikakvog smisla.

 

osim ako je antena na odašiljaču toliko nagunta da ti najjače pogađa 2 kat a krov najmanje. jer te antene imaju 30 sutpnjeva odašiljanje od osi, pa ako se nalaziš van tih 30 to je problem. nekako sumnjam u to ali recimo jedno od objašnjenja.

 Čak i može bit da je nagnuta jer sam zadnja kuća u ulici a poslije mene nema ništa. Izgleda da se moram pomirit sa sudbinom

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni su portovi blokirani več 3 dana i ne pomaže ništa,zvao ih ali nikako da se jave riješe to,užas,dok je bio probni period sve je radilo normalno.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Meni su portovi blokirani več 3 dana i ne pomaže ništa,zvao ih ali nikako da se jave riješe to,užas,dok je bio probni period sve je radilo normalno.

 Koji portovi? Za što? Meni sve radi OK pa ne znam što je posrijedi.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Meni su portovi blokirani več 3 dana i ne pomaže ništa,zvao ih ali nikako da se jave riješe to,užas,dok je bio probni period sve je radilo normalno.

 I meni ista stvar, nadam se da će uskoro riješit inače doviđenja

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Spojio optimin ruter i portovi naravno normalno otvoreni.Mislim da ću ugovor sa tele2 zamrznuti na 6 mjeseci,jedino što mi produžuju ugovor za toliko što drugi provajederi ne rade.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Još malo mjesec dana u Tele2 raspali tarifi.

 

Internet super, signal super. Brzina do 110 mbits, upload 40...

 

Mobilna tarifa odlična.

Samo Rijeka.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li itko koristi ovaj pokucni internet preko Carneta? Vidim da je dost jeftinije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KASA kaže...

Da li itko koristi ovaj pokucni internet preko Carneta? Vidim da je dost jeftinije.

 Nije jeftinije - Skuplje je!

 

10GB ti je 90kn+10kn naknada za pristup, dok u pokućnom običnom je 99kuna + 0 kuna naknada za pristup.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
preko carneta ako skidaš torrente znaju zajeb.....i prije je bilo ak pređeš neke GB par puta isključe te jer to je kao za školarce.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

carnet je lektiru

pokucni je za pr0n

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imal sam carnet u ucenickom domu, bas carnet ne preko tele2, nez jel isto ali... Sve moguce stranice su bile blokirane, rezultati.com, kladionice, torrenti, onak apsolutno sve kaj su mogli blokirati, cak i neke igre na fejsu! Neke stvari se moglo zaobici koristenjem https protokola, a za neke je bas vpn trebal... Ugl uzasno iskustvo :) jedino kaj je torrente skidalo stalno full, 12mb/s, mozda bi islo i vise, al su svima bili lan portovi na 100mbit :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Npr.

Fajl je velik 6.55 gb skidano je sa newsa preko newshosting provajdera sa 12 konekcija prema serveru fajl je okačen tamo prije 2200 dana ili 5,6 godina.

U prilogu imate graf u trajanju od 21 minutu toliko je trebalo da se skine  željeni fajl. Početak i kraj nije limitiran bio s brzinom dok sam sredinu limitirao na 5mb/s.

Imam kolekciju crtanih filmova od 320 gb koju sam spajao video+hr audio jedan crtić u rasponu od 2-4 gb to sam na laganini pospremio na ftp server (dao pristup prijateljima i rodbini da djeca nezaborave materinji jezik) sa brzinama uploada od 1-5 mb/s

Pa ko nebi s ovim bio zadovoljan za pokućni. Optima odjavljena.

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kako su vama tu brzine oko 100 meni na otoku maks 45?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...
Kako su vama tu brzine oko 100 meni na otoku maks 45?

 što si bliže odašiljaču to su bolje brzine, ako si jedini korisnik na odašiljaču. :)

 

što vas je više, to se brzina više dijeli na sve koji su spojeni na isti odašiljač.

 

mogu reć da je najgore onima koji imaju one visoke tornjeve koji svi vide i na koji se svi spajaju. ja se recimo spajam na onaj "fejk" dimnjak u kojemu je odašiljač, pokriva možda manje područje ali meni je to još bolje. manje korisnika na istoj vezi.

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo gledam i citam i nemogu naci normalan odgovor.

Ja bih uzeo Tele2 pokucni internet sa bezbroj GB za 169kn mjesecno

To se uzme u pošti ili bilo kojoj mobilnoj trgovini ili se mora njih kontaktirat?

Znaci samo se uzme ruter i spoji se i to je to?

Kolko ce me kostat taj pokucni ruter?

 

Molim jednostavne odgovore

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tokarski stroj kaže...

Evo gledam i citam i nemogu naci normalan odgovor.

Ja bih uzeo Tele2 pokucni internet sa bezbroj GB za 169kn mjesecno

To se uzme u pošti ili bilo kojoj mobilnoj trgovini ili se mora njih kontaktirat?

Znaci samo se uzme ruter i spoji se i to je to?

Kolko ce me kostat taj pokucni ruter?

 

Molim jednostavne odgovore

 nadam se da si testirao sve? pokrivenost signalom?

 

jer u suprotnom ako potpišeš ugovor s ruterom, zaglavio si na 2 godine ili godinu ako platiš nešto odmah.

 

ako nisi testirao, pitaj nekoga tele2 karticu i testiraj signal doma preko mobitela. ako nemaš nikoga odi u tele2 poslovnicu i uzmi karticu.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tokarski stroj kaže...

Evo gledam i citam i nemogu naci normalan odgovor.

Ja bih uzeo Tele2 pokucni internet sa bezbroj GB za 169kn mjesecno

To se uzme u pošti ili bilo kojoj mobilnoj trgovini ili se mora njih kontaktirat?

Znaci samo se uzme ruter i spoji se i to je to?

Kolko ce me kostat taj pokucni ruter?

 

Molim jednostavne odgovore

 Naručiš preko weba ili odeš u tele 2 centar. Spojiš router (imaš sve upute s njim normalno) i to je to.

Router te košta 849kn ako ne želiš ugovornu obvezu. Ako uzmeš sa ugovornom obvezom, onda te košta 1kn odmah i ostatak na rate. 169kn mjesečno za tarifu bezbroj GB + 15kn router. Znači 184kn mjesečno sljedeča 24 mjeseca. 

Dux Croatorum
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

 

. Ako uzmeš sa ugovornom obvezom

 Ili ako uzmes na 12 mijeseci router kosta oko 400kn odmah. Tarifa flet 169kn mj, i to je to! :)

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam ja tele2 korisnika u kuci, kako da testiram signal, jel ima neka stranica ili nesto?
Kako da znam da valja signal i to?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice