Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.587
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je brzina pala sa 45 na 32, doduse ipak je sada malo vece opterecenje posto je ljeto a i zivim na moru. Sve iznad 21 je meni super .

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanima me da li ima nekih razlika kod routera (vezano za mhz) kod nas i Amera?

 

Trenutno mi je buraz u Americi pa sam mislio da tamo nabavim router, zbog bolje cijene.

Pa molim ujedno i neku preporuku za neki router, u rangu cijene kao i Huawei kod Tele2. Znači 100-150$

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

--ima osnovna razlika što njihovo napajanje je predviđeno za 110V AC ..... a u EU je 220V AC.

Za frekventni (MHz) band pojedinog rutera vidi u specifikacijama na web stranicama proizvođača ili u manualu.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

OK dakle skužio sam zašto je dolazilo do pucanja veze iako je signal bio jak nešto je pravilo smetnje te veza je pucala čim sam router postavio na tavan ( + dobio svih 5 crtica ) pucanja više nema.
Naručio sam si 28dBi Yagi antenu koju ću postaviti na krov i to će riješiti problem...tako ako imate pucanja veze promijenite lokaciju routera bez obzira na jačinu signala.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Moja preporuka je router što dalje od utičnica. Još davno, kad sam postao Amisov korisnik, router sam držao odmah do utičnice i kad sam mjerio brzinu na speedtest.net, uvijek je ispadala nekih 4 ili 5 Mb/s. Kad sam router maknuo od utičnice i postavio pored monitora brzina je skočila na 10 ili 11 Mb/s. Još uvijek ne znam što je to moglo utjecati na brzinu interneta, ali računalo je bilo spojeno preko kabela. 

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakva vam je brzina interneta na moru sad? Gledam da uzmem na mjesec, dva sad dok idem na more. Zanima me ako ima netko na području Biograda pa da javi kakvo je stanje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Diazz72 kaže...

OK dakle skužio sam zašto je dolazilo do pucanja veze iako je signal bio jak nešto je pravilo smetnje te veza je pucala čim sam router postavio na tavan ( + dobio svih 5 crtica ) pucanja više nema.
Naručio sam si 28dBi Yagi antenu koju ću postaviti na krov i to će riješiti problem...tako ako imate pucanja veze promijenite lokaciju routera bez obzira na jačinu signala.

 Neznam što si naručio ali 28dBi takva Yagi antena nepostoji odmah mi sumnjivo i koje su frekvencije na kojima radi ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jel moze neko napisati dns servere od teletine? Tnx!
Ain`t nothin` else like L.A.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Barba Pere kaže...
Jel moze neko napisati dns servere od teletine? Tnx!

Ma koristi Google Public DNS (8.8.8.8 i 8.8.4.4), uvijek rade. Ovi od Tele2 su nedavno imali neki prekid pa korisnici nisu imali interneta.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ta antena ti nece pojacavat signal na 1800 mhz

To ti je za 2100+ Mhz

I ne postoji yagi koja ima stvarnu tolku dobit

 

Uzmi ovu ali trebas druge konektore ako ti ruter ima sma konektor https://www.aliexpress.com/store/product/13dBi-9-units-3G-Yagi-Antenna-1710-2170-MHz-Outdoor-Antenna-For-WCDMA-Mobile-Phone-Signal/708903_32508134921.html

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Uzmi ovu kod nas u HR i s konektorima te dode 300 Kn.

Battlenet - TheProdigy#2234
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...

 Uzmi ovu kod nas u HR i s konektorima te dode 300 Kn.

 Meni nije dala nikakve rezultate. Neka potraži neku koja lovi LTE na 1800Mhz Iskra.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zagi55 kaže...
Zemljanin kaže...

 Uzmi ovu kod nas u HR i s konektorima te dode 300 Kn.

 Meni nije dala nikakve rezultate. Neka potraži neku koja lovi LTE na 1800Mhz Iskra.

 Shvacas da sam mu dao link na Iskrinu P54 antenu koja lovi i 1800 Mhz?

Battlenet - TheProdigy#2234
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
 Shvacas da sam mu dao link na Iskrinu P54 antenu koja lovi i 1800 Mhz?

 Shvaćam ali piše - 1710 .. 1880 MHz (DCS) a DCS nije LTE. Imam ju doma ne šljaka a imam optičku vidljivost. Evo ti link gdje sam već pisao o P54 anteni. P54 antena je za 3G koliko sam shvatio. A za što se odnosi DCS nemam pojma.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 14:46 (zagi55).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zagi55 kaže...

 Shvaćam ali piše - 1710 .. 1880 MHz (DCS) a DCS nije LTE. Imam ju doma ne šljaka a imam optičku vidljivost. Evo ti link gdje sam već pisao o P54 anteni. P54 antena je za 3G koliko sam shvatio. A za što se odnosi DCS nemam pojma.

 DCS je dio LTE frekvencijskog spektra.

Battlenet - TheProdigy#2234
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
zagi55 kaže...

 Shvaćam ali piše - 1710 .. 1880 MHz (DCS) a DCS nije LTE. Imam ju doma ne šljaka a imam optičku vidljivost. Evo ti link gdje sam već pisao o P54 anteni. P54 antena je za 3G koliko sam shvatio. A za što se odnosi DCS nemam pojma.

 DCS je dio LTE frekvencijskog spektra.

 Onda ja valjda dobivam max signal i sa antenom od rutera (koji je na tavanu) na svojoj lokaciji. Pa zato valjda nemam poboljšanja signala s P54 antenom. 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ma meni ne treba pojacivac signala jer živim 100m od repetitora samo mi je trebala ova antena da ju okačim na krov tako da mi router ne stoji na tavanu.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DCS je Digital Cellular System ili ti ga drugi naziv za LTE
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pada brzina i dalje, sad mi je vec dosla na 70 mbita.. i dalje super, ali bila je 120 mbita na pocetku

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@maxy0 to i mene brine ja isto osjetimo pad brzine mic po mic.
Kad dođem kući skenirati ću odgovor na prigovor koji sam dobio od strane tele2 SZK pa vi koji namjeravate preci na ovo čudo se prvo malo zapitajte koliko je to pametno.
Ja iskreno kad sam pročitao ta dva lista sam ostao šokiran samo kaj mi nisu rekli potpisao si ugovor na dvije godine a sad odj***.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Diazz72 kaže...
@maxy0 to i mene brine ja isto osjetimo pad brzine mic po mic.
Kad dođem kući skenirati ću odgovor na prigovor koji sam dobio od strane tele2 SZK pa vi koji namjeravate preci na ovo čudo se prvo malo zapitajte koliko je to pametno.
Ja iskreno kad sam pročitao ta dva lista sam ostao šokiran samo kaj mi nisu rekli potpisao si ugovor na dvije godine a sad odj***.

A zašto nisi uzeo bez ugovora onda?

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@robogo a zašto ti postavljaš glupa pitanja??
Pa naravno radi router i prvih 5 dana je bilo sve supp. ni jednu zamjerku nisam imao a onda su počeli problemi.
Neke od tih problema sam riješio ali i dalje su neki prisutni...tipa onaj problem sa DNS-om ja sam čak probao staviti Googlov DNS no i dalje dolazi do problema sa njim.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

kakvih problema imas sa dns? sto tocno ne radi?

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...

kakvih problema imas sa dns? sto tocno ne radi?

To i mene zanima, i kod mene su Googleovi DNS-ovi i sve radi u redu. 

 

I nema potrebe za vrijeđanjem, svi se problemi mogu riješiti, ako nikako drugačije, onda antenom. Evo par: http://www.ebay.com/itm/272649879995 - kolega kupio, kaže ništa posebno ali ipak malo pomaže.

 

Evo danas "problem", router se prebacio na 3G zbog nekog razloga. Reconnectao se i opet je na 4G.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 17:48 (robogo).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni kada sam imao nekakvih problemcica sa routerom onda sam vratio na tvornicke postavke i uvijek pomogne! Onaj mali crni gumbic otraga drzis 5 sec i sve stima!  

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo mobilni internet na bonove, i brzine super do sad, jedino kaj imas samo 5GB po danu i onda nakon toga moras ukljucivati 2GB opciju koja je besplatna i moguce je ukljuciti bezbroj puta, tako da je "flat" ali zesca debilana posto koristim ovaj internet na kompu.

U biti je ne moguce skidati neke vece fileove, jer svakih 2GB moras ukljucivati tu opciju tako da posaljes poruku 

Pretpostavljam da se ne moze to zaobici nikako?

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Intel&ATI kaže...

Uzeo mobilni internet na bonove, i brzine super do sad, jedino kaj imas samo 5GB po danu i onda nakon toga moras ukljucivati 2GB opciju koja je besplatna i moguce je ukljuciti bezbroj puta, tako da je "flat" ali zesca debilana posto koristim ovaj internet na kompu.

U biti je ne moguce skidati neke vece fileove, jer svakih 2GB moras ukljucivati tu opciju tako da posaljes poruku 

Pretpostavljam da se ne moze to zaobici nikako?

Ograničenje su morali postavit jer bi svi krenuli skidati i preopteretili mrežu. Mobilni internet namjenjen je za korištenje na mobilnom uređaju. Možeš ga koristiti i na računalu, ali ne sad koristiti za skidanje torrenta i gledanje streamova. Za korištenje interneta na računalu postoji pokućni internet koji nema to ograničenje.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Ograničenje su morali postavit jer bi svi krenuli skidati i preopteretili mrežu. Mobilni internet namjenjen je za korištenje na mobilnom uređaju. Možeš ga koristiti i na računalu, ali ne sad koristiti za skidanje torrenta i gledanje streamova. Za korištenje interneta na računalu postoji pokućni internet koji nema to ograničenje.

 Da, al koja je razlika izmedu mobilnog na bonove i mobilnog na pretplatu(pokucni)? Kaj nije to isto?

WoT IG: RavenHR_
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imao sam probleme sa pucanjem veze prvih 3 dana dok nisam skužio da je problem u signalu... stavio sam router na tavan, zvao sam tele2 da mi vele točnu lokaciju bazne stanice, usmjerio sam router prema njoj i moji svi problemi su bili riješeni. Sad sam kupio vanjsku antenu koju sam trenutno samo bacio na crijep i imam signal parametre sve u zelenom... Moram sad samo još napraviti krovni nosač za antenu pa da to kulturno fiksiram na krovu... Moj router je bio 8 dana spojen i imao sam 8 dana istu IP adresu što je dokaz da nije veza pukla.. vjerojatno bi još sad radio da nisam ga ja resetirao jer sam provjeravao dali su mi omogučili javnu IP adresu za koju sam pismenu slao molbu. Ja sam zadovoljan uslugom.

 

Ovu antenu koristim

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 22:28 (nbrezovec 1).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice