Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.052.722
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ikolic kaže...

Ne znam što izvode ovi u Tele2, ali pokučni internet mi je stalno limitiran na 20 Mbps - kao da sam na mobitelu na bonovima (gdje je to poznati limit).

Pokušao sam poslati poruku "4G" na 13999 (kroz administraciju modema), ali naravno, odmah dobijem povratnu poruku "Usluga je dostupna samo korisnicima bonova. Vas Tele2".

Da li je netko imao sličnih problema?

 

Postavljeni profil: Tele2 MBB Pretplata(zadano)

Lokacija: Samobor

Jačina signala: 4-5 crtica (dakle, skoro max)

Protokol: 4G

 

Zvao sam službu za korisnike i sad čekam kako će se stvar razviti.

LAN ili WLAN?

 

Je li točno 20 cijelo vrijeme ili samo ponekad?

 

Je li isto i s karticom u mobu?

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!
pa po cjelom VŽ imam 4g na mobu pa vjerujem da su brzine odlicne
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

koristi li itko ovaj Alcatel MV40V modem (399 KN) i kakvi su utisci?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima,

 

Pitanje, možda nije najtočnija rubrika, ali se tiče navedene teme pa će me netko znati preusmjerit ili odgovorit.

Trebao bi internet na moru na cca 3tjedna(mjesec dana), za laptop, pa koja mi je najbolja opcija?(čitaj najpovoljnija).

Da nema nekog ograničenja što se tiče potrošnje podataka ako je moguće. bez ugovora i zafrkancija također ako je moguće.

Ima još usb internet stikova, ili je sad fora sa karticom za mobitel pa "emitirat" signal i na njega se spajat?

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako bas trebas neograniceni internet onda mozes uzeti Tele2  tarifu preko bonova samo jedan mjesec i cijena je 250kn, druga alternativa ti je Simpa sa Internet dan neograniceno (10kn dan ili 30 dan=300 kn) ili ako ti se da uzmes Tele2 pokucni (pretplatu) bez ugovorne obaveze (samo sim pa ubacis u USB internet stick) za 170kn/mj i nakon mjesec dana otkazes.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 7:53 (10alex).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
10alex kaže...

Ako bas trebas neograniceni internet onda mozes uzeti Tele2  tarifu preko bonova samo jedan mjesec i cijena je 250kn, druga alternativa ti je Simpa sa Internet dan neograniceno (10kn dan ili 30 dan=300 kn) ili ako ti se da uzmes Tele2 pokucni (pretplatu) bez ugovorne obaveze (samo sim pa ubacis u USB internet stick) za 170kn/mj i nakon mjesec dana otkazes.

 Hvala na detaljnom odgovoru.

Nije da baš treba flat ali bolje i to nego da imam kasnije problema ili što već radi prekoračenja ili da ostanem bez neta...

Preporuka nekog usb internet sticka?

Ovo što sad nude za turiste tjedan dana 80ak kn nije neka solucija ili?

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
definho kaže...

koristi li itko ovaj Alcatel MV40V modem (399 KN) i kakvi su utisci?

 Gdje si ga našao po ovoj cijeni?

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ikolic kaže...

Ne znam što izvode ovi u Tele2, ali pokučni internet mi je stalno limitiran na 20 Mbps - kao da sam na mobitelu na bonovima (gdje je to poznati limit).

Pokušao sam poslati poruku "4G" na 13999 (kroz administraciju modema), ali naravno, odmah dobijem povratnu poruku "Usluga je dostupna samo korisnicima bonova. Vas Tele2".

Da li je netko imao sličnih problema?

 

Postavljeni profil: Tele2 MBB Pretplata(zadano)

Lokacija: Samobor

Jačina signala: 4-5 crtica (dakle, skoro max)

Protokol: 4G

 

Zvao sam službu za korisnike i sad čekam kako će se stvar razviti.

 

Promijeni profil na tele 2 internet.Onaj profil ima krivi apn.Ili napravi sam novi

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Avensac kaže...

Jel ima neko iz VŽ da ima pokućni? Centar ili blizu centra. Jesu li brzine zadovoljavajuće?

 Ja sam u VŽ, ali nisam u centru već Brezje. Spajam se na odašiljač na dimnjaku od Varteksa. Brzine su od 12-40 Mb/s u downloadu, ovisno o dobu dana tj. opterećenosti mreže.

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa mozes i taj od 80kn za tjedan dana i onda x4 dobijes 320kn/mj (najskuplja solucija) mozda bi onda mogao pogledati i 10Gb za 55kn (https://goo.gl/cHkjov) pa uzmes jedno 3 kartice i dobijes 30Gb za 160 kn.

Nisam siguran da li su sad ti USB internet stickovi zakljucani na mrezu pa si onda vezan za njih ako kod njih uzmes. Koliko vidim sad gotovo vise nitko ih i ne nudi, sad su aktualni WiFi 4G Router, evo jednog od jeftinijh https://goo.gl/bC5dxN

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
10alex kaže...

Pa mozes i taj od 80kn za tjedan dana i onda x4 dobijes 320kn/mj (najskuplja solucija) mozda bi onda mogao pogledati i 10Gb za 55kn (https://goo.gl/cHkjov) pa uzmes jedno 3 kartice i dobijes 30Gb za 160 kn.

Nisam siguran da li su sad ti USB internet stickovi zakljucani na mrezu pa si onda vezan za njih ako kod njih uzmes. Koliko vidim sad gotovo vise nitko ih i ne nudi, sad su aktualni WiFi 4G Router, evo jednog od jeftinijh https://goo.gl/bC5dxN

 Da ne kupujem ruter za mjesec dana a onda ga bacim negdje u kut, bit će dobra verzija 10GB za 55kn. Hvala na info.

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

HT sad preko ljeta ima akciju 52GB za 89kn/mj. bez ugovorne obaveze. Nije loša ponuda onome tko ide na more i privremeno treba veću količinu neta.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozdrav ima ko kakva iskustva u kaštel gomilici kakav je internet itd pokucni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo par mojih iskustava. Posudio sam router od prijatelja i uzeo 5 dana na probu...

 

Na otoku Drvenik Mali (okolica Trogira), gdje nema ni signala za mobitel u mojoj uvali, TMobile daje žicu, ali nema parica niti je brzina dobra,... 
Tele2 s Huawei routerom ide na 30/25 Mbit/s, što je vrhunski.

 

U Splitu kod mene doma (kvart Bol - više manje centar) daje isto toliko, znači ili da je opterećena mreža ili se treba poigrati s lokacijom, a na poslu dolje u Lučkoj kapetaniji u luci mi daje 10ak Mbit/s, što je malo loše...

 

Sad sam u potrazi za routerom, ima li kakva preporuka, cijena nije previše bitna, ali naravno, best buy bi jer nije nešto što ću svakodnevno koristiti, nego najviše kad odem na vikendicu ili negdje.

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ares001 kaže...
 

Promijeni profil na tele 2 internet.Onaj profil ima krivi apn.Ili napravi sam novi

 

 I meni je isto bio profil na Tele2 MBB Pretplata pa sam sinoć stavio na Tele2 Internet i sad više nema pucanja veze. 

6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

profil mbb je za mobitel ak se ne varam ili tak nes.

Vidio sam da apn nevalja.

Mozda bi svi koji imaju problema sa pucanjem veze trebali stavit na tele2 internet profil

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav.

 

2 mjeseca koristim Tele 2 pokućni, sad sam promijenio profil na Tele2 Internet i više mi veza ne puca.

 

Kod kuće su mi brzine OK - download varira između 30-50 Mbit.

Sad sam na otoku Pašmanu, DL brzina preko dana je jako niska - 4-5 Mbit.

Preko noći i ujutro je brzina oko 20 Mbit.

Da li je moguće da brzina toliko varira jer je jako puno korisnika nakačeno na isti repetitor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
markez_cro kaže...

Pozdrav.

 

2 mjeseca koristim Tele 2 pokućni, sad sam promijenio profil na Tele2 Internet i više mi veza ne puca.

 

Kod kuće su mi brzine OK - download varira između 30-50 Mbit.

Sad sam na otoku Pašmanu, DL brzina preko dana je jako niska - 4-5 Mbit.

Preko noći i ujutro je brzina oko 20 Mbit.

Da li je moguće da brzina toliko varira jer je jako puno korisnika nakačeno na isti repetitor?

 

Da.

6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Neka netko napise prigovor tele 2 i razlog pucanja veze.

Majmuni.Koji kurac ce im onoliko profila u ruteru za pokucni kad se zna koji je apn za pokucni

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ares001 kaže...

Neka netko napise prigovor tele 2 i razlog pucanja veze.

Majmuni.Koji kurac ce im onoliko profila u ruteru za pokucni kad se zna koji je apn za pokucni

Jer su predvidjeli korištenje uređaja i s prepaid SIM karticama? Možda u budućnosti i s voice pretplatničkim karticama uz spajanje telefona na sučelje routera?

 

Nikad ne znaš.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji APN bi trebao biti upisan za pokučni preko rutera?

APN: internet.tele2.hr ili APN: mobileinternet.tele2.hr

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ja sam bil spojen oko mjesec dana na APN: internet.tele2.hr, nakon toga mi je net prestao raditi i stavio sam na APN: mobileinternet.tele2.hr i do sada radi. 

e sad zašto APN: internet.tele2.hr ne radi više to ne znam, a mislim da nema nikakve razlike

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
evincar kaže...

Koji APN bi trebao biti upisan za pokučni preko rutera?

APN: internet.tele2.hr ili APN: mobileinternet.tele2.hr

 

 internet.tele2.hr

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo sad mi je veza prvi put pukla na Tele2 Internet profilu ali samo na par sekundi.

 

Na MBB Pretplata profilu bi se vratila nakon min-dvije ili tek nakon resetiranja routera u najgorem slučaju.

 

Edit: Puklo još jednom ali ovaj put je skoro 5 min trebalo da se opet veza uspostavi. Očito sam se prerano poveselio xD

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 3:03 (abootman).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Samo da napisem da su dvije iskre p-56 na prodaju.

60 eura.Isprobane samo i vracene u kutiju.

Nove iz slo sa postarinom su 72 eura

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

uključio sam ga prije 5 minuta i nema usluge ona za status mreže se stalno crveni

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Za sve koji raspravljate o pucanju veze, evo vam jednostavno objašnjenje.

 

Tele2 automatski odbaci IP adresu kad torenti "povuku" punom brzinom.

 

Kad zovete službu za korisnike i pitate što se događa onda se prave grbavi.

 

Jednom sam išao toliko daleko da sam tražio glavnog tehničara i pitao ga zašto to rade, odgovora nije bilo.

 

Lopovi ko i svi ostali, a bilo bi predivno da je istinito i da sve radi.

 

Rješenje: vraćanje na tvorničke postavke, ručna dodjela IP na zahtjev i sve kao da se ništa nije dogodilo. Dok opet ne pukne...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 12:40 (K3rM1t).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mene zanima kako provjeriti mjesecni racun kada ne mozes napraviti svoj tele2 profil bez tel. broja koji ne dobijes uz pokucni internet, da li racun stigne na adresu ili oni ocekuju da se placa preko interneta sa tele2 profila?

Sada sam vidio da se mora uplatnicom placati na racun koji dobijes preko SMS poruke na stranici rutera..

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 12:57 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

otvori account na https://moj.tele2.hr/login/?ReturnUrl=%2f i linkaj ga na internet bankarstvo.

 

Tako sam ja i radi, kad trebaju uzeti pare onda sve radi bez greške.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 13:01 (K3rM1t).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Iskreno, oni su pametni što su to napravili i ja ih u potpunosti podržavam. Zašto bi netko skidao torrent punom brzinom, a ostali korisnici spaštali radi tog korisnika? Ne kažem da ne biste trebali skidati torrente, ali kad ih već skidate ograničite broj konekcija i brzinu, a ne sad vi stavite sve na unlimited i boli vas briga. Svi vi koji se žalite, optužujete ih da su lopovi i prevaranti najvjerovatnije ni ne znate kako funkcionira mobilna mreža i internet na istoj. Isto tako, najvjerovatnije ni ne znate da se brzina od 150 Mb/s dijeli sa svim korisnicima koji su spojeni na tu baznu stanicu.

 

Pokućni internet, a i mobilni internet općenito nije zamišljen kako bi u potpunosti zamijenio bakrenu paricu i optički kabel. U Vipu zato i ima Homebox ograničenje od 100 GB mjesečno (preko dana).

 

Kome ne valja, uvijek se može vratiti na bakrenu paricu i 10 Mb/s.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 13:09 (Marko :D).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice