Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.748
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Znate možda neki link sa uputama?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Krelac ac kaže...

Znate možda neki link sa uputama?

 ovaj link izgleda dosta dobro, sa dosta pojašnjenja. https://buildyourownantenna.blogspot.hr/2014/07/double-biquad-sector-antenna-for-1700-mhz-4g-lte.html

ali to je samo glavni dio, ono sa tanjurom je već nešto ekstra, ali vjerovatno ima i toga po netu sa kalkulacijima i slikama.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Zahvaljujem!

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crash11 kaže...
horihoro kaže...

Pozdrav drustvo evo ja sam novi korisnik pokucnog interneta jedno selo kraj Virovitice signal imam sa silosa Vtc oko -90 dbm rssnr oko 16db rsrq -6db..

 daj instaliraj adblocker.....

 oppppppp pingi pongi tele222

-
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stolnik kaže...
Zemljanin kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav

 Sve ovisi o uvjetima i udaljenosti, ja sam 2,2km od stanice, ping mi je konstantno 10-20, prije sam bio na parici brzine 50/10, sad sam od sredine 10-tog mjeseca prošle godine na pokućnom internetu, brzina je 120-130/50, ping 10-20, prezadovoljan sam.

 Udaljen cca 6 km do antene, imam Los, brzina 40/40 i ping 12-22.

LoL ping cca 40

Overwatch ping 45-55

 Meni je i u igrama ping kakvog mi pokazuje speedtest.

 Nemoguce jer speedtest trazi najblizi server i pokazuje ping do njega, dok su serveri igara obicno  u Frakfurtu i sl.  

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 12:44 (Zemljanin).
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ping kod mene u Zadru i dalje oko 80....

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

danas dobio poruku da je poteskoca sa pingom otklonjena i ping ne ide preko 20 tako da od mene za sad samo pohvale

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Shaka111 kaže...

Bok ekipa, znam da vjerojatno ima negdje u prošlim stranicama ali nije mi rado sad čitati sve unazad.

 

Ima neka dobra duša da mi objasni kako mogu na ruteru tj tele 2 netu izmjeriti decibele tj. jačinu signala prema baznoj stanici?

 

Nemam njihov ruter već sam kupio zasebno TP Link MR 6400. 

 

Hvala!

 Ako nemaš u tp-link sučelju tu mogučnost nećeš moći očitati signale, jer nema ni jedan tool za tp-link za očitati signal

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
Stolnik kaže...
Zemljanin kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav

 Sve ovisi o uvjetima i udaljenosti, ja sam 2,2km od stanice, ping mi je konstantno 10-20, prije sam bio na parici brzine 50/10, sad sam od sredine 10-tog mjeseca prošle godine na pokućnom internetu, brzina je 120-130/50, ping 10-20, prezadovoljan sam.

 Udaljen cca 6 km do antene, imam Los, brzina 40/40 i ping 12-22.

LoL ping cca 40

Overwatch ping 45-55

 Meni je i u igrama ping kakvog mi pokazuje speedtest.

 Nemoguce jer speedtest trazi najblizi server i pokazuje ping do njega, dok su serveri igara obicno  u Frakfurtu i sl.  

 Igram WOT i ping mi ne prelazi 30, stalno se mota oko 20-25, dok još netko u isto vrijeme nešto skida ili gleda YT, onda je malo veći..

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 17:09 (Stolnik).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stolnik kaže...

 Igram WOT i ping mi ne prelazi 30, stalno se mota oko 20-25, dok još netko u isto vrijeme nešto skida ili gleda YT, onda je malo veći..

 Hmmm moguce da je server u Austriji.

Battlenet - TheProdigy#2234
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Igral sam i ja wot pa mi nikad nije bip tak nisko, vrtilo se oko 40-50... A bio na carnet domskom netu, 100/100 veza i ping na speedtestu max 5ms, jako cesto je bio 1...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Igral sam i ja wot pa mi nikad nije bip tak nisko, vrtilo se oko 40-50... A bio na carnet domskom netu, 100/100 veza i ping na speedtestu max 5ms, jako cesto je bio 1...

 Stolnik je valjda malo uljepsal situaciju :-)

Battlenet - TheProdigy#2234
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Signal mi je oko -90dbm u sobi.Na balkonu je -85dbm uz 100% opticku vidljivost bazne udaljene ravno 3km bez antena. Ruter je ZTE MF286 e sad ima li ko iskustava sa vanjslim ili nutarnjim antenama i dal bi dobio sta vise signala i brzinu?

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Signal mi je oko -90dbm u sobi.Na balkonu je -85dbm uz 100% opticku vidljivost bazne udaljene ravno 3km bez antena. Ruter je ZTE MF286 e sad ima li ko iskustava sa vanjslim ili nutarnjim antenama i dal bi dobio sta vise signala i brzinu?

 dobio bi naravno uzmi dvije ispre p56 i miran si samo ih dobro podesi.

 

jedan friski test, al ping i dalje lose, bio 20 valjda ce jos popraviti.

 

http://www.speedtest.net/result/7147669624.png

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vi što imate duže vremena pokučni internet, dali brzine jako padnu ljeti kada dođu turisti?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pisalo je o tome dosta korisnika koji žive u primorju i žalili su se da su brzine u sezoni jako niske zbog opterećenja mreže budući da je sada ukinut roaming unutar EU pa hrpa turista optereti bazne stanice.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozz!

Nemogu gledati UFC na GOL.HR jer kaze da to mogu samo posjetitelji sa podrucja RH! Na mobu sam, i ta ista poruka mi je i na tabletu! Prosli puta sam mogo, sta trebam uciniti? Znam da sam cito na ovom forumu da je do T2 tj, IP adrese! Sada kako to rijesiti, ako netko hoce pomoci! Da ne vrtim stranice unazad, ako nije bed! Nije hitno posto je na TV u 23:15, ali da znam za ubudce! Thx!😉 Na PC ne mogu jer cekam novo napajanje!😭 ☺
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Restartaj router. Moguće je i da Gol radi probleme, tj. ne prepoznaje IP range Tele2.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Odi na WhatIsMyIPAddress.com i vidi što ti kaže iz koje si države. 

 

Razlog zbog kojeg ti jedna stranica kaže da si iz Hrvatske, a druga iz Švedske je taj što stranice koriste različite izvore (baze) podataka o IP adresama. Moguće je kako su te IP adrese prije bile Švedske, pa su ih dali nama, te se neka baza  podataka nije ažurirala i daje krive informacije.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Estonia! 😁 Kako to dovesti u red!? Thx!😊

 

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da je to cisto zbog prirode veze prema internetu. Meni cesto veli da sam u svedskoj...

 

edit: ovo sto kolega 2 posta iznad mojeg kaze ima vise smisla.

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 0:49 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav! 

Imam Tele2 pokućni i dosad je sve bilo u redu, dok zadnjih dana su mi dodijelili ESTONSKU IP ADRESU.

To se može vidjeti po reklamama na raznim sajtovima i na you tubeu piše tamoEE  umjesto HR.

Najviše me smeta da ne mogu koristiti određene aplikacije koje smatraju da se prijavljujem iz ESTONIJE

i time me blokiraju.

 

Ima neko da je imao sličnih problema?

 

 

preko mobitela mi je hr ip, dok preko pokućnoga ee sa iste lokacije

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 9:37 (rokec).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
rokec kaže...

Pozdrav! 

Imam Tele2 pokućni i dosad je sve bilo u redu, dok zadnjih dana su mi dodijelili ESTONSKU IP ADRESU.

To se može vidjeti po reklamama na raznim sajtovima i na you tubeu piše tamoEE  umjesto HR.

Najviše me smeta da ne mogu koristiti određene aplikacije koje smatraju da se prijavljujem iz ESTONIJE

i time me blokiraju.

 

Ima neko da je imao sličnih problema?

 

 

preko mobitela mi je hr ip, dok preko pokućnoga ee sa iste lokacije

 Prebaci na 3G pa opet vrati na 4G i spojit će se na drugu IP adresu pa probaj onda, ako ne radi opet ponovi postupak dok ne dobiješ pravu ip koju očitavaju da je u HR. Inače na 3G će ti sigurno raditi tu su sve IP u HR ako ne uspiješ sa 4G 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 10:27 (DDavorin).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Danas sve uredu ponovno IP u RH!😊 Nisam nista radio, ugasio router otiso spavati i danas sve ok! 😉
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hoće li ići ove godine nova koncesija? Jer bez nove koncesije oni ne mogu napraviti ništa. Jel zna netko nešto o tome?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Hoće li ići ove godine nova koncesija? Jer bez nove koncesije oni ne mogu napraviti ništa. Jel zna netko nešto o tome?

 https://www.bug.hr/forum/post/tele-2/neograniceni-internet-tele2/5408062.aspx

 

tek 2019-te i to je vjerovatno nategnuto, prije 2020 ili 2021.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
veseli007 kaže...
Danas sve uredu ponovno IP u RH!😊 Nisam nista radio, ugasio router otiso spavati i danas sve ok! 😉

 I danas, k'o i jučer lalalala 

 

 

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni je OK, za sada sam u HR! 😉
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

 

uzeo sam pokucni tele 2 internet i zanima me gdje mogu nabaviti neku antenu za pojacivanje signala od repititora do kuce jer koliko vidim postoji dva utora no u tele 2 poslovnici ih ne prodaju.

Dali ce se vidjeti ikakva razlika s obzirom da sada trenutno na moru imam 2mbps

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 10:26 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
longee kaže...

 I danas, k'o i jučer lalalala 

 

 

Same here, motam se po Estoniji već par dana. Prebacivanje 3G/4G, ni restart nisu urodili plodom jer je i nova IP opet u Estoniji. Google mi trtlja estonski sve u šesnaest 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice