Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.057.123
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
karlo125 kaže...

Pozdrav,

 

uzeo sam pokucni tele 2 internet i zanima me gdje mogu nabaviti neku antenu za pojacivanje signala od repititora do kuce jer koliko vidim postoji dva utora no u tele 2 poslovnici ih ne prodaju.

Dali ce se vidjeti ikakva razlika s obzirom da sada trenutno na moru imam 2mbps

 Imam isto pitanje. Imam Huawei B315s-22 4G LTE router. Kakvu antenu koristiti, Yagi ili obicne 5-10dBi antene koje se samo prisrafe sa SMA konektorom?

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam se bio raspitao malo za vanjske entene, i rijetko ih gde ima i koštaju preko 400kn(jedna).

 

Brijem uzet 2x ove sa ebay-a, dolazi i sa 10m kabela, eventualno gledajte ako netreba da je što kraći kabel jel su tu dodatni gubici.

 

https://www.ebay.com/itm/800-2100mhz-High-Gain-Outdoor-Yagi-Antenna-SMA-Female-For-Mobile-Signal-Booster/162084148662?hash=item25bcf7d5b6:g:JGQAAOSwQVZZgrwf

 

Bitno je da su namjenjenje za dobre frekve, da ne uzmete one za WIFI 2.4ghz.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 16:08 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz!

 

Ja sam kod zupancica kupio iskre p56 mimo sve skupa sa dostavom mislim da je oko 450kn! Za 3 dana stigne!

 

Nisam ih jos montiro jer nikako da nadjem vremena, ali svi kazu da su antene odlicne, i da ih preporucuju!

 

Ovo link pa pogledajte ako vas zanima!😉

 

https://www.antene-zupancic.si/lte-antenski-sestav-56-unicom-mimo-p-1477.html

 

 

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 16:17 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo ako je netko iz rijeke. neznam kakvi su sa dostavom jer ja odem autom, blizu mi je.

 

http://www.holex.hr/antene-i-pomocni-materijal/f-p56unic--logantena-wi-fi--9-115dbi-790-2700mhz/

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nema šanse da za antenu 6-8dBi koja ima manje materijala i isto sati rada za proizvesti kao i LPDA za TV koja košta 60Kn dao tolike pare

Dual quad napraviš za uru vrimena a ima duplo bolju dobit (dBi) samo konektor kupim ( koaks imam RG141).

6 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

tp link cpe520 i amen.

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

...kakve to veze ima TP link na 5GHz sa 4G od tele2 na 1800MHz ??

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

sorry citao i wifiju teme pa napisao :p

http://www.aocsource.com/
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Okej dečki, kako da dokažem ovim Židovima sa betharda da ne koristim VPN il' proxy server za maskiranje lokacije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Čudno to za ip, ja sam otpocetka cijelo vrijeme u HR

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bok, 

pitanje za Tele2 router Huawei B315 da li bi mi antena nešto donijela  u brzini downloada, znači imam brzinu cca 10Mbita, ping oko 50-60ms i udaljen sam

4.5km od bazne stanice na koju se spajam i ne postoji optička vidljivost. Ne bih htio stavljati baš ove vanjske antene nego unutarnje koje se šarafe na

router iza. Da li postoji ikakva šansa da dobijem nešto na kvaliteti signala i/ili na brzini prijenosa? Ako da, koje antenu bi trebao uzeti ili točnije koje

antene bi preporučili - dakle samo unutarnje jer nemam opciju šarafljenja antena po vani. Vidim da Tele2 naplaćuje te antene dosta pa mi se

baš nedaje 200 ili više kuna za nešto što mi neće donijeti ništa bolje. Evo ako netko ima nekih pozitivnih iskustva, puno hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

4,5km bez optičke vidljivosti je problem ali se može nešto ipak dobiti vanjskim antenama tako da dobiješ veće brzine.

Unutarnje antene već imaš u modemu a priključci su za vanjske jer u prostoriji nećeš naći puno bolji signal naprema anteni koja je van zidova i na boljoj visini.

Probaj posuditi za isprobat neku LTE/4G antenu sa koaksom i vidjeti kad je spojena  kakav ti je signal /brzina ....

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

4,5km bez optičke vidljivosti je problem ali se može nešto ipak dobiti vanjskim antenama tako da dobiješ veće brzine.

Unutarnje antene već imaš u modemu a priključci su za vanjske jer u prostoriji nećeš naći puno bolji signal naprema anteni koja je van zidova i na boljoj visini.

Probaj posuditi za isprobat neku LTE/4G antenu sa koaksom i vidjeti kad je spojena  kakav ti je signal /brzina ....

 "Probaj posuditi za isprobat neku LTE/4G antenu sa koaksom" - imaš neki prijedlog koja bi to bila antena? Hvala

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i mene preselili u Estoniju. Odem na YT, kad ono moja lokacija Estonija haha.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Znači s Tele2 netom dobiješ i besplatni VPN, pa nije loše :)
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Nema šanse da za antenu 6-8dBi koja ima manje materijala i isto sati rada za proizvesti kao i LPDA za TV koja košta 60Kn dao tolike pare

Dual quad napraviš za uru vrimena a ima duplo bolju dobit (dBi) samo konektor kupim ( koaks imam RG141).

 A na koji način ćeš dobiti 50 Ohma? LPDA za tv rade na 470 do 862Mhz a tebi treba 1800Mhz za tele2. I dodaj kabl H155 22m za dvije antene+konektori i kad to sve zbrojiš i sama iskra p56 bez kabla i konektora je isto oko 60Kn

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vidim sad na FB da postoji i Tele 2 Kazakhstan. Neću Estoniju oću to. Hahahahah. Džizus.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nisu nit oni bolji od nas. Veli korisnik odprilike da dižu cijene neta a brzine iste ako imaju savjesti neka skoro postave koju baznu stanicu. A odgovor je ko i naših sa FB žao im je aako će iskusiti poteškoće u korištenju mreže. Može opisati situaciju u detalje sa svojim brojem u inbox. A to i naši rade. Ja ne znam da li su nekome oni pomogli ko im se javio u inbox, problem adresu i broj. Mislim na naše. A što mogu i pomoći kad fali baznih a fali i spektar 800 i 2600.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nisu nit oni bolji od nas. Veli korisnik odprilike da dižu cijene neta a brzine iste ako imaju savjesti neka skoro postave koju baznu stanicu. A odgovor je ko i naših sa FB žao im je aako će iskusiti poteškoće u korištenju mreže. Može opisati situaciju u detalje sa svojim brojem u inbox. A to i naši rade. Ja ne znam da li su nekome oni pomogli ko im se javio u inbox, problem adresu i broj. Mislim na naše. A što mogu i pomoći kad fali baznih a fali i spektar 800 i 2600.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sorry zbog dobrog uploada sada nisam uspio ni SS uploadati koji sam htio. Pa eto. Jad.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
AF139 kaže...

Nema šanse da za antenu 6-8dBi koja ima manje materijala i isto sati rada za proizvesti kao i LPDA za TV koja košta 60Kn dao tolike pare

Dual quad napraviš za uru vrimena a ima duplo bolju dobit (dBi) samo konektor kupim ( koaks imam RG141).

 A na koji način ćeš dobiti 50 Ohma? LPDA za tv rade na 470 do 862Mhz a tebi treba 1800Mhz za tele2. I dodaj kabl H155 22m za dvije antene+konektori i kad to sve zbrojiš i sama iskra p56 bez kabla i konektora je isto oko 60Kn

 Nisam napisao da se kupi lpda TV antena , već da za njenu izradu treba puno više aluminija tj. materijala a košta samo ~60Kn naprema toj p56 .

Za kabal se uvjek može na netu naći i povoljnije cjene pa ukupno 2x p56 i 22m koaksa nebi došlo više od 250Kn.

RG141 jedini koaks koji sam gore naveo  je 50 ohma za rad na freq. do 10GHz i malim gubicima (poserebreni bakar i teflonska izolacija).

 

ps: Uostalom kakve sve antene prodaju  na e-bay vidi na youtube mjerenja SWR  koji je i preko 1:3 na raznim antenama a sa tv kablom od 75 umjesto 50 ohma impedance ne dobiješ tako loš swr. ...a i kod p56 kao i svih lpda impedanca varira po frekvenciji.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ovo s estonskom ip adresom normalna stvar ili samo u zadnje vrijeme? Planiram prec na ovo ali estonski ip bi mi mogao davat probleme na crypto exchangeovima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

planiram uzet sad pokućni internet od tele 2 udaljen 7km od stanice/odašiljača...nema praktički ničega okolo mene. Ugl uzeo bi si ovu antenu sa ebaya pa bi volio čuti jel bi valjalo čemu to 

 

https://www.ebay.com/itm/GPRS-GSM-4G-LTE-35dBi-Antenna-Booster-Signal-SMA-Male-Plug-2M-Cable-PK/322552611683?epid=1169107106&hash=item4b19a24363:g:XawAAOSwCmZZPxZR

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gamer88 kaže...

planiram uzet sad pokućni internet od tele 2 udaljen 7km od stanice/odašiljača...nema praktički ničega okolo mene. Ugl uzeo bi si ovu antenu sa ebaya pa bi volio čuti jel bi valjalo čemu to 

 

https://www.ebay.com/itm/GPRS-GSM-4G-LTE-35dBi-Antenna-Booster-Signal-SMA-Male-Plug-2M-Cable-PK/322552611683?epid=1169107106&hash=item4b19a24363:g:XawAAOSwCmZZPxZR

 ta če te panel antena jako usrećit. :D

 

neznam kako raste veličina panel antene naspram decibela snage, ali sumnjam da je 35db na tom minijaturnom čudu. tebi treba za 7km nešto usmjereno, ali sa pravim descibelima. a to košta. iskrine su trenutno bestbuy i lako dobavljive.

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vidio sam je rastavljenu na youtube  ..dva komada lima pod kutem od 90 stupnjeva .... a za realnu dobit su falili staviti  zarez tj 3.5dBi

 

Panel antene mogu imati i preko 16dBi ovisno koliko antena je spojeno u sistem

 

LPDA imaju dobit oko 5-8 dBi  i neovisno je o broju elemenata pa gotovo istu dobit ima sa 5 i sa 50 elemenata.

 

Česte antene sa većom dobiti su Yagi i parabolične ( npr. satelitska).

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 10:11 (AF139).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

hajde kad netko bude imao vremena neka stavi primjer tih antena ako nije problem. to je ovako nešto? https://www.ebay.com/itm/Original-Outdoor-25DBI-4G-LTE-SMA-Yagi-Antenna-WIFI-Signal-Booster-Amplifierc/202131712317?hash=item2f0ffd293d:g:-ZgAAOSwfjRaIRew

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gamer88 kaže...

hajde kad netko bude imao vremena neka stavi primjer tih antena ako nije problem. to je ovako nešto? https://www.ebay.com/itm/Original-Outdoor-25DBI-4G-LTE-SMA-Yagi-Antenna-WIFI-Signal-Booster-Amplifierc/202131712317?hash=item2f0ffd293d:g:-ZgAAOSwfjRaIRew

  Ne, tebi treba usmjerena yagi antena i to 2 komada (vertikalna i horizontalna MIMO) za 1800MHz s odgovarajućim konektorima. Nemoj bacati novce na nešto što ti neće koristiti. Antene tog tipa koje su spomenute u prethodnim postovima bile bi OK za tebe.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Yagi nije širokopojasna pa da pokriva više bandova a tebi treba za tele2 antena koja radi na 1800MHz

... dakle ovo dolje nabrojeno za tu  antenu sa e-bay nije točno !

Frequency Range:
791~821MHz /832~862MHz/
1710~1785MHz/1805~1880MHz/
2500~2570MHz/2620~2690MHz
VSWR:≤2.5
Gain:25dBi

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 13:55 (AF139).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Yagi nije širokopojasna pa da pokriva više bandova a tebi treba za tele2 antena koja radi na 1800MHz

... dakle ovo dolje nabrojeno za tu  antenu sa e-bay nije točno !

Frequency Range:
791~821MHz /832~862MHz/
1710~1785MHz/1805~1880MHz/
2500~2570MHz/2620~2690MHz
VSWR:≤2.5
Gain:25dBi

 Ovo je odlična antena za tele2 TL-ANT2424B 24dBi Grid Parabolic Antenna prerađena na 1800Mhz i daje stvarnih 24dBi. Nađu se na njuški i po 200Kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 16:16 (DDavorin).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da to bi bila odgovarajuća za udaljene korisnike koji imaju slab signal .

 

 

ps: dodaj link za prepravku, možda netko ima znanja za to odraditi , negdje sam to vidio ali se nesjećam gdje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice