Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.057.707
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Je l netko živi s 'pokućnim' u Maksimiru? Kakve su brzine od 9-17h, a kako je navečer dok pošten svijet spava?
Kava je točna procedura s petodnevnim testiranjem? Dođem u prodaju, potpišem ugovor i nosim kući ruter, a ako ga vratim u rok od pet dana, ugovor se raskida? Koliko košta tih pet dana?

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

 

Karabaja kaže...

Kava je točna procedura s petodnevnim testiranjem? Dođem u prodaju, potpišem ugovor i nosim kući ruter, a ako ga vratim u rok od pet dana, ugovor se raskida? Koliko košta tih pet dana?

 

 

Ne govorim iz prve ruke, al koliko sam pohvatao, tako bi trebalo biti. S tim da ti u tih 5 dana idu i vikend dani.

S tim da pripazi na jednu sitnicu, meni je na ugovoru pisalo "Probni rok: NE". Pitao sam ženu i kaže da joj je kompjuter tak izbacio i da to nema veze. Ja sam uzeo s namjernom da koristim na duže staze tak da mi taj probni rok ne igra ulogu, al možda ne bi bilo loše da ih preventivno priupitaš za to. 

 

Kažu da je cijena razmjerna trajanju korištenja, tak da ako mjesec ima 30 dana, onda bi tih 5 dana trebalo koštati 28,16 HRK. :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 7:28 (Buljko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...

 

..

S tim da pripazi na jednu sitnicu, meni je na ugovoru pisalo "Probni rok: NE". Pitao sam ženu i kaže da joj je kompjuter tak izbacio i da to nema veze. ..

 -po novim zakonima, takve stavke su zabranjene, do sad je bila 'rutina'.. od sad kad bi bila pravna država, kažnjivo. (unaprijed čekirano polje, opcija koju korisnik bira ako želi ili dozvoljava, s novim pravilnikom o podacima.. npr uvrštavanje u javni adresar i sl. ali zakon sad obuhvaća sve takve stavke jer bi inače operateri mogli izmisliti neke nove..).

-odnosno, svaki takav ugovor koji je protivan zakonu je nezakonit, ništavan.. jer ne može biti iznad zakona, mora ga se pridržavati... + kazna (koja nije definirana..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
Buljko kaže...

 

Međutim, cijelo to vrijeme upload nikad nije prešao 9. Jel' to normalno? 

 Da, normalno je. Kada budeš montirao vanjsku antenu onda će ti se upload drastično povećati. Govorim iz osobnog iskustva (vidi slike).

 

Evo iskoristio sam jutro dok svi spavaju i malo se poigrao. Router mi, inače, stoji na mjestu gdje lovi samo 3/5 signal i jutros sam izmjerio DL 80 i UP 10. Stavio sam ga na prozor u kuhinji gdje je imao 5/5 i izmjerio DL 107 i UP 39. Sve to bez vanjske antene, naravno.

 

Problem je što mi ga je (trenutno) nepraktično držati u kuhinji zbog par uređaja koje spajam preko žice. Al ništa što se ne može riješiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 8:32 (Buljko).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa stavi ga onda na tavan. I biće još bolje.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ekipa, nikako na zelenu granu s ovim pokućnim na mojoj lokaciji. Koliko love mogu dobit za router Huawei B315s-22 i antenu Iskra p56?
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 18:55 (Spallato).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Ekipa, nikako na zelenu granu s ovim pokućnim na mojoj lokaciji. Koliko love mogu dobit za router Huawei B315s-22 i antenu Iskra p56?

 cjena novog seta/2

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Znam da je nova antena oko 250 kn. Koliko košta novi router?
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pezer kaže...

Ljudi kako mogu "namjestiti" svoju lokaciju, preko ovih stranica za IP lijepo pise HR, ali recimo hrt mi je ne prepoznaje.. Trenutno nemam TV i htio sam uzivo gledati HRT, ali pise mi da to nije dopusteno na mojoj lokaciji, kao da sam u inozemstvu, pretpostavljam da mi Svedsku prepozna, isto mi javlja i kad probam RTL, a ne znam kako da to promijenim, nije se događalo do danas

 evo ja te mogu razumjeti, prek teleta gledam hrt i nedam za pretplatu

al meni radi sve super, ak nekaj zeza samo restartam firefox, ak ni to ne pali, reset kompa i to je to

i mislim (ovo ovdje odrazava moje MISLJENJE ™ a ne stvarnu cinjenicu jer nisam testiral u nedogled) da gledanje hrt-a prek neta nebi trebalo bit ograniceno na hrvatski IP, onak zdravo seljacki logicki

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hrcomanijak kaže...

Moracu koristit drevnu podjelu informaticara starog kova ™

1) Da li mi netko može reći kakav je taj neograničeni internet u tele2?

2 A) Da li je veza stvarno tako dobra do 1TB?

2 B) Da li im je dobra pokrivenost?

I da li zezaju računima?

1) ja se zezam kad vidim reklamu, da je neograniceno spoooorrr jer se neograniceno korisnika vec pristekalo i cucla vezu

2A) veza ti ovisi o lokaciji stana, blizini bazne stanice, zgradi/kuci/brdu, broju korisnika spojenih na tu stanicu, antenama ak ih imas

2B) pokrivenost je dobra al nije tolko bitna, cak i u nekim "vukojebinama" kak veli kolega moze sve sljakat brze jer je manje ljudi spojeno na stanicu, nego u npr. u centru velikog grada di se jako puno ljudi spaja

RACUNI STIZU NA VRIJEME BEZ ZEZANJA , i onda ih moras platit jer te i$tekaju bez zezanja

ozbiljno, kad je koji telekom se zezo sa racunima, svi imaju stav: "plati pa se zali pa cemo ti smanjit racun ak dokazemo da si u pravu"

srsly, salu na stranu

ljudi koji su se zalili na brzine i trazili prekid ugovora, dobili su odgovor da nemogu jer nigdje nije navedena minimalna ugovorena brzina pa nema uvjeta koji operater krsi, ljepo kazu DO 150 Mbit, ne spominje se OD ili MIN brzine

acmilan2 kaže...
Djelatnik u tele 2 mi je rekao da su oni imali brzine preko 10MB u sekundi izmjerene (znaci 100 Mbps), dok je meni brzina ovdje izmedju 1-1,5MB (10-15 Mbps) kad recimo skidam nesto s interneta

 moj unutarnji informaticar prastarog kova koji je jos na orlu programiral nemoze prec prek ovog samo tak

vidim da ti odokativno mnozis sa 10 a nije tome tako, osim ak nije "djelatnik tako reko"

1 B (bajt) ima 8 b (bita), tako da je 10MB /s kak ti pises 80 Mbit /s a ne 100

isto tako 1-1.5 MB je (8-12 Mbps)

just my 2 bits(0.25 Bytes) cents

acmilan2 kaže...

Evo, ovo je meni trenutno. Pa svima je BIO brzi internet.

 evo kolega ispravio sam ti post

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 13:42 (ED63).
11 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jednostavno ne moze svugdje valjati. Tu gdje ima turista, smanji se i signal i brzina tako da badava se mi mucimo, a placamo isto.

Kovačić
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nadovezujem se i na @Buljko

Točno je ovaj prvi dio koji si rekao. Dođeš i sklopiš ugovor na 24 mj.
Ako se unutar 5 dana predomisliš.. dođeš i tražiš raskid (u tom istom Tele2) i tih 5 (4,3) dana ti se neće uopće naplatiti .. iako po općim uvjetima ide naplata, ali se ne naplaćuje unazad cca pola godine.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...
Pezer kaže...

Ljudi kako mogu "namjestiti" svoju lokaciju, preko ovih stranica za IP lijepo pise HR, ali recimo hrt mi je ne prepoznaje.. Trenutno nemam TV i htio sam uzivo gledati HRT, ali pise mi da to nije dopusteno na mojoj lokaciji, kao da sam u inozemstvu, pretpostavljam da mi Svedsku prepozna, isto mi javlja i kad probam RTL, a ne znam kako da to promijenim, nije se događalo do danas

 evo ja te mogu razumjeti, prek teleta gledam hrt i nedam za pretplatu

al meni radi sve super, ak nekaj zeza samo restartam firefox, ak ni to ne pali, reset kompa i to je to

i mislim (ovo ovdje odrazava moje MISLJENJE ™ a ne stvarnu cinjenicu jer nisam testiral u nedogled) da gledanje hrt-a prek neta nebi trebalo bit ograniceno na hrvatski IP, onak zdravo seljacki logicki

 Ma ja sam student(podstanar) i nemam TVa u stanu, a ne pada mi napamet kupovati TV zbog par mjeseci i sve je radilo, al onda nije, iako da, pomoglo je gasenje i paljenje rutera i nakon toga radi i HRT i RTL, iako slazem se, ne kuzim zasto samo HR IP to dopusta, vjerojatno jer u teoriji to smiju koristiti samo oni koji placaju pretplatu, al eto..

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jer prava koja otkupljuje HRT otkupljuje za prikazivanje unutar RH, ne i inozemstvo.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam mjerio brzinu Tele2 4G mreže na lokaciji u Trnavi (Zagreb) preko mobitela i u večernjim satima je iznosila 8-10 Mbs. 

 

Što mogu očekivati od pokućnog interneta? Iste brzine?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Nemožeš znati to točno napamet.Imaš više faktora koje ti određuju brzinu.Možeš uzeti 5 dana probnog roka i izmjeriti točno brzinu pa ćeš biti pametniji.Recimo meni je  Tele 2 najbolja opcija koju imam na prostoru šibensko-kninske županije(zaleđe).Mjerim brizine koje se kreću oko 25 do 40 Mbps downloada.Većina vremena je oko 30 mbps.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 9:17 (funny games).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

 Nemožeš znati to točno napamet.Imaš više faktora koje ti određuju brzinu.Možeš uzeti 5 dana probnog roka i izmjeriti točno brzinu pa ćeš biti pametniji.Recimo meni je  Tele 2 najbolja opcija koju imam na prostoru šibensko-kninske županije(zaleđe).Mjerim brizine koje se kreću oko 25 do 40 Mbps downloada.Većina vremena je oko 30 mbps.

 Mjerio sam u više navrata i brzina se ne diže iznad 10Mbs. Možda moja tarifa ne dopušta veće brzine (u stvari nemam tarifu, uzeo sam neku prepaid karticu).

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ruter ti ima bolji prijam i sammim time hvata bolje brzine.Mislim da je mobitel ograničen tarifom.Ugl ne možeš se pouzdati na to mjerenje,uzmi na probu 5 dana i saznat ćeš sve šta te zanima.Moja predpostavka da će ti brzina biti oko 50 - 70 mbps downloada jer ipak si na puno boljoj lokaciji nego ja šta se tiče baznih stanica 4g signala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 9:40 (funny games).
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kakav je ovaj Tele2 ZTE router? ne pise model da ga malo cekiram na netu. vrijedi tih 900kn? Ima neka bolja alternativa maybe? (koji je je model uopce ?)

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 20:14 (Catch_Me).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pezer kaže...

 Ma ja sam student(podstanar) i nemam TVa u stanu, a ne pada mi napamet kupovati TV zbog par mjeseci i sve je radilo, al onda nije, iako da, pomoglo je gasenje i paljenje rutera i nakon toga radi i HRT i RTL, iako slazem se, ne kuzim zasto samo HR IP to dopusta, vjerojatno jer u teoriji to smiju koristiti samo oni koji placaju pretplatu, al eto..

 

Što koristiš za gledanje Rtl i dal radi i Nova ?

 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Solidan je vata dobro signal stvarno ali wifi mu je slabasan.

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Wifi nije sad bas toliko bitan. Ovi HTovi routeri su isto sranje sto se tice WiFi. Nasao sam koji je model (zte mf286), cat6, 2 frekvencije itd. Cini se solidan router.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 10:55 (Catch_Me).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

A kakve su to antene za bolji signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imaš više modela i vrsta.Trebaš pogodit odgovarajuću i možeš dosta dobro boostat signal što automatski rezultira boljom brzinom.Na internetu sam pronašao da su najbolje MIMO 4g lete antene koje koštaju oko 50 eura ali stvarno se isplate.Imaš i neke jeftinije varijante ali mislim da se isplati kupiti nešto kvalitetnije.Osobno razmišljam o kupovini navedene jer bi si znatno poboljšao signal.

11 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Jel bi valjalo ovako nesto za pojacati signal?

 

klik

 

trenutno nemam ni opticku ni bilokoju drugu vidljivost do pristupne tocke koja je udaljena od mene cca 3km.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 14:20 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Jel bi valjalo ovako nesto za pojacati signal?

 

klik

 

trenutno nemam ni opticku ni bilokoju drugu vidljivost do pristupne tocke koja je udaljena od mene cca 3km.

 ne to je wifi antena, tebi treba lte antena

11 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pise da je LTE, da mogu spojit na onaj moj ruter kao vanjska antena.

Kovačić
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gd2 kaže...
Pezer kaže...

 Ma ja sam student(podstanar) i nemam TVa u stanu, a ne pada mi napamet kupovati TV zbog par mjeseci i sve je radilo, al onda nije, iako da, pomoglo je gasenje i paljenje rutera i nakon toga radi i HRT i RTL, iako slazem se, ne kuzim zasto samo HR IP to dopusta, vjerojatno jer u teoriji to smiju koristiti samo oni koji placaju pretplatu, al eto..

 

Što koristiš za gledanje Rtl i dal radi i Nova ?

 

 Za Novu ne znam, mislim da nemaju svoje. ali RTL i HRT imaju sluzbeno. na HRTu je to HRTi, a na RTLu je to RTL Play, googlaj i izbaci ti, moras se registrirat, ali nista posebno, mozes i sa facebookom i to je to, mozes mislim cak i pogledati neke "snimke" i sl. a mozes gledati i uzivo sve programe koje imaju i na TVu

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

Imaš više modela i vrsta.Trebaš pogodit odgovarajuću i možeš dosta dobro boostat signal što automatski rezultira boljom brzinom.Na internetu sam pronašao da su najbolje MIMO 4g lete antene koje koštaju oko 50 eura ali stvarno se isplate.Imaš i neke jeftinije varijante ali mislim da se isplati kupiti nešto kvalitetnije.Osobno razmišljam o kupovini navedene jer bi si znatno poboljšao signal.

 To bi onda bilo ovako nesto ili:

https://www.4gltemall.com/4g-lte-mimo-antenna.html

11 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Catch_Me kaže...
funny games kaže...

Imaš više modela i vrsta.Trebaš pogodit odgovarajuću i možeš dosta dobro boostat signal što automatski rezultira boljom brzinom.Na internetu sam pronašao da su najbolje MIMO 4g lete antene koje koštaju oko 50 eura ali stvarno se isplate.Imaš i neke jeftinije varijante ali mislim da se isplati kupiti nešto kvalitetnije.Osobno razmišljam o kupovini navedene jer bi si znatno poboljšao signal.

 To bi onda bilo ovako nesto ili:

https://www.4gltemall.com/4g-lte-mimo-antenna.html

 Istu takvu imas na ebayu cim upises "LTE Antenna" kao prvi rezultat za 22$ - klik

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 18:11 (acmilan2).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice