Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.233
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

-da, 'ali', svi to rade, tj brandiran firmware/soft koji onemogućuje razne (inače tvorničke) mogućnosti. Zato se nikad ne uspoređuje tvornički i telekom uređaj.

-s druge strane, operateri su ponekad prisiljeni (zakonima) pretjerano osigurati.. pošto sva mrežna oprema ima backdorove-rupe (ili fičere) recimo da je disebliranje filesharea jedna od očekivanih stvari kao što je defaultno isključen wlan i wps.. + operater ima direktan pristup uređaju sa svoje strane (a tad bi bilo i raznih tužbi..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ok, ali dali je onda operater duzan naglasiti kaoo prodaje uredjaj cije specifikacije ne odgovaraju proizvodjacevim?

Nije problem ukoliko je nesto po defaultu disejblano, ako to korisnik kojem to treba moze jednostavno ukljuciti. Ili barem uz kontakt s tehnickom podrskom odraditi.

Problem je u slucaju ovog mf286 routera u tome sto mu je baterija (dakle rad bez struje) i usb file sharing glavni prodajni "adut", da se tako izrazim, u odnosu na npr 283 model ili neki drugi model. Ne ulazim sad u cat4,cat6 ili nesto trece.

Disejblanjem usb sharinga, mi vise ne pricamo o istom uredjaju.

Da je tele2 oznacio uredjaj s "lite", "mini", "bilosto", sto bi dalo naslutiti da je dio funlcionalnosti ipak ukinut, to bi bilo ok. Ovako oni prodaju "router xxyy", korisnik gleda karakteristike i mogucnosti na stranicama proizvodjaca npr, a na kraju kupi uredjaj koji ne odgovara tim specifikacijama, mislim da je to namjerno zavaravanje korisnika.

Drugo pitanje je mozemo li poduzeti sto u vezi toga?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

-oni ga ni ne reklamiraju kao nešto što 'može'..

-vjerojatno ne.

 

npr, svaki PVR dvbt prijemnik može snimati i to je legalno, pokriveno zampom/pretplatom/iptv-cable.. ali je za ne-free kanale onemogućeno. Od doba vhs-a/kazeta, plaća se zamp na medij, to je legalno pravo korisnika (snimiti).. no onemogućeno je, jer to kabel operater ne dozvoljava mada bi on morao biti ispod (ne iznad) zakona i to omogućiti tj ne onemogućavati jer sam uređaj podržava.. i to nije ograničenje unutar uređaja, nego dhcp-macrovizija-zaštita koja onemogućuje rec funkciju kao dio signala kanala. Kako protiv tog? .. nikako, dok netko iz EU birokracije to ne potegne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Slazem se s tobom.

Iako mi se cini da ovdje tele2 onemogucava koristenje toga bez nekog valjanog razloga.

Usb port je naveden u specifikacijama uredjaja iako apsolutno ne pise za sto je. Jednostavno neznam iz kojeg razloga su oni odlucili taj dio disejblat, ni cemu on smeta, ali kad bi covjek povukao paralelu, kupis novi auto, odvezes ga kuci, hoces voziti 180km/h, a auto nece preko 130, zoves dilera a on ti odgovori da je to onemoguceno jer je na nasim cestama maksimalna dozvoljena brzina 130. Ili da su, iako mjenjac ima 6 brzina oni disejblali 6-tu, jer ces ionako vecinu vremena koristiti od 1-5.

No slozio bih se da si u pravu i da se tu neda nista napraviti, osim uzeti neki router pa njega koristiti a ovaj spremiti u ladicu za crne dane, jer koliko god bilo nelogicno, ocigledno su se pokrili kad su odlucili to tako napraviti.



Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

-inače, 'najpraktičnije' je imati svoj router (za route i ostale mrežne potrebe..) i korsititi opremu operatera samo za liniju tj modem.. tad se ne ovisi o takvim stvarima.

-ili, zakon ne predviđa takvu bezrazložnu situaciju.. pa ni neku sankciju ili žalbu.. pozivanje na logiku/zdrav razum nije stvar zakona-ugovornih odnosa.. paradox? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zaboravljate da Tele2 primarno pruža uslugu pristupa Internetu, ne uslugu USB filesharinga, port forwardinga, DynDNS-a i sl. 

 

Ako hoćete nešto naprednije od WLAN/LAN pristupa Internetu, kupite si svoj uređaj i to je to.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne, Tele2, u kontekstu routera kojeg kupac PLAĆA, ne pruža nikakvu uslugu, već prodaje robu. Ako roba ne odgovara specifikaciji, kupac je prevaren.

Mi smo kupili svoj uređaj!
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tocno to, korisnik pokucnog placa

a)uslugu pristupa i prometa
b)router

Router nije besplatan pa da se treba zadovoljiti s bilo cime, on ima svoju cijenu koju kupac plati ins te strane nikakva ogranicenja uredjaja jednostavno nebi trebala postojati.

Dalje, usb fioe sharing nije usluga operatera, vec funkcija uredjaja, dakle opet nema tele2 tu sta ogranicavati ili onemogucavati taj ficr uredjaja
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 15:07 (Damir22).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ljetovanje na pagu, brzina pokučnog 

 

http://www.speedtest.net/result/7380287163.png

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa,

 

Imam problema sa brzinom na tele2 pokućnom, na 4g ujutro zna biti oko 25-30mbps, ali mi navečer brzina drastično pada ponekad i do 1-2mbps. Zvao sam tele2 rekli su mi da se nalazim između 2 repetitora i da bi bilo dobro kada bih kupio vanjsku antenu, stavio je na povišeno negdje izvan stana te ju ukopčao u ruter. Ruter koji imam je ZTE-ov. Može li mi netko preporučiti neku dobru antenu (cijena nije problem) sa kojom bih mogao dobiti bolji signal i brzinu ukoliko je to uopće moguće.

 

Zahvaljujem! :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni se dogada ista stvar, nevidim kako ce ti antena pomoc kad je ovo do zakrcenosti baznih stanica, kad je navala navecer veza padne. Probaj switchat na 3g kad je losa veza u 4g meni je to riješilo problem donekle. Inace cini mi se da u gornoj dubravi te bazne stanice max šibaju 30 Mbita jer nisam nikad ulovio više a imam dobar signal od -90db pošto sam na brdu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Danijeldm kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Imam problema sa brzinom na tele2 pokućnom, na 4g ujutro zna biti oko 25-30mbps, ali mi navečer brzina drastično pada ponekad i do 1-2mbps. Zvao sam tele2 rekli su mi da se nalazim između 2 repetitora i da bi bilo dobro kada bih kupio vanjsku antenu, stavio je na povišeno negdje izvan stana te ju ukopčao u ruter. Ruter koji imam je ZTE-ov. Može li mi netko preporučiti neku dobru antenu (cijena nije problem) sa kojom bih mogao dobiti bolji signal i brzinu ukoliko je to uopće moguće.

 

Zahvaljujem! :)

 za početak testiraj UPLOAD u svim vremenima. ako je upload uvijek visok, a download varira, onda je jednostavno zagušeno sve i tu niti antena nema utjecaja puno, osim da ustabili signal i da nema pucanja po jakoj kiši i snijegu.

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Hvala na brzim odgovorima,

 

Testirao sam upload, on je skoro pa uvijek isti. Prebacio sam na 3G jucer navecer, bilo je 25mbps i danas ujutro je opet tako. Pretpostavljam da je onda to jedino rješenje. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Danijeldm kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Imam problema sa brzinom na tele2 pokućnom, na 4g ujutro zna biti oko 25-30mbps, ali mi navečer brzina drastično pada ponekad i do 1-2mbps. Zvao sam tele2 rekli su mi da se nalazim između 2 repetitora i da bi bilo dobro kada bih kupio vanjsku antenu, stavio je na povišeno negdje izvan stana te ju ukopčao u ruter. Ruter koji imam je ZTE-ov. Može li mi netko preporučiti neku dobru antenu (cijena nije problem) sa kojom bih mogao dobiti bolji signal i brzinu ukoliko je to uopće moguće.

 

Zahvaljujem! :)

 meni zna tako pasti pa isključim ruter iz struje i ponovno spojim, uglavnom vrati brzinu na staru

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo upravo izmjerio da vidim jel štima, ja zadovoljan klik 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam dvije iskre p56, prilikom provlacenja kabela kroz zid ispao je jedan konektor, nabavio sam drugi ali nemogu ga nikako montirat, zna li netko neko jednostavno rjesenje ili negdje u Splitu nekoga kome mogu odnijet da mi to sredi?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
Imam dvije iskre p56, prilikom provlacenja kabela kroz zid ispao je jedan konektor, nabavio sam drugi ali nemogu ga nikako montirat, zna li netko neko jednostavno rjesenje ili negdje u Splitu nekoga kome mogu odnijet da mi to sredi?

 nekako mi se čini da to nije bilo provlačenje nego čupanje kabela. jer moji su zbilja dobro zakrimpani, a isto sam ih vuko kroz cijev. pa vidi bilo koga tko se bavi telefonijom, ili probaj posudit krimp klješta.

 

probaj zvat i u Chipoteku, za njih sam siguran da krimpaju kablove. možda ti mogu pomoć.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jel to samo meni danas opet gubi 4G. Prvo u 14:05 i sad maloprije. Ili to svima?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

svima je mobilni internet u banani... zvao sam službu; rade na otklanjanju problema..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pala je 4g mreza u citavoj Hrvatskoj

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne puca samo 4G, puca i 3G . I tak već par dana barem na području ZG Dubrave.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima li netko ideju što im se dešava sa opremom? Nije baš normalno da imaju generalne ispade po par sati ovako često.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 10:39 (gd2).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?

 Ako već nisi, pokušaj sa E5186 toolboxom, pričalo se o njemu u prijašnjim komentarima. Pa u njemu namjesti da ti samo ide na 4G

evo ti - ovde link pa vidi malo

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Za mobitel me interesira ova tarifa Bezbroj GB i 1000 min za 169 kn. za područje od Crikvenice do Rijeke dal' netko koristi

i kakve su mu brzine i signal u toku dana, gledao sam pokrivenost signala za taj dio je 4G .

Ako je na pretplatu bez ugovora onda ako nisam zadovoljan mogu prekinut kad hoću tj. nakon prve plaćene uplatnice ?????

 

Koristio sam na ovom području kratko  mobilni internet  na SIM od Tmobile i Bon bona  brzine su bile stabilne ne onako kako oni kažu od 75 Mbps. što je čista prijevara bio sam udaljen od njihove bazne stanice na krovu hotela 20 m  a brzine su bile cca. D =20-25 Mbps  i  U=5 Mbps  

uz solidan Ping

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?

 Tvoj je problem baš suprotan onom kod mene. Kad se izgubi 4G signal automatski se prebaci na 3G. No, obratno ne važi. Mora se ručno na 4G šaltat. Jel si probao hard reset rutera?

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
Grom kaže...
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?

 Tvoj je problem baš suprotan onom kod mene. Kad se izgubi 4G signal automatski se prebaci na 3G. No, obratno ne važi. Mora se ručno na 4G šaltat. Jel si probao hard reset rutera?

 Pod hard reset mislis reset putem fizicke tipke ili neki drugi nacin?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...
Grom kaže...
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?

 Ako već nisi, pokušaj sa E5186 toolboxom, pričalo se o njemu u prijašnjim komentarima. Pa u njemu namjesti da ti samo ide na 4G

evo ti - ovde link pa vidi malo

 Pardon ali ruter je ZTE MF286, oce li sa njim to raditi?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...
Grom kaže...
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?

 Tvoj je problem baš suprotan onom kod mene. Kad se izgubi 4G signal automatski se prebaci na 3G. No, obratno ne važi. Mora se ručno na 4G šaltat. Jel si probao hard reset rutera?

 Pod hard reset mislis reset putem fizicke tipke ili neki drugi nacin?

 Putem fizičke tipke.

Grom kaže...
zviznemte kaže...
Grom kaže...
Sta napravit kad ruter automatski ne prebacuje sa 4g na 3g? Drzim ga sad na 3g al brzine su osjetno manje
Za promjenu rutera trebaju slat ruter u Zagreb da se ustanovi kvar, a za to razdoblje ne nude zamjenski uredaj dok sve to moze potrajati i do 40 dana?

 Ako već nisi, pokušaj sa E5186 toolboxom, pričalo se o njemu u prijašnjim komentarima. Pa u njemu namjesti da ti samo ide na 4G

evo ti - ovde link pa vidi malo

 Pardon ali ruter je ZTE MF286, oce li sa njim to raditi?

 Neće. Još uvijek nema takve vrste aplikacije za ZTE ruter.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice