Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.273
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Router => ZTE MF286 

Meni je -58 dBm => 
http://prntscr.com/jv0n3u

A ovo rezultat => http://www.speedtest.net/result/7393683588

Katastrofa :D


Kako da flasham ili uplodajem noviji firmware od ovog smeca 1.0  

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 20:02 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

Router => ZTE MF286 

Meni je -58 dBm => 
http://prntscr.com/jv0n3u

A ovo rezultat => http://www.speedtest.net/result/7393683588

Katastrofa :D

 Jel puca veza il je net stabilan? Ako si u velikom naselju ili gradu onda je ovo ok, ako si u nekom selu ko ja onda je ajmo reć slabo, ali hebote mnogi bi ubili i za te brzine, a tebi to ne valja? Mislim da je u ovim zračnim vezama najbitnija stabilnost veze pa makar imao i 10mbit dl, kaj ti vrijedi imat 100mbit ako puca par puta dnevno veza? Kaj je gore po tvom mišljenju?

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidio sam po netu neki tele2 firmware 1.03 za zte ruter, jel ga itko flashao?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo mali update na storiju o usb file sharingu.

Dobio sam odgovor od tele2 tehnicke sluzbe, u njemu stoji da tele2 nije ni na jedan nacin ogranicio uredjaj u smislu funkcionalnosti, niti je isto trazio od proizvodjaca, tako da koliko oni znaju ne postoji razlog zasto navedene opcije nema, odnosno nema razloga zasto usb file sharing nebi bio podrzan i funkcionalan. Te da se probam obratiti zte tehnickoj podrsci.

Naravno probat cu kontaktirati njih da vidim o cemu se radi, pa ako saznam ista zanimljivo, podjelim s vama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Taraba kaže...
jojo_surf kaže...

Router => ZTE MF286 

Meni je -58 dBm => 
http://prntscr.com/jv0n3u

A ovo rezultat => http://www.speedtest.net/result/7393683588

Katastrofa :D

 Jel puca veza il je net stabilan? Ako si u velikom naselju ili gradu onda je ovo ok, ako si u nekom selu ko ja onda je ajmo reć slabo, ali hebote mnogi bi ubili i za te brzine, a tebi to ne valja? Mislim da je u ovim zračnim vezama najbitnija stabilnost veze pa makar imao i 10mbit dl, kaj ti vrijedi imat 100mbit ako puca par puta dnevno veza? Kaj je gore po tvom mišljenju?

 ma u gradu sam. 1 km opticke vidljivosti, nema nista izmedu moje antene i odasiljaca. nekad mi zna bit 70 mbs download, ali nekad se spusti govno jako nisko.
volia bi flashat ovaj zte. jedino sto san nasao je ov => https://easy-firmware.com/home/browse/category/id/26939/

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 21:12 (jojo_surf).
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

A gle, na svoju odgovornost probaj flash, možda pomogne, tko će ga znat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I svakako javi kako je proslo, posebice oko podesavanja postavki, a mozda novi flash rjesava i moj problem s usb sharingom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Preopterećena ti je bazna. I meni je rano ujutro i 100 DL a navečer je 5. Navečer je puno više ljudi na netu nego rano ujutro. Mislim probaj ti zbog ljudi koji imaju taj router pa javi.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jučer uzeo Tarifu Bezbroj GB i Raspali na pretplatu  za mobitel  lokacija Crikvenica i opis stanja 100 %  OČAJ .

Kad sam uvalio SIM u mob signal je odmah bio 4 G

u centru grada udaljen od bazne stanice 20 m. koja je na krovu hotela , brzine i veza su bile solidne D = 20-25mbps U = 3-5mbps a onda ŠOK van centra cca.1,5km gdje stanujem  katastrofa  jednostavno neupotrebljivo za ništa po danu i navečer i jutros i sada.

D= Max. do 8 , U =Max. do 2  i prekidi svakih  15 sekundi ma

nema šanse da možeš gledati YouTube ili Hrti pa čak i Internet

minimalno moraš imati 5 -10 Mbps i stalnu vezu.

Signal na mobu je stalno 4G ali brzina i veza su OČAJ.

Ne znam jeli to trenutno ili....  ako je to to

inače raskidam pretplatu pod hitno , njihove  cijene jesu fer prema drugima  ali jebeš to što su jeftiniji kad im je usluga  NULA tj. neupotrebljivo pa da je za 1 kunu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 13:32 (MUĆAK).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Jučer uzeo Tarifu Bezbroj GB i Raspali na pretplatu  za mobitel  lokacija Crikvenica i opis stanja 100 %  OČAJ .

Kad sam uvalio SIM u mob signal je odmah bio 4 G

u centru grada udaljen od bazne stanice 20 m. koja je na krovu hotela , brzine i veza su bile solidne D = 20-25mbps U = 3-5mbps a onda ŠOK van centra cca.1,5km gdje stanujem  katastrofa  jednostavno neupotrebljivo za ništa po danu i navečer i jutros i sada.

D= Max. do 8 , U =Max. do 2  i prekidi svakih  15 sekundi ma

nema šanse da možeš gledati YouTube ili Hrti pa čak i Internet

minimalno moraš imati 5 -10 Mbps i stalnu vezu.

Signal na mobu je stalno 4G ali brzina i veza su OČAJ.

Ne znam jeli to trenutno ili....  ako je to to

inače raskidam pretplatu pod hitno , njihove  cijene jesu fer prema drugima  ali jebeš to što su jeftiniji kad im je usluga  NULA tj. neupotrebljivo pa da je za 1 kunu.

 

 ako su ti prekidi, testiraj zbog čega. probaj pingat google.com. ako je ping stabilan recimo 40-50 milisekundi, a veza puca, onda ti je slab signal. ako ti je ping 800, 900 , 1000 ili više i pojavljuje se timeout svako malo, onda je odašiljač opterećen, i tu ne možeš ništa zbog turista. jedino kupit antene i okrenut ih prema nekom drugom odašiljaču.

 

a po mapi... https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0          ili selce ili dramalj ili sa dobrim antenama se spojit na šilo. tamo garant nema toliko turista da shebe signal.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 19:02 (ranko091).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam raspali i bezbroj u Zadru, i vrti mi sve... Imam maxtv to go s cacinog t-coma, twitch, youtube... streamam i filmove, serije nikad problema.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Onda ti je dobar signal evo kod mene je 4G ali što vrijedi kad je 

Dow. 3 mbps a Upl. 1mbps prekida non stop ,internet je isto kao puž.

Imam i Bonbon SIM i preko njih je D 15-20 Mbps ali oni su skuplji puno kao i Tmobile ali jebeš ovo sa Tele 2 što su jeftiniji kad usluga ne vrijedi ništa.

Morate ću to odjaviti.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni nije jasna ova njihova politika da pojačaju mrežu nakon ljeta. Mislim ako će. Zašto ne sad uoči ljeta pa SP im je dobra prilika bio.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moze li ovaj huawei b315 u bridge mode ?

Ain`t nothin` else like L.A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Barba Pere kaže...

Moze li ovaj huawei b315 u bridge mode ?

 sa tele2 firmwareom ne. možda bi mogao sa originalnim ali i u to sumnjam. to je jedan od glavnih razloga što ga nisam uzimao s pretplatom.

 

zasebni ruter sa 2 usb-a , usb lte stick i evo sve radi već godinu dana i više bez greške. i ako se šta promjeni na mreži (cat 5,6 ili više), samo promjenim drugi stick i opet sve radi.

16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni dosta usporio bilo je to i bolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 12:00 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi da li ima neki bolji ruter ili identican od rutera sto imaju sada u ponudi, da se moze kupiti u hr?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Laser32 kaže...

Ljudi da li ima neki bolji ruter ili identican od rutera sto imaju sada u ponudi, da se moze kupiti u hr?

 i ne baš. jedino rabljeno.

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji je ruter bolji ZTE MF286 ili Huawei 4g B525?

Pitam zbog toga sto mogu birati između njih?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 20:59 (Laser32).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Danas smo ja i moja zena uzeli 4g ruter Huawei 4g B525 u gradu smo inace signal je jako los sto dalje se odmakni od tele 2 mi idemo ovih dana po internet ili od t-coma ili od nekog drugog provajdera tele 2 4g je nesto najgore samo ces se pokajat pozz 

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da ja sam 8 km od grada i imam 5 crtica signal 6 puta bolju brzinu od t-comovog adsla, sad me samo zanjima koji je ruter bolji ?

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Laser32 kaže...

Da ja sam 8 km od grada i imam 5 crtica signal 6 puta bolju brzinu od t-comovog adsla, sad me samo zanjima koji je ruter bolji ?

 Ja imam ovaj ZTE MF286, radi ok, ovaj od Huawie mi se čini da je isto kao i zte, mislim da koji uzmeš nećeš falit.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Laser32 kaže...

Koji je ruter bolji ZTE MF286 ili Huawei 4g B525?

Pitam zbog toga sto mogu birati između njih?

 

 Uzmi Huawei jer ima bolju softwersku podršku nego ZTE. Što se samog rada tiče, tu su isti.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas ujutro mi aktivirali internet.

 

Brzina 20+ download i uglavnom 30+ upload (kroz cijeli dan skoro pa konzistentno).

 

Maksimalni download na optima zici je kod nas vec godinama do 10mb (u mom mjestu oko 8 bilo uglavnom), tako da je ovo u svakom pogledju puno bolja opcija.

 

Sto se gaminga tice, ping u igrama mi je gotovo isti kao i kod obicnog interneta, streamao sam oko 2 sata na twitchu u 720p kvaliteti (60fps) i radilo je bez ikakvih problema, tek nekoliko puta je ping skocio na 60-70 i to na par sekundi (streamat sam poceo oko 10 navecer).

 

U svakom slucaju za sad preporuka barem da probaju ljudi koji zive u manjim mjestima jer ce ako se ne varam u svakom slucaju bit puno bolji od zice.

 

Kroz cijeli dan sam uspio potrositi ispod 10gb tako da mislim da bi ovih 1000gb bilo jako tesko zapravo prekoraciti.

BCko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav!

Zanima me Huawei ruter koji bih kupila preko tele2 webshopa i kad izaberem opciju na bonove nudi cijenu od 899 kn dok je na pretplati bez ugovora 999 kn. Mogu li uzeti uređaj na bonove a nakon toga uzeti samo tarifu bez ugovora i uređaja i na taj način dobiti modem za 899 umjesto 999? Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Možeš, bez problema :-)

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Poz, jos jednom se javljam.

Postoji li neki zakon po kojem su oni meni obvezni osigurati zamjenski ruter dok je ovaj neispravni na servisu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako ga placas mjesecno onda su ti trebali dati novi...nema tu sta cekat
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 9:05 (Abomb).
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...

Poz, jos jednom se javljam.

Postoji li neki zakon po kojem su oni meni obvezni osigurati zamjenski ruter dok je ovaj neispravni na servisu?

Ne postoji. Nigdje (još) nije definirano da je u slučaju servisiranja terminalne opreme operater obavezan izdati zamjenski uređaj - barem koliko ja znam. 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Grom kaže...

Poz, jos jednom se javljam.

Postoji li neki zakon po kojem su oni meni obvezni osigurati zamjenski ruter dok je ovaj neispravni na servisu?

Ne postoji. Nigdje (još) nije definirano da je u slučaju servisiranja terminalne opreme operater obavezan izdati zamjenski uređaj - barem koliko ja znam. 

-zakon to ne navodi kao konkretno pravilo, ali predviđa.. pošto se zakon odnosi na sve robe/usluge nikad nije specifičan, osim članci koji opisuju ..

-ima pravo tražiti (ali ne postoji automatizam da mora dobiti).. no postoji sasvim duga osnova, ne može mu se naplatiti usluga koja mu nije dostupna, po tome, operater za vrijeme kvara ne može naplatiti tj korisnik može tražiti umanjenje računa usluge.. i zato se nudi zamjena i sl. može za auto, laptop.. i podrazumijevalo se za terminalnu opremu (na fixnima), no tele2 je mobilna usluga i neki zakoni se ne odnose na njih, tj tako ih za sad tumače, npr zagarantirana brzina po hakomu, pitanje je tumačenja (za sad se taj zakon ne odnosi na njih).. dok je drugi problem da je ta usluga dostupna i bez ugovorne obveze, plaćaš-imaš.. kao nemaš ne plaćaš npr bon.. i tad pošto ne ispostavlja račun nema ni umanjenja računa, jer nema ni ugovorne obveze.

 

-sve to je novo, novi odnosi, tehnologija, zakoni.. treba vremena dok se to provede .. pitati operatera, tražiti (nije bez osnove) ali ne znači da se mora dobiti, jer zakon nije preciziran.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice