Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.713
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
irrelevant kaže...

ja sam na svojoj lokaciji preko mobitela odvrtio par puta test brzine i ne ide preko 10 mbps DL i 2.5 mbps UL, na mobu pise da je 4G signal, sta vi mislite dali bi mozda sa ruterom dobio vise?

 nađi se na mapi

 

https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

 

i vidi di je odašiljač. moraš zumirat malo mapu na svoju lokaciju i izabrat opciju "show elements". pa ako ti je odašiljač blizu, moguće je sa antenama popravit signal i brzinu, ako odašiljač ne vidiš, neće puno toga pomoć.

 evo po karti je odasiljac udaljen cca 3.6 km od mene, da li je to to prevelika udaljenost za ostvarit vecu brzinu?

robogo kaže...
irrelevant kaže...

ja sam na svojoj lokaciji preko mobitela odvrtio par puta test brzine i ne ide preko 10 mbps DL i 2.5 mbps UL, na mobu pise da je 4G signal, sta vi mislite dali bi mozda sa ruterom dobio vise?

Ako imaš neku od starih tarifa na bonove (npr. Smart) na tim tarifama su brzine limitirane upravo na 10/2.5.

uzeo sam start paket samo da testiram da li mi je dostupan 4G signal i da vidim kakva je brzina, pojma nisam znao da bi mogla biti limitirana zbog toga xD

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
irrelevant kaže...

 evo po karti je odasiljac udaljen cca 3.6 km od mene, da li je to to prevelika udaljenost za ostvarit vecu brzinu?

uzeo sam start paket samo da testiram da li mi je dostupan 4G signal i da vidim kakva je brzina, pojma nisam znao da bi mogla biti limitirana zbog toga xD

 pitanje je još samo kako su antene postavljene na odašiljaču, jer ako jedna gleda prema tebi, sa antenama bi to trebalo dobro radit.

 

a ovo za limit za tele2 nisam znao za start paket. tako da ti ostaje provjerit jačinu signala. to si skineš neku aplikaciju sa googleplaya koja može mjerit decibele pa se prošetaš po kući/stanu. i tražiš najbolji signal.

 

ja koristim https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android.telnet        ali ima ih još.

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
irrelevant kaže...

pojma nisam znao da bi mogla biti limitirana zbog toga xD

 Nazovi službu za korisnike i pitaj. Dugo su im razne tarife na bonove imale različite max brzine, pa su skuplje išle do 21 megabit u downloadu, a jefitnije do 10 megabita, međutim, sada vidim da te podatke više ne nude kod opisa tih tarifa. Tvoja tarifa je među starijima, pa ih nazovi i pitaj.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

netko isprobao HT ili VIP sim u Tele2 Huawei B315s-22 WiFi CAT4? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
irrelevant kaže...

 evo po karti je odasiljac udaljen cca 3.6 km od mene, da li je to to prevelika udaljenost za ostvarit vecu brzinu?

uzeo sam start paket samo da testiram da li mi je dostupan 4G signal i da vidim kakva je brzina, pojma nisam znao da bi mogla biti limitirana zbog toga xD

 pitanje je još samo kako su antene postavljene na odašiljaču, jer ako jedna gleda prema tebi, sa antenama bi to trebalo dobro radit.

 

a ovo za limit za tele2 nisam znao za start paket. tako da ti ostaje provjerit jačinu signala. to si skineš neku aplikaciju sa googleplaya koja može mjerit decibele pa se prošetaš po kući/stanu. i tražiš najbolji signal.

 

ja koristim https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android.telnet        ali ima ih još.

evo rezultata sa tom aplikacijom, jacina signala je po tablici ''good'', ovo ostale vrijednosti neznam naci 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
irrelevant kaže...

evo rezultata sa tom aplikacijom, jacina signala je po tablici ''good'', ovo ostale vrijednosti neznam naci 

 96dbm je dobar signal da. sa antenama bi dobio još 9-11dbm i eto te na dobrom 86dbm signalu. jedino pitanje ostaje, koliko je još korisnika u tvom naselju tj. koliko je zagušen taj odašiljač.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Prodaje li tko svoj 4g ruter, treba mi jer svoj moram slati na servis...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da šljaka.... ruter je otključan moš stavit koji god SIM.Niš posebno meni osobno loš signal od t coma i vipa tako da.....

14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znali se bilo što o njihovom tzv. poboljšnjub4G infrastrukture? Ja svaki put kad ih nazovem ili pošaljem mail, a rafi se o preslabom signalu i premaloj brzini, oni kažu da očekuju poboljšanja u rugoj polovice 2018te godine. Ok, u sezoni navodno na moru ne smiju raditi, ali imali ikakva naznaka o bar malo boljem signalu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mesomeone kaže...

Znali se bilo što o njihovom tzv. poboljšnjub4G infrastrukture? Ja svaki put kad ih nazovem ili pošaljem mail, a rafi se o preslabom signalu i premaloj brzini, oni kažu da očekuju poboljšanja u rugoj polovice 2018te godine. Ok, u sezoni navodno na moru ne smiju raditi, ali imali ikakva naznaka o bar malo boljem signalu.

 Nema ti tu nekog poboljšanja osim novih stanica, a znaš kako to ide kod nas. Sve boli ku**c sve dok ne čuju da deda Joža prima 500€ mjesečno za baznu stanicu na krovu i onda svi odjednom dobiju trovanje radijacijom kao da su u reaktoru Fukushime plivali. Svijetle po noći, rak im izbija, čuju kako trava raste i slično. I onda krenu protesti. 

 

Eventualno bi HAKOM ove godine mogao raspisati natječaj za neke nove frekvencije, tipa 2600MHz, ali to će se puštati većinom u gradovima vjerojatno jer ima mali domet, možda 5-6 kilometra, a skupo je za telekome sve stanice takvom opremom opremati. 

 

Rekao bi ti da se strpiš za 5G, ali s obzirom da tek HT počinje s testiranjem, kod Tele2 ne očekujem to još barem jedno tri godine, ako ne i duže.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Luka123 kaže...

Ja imam raspali i bezbroj u Zadru, i vrti mi sve... Imam maxtv to go s cacinog t-coma, twitch, youtube... streamam i filmove, serije nikad problema.

 Luka,

 

kako ti se ponasa tarifa bezbroj GBa kada ti stigne obavijest za produzenje i dodijeljivanje novog prometa od 2GB, dali ti se npr film ili neki download koji je u tijeku prekida za vrijeme obavijesti ili se svi downloadi skidaju normalno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 16:04 (jerdam).
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

 

Rekao bi ti da se strpiš za 5G, ali s obzirom da tek HT počinje s testiranjem, kod Tele2 ne očekujem to još barem jedno tri godine, ako ne i duže.

 I VIP testira još od prošle godine. Ovo je današnja vijest: https://mob.hr/vipnet-demonstrirao-rad-5g-mreze-i-postigao-brzinu-prijenosa-podataka-od-20-gbps/

 

Ali daleko je još 5G od upotrebe kakvu danas imamo s 4G.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...
JozoBozo121 kaže...

 

Rekao bi ti da se strpiš za 5G, ali s obzirom da tek HT počinje s testiranjem, kod Tele2 ne očekujem to još barem jedno tri godine, ako ne i duže.

 I VIP testira još od prošle godine. Ovo je današnja vijest: https://mob.hr/vipnet-demonstrirao-rad-5g-mreze-i-postigao-brzinu-prijenosa-podataka-od-20-gbps/

 

Ali daleko je još 5G od upotrebe kakvu danas imamo s 4G.

 ma sve se meni čini da ćemo koristit 4g do daljnjega. a onda će se pojavit neki 4.5g ili 4g+ prijelazni, a tek onda pravi 5g. mada po meni 5g je samo nadogradnja na 4g. 4g je uspostavio MIMO sistem i sad će ga 5g samo još više pojačat sa više frekvencijskih spektara. niže frekvnecije snopa 15-20mhz će se koristit za audio, video pozive i druge stvari (tipa gaming) di je bitna niža latencija, dok će se više frekvnecije snopa koliko sam čitao i do 100mhz koristit za stvari di latencija ne igra ulogu kao što je prijenos podataka. tako da ćeš ustvari imat 4 antene doma, i dve će bit za brze stvari, a druge dvije za čisti prijenos velikih količina podataka.

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 ma sve se meni čini da ćemo koristit 4g do daljnjega. a onda će se pojavit neki 4.5g ili 4g+ prijelazni, a tek onda pravi 5g. mada po meni 5g je samo nadogradnja na 4g. 4g je uspostavio MIMO sistem i sad će ga 5g samo još više pojačat sa više frekvencijskih spektara. niže frekvnecije snopa 15-20mhz će se koristit za audio, video pozive i druge stvari (tipa gaming) di je bitna niža latencija, dok će se više frekvnecije snopa koliko sam čitao i do 100mhz koristit za stvari di latencija ne igra ulogu kao što je prijenos podataka. tako da ćeš ustvari imat 4 antene doma, i dve će bit za brze stvari, a druge dvije za čisti prijenos velikih količina podataka.

 Nakon patnje s EDGE-om, 3G sam čekao kao ozebli sunce. A kad je 3G došao, onda sam shvatio kako je zapravo loš. U zadnjoj njegovoj varijanti spominju se 42 megabita koji se dobiju agregacijom 2x21 megabita ali to u životu nisam doživio, premda imam i mobitele i USB stick i mifi koji to mogu.


Tako da je 4G jedino što se danas isplati koristiti. Par puta me spasio jer mi je fiksni internet bio u hrvatskim okvirima (4/0,5).

 

Siguran sam da će već 2019. biti nekoliko probnih modela mobitela s podrškom za 5G ali se veliki igrači moraju dogovoriti za tehničke pojedinosti implementacije 5G. Taj dio priče o 5G sam prestao pratiti jer sam se načitao svega i svačega.

 

Uglavnom, 5G još dugo, dugo neće biti dostupan kao što je to 4G danas. I zato im vjerujem kada pišu da će prava implementacija doći tek oko 2025. Daj bože da to bude i prije.

 

A 4G su već par puta proširili. Zadnji je LTE Advanced Pro ("also known as 4.5G, 4.5G Pro, 4.9G, Pre-5G, 5G Project"): https://en.wikipedia.org/wiki/LTE_Advanced_Pro

 

Tako da je točno ovo što si napisao. Taj 4.5G je priprema za 5G, što ti potvrđuju ovi članci o HT-u i 5G. Danas se javio i VIP: https://mob.hr/vipnet-demonstrirao-rad-5g-mreze-i-postigao-brzinu-prijenosa-podataka-od-20-gbps/

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 17:56 (ridealong).
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima li ikakvih naznaka o poboljšanju 4G signala/brzina? Meni su telefonski, putem maila sigurno jedno 20 puta napisali/rekli da će do poboljšanja usluga doći u drugoj polovici godine. Isto tako mi je rečeno da tokom sezone ne smije raditi na infrastrukturi, ali meni 4G signal daje nevjerovatnu brzinu, čak 0,75 Mbps za download. I onda mi tete u službi za korisnike kaže da oni ne naplaćuju brzinu već količinu prometa (kao flat promet).

Čisto me zanima da znam, hoću li otkazati pretplatu ili ne.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mesomeone kaže...

Ima li ikakvih naznaka o poboljšanju 4G signala/brzina? Meni su telefonski, putem maila sigurno jedno 20 puta napisali/rekli da će do poboljšanja usluga doći u drugoj polovici godine. Isto tako mi je rečeno da tokom sezone ne smije raditi na infrastrukturi, ali meni 4G signal daje nevjerovatnu brzinu, čak 0,75 Mbps za download. I onda mi tete u službi za korisnike kaže da oni ne naplaćuju brzinu već količinu prometa (kao flat promet).

Čisto me zanima da znam, hoću li otkazati pretplatu ili ne.

 

 

 neznam gdje živiš, ali sumnjam da će ijedan telekom pojačavat broj repetitora radi gostiju. kad svi gosti odu i ako ti i dalje imaš 0,75mbita, a signal recimo 80dbm, e onda definitvno treba pojačat u tom sektoru odašiljače, u suprotnom traži raskid.

 

mada ako živiš u nekom malom naselju di se svi znaju može se uzet jedna tele2 pretplata i bacit jedan lokalni WIFI na šeranje. a ne zaklat odašiljač i onda nikom niš ne ostane. :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Upravo se o tome i radi. Ja već mjesecima, čak i tokom zime kada gostiju nema, imam takvu snagu interneta. U jutarnjim satima je ponekad i ok, ali od 13h nadalje - katastrofa.

 

Prvo su mi sugerirali MIMO antenu -kupljena u Poljskoj za 800 kn - signal bolji ali brzina ista.

Nakon toga su mi rekli da je mozda do routera - kupljen B525 Huawei - ista stvar

Čeprkali smo i po postavkama, minenjali APN-ove, spajali se na laptop putem kabla - nista.

 

Konačno mi je dojadilo kada mi je jedna od njihovih zaposlenica iz korisničke službe rekla: “Pa vi niste ugovorno vezani, možete slobodno raskinuti ugovor”. Ja slušam i ne vjerujem što žena priča. Pisao sam pismeno žalbu putem web obrasca, odgovor je sljedeći:

 

Poštovani gospodine,

 

hvala Vam na Vašem strpljenju iskazanom tijekom rješavanja Vašeg tehničkog prigovora na dostupnost Tele2 signala i usluga.

 

Provjerom podataka navedenih u Vašem prigovoru izvršena je temeljita provjera dostupnosti Tele2 usluga na području xy te Vas želimo informirati da će na Vašoj lokaciji doći do poboljšanja u vidu izgradnje dodatne bazne stanice u drugoj polovici ove godine.

 

Prema podacima dostupnima u našim sustavima na navedenom području Tele2 signal je slabije snage i kvalitete zbog čega su brzine i poteškoće koje navodite očekivane. Izvršena je i provjera svih mrežnih elemenata koji odašilju signal na navedeno područje i kojom nije utvrđena nepravilnost u radu ili poteškoće koje bi uzrokovale probleme u korištenju usluga.

 

Kako bi se u potpunosti otklonila mogućnost da smetnju s uslugama uzrokuje terminalna oprema (SIM kartica i mobilni uređaj ili router), molimo Vas da Vašu Tele2 SIM karticu pokušate umetnuti u neki drugi uređaj te ako se poteškoća nastavi, na bilo kojem od naših ovlaštenih prodajnih mjesta zatražite zamjenu Vaše Tele2 SIM kartice (popis ovlaštenih prodajnih mjesta dostupan je na ovom linku).

 

Sukladno Općim uvjetima poslovanja Tele2 d.o.o. koje ste kao Tele2 pretplatnik u cijelosti prihvatili potpisom Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa kao krajnji korisnik Tele2 usluga (Tele2 pretplatnik) obvezni ste plaćati mjesečnu naknadu za Tele2 usluge čak i ako Tele2 usluge ne budu dostupne u određenim područjima ili u određeno doba, kao i ako nije bilo korištenja ili pokušaja korištenja Tele2 usluge unutar određenog razdoblja. Općim uvjetima poslovanja Tele2 d.o.o. dodatno je definirano i da prihvaćate da Tele2 pruža Tele2 usluge unutar tehničkih i operativnih mogućnosti sustava Tele2 mreže, te da je zbog toga moguće da Tele2 usluge neće biti dostupne u svako doba i na svakom mjestu.

 

U slučaju da niste zadovoljni rješenjem navedenoga prigovora, u roku od najviše 30 dana od dana zaprimanja pisanog odgovora Tele2 imate pravo podnijeti pisanu pritužbu Povjerenstvu za reklamacije korisnika Tele2, u čijem radu sudjeluju i predstavnici udruga potrošača. Pritužbu možete poslati na adresu Županijska 21, 31 000 Osijek s naznakom "za Povjerenstvo za reklamacije korisnika Tele2."

 

Gospodine, nadamo se da smo Vam ovim putem dostavili sve potrebne informacije.

 

Pozivamo Vas da svoje iskustvo i zadovoljstvo zadnjim kontaktom s Tele2 Službom za korisnike podijelite s nama naKlik na anketu. Unaprijed hvala!

 

Srdačan pozdrav,

 

Vedran, Tele2

 

Dakle, očekviani su problemi u radu (brzina) ali ne njihovom krivicom.

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

...pa u pismu su priznali da je uzrok za to područje gdje si i ti njihov problem koji će pokušati riješiti ( vjerovatno ćeš se načekati ).

Usput su napisali da si podpisao ugovor tj. da si ugovorni korisnik.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Prvo, nije podpisao ugovor, već ga je potpisao. Drugo, ugovor za zasnivanje pretplatničkog odnosa je jedna stvar, a trajanje ugovorne obveze u svrhu ostvarivanja pogodnosti je drugo. Ugovor možeš uvijek raskinuti, a ako imaš ugovornu obvezu, plaćaš penale.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo tele2 ima 4G i na 2100Mhz još moram isprobati dal rad CA na 1800+2100Mhz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav!

Jos malo pa ce godina dana kako koristim njihov internet. Inace se brzina krece (u okolici Pule) izmedju 20-30mbps, al sad kad su turisti, 1,5 je max i to bas moras imat sretan dan.

Zanima me sad sljedeca stvar - nesto se premisljam sto i kako, no moguce da odlucim ici na pretplatu kod njih.

Da li ja mogu dobit neku pogodnost kao clan posto imam vec tu jednu pretplatu za internet? Svaka informacija dobro dosla.

 

Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Evo tele2 ima 4G i na 2100Mhz još moram isprobati dal rad CA na 1800+2100Mhz

 sumnjam. već bi bilo u ponudi više od 150mbita da imaju tu opciju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Naravno da ne. Zena nije pod ugovorom, ja jesam 24m...isto nam je...pati u sezoni, cekaj jesen...
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
monkeymoon kaže...
Naravno da ne. Zena nije pod ugovorom, ja jesam 24m...isto nam je...pati u sezoni, cekaj jesen...

 U redu, hvala. Znaci, uzmem normalno pretplatu pa tek nakon 2 godine nesto ako bude?

Kovačić
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...
monkeymoon kaže...
Naravno da ne. Zena nije pod ugovorom, ja jesam 24m...isto nam je...pati u sezoni, cekaj jesen...

 U redu, hvala. Znaci, uzmem normalno pretplatu pa tek nakon 2 godine nesto ako bude?

 Ma ni onda. Ja sam kod njih skoro 10 godina, pretplata pa jedno vrijeme bonovi i sad opet pretplata. Nudili su samo jos skuplje tarife, bez ikakvih popusta. Kad sam uzeo ovu pretplatu, nisu mi htjeli ni kune spustiti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod potpisivanja ugovora pred koj imjesec te zadnjih mjesec dva! 

Da, ispred njihove antene sam, signal je odličan itd

 

Dabog svi pocrkavali!

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 18:07 (pirat).
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sada preko ljeta zavisi puno o lokaciji.
Pred 2 mjeseca u okolici sibenika stalno preko 25Mbit i više
Sada 2Mbit kad došlo ljudi i znam bar 10 njih koji bas tele2 koriste tu oko mene

Prebacio se na 3G jer je brzi, jedno 4.5Mbit hah

Al sve je to očekivano tako da nema ljutnje
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 9:24 (AudioGorilla).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je u okolici Osijeka brzina bila oko 30 Mbit/s bez pucanja; u Zagrebu isto toliko, ali sa svako malo gubljenjem signala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
doktor1 kaže...

Kod potpisivanja ugovora pred koj imjesec te zadnjih mjesec dva! 

Da, ispred njihove antene sam, signal je odličan itd

 

Dabog svi pocrkavali!

 Jel piše do 150 megabita. Piše! To što ti imaš pogrešna očekivanja nije njihova greška.

 

To je mobilni internet, a ne fiksni i na njemu se ne mogu očekivati bilo kakve stabilne brzine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 18:08 (pirat).
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kod mene još uvijek stabilno. malo predvečer padne, ali za to malo surfanja i da je 5 mbita, meni dosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice