Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.364
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne mora bit na Zrinjevcu gužva, u centru ih toliko ne koristi pokućni. Oko Zrinjevca ima dvije bazne od telaca. Prva je na čošku Boškovićeve i Petrinjske a druga na Gajevoj između Tesline i Berislavićeve. Nisam sad u centru ali znam da na Cvjetnom di je bazna na zgradi di se nekad išlo u Kino Zagreb ili na Glavnom di je bazna na Esplanadi znaju bit dobre brzine.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ne mora bit na Zrinjevcu gužva, u centru ih toliko ne koristi pokućni. Oko Zrinjevca ima dvije bazne od telaca. Prva je na čošku Boškovićeve i Petrinjske a druga na Gajevoj između Tesline i Berislavićeve. Nisam sad u centru ali znam da na Cvjetnom di je bazna na zgradi di se nekad išlo u Kino Zagreb ili na Glavnom di je bazna na Esplanadi znaju bit dobre brzine.

 "ali znam da na Cvjetnom di je bazna na zgradi di se nekad išlo u Kino Zagreb"

 

Ako je ovo točno, to je napredak jer je tamo veza na Tele2 bila koma.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni nije. Znam da oko pol noći bude sto megabita dok ja doma imam 5 megabita u to vrijeme. Kak onda može bit koma.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 5:28 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Užassssss!!!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

na šolti isto odlicno iako mi se cini da su smanjili malo brzine, znalo je bit i do 70 download.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li je ovaj router Huawei B315s otključan za druge kartice? Odnosno da li mogu staviti A1 karticu unutra?

 

Negdje na forumu je bio link gdje su bile prikazane mjerene brzine po kvartovima i po providerima. Da li tko može postati ponovo link? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DarK.xy kaže...

Da li je ovaj router Huawei B315s otključan za druge kartice? Odnosno da li mogu staviti A1 karticu unutra?

 

Negdje na forumu je bio link gdje su bile prikazane mjerene brzine po kvartovima i po providerima. Da li tko može postati ponovo link? 

https://hakometarplus.hakom.hr/

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zadnjih dana i kod mene katastrofa sa brzinom. SINR mi je 0-4dB, gledam da uzmem vanjsku antenu, guglao sam koju, gdje i kako (nisam baš za iskru P-56 jer mi je montaža malo problem) tako da bi rađe neku panel antenu ili ako je već log da bude nešto kraća da je mogu na tavan postaviti. I naletio tako na ovaj alat za Huawei routere LTEinspecteur. Instalirao i u njemu postavio frekvenciju na 1800Mhz što je TELE2 LTE frekvencija. Od tada SINR konstantno 11-12db. Sad možda vanjska antena nebu niti trebala, malo ću pričekat da vidim da li je slučajnost ili stvarno pomoglo. Eto, možda još nekom pomogne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Samo antena ti može poboljšati vrijednosti signala nikakav tool za signal. tele2 ima 4G i na 2100Mhz

Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovaj tool mijenja postavke u samom ruteru zato itekako može poboljšati vrijednost signala. U tome i je stvar što mi softver od samog rutera ne omogućje odabir frekvencije pa se spaja na 2100Mhz gdje imam puno više smetnji na signalu dok na 1800Mhz imam bolji signal sa manje smetnji. Evo ti i screenshoti na obje frekvencije.

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dastefan kaže...

Ovaj tool mijenja postavke u samom ruteru zato itekako može poboljšati vrijednost signala. U tome i je stvar što mi softver od samog rutera ne omogućje odabir frekvencije pa se spaja na 2100Mhz gdje imam puno više smetnji na signalu dok na 1800Mhz imam bolji signal sa manje smetnji. Evo ti i screenshoti na obje frekvencije.

 znači prije ti je bio spojen na 2100 kad si mjerio signal. Ja u mom routeru imam postavke za mjenjati Band-ove inače antena bi ti dobro došla

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 20:46 (DDavorin).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 21:26 (AF139).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da, očito je prije bio na 2100MHz. Evo od kad sam danas sa ovim toolom stavio na 1800MHz, nikakvih problema sa internetom. Vidjet ću 2-3 dana kak će bit.

Inače sam mislio uzet ovo:

https://www.ebay.com/itm/LTE-Antenne-4G-Antenna-Verstarker-Outdoor-SMA-Vodafone-Router-EasyBox-Huawei/322141427003

ili

https://www.ebay.com/itm/LTE-4G-DUAL-Antenne-2x15dBi-Speedport-LTE-II-VODAFONE-B593u12-B390-B1000-B2000/322134549765

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Taj prvi link je očito po obliku plastike LPDA koje sigurno nemaju više od 8 dBi ma kolio duge bile , a i potrebno ih je postaviti pod drugačijim kutem ( 45° i 135°).

Drugi link bi trebale biti dvije panel antene stisnute u premalo kućište i čisto sumnjam da pokrivaju sve mobilne bandove i to sa 15 dBi dobiti  , a nije ni čudno kad ih ista firma prodaje.

Pogledaj povremeno na njuškalu sam vidio slovenske P56 (od 28 elemenata (dipola) LPDA) neki prodaju u pola cjene....nije dobit veća od  8dBi ali je bar širokopojasna pa pokriva sve mobilne bandove.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da znam da je ovo na slici krivo prikazano i da se drukčije stavlja i da je navedena dobit čisto pretjerivanje. Pogotovo ne ovak što je dolje u komentaru netko stavio sliku:

 

To su u biti ove antene i ovdje je realno navedena dobit https://www.dipolnet.com/atk-log_alp_lte_mimo_2x2_antenna_800-3000mhz_5m_cables_sma_plug__A7054_5.htm

Njuškalo ne dolazi u obzir, uzimam na firmu, ak ništ od ovog uzet ću te iskre p56, ima u zg za 500kn, mada su mi one malo nezgrapne za postaviti na trenutnoj lokaciji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 23:23 (dastefan).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

..evo profi firma (Njemačka) pa vidi grafikone i "datasheet" koje rade proizvođači/inžinjeri  a ne trgovački menađeri za prodaju

 

http://www.schwarzbeck.de/en/antennas/logarithmic-periodic-broadband-antennas/standard-lpda.html

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa,

 

Evo vam podatci moje brzine interneta za grad Zagreb (mjesto Vrbani, odmah pored Mc donaldsa Vrbani ili hotela Admiral)

Ping:28ms  Download: 0.89Mbps  Upload:3.46Mbps

 

Koristim tele 2 pokućni internet samo zato što sam podstanar te mi je uključen u cijenu stana. Brzine su KATASTROFA!!!

 

Skidam film po 25-40mb, šteka mi učitavanje na facebooku, a da ne govorim o igranju igrica što je nemoguće.

 

Pa doma na selu imam internet od t-coma koji ide do 45Mbps download te 30Mbps upload.

Ocekivao sam da je u Zagrebu svaki internet bolji od toga.

Kako im je uopce dopusteno da prodaju maglu ljudima s tih ni 1 Mbps download speeda??

 

Mogu li ja napraviti išta po tom pitanju ili se mogu je*at i šutit?

Frustracije su na 100, ispričavam se unaprijed.

 

 

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

E tako je i meni bilo povremeno, ispod 1Mps download. Već sam poludio i tražio po netu koju antenu da uzmem pa naletio na ovaj programčić (pogledaj par postova iznad). I evo zadnja 2 dana od kad sam stavio na 1800Mhz, da kucnem o drvo, prosjek je oko 30Mbps download, nikad ispod 10.

Neznam koji ruter imaš, probaj u postavkama rutera promijeniti band. Ak je Huawei kao moj koji nema u samom ruteru mogućnost promjene banda nego samo Automatic, 3G ili 4G, probaj s istim programom koji sam ja iskoristio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nemoš vjerovat da mi je net na 12ms 18 download 20 upload...

 

Cekat cu vecer da vidim hoce li drasticno se promijenit ili ce furat slicno brzinu.

 

Hvala ti puno, za sad mi je sa 3mbps skocio na 18 tako da vjerujem da ovo funkcionira.

 

Samo me zanima moram li svaki dan sad u programu promjenit signal, ili samo nakon restartiranja routera?

 

Hvala još jednom, spasio si me muke ja vjerujem

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivkanzi kaže...

Ocekivao sam da je u Zagrebu svaki internet bolji od toga.

Kako im je uopce dopusteno da prodaju maglu ljudima s tih ni 1 Mbps download speeda??

 

Mogu li ja napraviti išta po tom pitanju ili se mogu je*at i šutit?

Frustracije su na 100, ispričavam se unaprijed.

 

 

 

 Koliko puta sam i ja, a bogme su i drugi napisali da u Zagrebu ne cvjetaju ruže na svakom koraku i da mnogi ljudi u Hrvatskoj imaju pogrešnu sliku o Zagrebu. Bezuspješno.

 

Ne možeš ništa napraviti. To nije fiksna linija, ne postoji nikakav minimum brzine koje je zajamčen... Danas 50 megabita, sutra 0.5.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 16:35 (ridealong).
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

imao sam tele 2 proslu zimu te sam preko ljeta ugasio, brzina je rjetko kad padala ispod 50, vecinom oko 70-100mbps, sad prije mj dana ponovo sam aktivirao i brzina nece preko 20, probao drugu karticu, dva druga rutera i u mobitel brzina uzas. odem na drugu str di odasiljac baca ocito bolji signal i mjeri 70 u vise navrata. vratim se ispred kuce opet 20 i tako vec danima. imam 1km zracne linije bez prepreka, vidim odasiljac svojim ocima.

trenutno jacina signala

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 18:45 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivkanzi kaže...
Samo me zanima moram li svaki dan sad u programu promjenit signal, ili samo nakon restartiranja routera?

 

Hvala još jednom, spasio si me muke ja vjerujem

  Nemoraš svaki dan, niti nakon restarta rutera. Jedino ako ideš vraćati ruter na tvorničke postavke.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dali se moze na zte mf286 promjeniti band? Nisam nigdje nasao tu opciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pitanje. Da li su opet neki problemi u pitanju s mrežom ili ne? Nikako ne mogu na internet preko mobilne mreže, jedino poreko wifi-ja. U pitanju je varaždinska županija.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da li je taj wifi na ruteru od tele2 ili na nekom drugom ruteru koji je na bakru/optici ?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sorry što nisam napisao, bio sam ljut na tele2. Preko wifi-ja se spajam preko optime. Ma, morat ću ih danas kontaktirati. Badava mi neogranićeni internet kad se ne mogu ni spojiti preko mobitela.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dva rutera u kući , Optima i Tele2 i oba imaju WiFi. Da bi koristio oba na WiFi sa mobitelom trebaš upisati podatke  SSID i pasword od obe mreže ili samo od one koju želiš koristiti.

Normalno bi bilo da fiksno podesiš kanale u tim ruterima da se međusobno ne smetaju npr. u jednom na 3 CH a u drugom na 9 CH.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 10:48 (AF139).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod mene vrti na 2 do 3mb u rijeci, mislim da usluga bas niti nece bit isplativa uskoro!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Živim u Čakovcu, trenutno u studentskoj kući (9 ljudi), od 17h pa na dalje internet je doslovno neupotrebljiv, poruku na facebooku otvara 10 sekundi.  Prosjek 2-3mbit na 9 ljudi  Nažalost kad sam dolazio u kuću nisam na vrijeme vidio da je "uveo" tele2 pokućni net...

U večernjim satima prebacimo ruter na 3G te lovimo nekih 7-8mbit, ujutro na 4G brzina zna bit 30mbit...

You are /dev/null to me.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice