Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.057.954
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Da li bi iskre p56 pomogle u brzini?

Ovo je signal..

 Signal ti je ok samo zašto imaš uključen LTE -A to ti samo ometa rad routera pošto tele2 Nema LTE-A idi baš u postavke routera i stavi sve na auto Nemaš potrebe za iskrama signal ti je ok možda bi dobio koju sitnica al nije vrijedno uložiti u iskre za to sitno poboljšanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 9:22 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Armor kaže...

 Nekima je pomoglo tražili su novu sim karticu sad dali ima što u tome ne znam.  http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=285481&page=86

8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni recimo nova sim kartica nije pomogla....sve isto kao i prije, na 3g mrezi dobijem 2-5mbps i to u gluho doba noci,najcesce je oko 1mbps
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

i ja tako mislim promjenom sim-a su automatski promjenili ip adresu dobili manje opterećenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja najbolji signal al brzina najlosija :d

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mene zanima kakvi su Vam pingovi u igrama(bf5, pubg i sl.)

 

Brzina downloada mi i nije toliko bitna, bitne su mi latencije u igrama.

Dali i latencije variraju kao i brzina?

Ako može netko neka napiše ili postavi par screenshotova ako ima volje.....bio bi zahvalan.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bliži se kraj godine, meni nisu ništa nadogradili na baznim, a da bih ja to osjetio. Meni je isto. Tko osjeti te njihove nadogradnje svaka mu čast. Eto.
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da ne otvaram posebnu temu, vidim da se ovdje dosta o tome priča, pa vas molim pomoć pošto sma laik.

Nema kakvu kineščuru od antene nisam probao, i džaba sve. Tako da sam odlučio kupiti nešto kako treba. Za sad ciljam na ovo. Da li je to čemu, i ako ima šta bolje u tom cjenovnom rangu da mi preporučite. Udaljen sam neka 2km zračne linije od odašiljača.

Inače i ja imam isti problem kao i vi, brzina mi je bila od 25 do 45 uredno, sad jedva da predje 8. Što dalje, sve gore.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
trmx kaže...
R36 kaže...
trmx kaže...
R36 kaže...

 

 

Ovo sve što si na brojao je kod Tele 2 lutrija tj neizvedivo. Danas imaš 10mbps sutra 2mbps - tako da gledanje IPTV i igranje igrica na PS4 nije konstanta. Ako nemaš pristup žičanom onda ne znam gdje ti živiš. Danas svaki kutak HR ima barem 4mbps.

 

 

 

 Centar ZG, stan u najmu, nema liniju,stanodavac se ne zeli zajebavat sa tim, jedini način mi je mobilni internet

 Reci ti njemu da zajebe. Neda mu se zajebavat.Neka ti onda isključi struju i vodu pa neka se ni s tim ne zajebava.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dragun kaže...

Da ne otvaram posebnu temu, vidim da se ovdje dosta o tome priča, pa vas molim pomoć pošto sma laik.

Nema kakvu kineščuru od antene nisam probao, i džaba sve. Tako da sam odlučio kupiti nešto kako treba. Za sad ciljam na ovo. Da li je to čemu, i ako ima šta bolje u tom cjenovnom rangu da mi preporučite. Udaljen sam neka 2km zračne linije od odašiljača.

Inače i ja imam isti problem kao i vi, brzina mi je bila od 25 do 45 uredno, sad jedva da predje 8. Što dalje, sve gore.

 mani se te antene samo 2dbi imaju pojačanje uzmi   https://www.antene-zupancic.si/lte-antenski-sestav-56-unicom-mimo-p-1477.html isprobane kod mene i više forumaša pojačanje im je oko 10dbi

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 22:06 (DDavorin).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ne uzimajte skupe imitacije antena pogotovo štap antene i one žične magnetne jer NISU širokopojasne tj. ne pokrivaju dobro ni jedan band a kamoli više , da ne govorim kako su ih spojili na dva koaksa .

 

Kad smo kod koaksa one sa ~3mm zaboravite kao i RG58 jer nisu za mikrovalne frekvenije radi prevelikih gubitaka.

Jedine antene kao što reče DDavorin koje pokrivaju više bandova su LPDA kao ta P56 od 28 elemenata (dipola) i nije im bitna dužina jer one od pola metra i one od preko metar dužine imaju max do 8dBi dobiti.

Male kutije do  20-tak cm kao panel antene (MIMO) su smeće jer jedva da bi stala jedna antena u njih a kamoli dvije se različitom polarizacijom a i navedena dobit (dBi) nije veća od par dBi samo na jednom od bandova.

 

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Jedine antene kao što reče DDavorin koje pokrivaju više bandova su LPDA kao ta P56 od 28 elemenata (dipola) i nije im bitna dužina jer one od pola metra i one od preko metar dužine imaju max do 8dBi dobiti.

 jedino možda, ako se dobro sjećam proračuna, ako je razmak između dipola veći onda se smanjuje kut odašiljanja signala. tj. više signala se može precizno usmjerit u udašiljač za što bolji link. morao bih prelistat malo stare proračune.

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

... evo pogledaj da sad ne tražiš grafikone i datasheet profesionalne firme

http://www.schwarzbeck.de/en/antennas/logarithmic-periodic-broadband-antennas/standard-lpda.html

 

mislim da njemci ne lažu kao kinezi i slovenci

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 15:07 (AF139).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ma svi oni "lažu" praksa uvijek pokaže drugačije od teorije

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo moja mjerena prvo mjerenje orginal antene od routera. drugo mjerenje Iskre P56, treće mjerenje grid antene (jedna prerađena na 800Mhz a druga na 1800) sve mjereno istim routerom. S orginalnim antenama sam se jako mučio da dobijem najbolji signal naravno mjereno je vani gdje su i ostale antene. uglavnom iskre pojaćaju signal i puno stabilniji je signal. Dolje su rezultati pa da vidimo ko laže amer ili rus 

orginal antene orginal antene
Iskre P56 Iskre P56
Grid antene Grid antene
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Evo moja mjerena prvo mjerenje orginal antene od routera. drugo mjerenje Iskre P56, treće mjerenje grid antene (jedna prerađena na 800Mhz a druga na 1800) sve mjereno istim routerom. S orginalnim antenama sam se jako mučio da dobijem najbolji signal naravno mjereno je vani gdje su i ostale antene. uglavnom iskre pojaćaju signal i puno stabilniji je signal. Dolje su rezultati pa da vidimo ko laže amer ili rus 

 Eh pa onda nisam trebao Iskre P56 kupiti, može link od tih Grid antena?

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa rekoh da su LPDA dobre ...samo neznam kakve to "orginal" imaš , da nisu "vesla" sa par metara 3mm koaksa ?

Iskre bar imaju dobar koaks , iako bi i njega skratio ako netreba 10m :D

Te grid si prepravio sa 2400 na 1800MHz

...samo za 800MHz vjerovatno imaš dosta manji dobitak jer bi reflektor (grid) trebao biti bar duplo veći da dostigne dobit te  na 1800MHz.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 17:53 (AF139).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma nisu vesla orginal antene od routera za 3G 4G. Ma one nisu bitne one su samo za početnu referencu neka budu sve vanjske antene a ne nutarnja od routera. I na iskrama još uvijek imam orginal kablove 10m dužine. Da ova grid na 800 ima dobit oko 15 Na gridicama 3m kabla da trebao bi veći reflektor za 24dbi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 18:11 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kad smo se već dotakli teme o antenama trebamo spomenuti i Yagi koja nipošto nemože pokrivati više bandova već jedva jedan band , ali zato se sa više elemenata može povećati dobit (dBi) i preko 16 dBi koliko kinezi "deklariraju" svoju lošu konstrukciju od 17 el. ....a neki "pošteni" prodavači ih prodaju kao 25 ili 35 dBi :D

Na primjer za 19 dBi bi Yagi trebala imati oko 25 elemenata.

 

Još da napomenemo da se svaka antena može kopirati na drugu frekvenciju samo joj treba sve elemente , razmake itd. preračunati u odnosu na valne dužine.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma naravno zato i kažem da su iskre sasvim ok imaju tu dobit koja se deklarira i da se skrati koaksijalac to je to

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li netko zna kako saznati cell id? Preko LTE Watch piše 0.

 

Router je B315s

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Itko uživa u blagodatima brzina ispod Ivanščice?

Kod mene prošlogodišnji kaos, već ujutro raskol signala (normalno i skoro da ga nema) i "brzine" ispod 5mbps...

Stalno dajem pritužbe, pokušavam nekaj al badava.
Sad je i taj odjel arogantan ko i "szk".

Sramota T2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja sam dobio odgovor da su ispitali sve, i da je moja lokacija odlicno pokrivena 4g signalom, te da bazne stanice nisu prepoterecene, cak stovise,prakticki nema korisnika spojenih na njih ;)

Nisu uspjeli objasniti zasto ja onda imam par kbps brzinu,valjda to sve radi odlicno samo sam ja umislio da imam problema... ;)

Sad cekam izracun da vidim koliko moram platiti ako raskinem ugovor i to je to,neda mi se s njima natezati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nije vezano za Tele2 ali imam onaj ruter njihov Huawei B525 pa me zanima može li se na njemu uključiti npr. da od 20:00 do 21:00 ne troši mobilne podatke odnosno da ne upotrebljava sim karticu jer kada mi istekne opcija Internet dan na sim kartici koja se ne može sama ponovno aktivirati onda potrošim sve novce s računa po redovnom cijeniku 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I evo odluka pala Tele2 u zaborav do ko zna kad..... bila je nedoumica između A1  i T-coma prevladao je A1 brzine ok a signal mrak

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 15:59 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Čime mjerite kvalitetu signala ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kak se uopće žaliti HAKOM-u nakon drugostupanjskog rješenja?
Nemaju ni mobilnu verziju stranice, sve mi ti miriše na "Tvrtkova 5" efekt zahtjeva i čekanja...

@ndby, ja na Androidu mjerim sa Stats for Huawei LTE apk
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...
Kak se uopće žaliti HAKOM-u nakon drugostupanjskog rješenja?
Nemaju ni mobilnu verziju stranice, sve mi ti miriše na "Tvrtkova 5" efekt zahtjeva i čekanja...

@ndby, ja na Androidu mjerim sa Stats for Huawei LTE apk

 Pa šta se natežeš s njima plati penale i riješi ih se! Ponudio sam ti da ti otkupim Tele2 sim karticu a ti ni bu ni be očito se popravio DL kod tebe!

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Router B315s. Nasao poziciju u stanu gdje na mobitelu imam 20 do 40 mbit, a na routeru 2 mbita. 

 

  1. Što bi mogao biti problem?
  2. Ima li neki soft sa kojim bi vidio na koju baznu se router spaja?
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 16:54 (DarK.xy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DarK.xy kaže...

Router B315s. Nasao poziciju u stanu gdje na mobitelu imam 20 do 40 mbit, a na routeru 2 mbita. 

 

  1. Što bi mogao biti problem?
  2. Ima li neki soft sa kojim bi vidio na koju baznu se router spaja?

 ne. ruter se spaja na najjači signal, tu ti nemaš nikakvih utjecaja, osim spojit antene i okrenut prema željenom odašiljaču.

 

zamisli to isto kao antena za zemaljsku televiziju ili za satelitsku televiziju, ako ne okreneš u pravom smjeru zaboravi kvalitetu signala. s tim da zemaljska i satelitska imaju jednosmjeran promet, a ovakav podatkovni promet ide u oba smjera, što znači ako samo jedna strana zašteka sa paketima prometa, rapidno pada kvaliteta svega.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 17:36 (ranko091).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice