Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.410
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Nema sitnih slova to samo ima A1!  ja konkretno imam hibrid mini 79 kn i gigabox 149kn( to je M1) riješio si telefon imam poz i min i mb uključene u tu tarifu i riješio internet 100gb puna brzina i nakon toga 4/1(sigurno 50% u HR ima tu brzinu na žici ili ispod) uz mogučnost 100GB za 30kn dokup. veže se neograničena i hibrid mini ukupno 278kn i max tv go osnovni paket uključen. A brzine da ne pričam u bilo koje vrijeme ne ide ispod 200Mbps

uvjeti na ovom linku

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=10062&rType=2

A evo ga:

 

"U tarifni model Neograničena uključen je neograničen podatkovni promet po maksimalno dostupnoj brzini. Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se korisnicima Neograničene tarife svaki mjesec dodjeljuje 60 GB podatkovnog prometa nakon. Korisnik koji unutar jednog mjeseca potroši 60 GB, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi NASTAVI na broj 13636 čime dobiva dodatnih 10 GB podatkovnog prometa. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 10 GB u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 10 GB. Nakon što Pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s te će se isto primjenjivati sljedeća 24 sata. Nakon isteka perioda od 24 sata Pretplatnik neće moći koristiti internet promet do kraja obračunskog razdoblja ukoliko ne pošalje SMS poruku s ključnom riječi NASTAVI na broj 13636"... 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

imao tele2 raspali i bezbroj GB  5gb pa svaki sljedeći sms 2GB ipak ovo 60/10 po meni je bolje. Ali sve u svemu vrijeme je da se pojave takvi konkurenti možda se tele2 trgne i napravi pošteni upgrade svoje mreže na zadovoljstvo svih korisnika!

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 19:35 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nekako mislim da se Tele2 ne mora bojati gubtika korisnika. Oni koji su na Tele2 i A1 sigurno ne koriste usluge HT-a što znači da nemaju Magentu 1. Takve osobe bi morale sve živo prenijeti u HT samo da bi dobili tu tarifu za 199 kn/mj. jer ovako im nitko neće uzeti tu tarifu za 300 kn/mj.

 

Također nemamo ni informaciju je li Wi-Fi hotspot dozvoljen, tako da se mreža može dijeliti s računalom. Ako je to zabranjeno, onda ne vidim poantu u tom flat internetu ako ga se ne može koristiti na računalu.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Wi-Fi hotspot dozvoljen??  Imao sam sve tarife kod naših operatera koje su bile govorne i bile su u routeru ne u telefonu i nije bilo problema. ajd linkaj link od Tele2 di piše da je Wi-Fi hotspot dozvoljen ili nije dozvoljen pošto sam imao tu tarifu više od godinu dana pa da znam dali sam kršio zakon ili nisam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Nekako mislim da se Tele2 ne mora bojati gubtika korisnika. Oni koji su na Tele2 i A1 sigurno ne koriste usluge HT-a što znači da nemaju Magentu 1. Takve osobe bi morale sve živo prenijeti u HT samo da bi dobili tu tarifu za 199 kn/mj. jer ovako im nitko neće uzeti tu tarifu za 300 kn/mj.

 

Također nemamo ni informaciju je li Wi-Fi hotspot dozvoljen, tako da se mreža može dijeliti s računalom. Ako je to zabranjeno, onda ne vidim poantu u tom flat internetu ako ga se ne može koristiti na računalu.

 

Prije par mj. sam zvao službu za korisnike da ću koristiti mob kao hotspot za svoj laptop i tablet. Bio sam izvan prebivališta ( pokućni je morao ostat doma za family xD ) a brzina koju smo imali u apartmanu je bila i više nego koma. Prije nisam prelazio 5 gb pa da se ne iznenade. :D Rekla mi je da mogu koristiti koliko Gb želim i kako želim. Samo mi je napomenula da moram poslati poruku nakon potrošenih 5 gb interneta ili aktivirati dodatni besplatni paket putem Tele 2 aplikacije na mobu. Popcorn time nam je poslužio za gledanje filmova. Uglavnom sve je bilo ok. ;)

 

 

Moram ih malo pohvaliti jer su nakon 3 mj. natezanja oko brzine (koja je od 14h do 23h bila koma) napokon su se pokrenuli. Krajem 4 mj. postavili su novu baznu stanicu i sad su brzine cjeli dan super. Nadam se da će i tako ostati. 

 

Jutro:

https://www.speedtest.net/result/a/4913586020

 

Večer:

https://www.speedtest.net/result/d/13648591-47c5-4823-a1ac-7d0a2952609c

 

 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 20:51 (Njambris).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo zakupljeni i podjeljeni blokovi na 2600Mhz

 

2620 – 2640/2500 – 2520 Tele 2 d.o.o.

2640 – 2660/2520 – 2540 A1 Hrvatska d.o.o.

2660 – 2680/2540 – 2560 Hrvatski Telekom d.d.

 

sad samo opremu instalirati....

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

Jel netko zna zbog cega bi mi mogo skakat ping svakih cca 10min, to traje 5-10s i onda opet normlano.

 

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Želim postaviti u pogon ubuntu server, zanima me postupak kako otvoriti port 8080 na pokućnom - router B315s-22? Trebam li se javiti korisničkoj službi da me maknu s CGN/CGNAT? Kako treba ispuniti stupce na slici?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zagi55 kaže...

Želim postaviti u pogon ubuntu server, zanima me postupak kako otvoriti port 8080 na pokućnom - router B315s-22? Trebam li se javiti korisničkoj službi da me maknu s CGN/CGNAT? Kako treba ispuniti stupce na slici?

 ako ti taj ubuntu server nebitan. vidim imaš opciju dole DMZ. ukucaj ip od ubuntu servera u taj DMZ i svi portovi će ti biti otvoreni. ali ako si security freak, onda ćeš morat ručno port po port.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 7:00 (ranko091).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Wi-Fi hotspot dozvoljen??  Imao sam sve tarife kod naših operatera koje su bile govorne i bile su u routeru ne u telefonu i nije bilo problema. ajd linkaj link od Tele2 di piše da je Wi-Fi hotspot dozvoljen ili nije dozvoljen pošto sam imao tu tarifu više od godinu dana pa da znam dali sam kršio zakon ili nisam.

Nećeš vjerovati, ali neki ga operateri blokiraju da korisnici ne bi zloupotrebljavali mrežu. Kod Tele2 je provjereno da radi i nije potrebno pisati u uvjete korištenja da je Wi-Fi hotspot dozvoljen. Kod HT-a ne znamo, uvjeti neograničenog interneta su skriveni u PDF postojeće tarife (u jednoj točki) i nigdje nisu vidljivo istaknuti na webu, čak niti na stranici tarife.

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

evo zakupljeni i podjeljeni blokovi na 2600Mhz

 

2620 – 2640/2500 – 2520 Tele 2 d.o.o.

2640 – 2660/2520 – 2540 A1 Hrvatska d.o.o.

2660 – 2680/2540 – 2560 Hrvatski Telekom d.d.

 

sad samo opremu instalirati....

 

 

 

 

Dal je s tim brojkama neko u prednosti ili su svi jedanko dobili?

Kad bi se moglo očekivati da puste to u pogon i dal je to uopće za 4G ili 5G?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bolje je 60/10 od 5/2 Da, ali po duploj većoj cijeni što nije bolje. Eventualno je bolje od intetnet dana jer sad za istih 300 kn imaš i razgovore.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...

 

Dal je s tim brojkama neko u prednosti ili su svi jedanko dobili?

Kad bi se moglo očekivati da puste to u pogon i dal je to uopće za 4G ili 5G?

 ako oduzmeš brojke. svi su dobili 2 X 20 mhz. znači svi su dobili mogućnost za još jedan odašiljač od 150 mbita, ili radit spajanje frekvnecija za 300 mbita ili više ovisno koliko koji operater ima frekvencija na raspolaganju.

 

a u pogon će kad vidiš tehničare po odašiljačima da spajaju. al pošto većina nema rutere sa opcijom spajanja frekvencija, najverovatnije će prvo samo upogonit nove odašiljače. i time efektivno prepolovit zagušenje na problematičnim odašiljačima.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
zagi55 kaže...

Želim postaviti u pogon ubuntu server, zanima me postupak kako otvoriti port 8080 na pokućnom - router B315s-22? Trebam li se javiti korisničkoj službi da me maknu s CGN/CGNAT? Kako treba ispuniti stupce na slici?

 ako ti taj ubuntu server nebitan. vidim imaš opciju dole DMZ. ukucaj ip od ubuntu servera u taj DMZ i svi portovi će ti biti otvoreni. ali ako si security freak, onda ćeš morat ručno port po port.

 Radi, hvala ti još jednom    

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

HT baš onako " velikodušno " nudi jako POVOLJNO novu uslugu

,đu rad parazitska kao i A1 sada kada im pada promet nude još uvijek daleko skuplje usluge koje Tele2 ima već duže vremena.

Kod tih parazita su su parazitska uhljebnička bagra koja je i pokrala ovaj narod pa im se hebe koliko košta takvi samo pitaju dali ima i kakva je boja a ne koliko nešto košta.

Prisjelo im..

 

Samo da Tele 2 još malo pojača bazne stanice i bit će sve OK zato ih često treba nazivati i pisati.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...

Wi-Fi hotspot dozvoljen??  Imao sam sve tarife kod naših operatera koje su bile govorne i bile su u routeru ne u telefonu i nije bilo problema. ajd linkaj link od Tele2 di piše da je Wi-Fi hotspot dozvoljen ili nije dozvoljen pošto sam imao tu tarifu više od godinu dana pa da znam dali sam kršio zakon ili nisam.

Nećeš vjerovati, ali neki ga operateri blokiraju da korisnici ne bi zloupotrebljavali mrežu. Kod Tele2 je provjereno da radi i nije potrebno pisati u uvjete korištenja da je Wi-Fi hotspot dozvoljen. Kod HT-a ne znamo, uvjeti neograničenog interneta su skriveni u PDF postojeće tarife (u jednoj točki) i nigdje nisu vidljivo istaknuti na webu, čak niti na stranici tarife.

 Zloupotrebljavali mrežu????? Ajde malo mi to objasni. I na koji način ti mogu blokirati hotspot na mobu(prodaju mobitele bez hotspota)? ufff sva sreća da niko u HR ne koristi hotspot na T-com i A1! Palac gore za tele2 prave poštenjačine što su dozvolile hotspot iako to nigdje nisi naveli!  

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Bolje je 60/10 od 5/2 Da, ali po duploj većoj cijeni što nije bolje. Eventualno je bolje od intetnet dana jer sad za istih 300 kn imaš i razgovore.

 sjetite se početaka adsla. s vremenom će i  mobilne mreže postati flat ili bar neki oblik fair usagea. pomalo. ima vremena.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali je 100 eura puno za njemački tekomov speedbox lte IV huawei 618?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 8:48 (lord22).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Zloupotrebljavali mrežu????? Ajde malo mi to objasni. I na koji način ti mogu blokirati hotspot na mobu(prodaju mobitele bez hotspota)? ufff sva sreća da niko u HR ne koristi hotspot na T-com i A1! Palac gore za tele2 prave poštenjačine što su dozvolile hotspot iako to nigdje nisi naveli!  

Ovo što se radi na pokućnom internetu je zloupotrebljavanje; u uvjetima lijepo piše da usluga nije namijenjena za torrent, a većina korisnika i dalje torrentira, zato i imate male brzine. I da može se blokirati izrada Wi-Fi hotspota, neki operateri to i rade; kako to uspjevaju - klik; tu ti je sve lijepo objašnjeno. Budi sretan da to kod nas nije blokirano.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 9:19 (Marko :D).
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Interesira me na koji način  Tele2 može pojedinom korisniku smanjiti brzinu,naime u ulazu zgrade imam jednog susjeda koji mi je prije nekoliko godina rekao u jednom razgovoru pitao sam ga da podijelimo WIFI vezu privremeno preko njegovog fiksnog interneta dok se ja ne snađem

ali mi je rekao da on puno skida sa torrenta pa da bi mu jako pala brzina downloada.

Nekoliko godina kasnije slučajno na stepeništu sam vidio policijote u civilu kako mu iznose PC iz stana biće zbog tog jer više na mobitelu nisam vidio njegov naziv WIFI a.

Čini mi se da taj tip sada ima priključak na Tele2 pokućni ili mobilni net jer mi brzina drastično ponekad pada a nebi me začudilo da ponovo skida torrente.

Ima li neka applikacija  koja pokazuje koliko uređaja trenutno koristi 4G mrežu na toj baznoj stanici.

Sumnjivo mi je to.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Ima li neka applikacija  koja pokazuje koliko uređaja trenutno koristi 4G mrežu na toj baznoj stanici.

Sumnjivo mi je to.

Nema, taj se podatak ne dijeli s javnosti. Služba za korisnike, naravno, ima taj podatak.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...

Zloupotrebljavali mrežu????? Ajde malo mi to objasni. I na koji način ti mogu blokirati hotspot na mobu(prodaju mobitele bez hotspota)? ufff sva sreća da niko u HR ne koristi hotspot na T-com i A1! Palac gore za tele2 prave poštenjačine što su dozvolile hotspot iako to nigdje nisi naveli!  

Ovo što se radi na pokućnom internetu je zloupotrebljavanje; u uvjetima lijepo piše da usluga nije namijenjena za torrent, a većina korisnika i dalje torrentira, zato i imate male brzine. I da može se blokirati izrada Wi-Fi hotspota, neki operateri to i rade; kako to uspjevaju - klik; tu ti je sve lijepo objašnjeno. Budi sretan da to kod nas nije blokirano.

 Torrentirati možeš i na govornoj tarifi na mobu skidati bez hotspota, a hotspot u normalnom korištenju mislim da nema tu problema koristim ga godinama na svim operaterima i nikad problema! A torrenti ajde skineš si nešto, al problem su oni koji ostave sidanje i zaborave ne to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 15:04 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Dali je 100 eura puno za njemački tekomov speedbox lte IV huawei 618?

 Nije puno samo trebaš znati koji FW ima, a pošto je speedbox (B618) ima FW 11.189.00.00.154 a taj FW ne podrzava 2CA 800+1800 to mu je blokirano. Nema usb priključak. Ja sam na svoj B618 nije telekomov stavio orginalni FW

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 15:20 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Po ulici grada Vukovara između Savske i Držićeve nailazim na LTE_MIMO 2x2 što kod mene na baznim još nema. Svejedno. Brzine nisu nešto posebno ili moj mob nije sposoban lovit tih 2x2 mimo.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
U biti bandwith je 20 vjerojatno MHz tak da je do 150 Mb/s bez obzira bio mimo 2x2 ili ne.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 16:14 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam pokućni internet zanima me da li postoji ovakva opcija za pretplatnike, podjelim klincima gige bez da moram kupovati bon.. 

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/sweet-giga/v86/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Koliko znam, nema. Osim toga, i da ima, ta opcija ne bi bila dostupna za pokućni. 

7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Na području Marije Bistrice (Hrvatsko-Zagorje) omogučen band 1 (uz prethodni standardni band 3).
Koliko vidim po ostalim postovima Tele2 još nema CA (carrier agregation), ali i bez toga mogu reči da je prpopusnost porasla cca 50% naspram prije (prije sam navečer imao cca 10-20Mbps sad je 20-30MBps).

Da li Tele2 planira uvesti CA za band 1+3, kada?
Da li njihov Huawei B525 cat6 router podržati CA band 1+3?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da taj ruter ne podrzava b1+b3. Na mojoj lokaciji jos uvjek samo band3 brzina varira vecinom oko 50mbs

https://www.speedtest.net/result/8247446160

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DragoL kaže...

Na području Marije Bistrice (Hrvatsko-Zagorje) omogučen band 1 (uz prethodni standardni band 3).
Koliko vidim po ostalim postovima Tele2 još nema CA (carrier agregation), ali i bez toga mogu reči da je prpopusnost porasla cca 50% naspram prije (prije sam navečer imao cca 10-20Mbps sad je 20-30MBps).

Da li Tele2 planira uvesti CA za band 1+3, kada?
Da li njihov Huawei B525 cat6 router podržati CA band 1+3?

 Možda konačno porade na signalu u cijelom istočnom dijelu Zagorja, stalno se prebacuje iz tele2 t-com, te time dolazi do pucanja veze bilo u razgovoru il internetu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice