Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.577
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam u Umagu i mogu reći da sam požalio što sam taj pokučni uzeo i to mi je zbilja veliki promašaj.Imao sam prije na žici 10 mbita i prekinuo to uzeo pokučni pa sad imam brzine od 2-20 mbita bez antena.Meni je jako nestabilno,česta pucanja,male brzine,preopterečeno,samo glavobolje imamo svi ukučani.Prijašnjih 10 na žici je bilo nemjerljivo stabilnije,nije baš neka brzina.Mislim da ću se vratiti na žicu,jedino što sad moram neke penale platiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 17:02 (lavic2006).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Ja sam u Umagu i mogu reći da sam požalio što sam taj pokučni uzeo i to mi je zbilja veliki promašaj.Imao sam prije na žici 10 mbita i prekinuo to uzeo pokučni pa sad imam brzine od 2-20 mbita bez antena.Meni je jako nestabilno,česta pucanja,male brzine,preopterečeno,samo glavobolje imamo svi ukučani.Prijašnjih 10 na žici je bilo nemjerljivo stabilnije,nije baš neka brzina.Mislim da ću se vratiti na žicu,jedino što sad moram neke penale platiti.

 

 Mogao si uzeti na probu, ako ne ide nema penala.

All truly great thoughts are conceived by walking.
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kad je bio na probi brzine su bile dobre i nije bilo preopterečeno da bi nakon cca mesec dana počeli problemi kad više nije bilo mogučnosti povrata,šta da čovjek onda napravi,kad mi več dajete prijedlog kojega se ja nikad ne bi sjetio?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Kad je bio na probi brzine su bile dobre i nije bilo preopterečeno da bi nakon cca mesec dana počeli problemi kad više nije bilo mogučnosti povrata,šta da čovjek onda napravi,kad mi več dajete prijedlog kojega se ja nikad ne bi sjetio?

 Konkretno kupnja skupljeg routera, već je bilo na prijašnjim stranicama.

All truly great thoughts are conceived by walking.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Bez pucanja veze solidnih 90/50 Rijeka

 Koji si ti dio Rijeke, ja sam u centru blizu Bonavie.

 

i otkad sam ovdje napisao komentar brzina mi ne prelazi 40

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Brzine..

Nekad je ovako :) Nekad je ovako :)
Ovo je realnost :( Ovo je realnost :(
All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

toliko variraju brzine kao da jedni drugima krademo internet, doslovno, neznam koliko ima smisla na duze vrijeme ili samo jedan ugovor i bježi !

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 18:18 (danmega).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
danmega kaže...

toliko variraju brzine kao da jedni drugima krademo internet, doslovno, neznam koliko ima smisla na duze vrijeme ili samo jedan ugovor i bježi !

 pa i kradeš internet. dijeliš 150 mbita sa svima koji se spoje na isti repetitor. tko je bliži i ima bolji signal, bit će prije poslužen i imat veće brzine.

 

ali tele2 ima 2 frekvencijska spektra, pa je moguć scenarij dijeljenja 300mbita brzine u dogledno vrijeme. ili 2 puta po 150mbita ili 1 puta 300 mbita, ali to zahtijeva i CAT5 opremu, pa sumnjam nešto takvo u skorije vrijeme.

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Te kupnja novih antena,kupnja novog rutera a garancije da će se nešto time popraviti nema,preskup sport sa puno upitnika.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Te kupnja novih antena,kupnja novog rutera a garancije da će se nešto time popraviti nema,preskup sport sa puno upitnika.

 nema tu nikakve garancije. to je takva tehnologija. i ako je netko previše ne razumije ili neće, bolje neka se drži fiksne žičane veze.

 

recimo ja sam u uslovima da je meni ovo najbolje što mogu dobit. žicom 14mbita/0.6mbita, a 4g lte vezom 100+/30+. kod mene nema dileme.

 

još sam da hakom stupi na snagu neki zakon gašenja 2g ili 3g spektra, te volte tehnologija da bude primarna u telefoniji i to će već biti drugi bežični internet. ali do onda se moramo strpit. tj. nadam se uvođenju 5g tehnologije čim prije...

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

brzina uglavnom padne sa 40/40 od jutra na 9/35 navečer

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 20:27 (danmega).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

mislim stvarno bez komentara...evo baš sad

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dugi kaže...

mislim stvarno bez komentara...evo baš sad

 

au u tvom primjeru brzi internet gubi smisao, prekinuo bi ugovor bez razmišljanja i na žicu, dobro izdržavaš!

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 21:19 (danmega).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
direktoooR kaže...
Koji router koristiš? jel imaš nku dodatnu antenu ili?

 Ma B315 bez ikakve antene..... jednostavno valjda solidan položaj i baza koja nije nakrcana korisnicima (trenutno).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Koristim ovaj router kao što sam napisao i prije: https://www.mikronis.hr/router-asus-4g-n12-p-n-90ig01i0-bm3g00.aspx

Bez ikakve dodatne antene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 22:52 (Jano Polić).
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas dobio karticu od tele2 ovo je rezultat sa xperia z2

http://beta.speedtest.net/result/6618732711.png

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 23:02 (dimax).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

moram pokucati o drvo... od sestog mjeseca nema vecih problema

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...

moram pokucati o drvo... od sestog mjeseca nema vecih problema

 nemam niti ja. jedino mogu reć da sam pred malo napisao da mi je sve pucalo, ali nije. ja sam bio kriv sa jednom postavkom. vratio pa sve radi ko urica.

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam tele2 preko TP-Link routera. Nije potegao podatke za spojit se na 4G mrezu, pa sam rucno upisao APN adresu (internet.tele2.hr).

Da li postoje neke dodatne postavke, detaljne postavke koje optimiziraju vezu i brzinu. 

 

Brzinom nisam bas zadovoljan jer vidim da drugi forumasi imaju puno vise brzine. Kod mene je od 40/20 ujutro do cca 5/5 navecer. Lokacija Zapresic

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KrisK kaže...

Imam tele2 preko TP-Link routera. Nije potegao podatke za spojit se na 4G mrezu, pa sam rucno upisao APN adresu (internet.tele2.hr).

Da li postoje neke dodatne postavke, detaljne postavke koje optimiziraju vezu i brzinu. 

 

Brzinom nisam bas zadovoljan jer vidim da drugi forumasi imaju puno vise brzine. Kod mene je od 40/20 ujutro do cca 5/5 navecer. Lokacija Zapresic

 ne postoje nikakve druge postavke za mobilni internet. za 3g ima nekih par ekstra postavki. ali za 4g je samo APN.

 

a brzina ti ovisi o udaljenosti do odašiljača, te o broju korisnika koji su trenutno spojeni na isti. 150 mbita po odašiljaču i nije puno ako se na njega okači 10 ljudi i aktivno koristi net. zato je ponekad dobro kupit antenu pa okrenut prema nekom drugom odašiljaču, ako se ima mogućnosti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 ne postoje nikakve druge postavke za mobilni internet. za 3g ima nekih par ekstra postavki. ali za 4g je samo APN.

 

a brzina ti ovisi o udaljenosti do odašiljača, te o broju korisnika koji su trenutno spojeni na isti. 150 mbita po odašiljaču i nije puno ako se na njega okači 10 ljudi i aktivno koristi net. zato je ponekad dobro kupit antenu pa okrenut prema nekom drugom odašiljaču, ako se ima mogućnosti.

 

Signal se super kod mene, ovaj tp-link ima vanjske omni antene za 4g ... tako da cu se s njima tesko usmjeriti.

Gdje postoji popis lokacija tele2 odasiljaca? Znam za kartu na HAKOM stranici i tamo sve vide svi odasiljaci mobilnih operatera, ali neznam dal se moze i kako se moze vidjeti ciji je ciji odasiljac?! 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KrisK kaže...

Gdje postoji popis lokacija tele2 odasiljaca? Znam za kartu na HAKOM stranici i tamo sve vide svi odasiljaci mobilnih operatera, ali neznam dal se moze i kako se moze vidjeti ciji je ciji odasiljac?! 

 https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

 

bilo je postano par puta. zumiraj svoju lokaciju dok ti se ne pokaže dodatna opcija SHOW ELEMENTS. i kad to stisneš pokazat će ti se lokacije odašiljača.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Danas opet manje ljudi spojeni pa je brzina solidna.

All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Solidna?? Ma daj u 80% hrvatske to je 8 X brža brzina od prosjeka  ljude zajeb sa kablovima i centralama ovo je MAJKA .

 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da je barem još 20 gore u download-u te 50 u upload-u, onda bi bila savršena. Ovako je solidna.

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

jucer bilo jedva 9/20 tu u periferiji rijeke , sad je 45/45, to izgleda netko pocne torente skidat il sta vec pa optereti vezu ko ce znat ili uzme pokucni na test pa ga odmah vrati

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
x18x05x kaže...

Da je barem još 20 gore u download-u te 50 u upload-u, onda bi bila savršena. Ovako je solidna.

 ja sam provjeravao na speedtestu bude 80,90, a kad sam skidao odmah poslije na steamu ili originu je znalo povuci 10.9MB/s, sto znaci da bi to trebalo biti nekih 110Mbit/s

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 16:07 (loky4i4).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
M = mega
m = mili
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali za ovaj 4g ruter postoji nekakva aplikacija da se može vidjeti kvaliteta signala i ostali parametri bitni za stabilnost veze

http://www.tp-link.se/products/details/cat-14_TL-MR6400.html

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozdrav, uzeo sam pokućni s tele2 Huawei routerom. Zanima me je li itko s istim routerom preko WiFi-a dobio brzinu veću od 60 Mbps u downloadu. Spojio sam Android box na ethernet priključak i više puta dobio brzinu 90 i više Mbps, dok preko WiFi-a u isto vrijeme se najčešće ne diže iznad 45, iako brzina linka u wifi postavkama na TV boxu piše 144 Mbps, uz signal wifi-a oko -50 dB. Probao sam i jedan dlink router staviti i kao repeater, I kao access point (spojen kabelom na Huawei), ali bez poboljšanja. Također čudno mi je što se jedino taj TV box spaja na wifi brzinom od 144 Mbps, dok svi telefoni u kući s maksimalno 72. 4g signal na ruteru je poprilično jak i stabilan. Ima li netko sličnih iskustava?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice