Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.453
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako težiš što boljem signalu svaki parametar je bitan jesu nijanse u pitanju al isprobao sam sve kombinacije tih antena i slika ispod mi daje najbolje od svega.

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Ako težiš što boljem signalu svaki parametar je bitan jesu nijanse u pitanju al isprobao sam sve kombinacije tih antena i slika ispod mi daje najbolje od svega.

 Nebitno je jesu li jedna ispod druge ili nisu. Bitan je kut i da su usmjerene prema istoj točki.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
DDavorin kaže...

Ako težiš što boljem signalu svaki parametar je bitan jesu nijanse u pitanju al isprobao sam sve kombinacije tih antena i slika ispod mi daje najbolje od svega.

 Nebitno je jesu li jedna ispod druge ili nisu. Bitan je kut i da su usmjerene prema istoj točki.

 Pričaš napamet ili si isprobao da je to nebitno?  

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Ako težiš što boljem signalu svaki parametar je bitan jesu nijanse u pitanju al isprobao sam sve kombinacije tih antena i slika ispod mi daje najbolje od svega.

 Premali ti je razmak između antena. A da li je na istoj ili drugoj strani cijevi nije bitno. Bitan je kut između antena i njihovo ispravno usmjerenje (kao što je prije spomenuto).

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
DDavorin kaže...

Ako težiš što boljem signalu svaki parametar je bitan jesu nijanse u pitanju al isprobao sam sve kombinacije tih antena i slika ispod mi daje najbolje od svega.

 Premali ti je razmak između antena. A da li je na istoj ili drugoj strani cijevi nije bitno. Bitan je kut između antena i njihovo ispravno usmjerenje (kao što je prije spomenuto).

 Premali razmak pa reci mi koji razmak trebam za 2600Mhz? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Premali razmak pa reci mi koji razmak trebam za 2600Mhz? 

 Od kada Tele2 koristi 2600MHz frekvenciju?

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
DDavorin kaže...

 Premali razmak pa reci mi koji razmak trebam za 2600Mhz? 

 Od kada Tele2 koristi 2600MHz frekvenciju?

 Tele2 zasad nema 4G na 2600Mhz. Nisi mi odgovorio na pitanje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
mzopg kaže...

Pokušao sam pokrenuti software sa linka (https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php), ali ne ide jer je to koliko vidim samo za Huawei modeme, a ja sam podesio D-link DWR-921. Ima li nekakav software za njega preko kojeg mogu izmjeriti ostale vrijednosti RSRP, RSSI, RSRQ i SINR? Preko sučelja 192.168... kad se zakačim na router nema ništa korisno, barem ja ne pronalazim.

 

Savjeti? 

 Nema software za D-link samo što ima u samom sučelju i da si sam na baznoj stanici tim routerom ne možeš preko 100Mbps. Huawei ima najviše software za razno razna podešavanja i očitanja signala ( PC ili APP) ZTE samo ima za očitanje signala.

 Da je uhvatiti 100Mbps bio bi super zadovoljan. Sve preko 30Mbps mi je super jer trenutno tamo imam t-com adsl download oko 4Mbps, a upload 0.6Mbps. 

Imam i Huawei router doma pa bi mogao onda s njim podesiti signal, a zatim ga zamijeniti sa D-link routerom. Valjda će to biti ok.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
ranko091 kaže...

 razmakneš antenu od antene 35 cm. a signal ne tražiš nego okreneš antene prema željenom odašiljaču. što ga bolje naciljaš to bolji signal.

 

bar je lako nać te odašiljače danas sa svim mapama 4g tornjeva/antena/odašiljača.

 

a ako neznaš di je i nije ucrtan nije ni to problem. ima puno aplikacija s kojima se lako nađu odašiljači.

 Sad tek vidim sliku tvojih antena nisu ti u vertikali jedna je s desne strane cijevi, a druga s lijeve. Trebale bi biti obje na jednoj ili drugoj strani.

 A ja baš montirao točno kako je na slici  Znači opet na krov i presložiti antene. Nije problem ionako moram još učvrstiti kabele.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
mzopg kaže...

 Znači između antena 35cm, prema slici mi izgleda kao da su razmaknute barem 60cm, ali možda sam krivo procijenio.

Imam nekakvu app za mob Network Cell Info, ona pokazuje gdje su odašiljači, e sad koliko je precizna nisam provjeravao. Koristi li je još netko? Ili ima nešto bolje?

 

Koja bi bila maksimalna udaljenost do odašiljača, a da je brzina dobra? Ima li tu nekakvo pravilo?

 

Hvala 

 Tele2 odašilje 4G signal  na 1800 i 21oo Mhz spajaš se na onaj koji ti je bolji. Razmak između antena određuje valna duljina frekvencije  x2 na slici ti je razmak za 800Mhz. Ima pravilo što ti je bliži odašiljač imaš bolji signal i veće brzine (ovisno o opterećenosti bazne stanice korisnicima) Grid antenom za 1800Mhz imao sam na 10Km brzine oko 50Mbps RSRP -88 dBm  RSSI -77 dBm RSRQ OD -5 DO-13 dB i SINR 12 do 18 dB

U uputama se spominje razmak od 85cm. Kako se to računa? Ima li nekakva formula? Vidim da si napisao valna duljina x2, ali nemam pojma kako doći do valne duljine za npr. 2100Mhz.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
    U uputama se spominje razmak od 85cm. Kako se to računa? Ima li nekakva formula? Vidim da si napisao valna duljina x2, ali nemam pojma kako doći do valne duljine za npr. 2100Mhz.

 evo tu imaš valne duljine

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne znam je li OT, ali evo još jedno pitanje. U potkrovlje sam stavio router, na prvi kat sam stavio WiFi repeater kako bi u prizemlju imao signala. Sada signal sa repeatera imam u prizemlju, pokazuje da je signal jak, ali brzina je nikakva, gotovo nula Mbps. Ima li itko iskustva sa tim repeaterima i valja li to išta ili je samo bacanje novaca?

 

Ukoliko ne ide repeater, ostaje mi kabel (puno posla) ili vidio sam one strujne utičnice za WiFi preko strujnih kabela. Valja li to?

 

Što bi vi napravili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

Ne znam je li OT, ali evo još jedno pitanje. U potkrovlje sam stavio router, na prvi kat sam stavio WiFi repeater kako bi u prizemlju imao signala. Sada signal sa repeatera imam u prizemlju, pokazuje da je signal jak, ali brzina je nikakva, gotovo nula Mbps. Ima li itko iskustva sa tim repeaterima i valja li to išta ili je samo bacanje novaca?

 

Ukoliko ne ide repeater, ostaje mi kabel (puno posla) ili vidio sam one strujne utičnice za WiFi preko strujnih kabela. Valja li to?

 

Što bi vi napravili?

 strujne ti preporučam samo ako su kablovi utičnica na istoj razvodnoj kutiji, inače brzina mreže pada rapidno.i pitanje je što je sve spojeno na taj niz utičnica, svaki šum smanjuje propusnost.  kroz 2 kata sam imao smješne brzine tipa 8mbita.

 

idealno ti je postavit switch (ili ap) negdje gdje imaš najviše uređaja. i od tuda dalje vuć kablove. kabel je kabel. ja imam 3 kata i na svakom katu sam vukao kabel i spajao na access point. jedino tako sam dobio zadovoljavajuće signale po cijeloj kući.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Tele2 zasad nema 4G na 2600Mhz. Nisi mi odgovorio na pitanje.

 Pa što onda unosiš zabunu ovim slikama?

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
DDavorin kaže...

 Tele2 zasad nema 4G na 2600Mhz. Nisi mi odgovorio na pitanje.

 Pa što onda unosiš zabunu ovim slikama?

 Kakva zabuna? Uopće nije bila riječ o razmaku između antena(razmak si ti prvi spomenuo) Slika prikazuje da su antene na istoj strani cijevi jedna ispod druge to je bila poanta slike.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Kakva zabuna? Uopće nije bila riječ o razmaku između antena(razmak si ti prvi spomenuo) Slika prikazuje da su antene na istoj strani cijevi jedna ispod druge to je bila poanta slike.

 Slika govori tisuću riječi. Poanta je da se na ovoj temi raspravlja o Tele2 internetu.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

Ne znam je li OT, ali evo još jedno pitanje. U potkrovlje sam stavio router, na prvi kat sam stavio WiFi repeater kako bi u prizemlju imao signala. Sada signal sa repeatera imam u prizemlju, pokazuje da je signal jak, ali brzina je nikakva, gotovo nula Mbps. Ima li itko iskustva sa tim repeaterima i valja li to išta ili je samo bacanje novaca?

 

Ukoliko ne ide repeater, ostaje mi kabel (puno posla) ili vidio sam one strujne utičnice za WiFi preko strujnih kabela. Valja li to?

 

Što bi vi napravili?

 Sve što si spomenuo je skupo i ne može parirati lan kablom. 20m lan kabla 60kn  dvije rupe i to je to. I na kraju staviš jedan AP router možeš iskoristiti huawei kojeg imaš podesiš wifi i to je to.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
DDavorin kaže...

 Kakva zabuna? Uopće nije bila riječ o razmaku između antena(razmak si ti prvi spomenuo) Slika prikazuje da su antene na istoj strani cijevi jedna ispod druge to je bila poanta slike.

 Slika govori tisuću riječi. Poanta je da se na ovoj temi raspravlja o Tele2 internetu.

 U pravu si ovo je tema o Tele2, a ne o antenama, samo kritiku uputi onima koji započnu nešto što je van teme o Tele2.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 U pravu si ovo je tema o Tele2, a ne o antenama, samo kritiku uputi onima koji započnu nešto što je van teme o Tele2.

 Nije bila kritika već konstatacija. Ti si mislio na jednu stvar, a ja po nazivu teme, na drugu. Zato je pretpostavka majka svih zajeba. 

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
mzopg kaže...

Ne znam je li OT, ali evo još jedno pitanje. U potkrovlje sam stavio router, na prvi kat sam stavio WiFi repeater kako bi u prizemlju imao signala. Sada signal sa repeatera imam u prizemlju, pokazuje da je signal jak, ali brzina je nikakva, gotovo nula Mbps. Ima li itko iskustva sa tim repeaterima i valja li to išta ili je samo bacanje novaca?

 

Ukoliko ne ide repeater, ostaje mi kabel (puno posla) ili vidio sam one strujne utičnice za WiFi preko strujnih kabela. Valja li to?

 

Što bi vi napravili?

 Sve što si spomenuo je skupo i ne može parirati lan kablom. 20m lan kabla 60kn  dvije rupe i to je to. I na kraju staviš jedan AP router možeš iskoristiti huawei kojeg imaš podesiš wifi i to je to.

 Slažem se, kabel je kabel. Mislio sam to bezbolno rješiti, bez bušenja i vodilica, s tim pojačivačem signala, ali vidim da je to loše rješenje.

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitomaca kod groblja mjereno preo 100mbs

-
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

 Slažem se, kabel je kabel. Mislio sam to bezbolno rješiti, bez bušenja i vodilica, s tim pojačivačem signala, ali vidim da je to loše rješenje.

 pa nije ništa od tvog navedenog loše riješenje. nego hrvati mahom imaju cigleno-betonske kuće što je noćna mora za wifi signal.

 

da recimo ko ameri imamo drvene kuće, s knaufom, tu bi jedan AP pokrio skoro cijelu kuću bez nekog drastičnog gubljenja signala. ali opet i tu dolazi mrtvih kuteva i problema ponekad. zato je ipak bolja solucija jedan switch od 100 kuna i jedan extra AP od 150 kuna, i tako pokrit veći dio kuće. ili katova... ovisno o topologiji pojedine kuće.

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Proslo podne brzine i dalje preko 100mbs 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nabavio b525-23a, cini mi se slabiji wifi signal s istog mjesta, ali vise ne blokira kod spajanja kompa. Trenutna jacina 4g signala -99dbm i vuce download 35mbit/s, s obzirom da je bez antena i da je vecer, ja zadovoljan.

Jedino kaj mi ona aplikacija stats for huawei ruter ne radi. Jel ima jos koja pametna aplikacija za android ili windows?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kaj nema niko nikaki komentar za Pitomacki repetitor koji je skroz iznad 100mbs🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanima me koliko bi bolje dobio rezultate sa ruterom tj koliko bi bio bolji d/u nego sim kartica direktno u mobu....

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
joleog kaže...

Zanima me koliko bi bolje dobio rezultate sa ruterom tj koliko bi bio bolji d/u nego sim kartica direktno u mobu....

 Eh to i mene zanima al to nisam u mogucnosti i jos uz ruter Iskre nezz sta bi bilo....

-
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
joleog kaže...

Zanima me koliko bi bolje dobio rezultate sa ruterom tj koliko bi bio bolji d/u nego sim kartica direktno u mobu....

 ruteri su specifično rađeni samo za to. tako da bi možda bio malo veći d/u. ali ni približno kao sa usmjerenim antenama. što na mobitele ne možeš stavit.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Nabavio b525-23a, cini mi se slabiji wifi signal s istog mjesta, ali vise ne blokira kod spajanja kompa. Trenutna jacina 4g signala -99dbm i vuce download 35mbit/s, s obzirom da je bez antena i da je vecer, ja zadovoljan.

Jedino kaj mi ona aplikacija stats for huawei ruter ne radi. Jel ima jos koja pametna aplikacija za android ili windows?

 Skini ovu aplikaciju za windows  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

u fazi sam kupovine P-56 i montažom na krovu.

zanima me jedna stvar?

iz te dvije antene moram provuči dva kabela do rutera ?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice