Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.339
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

malo smo otišli offtopic, pa da i ja dam svoj doprinos. 

 

svugdje su isti komentari, tko je u A1 pljuje po njima i misli da će mu biti bolje u tele2/tcom, tko je u tcom kune se da više nikad neće imati posla s njima, a vidimo i što je s ovima koji su kod tele2. 

 

Osobno koristim tele2 već dugi niz godina i ne žalim se, za cijenu koju plaćam 39kn mjesečno imam sada 6GB + 2000 jedinica. Meni super.

A1 također koristim, za fiksni preko bnet-a koji su kupili, već preko 10 godina, nikad nikakvih problema, brzina uvijek maksimalna trenutno preko 120mbit/s.

 

Poanta je da prijetnje tipa preći ću ja kod konkurencije ništa ne znače, jer ovi koji su kod konkurencije isto govore i korisnici se konstantno seljakaju sa jedne mreže na drugu u nadi da će pronaći sveti gral mobilnog ili fiksnog interneta.

 

Osobno mi je ovo trenutno vrh:

https://www.tomato.com.hr/bonovi

 

Pokušao kupiti bon starom preko weba prije koji dan... očito i webshop ode na blagdane/praznike. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 14:33 (mzopg).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vidim puno savjeta da se prebaci na HT signal, ali kad idem u ručni odabir mreže, HT (3G) piše 'Dostupan' ali kad se idem spojit piše 'neuspješno'.

Treba li se nešto flashat, ili novi router?
Radi se o ZTE MF286.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Na HT signal se možeš spojiti samo u mjestima koja nisu pokrivena Tele2 signalom ili je pokrivenost slaba. Ako se nalaziš u mjestu koje je vrlo dobro pokriveno Tele2 signalom, ne možeš se spojiti na HT signal.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Od kud ti te gluposti? Vec je milijun puta ovdje napisano da tcom 3g i 4g rade i tamo gdje je dobar signal, ali na mobilnoj tarifi, na pokucnom je podatkovni roaming blokiran.

@mzopg ovo da svako pljuje po preostalima se slazem djelomicno, jer sam ja imao mob na tele2, drugi mob na vip/a1 i homebox, sad su oba moba na tele2 i pokucni. A1 je super kad nema problema, ali kad nastane problem...
Tele2 je u zadnjih godinu dana 2 puta globalno imao poteskoce na par sati, oba puta su smanjili racun za 10kn i priznaju kad imaju neke poteskoce, a1 uvijek pise "nemamo prijavljenih poteskoca".
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Od kud ti te gluposti? Vec je milijun puta ovdje napisano da tcom 3g i 4g rade i tamo gdje je dobar signal, ali na mobilnoj tarifi, na pokucnom je podatkovni roaming blokiran.

Iz vlastitog iskustva, a i iz Tele2 je bilo rečeno prije dvije, tri godine. Unutar grada se ne možeš spojiti (probaj), ali ako odeš dalje (van grada), možeš se spojiti.

 

Treba razlikovati podatkovni roaming i nacionalni roaming; podatkovni roaming je kada ideš van države i to je blokirano, ali nacionalni roaming bi trebao raditi bar na 3G mreži.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 20:47 (Marko :D).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Na HT HR nacionalni roaming se možeš spojiti bili gdje u HR sa Tele2 sim karticom! Samo što tarifa pokućni može samo na 3G HT HR, a ostale tarife bilo na pretplatu ili na bonove idu na 3G i 4G HT HR!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Se može forsirati Tele2 signal kad je kartica od Pokućnog u mobu?


I za sve ostale, je itko spajal Pokućni sa nekom govornom tarifom?
Iako sumnjam da mi mogu nadomjestiti 1000 jedinica tomata za 60kn...
Ali inače ne daju XIAOMI 9T.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Na HT HR nacionalni roaming se možeš spojiti bili gdje u HR sa Tele2 sim karticom! Samo što tarifa pokućni može samo na 3G HT HR, a ostale tarife bilo na pretplatu ili na bonove idu na 3G i 4G HT HR!

Ne možeš! Znam što govorim! Nikad se nije ni moglo svugdje spojiti; samo na mjestima za koja se pretpostavlja da imaju slab Tele2 signal. Ne vjeruješ? Imaš službu za korisnike, zovi, piši poruku na Facebook-u, pitaj.

 

LOL pa da se može spojiti, svi bi se spojili na HT 4G radi veće brzine, ali ne ide unutar grada.

 

I ne, nije problem do uređaja niti do SIM kartice jer se ni jedan uređaj u kući (koji je na Tele2) ne može spojiti na HT, dok su se svi uredno spajali u blizini granice BiH.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 22:40 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja u Zg na mobu sa svim neogranićenim pojma nemam kako se vi spojite na HT signal.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To kaj se vama iz nekog razloga ne spaja nije moj problem. S obzirom da su to poceli ukljucivati postepeno u 7. mjesecu, postoji mogucnost da jos nisu svugdje ukljucili. Pogledajte malo prethodne stranice da ima ljudi kojima i po zagrebu radi. Meni se na manje od 500m udaljenosti od odasiljaca spaja na tele2, signal oko -80dbm, ali se uredno spaja i na tcom. Da je to samo za "podrucja slabijeg signala" nebi sigurno u centru grada omogucili.


Iz vlastitog iskustva i od rijeci iz tele2 prije 2-3 godine? Ma bravo majstore, dobro da nisi napisao od prije 10 godina. Nacionalni roaming na 4g su poceli ukljucivati u 7. mjesecu ali imas insajdersku informaciju od prije 2-3 godine da je to samo za mjesta sa slabom pokrivenosti. Osvjezi malo tu informaciju pa onda javi.

@armor kak mislis spajati pokucni i glasovnu tarifu? Ima raspali + bezbroj gb.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Aha, a daj ti nama pokaži kak se to u Zagrebu spaja i kaj još treba napravit. Ak treba. Tak i ja mogu pisat trka baba lan bez dokaza.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

Ajde čitaj malo što pišeš i pošalji upit službi za korisnike. Nacionalni roaming nisu postepeno počeli uključivati svima nego su mogućnost spajanja na 4G signal počeli postepeno puštati po regijama.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 8:25 (Marko :D).
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo kod mene se spaja na Ht 4g posto je band 20

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Evo kod mene se spaja na Ht 4g posto je band 20

Lokacija?

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Okolica Virovitice,,

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Zato se i možeš spojiti na HT 4G. Kad uđeš u grad, nećeš se moći spojiti i mobitel će te prebaciti na Tele2 4G.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nije govno nego se pas posro.

Napisao sam 4g nacionalni roaming su postepeno palili, ali ne, nisu 4g nacionalni roaming nego je nacionalni roaming pusten svima, samo mogucnost spajanja na tcom 4g nije. Bravo majstore.

Slobodno pitaj ti sluzbu za korisnike, 2-3 godine su jako puno za govoriti takve "informacije".

Evo ti ssovi od sad iz kuce, slabiji je signal jer nemam opticku vidljivost do odasiljaca i 4 km udaljenosti, evo i brzine, a i brzina od prije 2 tjedna na 500m od odasiljaca, ali isto bez opticke vidljivosti.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

O majko mila, nekima se sve treba crtati. Svi Tele2 korisnici imaju mogućnost spajanja na HT mrežu, ali samo kada se nalaze na području na kojem je to dozvoljeno (područja udaljena od grada). Ono što je novo u zadnjih par mjeseci jest to da je po novom omogućeno spajanje na 4G mrežu HT-a (prije je bilo samo 2G, pa 2G/3G i sada 2G/3G/4G).

 

Ako se nalaziš u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku možeš zaboraviti na spajanje na HT 4G. Ako se nalazi van gradova, onda se tek možeš spojiti. I zašto bi ja zvao i pitao službu za korisnike, ti si taj koji dezinformira ljude.

 

To što se netko uspio spojiti na HT HR 4G ("u Zagrebu", kako kažeš) ne znači da je automatski svima u Zagrebu omogućeno spajanje. Možda je Tele2 vršio neko testiranje, pa je privremeno dozvolio, te su naknadno zabranili. Možda je u tom trenutku Tele2 imao radove na svojim odašiljačima pa je spajanje bilo dozvoljeno za slučaj da ga moraju isključiti. Meni se isto mobitel jednom spojio na HT automatski kada je Tele2 imao radove na odašiljaču, ali nakon što su radovi završili, ponovno sam prebačen na Tele2 signal.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 12:09 (Marko :D).
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo center blizu odasiljaca opet moze na ht 4g

-
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 12:27 (horihoro).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam u okolici Rijeke i nikad se nisam mogao spojiti na HT 4G, a signal od TELE 2 je užasan.

Kad se maknem od kuće nekih 2km onda tek imam dobar signal i brzinu interneta 25 Mbps.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Evo center blizu odasiljaca opet moze na ht 4g

Lokacija?

Ivan M. kaže...

Ja sam u okolici Rijeke i nikad se nisam mogao spojiti na HT 4G, a signal od TELE 2 je užasan.

Kad se maknem od kuće nekih 2km onda tek imam dobar signal i brzinu interneta 25 Mbps.

Možeš li se spojiti na 3G signal HT HR-a? Ako da, znači da je kod tebe omogućen NR, ali još uvijek nije na 4G.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Možeš li se spojiti na 3G signal HT HR-a? Ako da, znači da je kod tebe omogućen NR, ali još uvijek nije na 4G.

Ne, ne radit to kod mene.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kakav ti je 3G signal od Tele2? Ako već imaš vrlo slab Tele2 4G signal, namjesti si mobitel na 3G/2G jer ako ti je 3G signal dobar, uštedit ćeš bateriju. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 13:00 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Kakav ti je 3G signal od Tele2? Ako već imaš vrlo slab Tele2 4G signal, namjesti si mobitel na 3G/2G jer ako ti je 3G signal dobar, uštedit ćeš bateriju. 

Ma slab je TELE 2 tu kod mene. Kad sam doma onda koristim WiFi

Tele 2 Tele 2
WiFi HT WiFi HT
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Preporučio sam ti 3G prvenstveno zbog baterije, a ne zbog brzine (makar ti je i brzina malčice bolja 😄). Kada imaš slab signal (2G, 3G, 4G; nebitno), mobitel konstantno traži bolju baznu stanicu na koju bi se spojio. Pošto bolje bazne stanice nema i mobitel konstantno vrši 'skeniranje', to troši poprilično baterije. Koliko vidim, 3G signala imaš, pa ti s njim neće toliko trošiti bateriju koliko s jadnim 4G signalom. 😉

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Na HT HR nacionalni roaming se možeš spojiti bili gdje u HR sa Tele2 sim karticom! Samo što tarifa pokućni može samo na 3G HT HR, a ostale tarife bilo na pretplatu ili na bonove idu na 3G i 4G HT HR!

 

Za 3G i govorim, ali neće.

I relativno daleko od grada sam

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 13:54 (MP137).
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...

@armor kak mislis spajati pokucni i glasovnu tarifu? Ima raspali + bezbroj gb.

 

Ne daju mi recimo Xiaomi 9T na produženje Pokućnog jer nemam niš od glasovnog...

A teško da imaju nekaj bolje od 1000 jednicia za 60kn, i to na bonove.

 

 

Je moguće negdje provjeriti koji su brojevi slobodni kod pojedinih providera?

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mali update u metropoli nema više Tele2 i HT HR nacionalni roaming. bio u šetnji pa malo provjerio. Ali ima zato ovo Tele2 4G+ 1800+2100. Na Netvork cell info oznaka MCC MNC 21902 to je oznaka za Tele2 ,a za HT HR je MCC MNC 21901. E sad može biti svakakvih situacija tako da nema zasad svrhe raspravljati o nacionalnom roamingu dok se to ne sredi i svako će biti na svom!

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 20:41 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Mali update u metropoli nema više Tele2 i HT HR nacionalni roaming. bio u šetnji pa malo provjerio. Ali ima zato ovo Tele2 4G+ 1800+2100. Na Netvork cell info oznaka MCC MNC 21902 to je oznaka za Tele2 ,a za HT HR je MCC MNC 21901. E sad može biti svakakvih situacija tako da nema zasad svrhe raspravljati o nacionalnom roamingu dok se to ne sredi i svako će biti na svom!

To ti i govorim. Očito su bili nekakvi radovi ili su vršili nekakva testiranja, pa se zato moglo spojiti na HT HR 4G. Ali kažem, ni u jednom gradu (okolicu ne računam), ne možeš se spojit na NR jer je Tele2 signala ima. NR je omogućen samo na mjestima gdje Tele2 pretpostavlja da je slab signal.

 

Evo kakva je situacija kod mene:

LTE (4G) LTE (4G)
HSPA+ (3G) HSPA+ (3G)
A1 Wi-Fi (nije stvarna brzina; banana ruter) A1 Wi-Fi (nije stvarna brzina; banana ruter)
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 22:32 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo meni brzina pokućnog na kompu!

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 2:59 (Night-Spider).
 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice