Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.643
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Jbte oni samo dodaju bandove k'o na pokretnoj traci. Je li bar netko vidi koristi od toga? Kakve su brzine?

 A na koga si mislio da dodaje bandove ko na traci???? Tele2 ima samo dva banda!!!! I di ti tu vidiš pokretnu traku????? 2100Mhz imaju već skoro godinu dana Tele2!

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa Armor je stavio screenshot. Je li ti ne vidiš dobro?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozz

uzeo bih tele 2 za test,, posjedujem ruter

sta trebam kupit simicu (posebnu za internet) '?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Pa Armor je stavio screenshot. Je li ti ne vidiš dobro?

 Da vidim jako dobro i to je HT HR nacionalni roaming koji tele2 ima ugovoren sa HT HR!! Pa sad ti meni reci otkad Tele2 ima 4G na 800Mhz??? A kad si spominjao traku jedino logično je bilo da misliš na HT HR!

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stari moj ti stvarno nisi u toku hajde se ti primi teme o HT-u. Nemoj nas spamati ovdje.
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stokis. Sorry stari. Ja sam na pretplati, ali brijem da ti je ovo najeftinije za kupiti na bonove, ako hoćeš testirati vezu. 10GB bi trebalo biti dovoljno.
https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/welcome-to-croatia/p272/
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Stari moj ti stvarno nisi u toku hajde se ti primi teme o HT-u. Nemoj nas spamati ovdje.

 Dobro i šta tu piše sve po starom frekvencije koje su imali za 4G i prije godinu, a novo u zadnjih mjesec dva da su uključili 2CA na 1800+2100 i to je sve zasad. Nema 800Mhz tele2 niti će imati jer blokovi na 800Mhz su svi zakupljeni. Daj ti meni objasni taj PRTSC od kolege Armora što on pokazuje? Ovo slika ti je pravo stanje na Tele2.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ti si fakat uporan čovjek ili ne znaš čitati....
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ti si fakat uporan čovjek ili ne znaš čitati....

 Još nisu pustili treći pojas koji je 2600Mhz. Znači dobro sam pročitao imaju samo zasad dva pojasa 1800+2100 na 4G. Nisi mi objasnio sliku od kolege Armora što ona prikazuje?

 

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/Baza_radiofrekvencijskog%20spektra_20190423.pdf

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spominju treći pojas. Čovjek pošalje screenshot sa 3 pojasa zajedno na tele2 i što si ti pomislio? Da će ruralni kraj ići pokrivati sa 2600MHz? Super. Ja nisam.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Spominju treći pojas. Čovjek pošalje screenshot sa 3 pojasa zajedno na tele2 i što si ti pomislio? Da će ruralni kraj ići pokrivati sa 2600MHz? Super. Ja nisam.

 Čija su to tri pojasa? Od Tele2?

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nadam se da budu uskoro pustili i 2600mhz.

Moja stanica/odašiljač pokriva ogromno područje i treba svaku vrstu pomoći kad već ne rade bazne.

A tolko sam skrinsa postal da nekak pomognem stručnijima od mene u razumijevanju gdje, što i kak...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 9:29 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A pošto je horihoro isto poslao screenshot iz Virovitice band 20 tele2 vjerojatno da. A uostalom mislim što se ti uopće sa HT-a toliko grčiš što mi na tele2 imamo? Brini svoja posla imaš svoju mrežu. Jesi ti i inače toliko naporan u životu? Strašno.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
2600Mhz je za gusto naseljena urbana područja jer ima kratki domet.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...

pozz

uzeo bih tele 2 za test,, posjedujem ruter

sta trebam kupit simicu (posebnu za internet) '?

 

 Uzmes sim karticu za pokucni bez ugovorne obaveze, otkazes drugi dan ak hoces

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
2600Mhz je za gusto naseljena urbana područja jer ima kratki domet.

 

Svejedno rasterećuje druge dvije, recimo na Ivanščicu uvek dolazi puno planinara i obavljala bi svoj (il bar dio) posel za njihove mobitele, je tak?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jel imaš 800Mhz od tele2? Koliko sam bar vidio? Za pokrivati velika ruralna područja služi 800Mhz isto kao i 700Mhz jer imaju velik domet.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
A pošto je horihoro isto poslao screenshot iz Virovitice band 20 tele2 vjerojatno da. A uostalom mislim što se ti uopće sa HT-a toliko grčiš što mi na tele2 imamo? Brini svoja posla imaš svoju mrežu. Jesi ti i inače toliko naporan u životu? Strašno.

 Oprosti što sam bio toliko naporan ali si sad razriješio i tu nedoumicu i više neću širiti dezinformacije da Tele2 nema 4G na 800Mhz. Inaće koristim sva tri operatera,a što ja imam na Tele2 to ti nikad nećeš postići glede brzina DL i UL!

 

Armor 2600 će doći i van gradova manji su im troškovi ne trebaju toliko baznih stanica kao u gradu (skoro na svakom ćošku) Za 2600Mhz još toliko nije upitan domet koliko jedan drugi parametar. Na Šolti sam primao 4G signal na 2600Mhz,a bazna stanica je bila na Braču....

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa kad već imam karton hvala na kartonu. Kaže da on ima brzine kakve ja nikada neću imati. Provokacija. Pa da odgovorim. Neću da jer ja ne živim u vukojebini gdje svaka budala može imati dobre brzine nego živim u gradu među ljudima. Pa nisam sam. Eto pa sad opet kartoniraj sasvim mi je svejedno. Pozzzz.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 14:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Pa kad već imam karton hvala na kartonu. Kaže da on ima brzine kakve ja nikada neću imati. Provokacija. Pa da odgovorim. Neću da jer ja ne živim u vukojebini gdje svaka budala može imati dobre brzine nego živim u gradu među ljudima. Pa nisam sam. Eto pa sad opet kartoniraj sasvim mi je svejedno. Pozzzz.

Ispada da nije poželjno živjeti u "vukojebini", dok prema kvaliteti komunikacije ispada da svi ti silni ljudi loše utjeću jedni na druge.

 

Bilo bi dobro zadržati konstruktivnost i ostaviti se djetinjastih i nepotrebnih prepucavanja. 

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nešto mi vrag neda mira, pa sam odlučio malo čačkati po tome Tele2 "poboljšanju".

 

Pitanje (za početak) je s kojom aplikacijom mogu na mobitelu (android) provjeriti sve detalje 4G+ spojenog signala?

 

Inaće zadovoljan sam trenutno i sa routerom B315, ali idem baš ispitati kolko maksimalno mogu dobiti preko moje najbliže bazne stanice (vidim ju i nije daleko)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imaš dvije NetMonster i CellMapper.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel može netko ovo objasniti? Ne vidim da je spojeno na 2 frekvencije. Zapravo, ne vidim nijednu frekv. (Iako mislim da je spojeno preko 1800)

 

 EDIT;

Kako doznati da li je na mojoj baznoj stanici dostupna od Tele2 samo jedna frekvencija (1800), ili više njih?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 18:13 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Band 3 je 1800MHz. Probaj sa app-om NetMonster.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Band 3 je 1800MHz. Probaj sa app-om NetMonster.

 Stavio još jednu sliku (vidi u postu iznad i pitao za router.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jesi skinuo app. NetMonster?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I što kaže NetMonster?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
I što kaže NetMonster?

 Jesam, večina podataka N/A

 

Sad imaju podaci. Evo sve 3 app.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 18:56 (ZdravacVZ).
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

danas sam montirao p56 unicom razmak između 75cm jeli to okey?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ovako to izgleda kod mene. Ja lovim ili 1800 ili 2100. Zajedno ne.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice