Tethering

poruka: 3
|
čitano: 4.143
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Tele2 - Tethering smartphona preko USB-a

pozz

Gledam ponudu u Tele2 i razmisljam da si slozim nesto, pa mi treba iskustvo drugih koji su mozda tako nesto probali.

 

S obzirom da mi MAXAdsl ističe za 2 mjeseca, a plaćam ga oko 220 kn, razmisljam da pređem na Tele2 mobilni net i uzmem novi mob (Huawei p10 lite) i to za 250 kn mjesečno.

 

Znači za malu razliku u lovi imao bi i novi smartphone i to relativno dobar, i flat internet... i razgovore sms... trolololo.

 

E sad... jedini problem koji ja vidim tu je konstantno priključivanje smartphona na USB i to po minimum nekoliko sati dnevno kada sam kod kuće.

Dali bi tako korištenje (dok je priključen na usb i puni se i služi kao modem) uništilo bateriju?

Molim ljude koji imaju uskustva sa time...koliko  je smanjilo kapacitet baterije i u koliko vremena?

 

Sve ostalo mi je prihvatljivo (ping nešto veći) i povremeno pucanje veze.... bio sam dugo godina na mobilnom netu u TComu (stari EDGE) i znam kako je to (al sam imao USB stick kao modem)

 

konkretno pričam o ovome mobu

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/huawei-p10-lite-dual-sim-black/d882/?typid=2

 

Ne bi bilo problema koristit ga kao modem kada se spoji preko USBa?

I'm Afraid of Americans
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tethering

U zadnje vrijeme dosta koristim tethering/hotspot, te bih obzirom na brige oko baterije definitivno preporučio hotspot.

 

Što se baterije tiče drži mnogo više nego što si naveo, a odziv je gotovo isti (5% razlike) mob neposredno pored laptopa.

 

Pa kad se isprazni (što neće biti za nekoliko sati iz mog iskustva), napuni ga. Ionako čujem da je bolje da se prazni/puni stalno nego da je zabijen na 95-100% baterije.

 

Edit: E da, veza ne puca uopće (hotspot).

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 18:27 (7eleven7).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tethering

pokućni je sasvim dobar.osim kada je neko nevrijeme nema uopće usluge kao i na mobitelu.ja sam od siječnja ove godine pod pretplatom i zadovoljan sam.5 kilometara sam od osijeka tako da nemam punih 150mbps već mi je nekih 85/30 mbps.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 8:16 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice