Grundig TV iskustva

poruka: 48
|
čitano: 84.496
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Grundig TV iskustva

Jako malo nalazim osobnih iskustava sa ovim proizvođačem televizora a dosta su povoljniji od konkurencije što se tiče same cijene.

Zanima me da li je ovdje riječ o "mačku u vreći" ili su iskustva sa ovim televizorima stvarno dobra?

 

Konkretno modeli:

- Grundig 43VLE5523BN

- Grundig 40VLE5520BN

- Grundig 32VLE5503BN

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Grundig su sasvim ok i solidni TV-i, ako ti treba običan TV bez smart điđa-miđa po povoljnoj cijeni su dobar izbor. Plus im je što imaju dugu garanciju pa znači da si na miru najmanje 5 godina

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Grundig TV iskustva

molim pomoč...zanima me za Grundig 48vle6420bh kako mogu saznati koju verziju CI+ utora za CA modul ima...zanima me zbog evotv-a...tamo piše da CI+ mora biti ver. 1.3...nigdje u priručniku i na netu nemogu pronač taj podatak...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Taj TV ti ne podržava DVB-T2 tako da ništa od evo tv-a na njemu, moraš tražiti (u slučaju Grundiga) TV koje zadnje slovo u nazivu ima M, N, R, P. Znači BM, BN, BR, Bti imaju T2, a ovaj tvoj je BH

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Grundig TV iskustva

Grunding su sasvim ok televizori, moj stari grunding 32" još dela nakon 5 god., a naradio se pošteno, mislim na radne sate, platio sam ga tad, 2011 god. novog u ducanu 3200 kn, bjeli, meni je tad bio najljepsi model od svih u trgovini, i sad da krepa nebi mi bilo žao, al neda se :-) jedino neznam od kud je, gdje su ti modeli slagani, ovi novi znam da su iz turske.

 

Prije par dana sam si kupio u elipsu novi tv također grunding - 43vle5523bn, to je 108 cm, sasvim solidna telka, platio sam ga 2439 kn i u prilog mu ide još 5 god. garancije, nema ostale pizdarije 3d, wi-fi, smart...al ima sve što je meni osobno potrebno.

Al te pizdarije imam na blue-ray kucnom kinu tako da mi to netreba i na tv-u.

 

Ekipa previše brije na bolje marke, sony, samsung, philips...ne kažem ja da su loši,ali malo su precjenjeni, rađe si kupiš solidan grunding tv, a ostatak love uložis u kvalitetniji zvuk, spojiš zvuk s telkača kvalitetnijim digitalnim optičkim ili hdmi kabelom i uživaš u kvalitetnom digitalnom zvuku, filmova, muzike, kompa...kao ja na svom 7.1 kucnom kinu spojenog na novi grunding 108cm - zvuk odličan ;-) 

 

Presmješno mi je vidjet kad se da za telku 5, 6, 7 soma kunica, a nema se za kvalitetniji surround, neki av reciver il bar gotov sistem kucnog kina koji je daleko bolji nego zvuk s tv-a, il očito to neke ljude ne dira.

Eto tolko od mene, pozzz...

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 23:17 (Marti).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Grundig TV iskustva

Kakvi su ovi Grundig tv-i sa pustanjem filmova sa usb-a ??

Dal citaju sve ili ima kakvih problemcica ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Gutaju skoro sve i subtitlovi rade, ako te zanima neki specifičan format daj link nekog sadržaja i model tv-a koji planiraš kupiti pa ćemo isprobati

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Grundig TV iskustva

Kakva su iskustva sa modelima Vision 8 UHD, konkretno VLX 8582. Pokretna rezolucija, skaliranje analognih kanala, strimovanje sa neta,...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Grundig TV iskustva

Koji panel koristi 55vlx8582 VA ili IPS?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Koliko znam unutra je Samsungov 100HZ 3D panel, dakle vjerojatno VA

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grundig TV iskustva

ljudi gledam uzet neki tv za sto manju lovu, do nekih maksimalno 3000kn al pozeljno je da je smart, naisao sam na ove, neki od njih imaju IPS panele, pa me zanima ima li tko slicno ili je upoznat s njima?

 

https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-43VLE6621BP-Full-HD-SMART-1030803.aspx

https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-40VLE6731BP-FULL-HD-SMART-1289233.aspx

https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-40VLE6730BP-T2S2SMART-1140780.aspx

https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-43VLE6621WP-Full-HD-SMART-1100016.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Što te zanima o njima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grundig TV iskustva

Jel slika dobra (koliko se moze ocekivat za tu lovu), koristit ce se ponajvice za PS4 i filmove sa HDD-a? zvucnici mi nisu bitni jer ce se vjv povezivat BT na 2.1 sistem.

zaboravih još, jel YT aplikacija radi uredno?

 

E zanima me kako ide kod njih razlika po godinama? pretpostavljam da je serija 66xx starija od 67xx? 

Koja je razlika između VLE6731 i VLE6730?

evo gledam i u Elipsa, oni imaju i GFT seriju, koja je tu razlika?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 8:55 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva
1950Killer kaže...

Jel slika dobra (koliko se moze ocekivat za tu lovu), koristit ce se ponajvice za PS4 i filmove sa HDD-a? zvucnici mi nisu bitni jer ce se vjv povezivat BT na 2.1 sistem.

zaboravih još, jel YT aplikacija radi uredno?

 

E zanima me kako ide kod njih razlika po godinama? pretpostavljam da je serija 66xx starija od 67xx? 

Koja je razlika između VLE6731 i VLE6730?

evo gledam i u Elipsa, oni imaju i GFT seriju, koja je tu razlika?

 

Hvala!

 Slika je za tu lovu čisto ok, po meni je slika nešto bolja na 43" modelima koji ako se ne varam imaju IPS matricu, dok 40" su VA (tako mi se činilo u trgovini).

Uzmi HDD sa sadržajem pa pitaj u trgovini da ti malo pokažu kako će to izgledati.

 

YT radi bez problema, jedino imaj na umu da nema Netflix ukoliko ti je potreban.

 

Serija 66 bi trebala biti malo starija, no mislim da se i jedna i druga serija još uvijek proizvode (čitaj: aktualni su modeli) tako da nećeš fulati ni sa jednim.

Koliko sam skužio razlika između 6731 i 6730 je samo u izgledu, odnosno 6731 ima malo drugačiju zadnju stranicu tv-a.

6 godina
offline
Grundig TV iskustva

Kupujem Tv za staroga. Nedavno su mu instalirali satelitsku antenu i sad je red da ima Tv koji "čita" hd signal. Naišao sam na ovaj model:

grundig 32gft6740

Za 1700 u Elipsu, 5 god garancije!

Zanima me kvaliteta turčina? Vrijedi li te novce ili ima bolji izbor?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 13:45 (Nemo nemo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Grundig TV iskustva

Ponosni vlasnik turčina. Gdje je problem s obzirom na pet godina garancije za 1700 kn? Ti bi deset godina garancije

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva
XXX kaže...

Ponosni vlasnik turčina. Gdje je problem s obzirom na pet godina garancije za 1700 kn? Ti bi deset godina garancije

 Imaš taj model ili ?

Koliko ga dugo koristšk?

Sveukupno zadovoljstvo?

16 godina
odjavljen
offline
Grundig TV iskustva

Koliko para toliko muzike. Nemam taj model, zadovoljan i ne osjećam da sam ga preplatio.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Čisto ok tv i ima dosta dobru sliku u tom cjenovnom rangu. Imaš i integrirani satelitski tuner pa ti vanjski ne treba, jedino je minus jer je prebacivanje sa DVB-T na satelit moglo biti i jednostavnije (treba pritisnuti ok, pa u podizbornik, pa tek onda odabrati satelit)

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva
Imam Grunding 5.mj 108 cm gotovo istih specifikacija kao i taj od 80 cm.Radi bez greške slika i ton vrlo dobri.Jedino ograničenje je što pušta Youtube do max 720p ali da se i s time živjeti...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Grundig TV iskustva

Gdje kupiti backlight led osvjetljenje? Vrisnulo na njemu i sad ima tona nema slike. Model je VLE 5322.

All truly great thoughts are conceived by walking.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Grundig TV iskustva
Imam Vision 6 32 6840t
Tv u 16:9 formatu radi overscan na digitalnoj TV, i nema opcije da se isključi. Dok na PCu imam opciju da isključim overscan.
Nemam gdje skinuti firmware, podrška im je nula po tome pitanju. Opcija za podešavanje i nemaju nešto.
U svakom slučaju izbjegavati. Na svu sreću, od gazde je pa nisam ništa dao za njega, inače bi se pojeo.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Pa više manje svi tv-i imaju overscan digitalne televizije i mislim da se ne može isključiti.

 

A i što će ti podrška za tv star 10+ godina? Pa Grundig je već zaboravio da je to proizvodio...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Grundig TV iskustva
Kući imam dvije Bravie, Tv prikazuje sliku kako treba. A ovaj fosil od tva prikazuje tako da je logo od tv kanala tik uz rub tva.
Uz to, slika je toliko loša da sam mislio da imam problema s vidom. Kući na bravii koja je dalje od kauća vidim kako spada, na ovom TVu sve mutno, a tv je dva metra od kauća
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Sve 5, ali ne možeš sad zaključiti i da su trenutni modeli smeće ravnajući se prema "fosilu" od tv-a, samo to pokušavam reći.

 

Ta Bravia je u to vrijeme vjerojatno i bila puno skuplji uređaj od tog Grundiga. A i taj Grundig ima 10ak godina, lampe su vjerojatno oslabile, u panelu ima prašine pa je sav "pocrnio" i slično...

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
POMOĆ-grundig

Oprostite može li malo pomoći. Kupili smo grundigov smart tv 40VLE 6730 BP piše da ima sve mogućnosti spajanja pa bih vas pitako kako sherati sliku pc-a na tv. Nemogu nigdje na tv pronaći kako ukljućiti warles  

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: POMOĆ-grundig

Prvo na TV-u kad prebaciš na android ideš u postavke>povezani uređaji i uključiš wireless display, i morala bi onda biti opcija da prima sliku s drugog uređaja (ako nema treba ići u developer options i uključiti), ili možda imaš aplikaciju miracast ili wireless display.

To uključi, pa onda po ovome tutorialu nariktaj na pc-u:

https://www.laptopmag.com/articles/turn-windows-10-pc-into-wirelss-display

(dio How to Mirror Your Windows 10 Screen to Another Windows 10 Device) i onda bi trebao pronaći TV.

Sad, pitanje je jel bude to radilo, ja samo probao samo onaj cast stick koji se uštekava na TV i radilo je savršeno odmah, ali s windowsima bude vjerovatno milijun problema + pitanje kakav im je uopće protokol (miracast je nekoć bio najveće smeće, ne znam kak je sad).

 

Kruha i igala...
12 godina
odjavljen
offline
Grundig TV iskustva

Spojim SPDIF, no TV i dalje pušta zvuk na svoje zvučnike. Kako riješiti to, osim smanjivanja zvuka na nulu? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Koji model? Trebalo bi u Meni > Postavke > Zvuk > Napredno biti opcija TV zvučnici i nju staviš na Isključeno

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Grundig TV iskustva
Vision 6 32 6840t
Nema takve opcije
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice