Čišćenje LCDa

poruka: 44
|
čitano: 74.623
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Čišćenje LCD TVa

...čime očistiti okvir a čime monitor ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 20:50 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čišćenje LCDa

..kupio sam takav komplet...krpa nije ravna nego nekako ispuočena po cijeloj površini..ako ima neko takav komplet nek napiše svoje iskustvo (nebi htio zaj... LCD)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Čišćenje LCDa

Kupio sam sredstvo za čišćenje staklenih površina od eurotrade-a! pakiranje je od 100 vlažnih maramica!! To mi je rekla žena u dučanu da uzmem al sad nisam 100% siguran dal čistiti time!!na pakiranju je slikica od monitora ali bi htio još prije provijeriti jer mi je lcd nov pa ga nebi želio za.......

 

evo slika pakiranja:

http://img180.imageshack.us/i/fotografija0136.jpg/

http://img13.imageshack.us/i/fotografija0138m.jpg/

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje LCDa

Krpa od od čistog pamuka ili svila, onakva kakvu dobiješ

za čiščenje naočala i malo nakapaš alkohola po krpi i to je to najbolje. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Čišćenje LCDa

Ja moje lcd monitore i tv-e ćistim naj običnijom paloma maramicom i budu čisti kao ogledalo.

.:.:.:-_-_-......
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čišćenje LCDa

...očistio sam okvir LCDa krpicom za naočale umočenom u malo vode i ostali su mi neki fleki po okviru, kako to skinuti (ako stisnem prejako krpicom izgrebat ću okvir) ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Čišćenje LCDa

ja svoje elcedejove čistim...čisti ženaIzlanuo se i to dobro...

zeko73
14 godina
protjeran
offline
RE: Čišćenje LCDa
zeko73 kaže...

ja svoje elcedejove čistim...čisti ženaIzlanuo se i to dobro...

mislim da bi tako trebalo i biti

 

 

 

 

 

ja sam dobio krpu koju smocim vodom i obrisem panel ali ja koristim rakiju i krpu i to ispadne odlicno

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
protjeran
offline
Čišćenje LCDa

čuo sam da alkohol ne smije na lcd monitor. ja rabim sapun i krpicu za naočale.  tolko dobro čisti da ga ne moram prat više od 1 u 6 mjeseci. prašinu brišem svaki dan suhom krpom od naočala.

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2010 23:50 (karakteran).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje LCDa

Ja sam kupio paket od 12 maramica, tj. 12 vlažnih i 12 suhih, prvo se sa vlažnom pobriše pa sa suhom ispolira i proizvod je šrot. Kupio sam te maramica jer piše da ne ostavljaju one bijele fleke po monitoru a ostavljaju, i to jako. Sljedeće šta ću kupiti je neka pjena, košta 55 kn i dobije se spužva s kojom se ta pjena trlja dok ne nestane, zvuči agresivno i opasno ali ću probati. Inače ne smije se sa alkoholom trljati LCD jer može nagristi površinu, zato na svim sredstvima za čišćenje piše da sadrže 1% alkohola.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje LCDa

Krpicom što sam dobio uz ekran i sa čistom, destiliranom, vodom pošpricam na krpu i pobrišem ekran te nakon toga bude čist ko suza. Uglavnom tako je pisalo i u uputstvima od LCD-ea da se ne smije kemikalijama ili alkoholom čistiti.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 17:03 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje LCDa
Razer_Copperhead kaže...

Krpicom što sam dobio uz ekran i sa čistom, destiliranom, vodom pošpricam na krpu i pobrišem ekran te nakon toga bude čist ko suza. Uglavnom tako je pisalo i u uputstvima od LCD-ea da se ne smije kemikalijama ili alkoholom čistiti.

Tako bi trebalo, samo što je meni brat kihnuo po novom monitoru (kaže "ups sorry") tako da sam trebao neko baš kemijsko sredstvo da ga očistim. Iznenadio sam se da ima čak 8 vrsta proizvoda za čistiti LCD monitore, čak 5 vrsta maramica, uglavnom vlažnih, nekakav gel zeleni, pa jedna pjena i nekakava posebna krpica. Većinu maramica sam probao i nisam zadovoljan, ostala je još ta pjena i gel za probati.

16 godina
online
Čišćenje LCDa

Okej, vjerojatno su ljudi već nadavali savjeta, samo da ja dodam iskustveno u svojih desetak godina korišćenja lcd monitora-čistio sam ih uredno sa onim

arfom za staklo...pobrisao običnim troslojnim toalet papirom/papirnatim ručnikom i sve pet, od svih silnih modela koje sam pregrmio kroz ruke:)

Redovoto mi zna špricnut juicke pri natakanju, pa mlijeko, pa kapljice kave, pa masne fleke od ljudi koji turaju prstom po ekranu,

zasad sve uspješno očišćeno za nikakav novac.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Čišćenje LCDa

Znam da je stara tema ali problem je isti, stari mi je hvataio LCD TV koji ima onaj sjajni okvir i sad se vide prsti na njemu, njemu ruke nisu bile bas ciste i eto problema.

Pokusao sam skinuti vodom, acetonom, alkoholom, krpom za ekrane, etc... nista nije pomoglo, cime bi mogao da ih uklonim, jako me nerviraju ti prsti na okviru

evo i koja slika da vidite bolje

K'eni pa te vat' ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 13:45 (BugSU).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Čišćenje LCDa

ako si išao sa acetonom onda si gadno zajebo stvar!! aceton je jako otapalo (jače od alkohola) i tu si uništio okvir!!

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
16 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa
nisam nista unistio kad je okvir ko i pre sto je bio :/ cist sa masnim prstima... ko da i nisam presao acetonom...
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa

Imam na ekranu od notebooka tragova mušica i insekata. Čime bih to mogao skinuti? Probao sam krpicom ali to ne ide kada je to tvrdo i suho. THX

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f1b65bf668d2417491270
11 godina
offline
Čišćenje LCDa

Trebam savjet, nisam bio doma navecer pa me doceko fino izmuljani ekran od strane malog necaka. S cime bi to mogao ukloniti? Pokusao sam sa malom krpicom koju sam dobio uz folije za ekran mobitela al ne ide, kao ni s pljuvackom. Da kupim neko sredstvo ili sta? Dosada sam cistio objcnom suhom krpicom al ovo su ipak "tvrde" mrlje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa
ibme74 kaže...

Trebam savjet, nisam bio doma navecer pa me doceko fino izmuljani ekran od strane malog necaka. S cime bi to mogao ukloniti? Pokusao sam sa malom krpicom koju sam dobio uz folije za ekran mobitela al ne ide, kao ni s pljuvackom. Da kupim neko sredstvo ili sta? Dosada sam cistio objcnom suhom krpicom al ovo su ipak "tvrde" mrlje

 Sredstvo za čišćenje prozora + papirnati kuhinjski ručnik i udri kao da čistiš prozor samo ne stišći jako.

11 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa
Tiby kaže...
ibme74 kaže...

Trebam savjet, nisam bio doma navecer pa me doceko fino izmuljani ekran od strane malog necaka. S cime bi to mogao ukloniti? Pokusao sam sa malom krpicom koju sam dobio uz folije za ekran mobitela al ne ide, kao ni s pljuvackom. Da kupim neko sredstvo ili sta? Dosada sam cistio objcnom suhom krpicom al ovo su ipak "tvrde" mrlje

 Sredstvo za čišćenje prozora + papirnati kuhinjski ručnik i udri kao da čistiš prozor samo ne stišći jako.

 Jel to sredstvo sigurno posto dosta citam o tome kako te kemikalije mogu unistiti sloj na LCD LED ekranu? I zar nije papirnati rucnik malo grub za, nece se ekran izgrecati?

12 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa
ibme74 kaže...

 Jel to sredstvo sigurno posto dosta citam o tome kako te kemikalije mogu unistiti sloj na LCD LED ekranu? I zar nije papirnati rucnik malo grub za, nece se ekran izgrecati?

 Imam i ja nećake i već godinama tako čistim i 120 cm lcd telku, samo ne stišći jako i ako ne ide iz prve ponovi postupak.

11 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa
Tiby kaže...
ibme74 kaže...

 Jel to sredstvo sigurno posto dosta citam o tome kako te kemikalije mogu unistiti sloj na LCD LED ekranu? I zar nije papirnati rucnik malo grub za, nece se ekran izgrecati?

 Imam i ja nećake i već godinama tako čistim i 120 cm lcd telku, samo ne stišći jako i ako ne ide iz prve ponovi postupak.

 Okej hvala, probam 

10 godina
online
Re: Čišćenje LCDa

Mozda zavisi o tome kakav premaz/coat imas preko monitora. Ako je neki light ili semi-glossy - tanji premaz kojeg koriste npr. BenQ, Samsung da ozivi boje, a ne hard matte koji se najvise koristi kod uredskih monitora i skoro svih starijih Dellova da odbije svaki odbljesak, mozda bi kemikalije mogle unistiti nesto, nemam pojma.. Javi kako je proslo..

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 13:30 (The_Fichek).
11 godina
offline
Čišćenje LCDa

Monitor je LCD LED IPS, točnije ovaj model

http://www.lg.com/hr/monitori/lg-22MT47D-ips-personal-tv

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čišćenje LCDa

Poalko sa hemijom. Prvo malo tople vode na microfiber krpu pa polako. Ne trljaj prejako da ne izgrebes. Meni na momonitoru samo to pomaze a sredstvo za stakla samo jos vise izmrlja...

16 godina
offline
Čišćenje LCDa

ja koristim mjesavinu omjera 1:1 destilirane vode i 70% medicinskog alkohola u paru s krpicom od mikrofibre. To sam nedavno poceo koristiti, obrisao sam monitor od laptopa (mat) i dodatan monitor (slican kao LG 22EA63V, starija generacija, nisam kod njega pa ne znam ime napamet) mozda 2-3 puta i zasad nema problema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 2:44 (denix).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Čišćenje LCDa

Ja sam si za laptop kupio OVO. Odlično očisti ekran i glossy dio oko tipkovnice na kojem se svaki otisak prsta vidi. Vjerujem da ne bi naštetilo ni monitoru pošto je na ekološkoj bazi.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čišćenje LCDa

Ekeološki znači da se razgrađuje i ne zagađuje okolinu a ne da ne nagriza...

11 godina
offline
Čišćenje LCDa

pozz, evo opet mene. One mrlje sam uspio koliko-toliko skinuti "prirodnom" metodom (malo nakvasena krpica pa onda suha9 ali niej skinulo sve. Sada sam kupio neki sprej za čišćenje, dakle navedeno ej svasta, od ekrana, do stakla skenera i slično. Iza na bocici pise TFT screen, laptops and scenner screens, suitable for use on PDA and LCD. Ostatak pise na slikama. Sad ne znam dali moze stetiti psoto je kod mene LCD LED sa IPS matricom? Piše da je bez alkohola, i da je completly free of Butylglycal and Methanol, te da sadrži antisticum.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice