Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.337
|
čitano: 14.149.078
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Dali mi iskreno treba 4k televizor ako ću uzeti tv do 128 cm, gledati domaće programe, i filmove skinite sa neta i Kodi. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u harvey normanu su popusti na LG televizore... 

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/promocije/lg-uhd-i-oled-tv-10

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmarjanovic kaže...

Pozdrav. Dali mi iskreno treba 4k televizor ako ću uzeti tv do 128 cm, gledati domaće programe, i filmove skinite sa neta i Kodi. 

 Ne treba ti sigurno, 4k sam po sebi ne donosi ništa posebno čak i kod 4k materijala , to ima smisla samo za velike dijagonale .

Radi se o tome da su danas skoro svi tv-i 4k osim ako ne kupuješ neke početne modele gdje se može naći još HD tv-a. Ali za ovo za što ti treba neka ti to je li tv 4k ili ne ne bude nikakav kriterij.  

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ekupi trenutno ima ok popusta, npr Lg 55B8  ima za 10350 Kn, nisam gledao ima li gdje povoljnije.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za znalce, dakle imao sam do sada LG LF652V 42" te mi se ukazala prilika da ga zamjenim za Philips pus6703 50" koju sam na kraju i izrealizirao, e sad dolazim do problema, dakle pozitivne strane philipsa su 4k (ukoliko imam izvor istoga - rijetko), ambilight te nešto veća dijagonala, dok mi se kao mana čini da su sd i fhd programi puno lošije kvalitete na philipsu (upscale na 4k?), te dosta "blura" kada su neke brže scene dok igram (PC, xbox). ako netko može malo baciti pogled na specigikacije staroga i novoga tv-a čisto da me uvjeri da se nisam zajebao (ili jesam :D), jer mi se čini da na kraju i to nije bila baš dobra kombinacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Checola kaže...

Pitanje za znalce, dakle imao sam do sada LG LF652V 42" te mi se ukazala prilika da ga zamjenim za Philips pus6703 50" koju sam na kraju i izrealizirao, e sad dolazim do problema, dakle pozitivne strane philipsa su 4k (ukoliko imam izvor istoga - rijetko), ambilight te nešto veća dijagonala, dok mi se kao mana čini da su sd i fhd programi puno lošije kvalitete na philipsu (upscale na 4k?), te dosta "blura" kada su neke brže scene dok igram (PC, xbox). ako netko može malo baciti pogled na specigikacije staroga i novoga tv-a čisto da me uvjeri da se nisam zajebao (ili jesam :D), jer mi se čini da na kraju i to nije bila baš dobra kombinacija.

 Blura ima vjerojatno zato što je taj Philips 60Hz a LG je bio 120Hz, no moguće je da je u postavkama nešto.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmarjanovic kaže...

Pozdrav. Dali mi iskreno treba 4k televizor ako ću uzeti tv do 128 cm, gledati domaće programe, i filmove skinite sa neta i Kodi. 

Ne baš, ali televizor ne kupuješ svaki dan pa treba gledat ili mislit malo šire.Eto ti dolnji link, ili ovo žuto kaj sam istaknul dakle 4K TV kao veliki PC monitor.Cijena je najbitnija, pa ako uloviš dobar ili ok model plati i nosi nema tu mudrovanja.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=743&jumpto=5826779&sort=asc&view=flat

Striko2009 kaže...

u harvey normanu su popusti na LG televizore... 

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/promocije/lg-uhd-i-oled-tv-10

 Popusti su im za posrati,evo kao primjer jedan dobar klasični 60hz VA LCD panel/4K 50 LG TV za 3100kn+pet godna garancije u eKupi.Kod Normanaša košta 500kn više, jaka akcija otprilike kao što je Hrvatska pravna država itd.

 

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-50UK6300MLB-SMART-1313002.aspx

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/02f816e4

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 13:55 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baka i deda traže novi TV da zamijene CRT... žele veličinu ~50", i Android TV da mogu gledat filmove prek Popcorn Timea.

TCL U49C7006 mi se čini kao super opcija za cca 3800-4000kn, koliki im je i budžet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam u Emmezeti 10% na bodove preko kartice za članove

 

ovako bi me otprilike izašli za gotovinu;

Sony 60XF8305BAEP 7700kn

 

Samsung QE55Q6FNATXXH 6800kn

Samsung UE65NU7402UXXH 7200kn

 

neznam jel išta drugo pametno uzeti i iskoristiti taj popust

sony 55XF9005BAEP bi bio super ali nemaju na stanju, a 65” veličina mi je nekako skupo 11500kn

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...
error_666 kaže...

Jbg ni taj procesor nije svemoguc , ako nesto ne valja u startu ne valja , od g*** se ne moze pita napravit 

Bez uvrede , ali ako ces najvise gledat TV kanale u  SD-u ne vidim svrhu kupovanja TV-a od 7,8 milja kuna  .  Zna se kakav ulazni signal ovakvi uređaji traze da bi zasjali u punom sjaju . 

 

Kada sam se registrirao na forumu, trazio sam nekakav best-buy za gledanje SD kanala, vecinom se gleda max-tv i rijetko neki film sa usb

trazio sam u pocetku da je cijena oko 5000 pa je to raslo na 6, pa 7 i tako dalje.

 

novci mi nisu problem nego nevidim smisla u davanju nekakvih nestvarnih iznosa za tv, a i nisam tehnicki potkovan da primjetim razliku dali je na ekranu crna, tamno crna ili tamno tamno crna.

prosjecan sam korisnik i gledam nesto u velicini 55” i 65” i da slika nije losija nego na sadasnjoj LG plazmi od 106cm.

nekako se najcesce vrte preporuke za samsung 8002 i sony 9005 (propustio sam priliku kupiti 8002 za 5700kn u Elipsu)

 

I problem je sto je u Osijeku kao u Sjevernoj Koreji, nema nista za vidjeti u zivo, u Emmezeti je kao pred apokalipsu, sve rasprodano

 

Vrlo slicno sam i ja krenuo, i skoro sam kupio neki bolji TV koji se ovdje naveliko preporucuju...ali onda mi je izletila reklama za lg 65uk6470 za 5000kn, a vec sam bio spreman platiti nekih 10-12kkn tv...pa si malo razmisljam koliko i sta gledam? Vrlo malo opcenito uglavnom preko zime, i to max-tv pa neki rip-ovi i tako...Rekoh bolje za koju godinu opet uzeti neki srednji TV koji ce biti bolji i danasnjih srednje-visokih modela.

I zadovoljan sam TV-om jer nisam nista ni ocekivao od njega :-))))

Je, da vidi se da crna nije crna i vise je siva, ali nije da me to pretjerano sekira, jer uglavnom klinci gledaju crtice...

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

Imam u Emmezeti 10% na bodove preko kartice za članove

 

ovako bi me otprilike izašli za gotovinu;

Sony 60XF8305BAEP 7700kn

 

Samsung QE55Q6FNATXXH 6800kn

Samsung UE65NU7402UXXH 7200kn

 

neznam jel išta drugo pametno uzeti i iskoristiti taj popust

sony 55XF9005BAEP bi bio super ali nemaju na stanju, a 65” veličina mi je nekako skupo 11500kn

 

 

Strpi se dok ne bude akcija 15% na LG ili Sony i onda iskoristi taj popust sa kartice.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel zna netko kako ide procedura vraćanja predmeta kupljenog preko neta u roku 2 tjedna? Mora li se slati poštom ili se može odnijeti i u najbližu poslovnicu?
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi treba mi iskren savijet od onih koji se malo bolje razumiju u tu tematiku zanima me naime kakvi su inače Panasonic televizori a posebno me zanima ovaj model Panasonic tx-49fx780e jel Panasonic televizori kaj vrijede jeli se kvare prečesto kakve panele imaju i prikaz slike i tako te stvari i dali netko ima njihove televizore od kolega forumaša ?

Hvala

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Seki 55 inch ti je jeftinije nego verzija od 49, na nabavi je 55 4100kn https://euroshopmarket.com.hr/panasonic-viera-tx-55fx780e-55-inches-140-cm-955?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click dok je je 49 inch 6200.

کτγℓع
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ali jel valjaju šta ti Panasonic televizori jesu li skloniji kvarovima od LG ,Sony ili Samsung TV na koje je mjestu Panasonic po kvaliteti ?Kakav im je prikaz slike i obrada signala i takve stavri jel zna tko? Posebno naravno za ovaj     Panasonic tx-55fx780e 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Seki 55 inch ti je jeftinije nego verzija od 49, na nabavi je 55 4100kn https://euroshopmarket.com.hr/panasonic-viera-tx-55fx780e-55-inches-140-cm-955?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click dok je je 49 inch 6200.

 

Engleska firma sa računom u Njemačkoj, uplata se vrši samo uplatom na konto.

Bankovni prijenos (plaćanje unaprijed)

EURO SHOP MARKET LTD.
(SWIFT/BIC): DEKTDE7GXXX
IBAN: DE65 7001 1110 6053 5721 79

Warnung vor folgendem Konto: IBAN: DE75 7001 1110 6053 0142 49. Ti očito imaš namjeru popušiti ban.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Ali jel valjaju šta ti Panasonic televizori jesu li skloniji kvarovima od LG ,Sony ili Samsung TV na koje je mjestu Panasonic po kvaliteti ?Kakav im je prikaz slike i obrada signala i takve stavri jel zna tko? Posebno naravno za ovaj     Panasonic tx-55fx780e 

 Generalno panasonic je dobar brand.

 

Konkretan model ima edge lit IPS panel što mi ne ulijeva povjerenje baš, tj sigurno nema dobar kontrast i nije dobra opcija ako gledaš u maraku ili prostorijama s manje svjetla.

Tv ima odličan procesor tako da će sigurno dobro odraditi upscale SD materijala i imati odlične boje i preciznu sliku, vjerojatno i odličan motion.

 

E sad, koliko vidim taj tv je u rangu cijene 10 000 kn za 55" model što je daleko previše (Panasonic je skup brand). Ako želiš platiti ime ok, ako ne traži dalje.

Za manje love bih prije uzeo sony XF9005 koji ima bolju sliku i daleko bolji kontrast.

 

A za 10000 kn trenutno ide LG oled B8 koji definitivno ima daleko najbolju sliku od svih ovih tv-a , najbolji os i najbolju podršku za sve formate.

Ako se ne bojiš oleda (ako ne gledaš samo jedan progeam cijeli dan ili cijele dane igraš jednu te istu igru), onda bi definitivno oled bio najbolji izbor.

 

Što se kvarova tiče, to nikad ne znaš niti s jednim brandom više, sve se kvari dana.  Trenutno ti lg ima 5 godina garancije, mislim da ima i sony

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako se ponaša android na televizorima philips, tcl, hisens? Koju marku bi preporučili? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...
Dr_Acula_Hr kaže...

Imam u Emmezeti 10% na bodove preko kartice za članove

 

ovako bi me otprilike izašli za gotovinu;

Sony 60XF8305BAEP 7700kn

 

Samsung QE55Q6FNATXXH 6800kn

Samsung UE65NU7402UXXH 7200kn

 

neznam jel išta drugo pametno uzeti i iskoristiti taj popust

sony 55XF9005BAEP bi bio super ali nemaju na stanju, a 65” veličina mi je nekako skupo 11500kn

 

 

Strpi se dok ne bude akcija 15% na LG ili Sony i onda iskoristi taj popust sa kartice.

 Ma moram kupiti sada u roku par dana jer idem na put, a dok se vratim neznam hoce li doma LG plazma prezivjeti jos dva mjeseca

A ovjde u zadnje vrijeme nisam vidio bas da preporucuju LG (osim oleda) uglavnom Sony i Samsung se nekako vrte

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmarjanovic kaže...

Kako se ponaša android na televizorima philips, tcl, hisens? Koju marku bi preporučili? 

 

Hisense nema Android, nego svoj OS (Vidaa U). Od te tri bih izabrao Hisense.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Tv od 55incha do cca 5,6,7t kn. Sta bi preporucili? Za dnevni boravak

Zahvaljujem

sent via LG G3
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/prilika/philips-43pus7303-akcija-sijecanj-2019/

Hvaaal ti. Mislim da sam odlucio za ovoga. Što mislite. Prvenstveno zbog ondroida. I garancija 2+3.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Neške kaže...
Pixel kaže...
bero666 kaže..

 

 Da li mozes ovo malo pojasnit. Znaci trenutno imam tv 48'' koji nije 4k. Planiram da si uzmem 4k tv od 55''. Gledam sa negdje 2,5m udaljenosti. Po ovom tvom ispada da nebi vidio neku veliku razliku u kvaliteti slike naspram ovog fhd sto sad imam? Ili sam ja nesta krivo shvatio?

Hvala.

Pa radi samog povecanja rezolucije ne bas.

Na tvima ispod 55” se to ne promjeti ni s 2.5 m

Radio sam direktnu usporedbu s 50” ekranom i na 65” na jedno 2-2.5 m, nema razlike sto se tice rezolucije ili je doslovno marginalna.

cak kad na 65” pustus dobar hd , jako je tesko skuziti je li source 4k ili hd .

 

znaci kupovina tva samo radi 4k je potpuno besmislena.

Jedinu znacajnu razliku donosi hdr i to kod panela koji ga mogu prikazati.

Ako kupujes novi tv uzmi znaci veci, puno vise dobijes vecom dijagonalom nego time sto je 4k. 4k tek ima pravog smisla za 75” i dalje, 65” je minimum i to ako sjedis na 2m.

Isto tako puno vise ces profitirati tvom s dobrim panelom, tj kvalitetnim tvom s dobrim kontrastom i dobrim prikazom boja.

 

Ukratko, ako planiras neki entry level 4k tv, nemoj, bacit ces novce bezveze jer neces imati nesto bolju sliku nego sad.

 
Ljudi moji ..... misli li neko na, Bogom dane, oči ? Ne vrijedi pretjerivati sa veličinom sa tako male udaljenosti ......

Meni je potpuno jasno da sve firme nastoje da prodaju veće dimenzije panela, logično jer su skuplji, ali zna se u koje i za kolike prostore su isti namjenjeni. Mnogi proizvođači se trude da nam prodaju Američki san (velike kuće, bazeni, ..... itd.), ali stvarnost kod većine nas je potpuno drugačija.

..... po toj nekoj potrošačkoj logici, u budućnosti, 8k panele budemo gledali sa udaljenosti od jednog metera u veličini panela od 75" ???

Nije da kritikujem nečiji post - samo iznosim lično mišljenje.

Hvala na razumjevanju

 Mislim da si krivo interpretirao ono sto sam zelio reci.

nisam rekao da moras sjedit na metar dva od tv, ja sam rekao da je sama 4k reza beskorisna na malom ekranu na udaljenostima na kojima ljudi gledaju i da to ne bi trebao biti razlog za promjenu tva. Cinjenica je da bi vidio ono sto 4k donosi je da bi morao gledati 65” s 2.5 m.

4k je i uveden radi marketinga, a ne radi potrebe, na 55” i manje je besmisleno. Korist od 4k je samo na ogromnim ekranima.

 
Sada razumijem ..... i slažem se da je samo do marketinga, kao i nadolazeći 8K.

Izvini na prozivci ..... nisam mislio ništa loše. Samo očit nesporazum ..... 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmarjanovic kaže...

https://www.elipso.hr/prilika/philips-43pus7303-akcija-sijecanj-2019/

Hvaaal ti. Mislim da sam odlucio za ovoga.Što mislite.Prvenstveno zbog ondroida. I garancija 2+3.

Pa dobro ak ti baš hočeš Android OS nema problema. Ali ipak tu se važu znatno bitnije tehnikalije, ukratko da to je dobar paket plati i nosi.

 

http://download.p4c.philips.com/files/4/43pus7303_12/43pus7303_12_pss_.pdf

 

- 4K VA LCD panel+60hz

 

- Ambilight

 

- 5 godina garancije vrlo bitno

 

- 16GB interne memorije

 

- četverojezgreni procesor

 

 

http://download.p4c.philips.com/files/4/43pus7303_12/43pus7303_12_pss_.pdf

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što je bolje, 55 inča IPS sa Direkt ili Eđe osvjetljenjem? Konkretno LG uk 6500 ili 6300.

 

Eto gledam ta 2 model i Hisense 55a6550. Igra se plejka, netfilx, maxtv. sport ne gledam XD.

i dosta 720p materijala. Malo sam danas bacil oko... ovi naši SD kanali su stvarno jad i bijeda na 55''. Koma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

Što je bolje, 55 inča IPS sa Direkt ili Eđe osvjetljenjem? Konkretno LG uk 6500 ili 6300.

 

Eto gledam ta 2 model i Hisense 55a6550. Igra se plejka, netfilx, maxtv. sport ne gledam XD.

i dosta 720p materijala. Malo sam danas bacil oko... ovi naši SD kanali su stvarno jad i bijeda na 55''. Koma.

 Direkt he bolji od edge u teoriji.

U praksi, jako ovisi  ssamoj implementaciji na konkretnom tvu.

Ips je generalno los sto se kontrasta tice i tu puno ne pomaze nikakav dimming ili tip osvjetljenja, pogotovo u jeftinim telkama.

Ako ips nije nuznost radi sirokog kuta gledanja, ja bih ga izbjegavao u bilo kojoj cjenovnoj kategoriji.

 

Konkretno, posebno lg ima lose dimming algoritme koji apsolutno nikako ne ponazu u povecanju kontrasta ili sprijecavanju bloominga.

lg seriju 6000 smatram posebno losom, to nikad ne bih kupio. Od lga jedino sto valja je oled.

Ako je hisense va, uzeo bih radije njega sto se kvalitet slike tice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 20:05 (Pixel).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima imam dvojbu oko ova dva modela pa molim za pomoć u odabiru, a radi se o LG 49SK8100PLA i LG 49UK7550MLA. Znam da je ovaj prvi klasa vise ali je razlika u cijeni oko 800-900 HRK pa me zanima da li se ta razlika isplati. TV inace ne koristim za gaming nego samo film, muzika, sport i sl. Moze i neki prijedlog za neki Samsungov model u ovom rangu.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

Što je bolje, 55 inča IPS sa Direkt ili Eđe osvjetljenjem? Konkretno LG uk 6500 ili 6300.

 

Eto gledam ta 2 model i Hisense 55a6550. Igra se plejka, netfilx, maxtv. sport ne gledam XD.

i dosta 720p materijala. Malo sam danas bacil oko... ovi naši SD kanali su stvarno jad i bijeda na 55''. Koma.

Za ovo što navodiš, ja bih se protegao do Hisense h55u7a (4700 kn). MaxTV SD kanali na njemu izgledaju skroz solidno. Ovaj 6550 je po meni dosta lošiji.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

Preporuka za TV od 55' pa na više(kažu da se uvijek navikneš na veliki tv ali optimalno mi je oko 140 cm po meni)

TV služi za filmove, maxtv, sport, youtube tu i tamo plejka. Ne bi htio baš masu para bacat na telku ali htio bi uzet nešto od novije tehnologije... Mora bit dobra slika, bez da mi ostavlja zamuljanu sliku kad su neke brze kretnje... 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice