Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.266
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...
CroDexter kaže...

Ha-ha. Ja trolam. Dao sam ti primjer mobitela. Primjer ti je Huawei vs Samsung. Hoćeš još. iRobot vs Xiaomi. Primjera koliko hoćeš. Pričamo o tome da ne nude samo stari brandovi kvalitetne proizvode. Ali razumijem da si ti ubermensch koji vidi svaki piksel. Iako prije bi rekao snob. Uživaj ušminkan u brandiranu robu. A on topic baš me zanima da li bi prepoznao zamaskirane Sony i LG Olede. Znači moj komentar govori o 99% kupaca TV-a. Ako griješim neka netko argumentira. Ali bez spominjanja obuće. 

Btw, završio sam marketing na ekonomiji i prilično sam siguran da puno bolje znam od tebe što znači brand i kako se formira cijena.

 Slabo su te školali ... trebo si više platit

 

Meni je jasno da si ti all in one. Ekspert za televizore, ekspert za marketing, ekspert za modu i tko zna što sve ne. Ali kao što sam napisao jednostavno si snob i lik koji misli da je najpametniji. Neodgovaraš oko televizora već se praviš pametan.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Memphis kaže...
CroDexter kaže...

Ha-ha. Ja trolam. Dao sam ti primjer mobitela. Primjer ti je Huawei vs Samsung. Hoćeš još. iRobot vs Xiaomi. Primjera koliko hoćeš. Pričamo o tome da ne nude samo stari brandovi kvalitetne proizvode. Ali razumijem da si ti ubermensch koji vidi svaki piksel. Iako prije bi rekao snob. Uživaj ušminkan u brandiranu robu. A on topic baš me zanima da li bi prepoznao zamaskirane Sony i LG Olede. Znači moj komentar govori o 99% kupaca TV-a. Ako griješim neka netko argumentira. Ali bez spominjanja obuće. 

Btw, završio sam marketing na ekonomiji i prilično sam siguran da puno bolje znam od tebe što znači brand i kako se formira cijena.

 Slabo su te školali ... trebo si više platit

 

Meni je jasno da si ti all in one. Ekspert za televizore, ekspert za marketing, ekspert za modu i tko zna što sve ne. Ali kao što sam napisao jednostavno si snob i lik koji misli da je najpametniji. Neodgovaraš oko televizora već se praviš pametan.

 Za početak otvori Klaićev riječnik pod S pa nauči što znači snob. Ili možda nisi taj dan bio na faksu? Možda nisam najpametniji ali sam miljama daleko od tvog znanja i tvoje diplome za koju misliš da ti nešto znači.

 

Tebi sam sve reko ... a ti se dalje igraj sa nekim drugim ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 15:48 (Memphis).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@
Uspoređivati broj zona na 2 različite tehnologije matrice, nema smisla.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dolazi cjenovno ugodni vrhunski Philips OLED 754, koji , če umjesto Androida imat Saphi sistem.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 16:17 (garfield1).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HiSense koristi koji OS na televizijama? mLED će moći biti superiorniji u slici s 15000 ledica u odnosu na OLED di svaki piksel svijetli zasebno?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 16:54 (love2ml86).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Dolazi cjenovno ugodni vrhunski Philips OLED 754, koji , če umjesto Androida imat Saphi sistem. 

 Zar ima smisla mjenjati besplatni OS sa podrezanom verzijom besplatnog OS-a, budući da kako ti kažeš Philips u "posljednje dvije godine" nema problema ni sa brzinom ni sa stabilnošću istog.

 

Kad već radiš za Philips, da li su upućen u to koje su uštede u proizvodnji morale biti napravljene kako bi taj model imao cijenu nižu od modela 804 / 854 koji su najavljeni ranije ili je to ipak izvan tvoje lige.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...

HiSense koristi koji OS na televizijama? mLED će moći biti superiorniji u slici s 15000 ledica u odnosu na OLED di svaki piksel svijetli zasebno?

Vidaa na EU modelima dok za usa/can imaju android i roku.

 

Ne treba mješati miniLED i microLED, TCL-ov miniLED je u osnovi lcd s tim mini led lampicama i to je vjerojatno maksimum što se može izvući u toj tehnologiji. S druge strane microLED je sasvim druga priča, u teoriji najbolje što će biti dostupno. U najkraćem to bi bile sve najbolje pa i poboljšanje karakteristike OLED-a ali bez burn-in, s duljim trajanjem i jeftinijom proizvodnjom.

 

To su dobre vijesti, međutim sad dolaze loše: glavni (za sada) u toj microLED avanturi je samsung što automatski donosi prazna obećanje, stalne delay-e a kad jednom i se pojavi nešto novo u njihovoj režiji to je onda s astronomskom cijenom

 

Već dvije godine najavljuju microLED i ako ozbiljno shvatimo zadnji PR onda su ti microLED uskoro na tržištu, navodno već sljedeći mjesec

 

Modularni sustav za one koji imaju velike količine novca pa će si složiti tv po potrebi:)

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1560408136

 

Znači minimalno je 73" u 2K, ove veće rezolucije nebi stale u normalne prostore

 

Od one najave 75" 4K microLED-a za sada ništa, čak i ako se pojavi nekim čudom do kraja godine bojim se da će cijenom biti puno skuplji od 77" OLED-a a da ne spominjem led u toj dijagonali.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Vidaa na EU modelima dok za usa/can imaju android i roku.

To je neka vrsta androida koliko vidim, ima Play store.

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izmeđi 50uk6470 (VA) i 49uk6470 (IPS) za filmove je pretpostavljam bolji VA panel?

Tek sam sada skužio da sam ja ciljao na drugi model 50uk6950, je taj bolji od 6470 a skuplji je cca 500 kn?

HBO Go nema na Play store u Hrvatskoj na mobitelu? Meni ga u tražilici od Play store ne izbacuje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 18:50 (love2ml86).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...
CroDexter kaže...
Memphis kaže...
CroDexter kaže...

Ha-ha. Ja trolam. Dao sam ti primjer mobitela. Primjer ti je Huawei vs Samsung. Hoćeš još. iRobot vs Xiaomi. Primjera koliko hoćeš. Pričamo o tome da ne nude samo stari brandovi kvalitetne proizvode. Ali razumijem da si ti ubermensch koji vidi svaki piksel. Iako prije bi rekao snob. Uživaj ušminkan u brandiranu robu. A on topic baš me zanima da li bi prepoznao zamaskirane Sony i LG Olede. Znači moj komentar govori o 99% kupaca TV-a. Ako griješim neka netko argumentira. Ali bez spominjanja obuće. 

Btw, završio sam marketing na ekonomiji i prilično sam siguran da puno bolje znam od tebe što znači brand i kako se formira cijena.

 Slabo su te školali ... trebo si više platit

 

Meni je jasno da si ti all in one. Ekspert za televizore, ekspert za marketing, ekspert za modu i tko zna što sve ne. Ali kao što sam napisao jednostavno si snob i lik koji misli da je najpametniji. Neodgovaraš oko televizora već se praviš pametan.

 Za početak otvori Klaićev riječnik pod S pa nauči što znači snob. Ili možda nisi taj dan bio na faksu? Možda nisam najpametniji ali sam miljama daleko od tvog znanja i tvoje diplome za koju misliš da ti nešto znači.

 

Tebi sam sve reko ... a ti se dalje igraj sa nekim drugim ...

 I ti meni pričaš o Klaićevom riječniku, a nemaš pojma. Bolje ga sam otvori. Žalosno je kada se netko pravi pametan, a ustvari nema pojma pa ću te malo naučiti.

Snob: "„In & Out“ liste također nameću i koje robne marke nositi, koje automobile voziti, gdje ljetovati, gdje zimovati, koje kućne ljubimce imati (najbolji su oni koje možete držati u rukama i tako s njima prošetati špicom!), koliko trošiti, a sve u cilju pokazivanja našeg statusa u društvu."  Sa https://blog.vecernji.hr/novac-i-djeca/jeste-li-snob-3055

Po ovoj definiciji si čisti snob. Kupuješ Nike i Sony jer su skupi i pričaš priču o kvaliteti.

A onda dolazimo do kvalitete: " Potrošači su ekstra skupa vina ocijenili boljim od onih jeftinijih, a u stvari bilo je to jedno te isto vino – zapravo sva vina su bila iz kategorije „mirogojček“.
Isto sa https://blog.vecernji.hr/novac-i-djeca/jeste-li-snob-3055
To ti je primjer kada ljudi misle da je marka bolja, a ustvari dobivaju isto. Spadaš točno u tu skupinu.
Imaš takvih primjera milijun. Ne da mi se tražiti neke ozbiljnije stranice.

Inače definicija branda ti je točno suprotna onome što ti misliš da je brand. Kvaliteta. Žalosno je što ne samo da to ne razumiješ već misliš da znaš.
"In short, people buy when they believe in the value of what they are getting and their focus is drawn away, through critical factors like perceived quality, from the plethora of options available in the market to the one or two products that ‘feel like them’. The challenge for each of us as brand marketers is to do that in ways that work quickly and profitably and that engage powerfully."
https://www.brandingstrategyinsider.com/2014/03/brand-perceptions-perceived-quality-rules-the-day.html#.XQUr9Y-xWUk

I da se vratimo na temu
LG C8 vs Sony A8F (AF8) 2018 OLED TV Comparison


Generalno se ljudi slažu da Sony ne vrijedi toliko više novca, a i nije baš najbolji u svim parametrima.
Ali zato ti kažeš

"Plus što su te razlike/ocjene toliko blizu da ih jedno 90% korisnika neće shvatiti, mislit će da ih trollaju."

Drugim riječima svi su glupi i nesposobni vidjeti te razlike. Ali ti ih naravno vidiš i još pričaš kako to Sony ustvari naplaćuje čistu kvalitetu koju ljudi ne mogu prepoznati. Nažalost samo si snob.

Ne moraš se brinuti za moje obrazovanje. Od plaće sam si kupio OLED i sve druge stvari.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
garfield1 kaže...

Dolazi cjenovno ugodni vrhunski Philips OLED 754, koji , če umjesto Androida imat Saphi sistem. 

 Zar ima smisla mjenjati besplatni OS sa podrezanom verzijom besplatnog OS-a, budući da kako ti kažeš Philips u "posljednje dvije godine" nema problema ni sa brzinom ni sa stabilnošću istog.

 

 

 Nema TV-a koji nema problema sa Androidom. I to nije do marke TV-a, nego je do Androida. Možda zato Philips prelazi na Saphi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Leon4rdo kaže...
garfield1 kaže...

Dolazi cjenovno ugodni vrhunski Philips OLED 754, koji , če umjesto Androida imat Saphi sistem. 

 Zar ima smisla mjenjati besplatni OS sa podrezanom verzijom besplatnog OS-a, budući da kako ti kažeš Philips u "posljednje dvije godine" nema problema ni sa brzinom ni sa stabilnošću istog.

 

 

 Nema TV-a koji nema problema sa Androidom. I to nije do marke TV-a, nego je do Androida. Možda zato Philips prelazi na Saphi.

Samo OLED model 754 , če imat Saphi.. A model 804, 854 , 904 i 984 , če imat Android. A po prvim zapažanjima, radi Android 9.0 veoma dobro na ovogodišnjim Philips modelima.. Isto tako, če radit dobro i na televizorima koji nemaju taku snažnu strojnu opremu..

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 8:32 (garfield1).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Leon4rdo kaže...
garfield1 kaže...

Dolazi cjenovno ugodni vrhunski Philips OLED 754, koji , če umjesto Androida imat Saphi sistem. 

 Zar ima smisla mjenjati besplatni OS sa podrezanom verzijom besplatnog OS-a, budući da kako ti kažeš Philips u "posljednje dvije godine" nema problema ni sa brzinom ni sa stabilnošću istog

 Nema TV-a koji nema problema sa Androidom. I to nije do marke TV-a, nego je do Androida. Možda zato Philips prelazi na Saphi.

 

Znam ja to, samo se malo zezam sa Garfieldom. No opet, Philips je specifična firma. U vrijeme kada $40 mobiteli imaju Android Oreo s kojima na ne baš cutting edge hardveru možeš raditi 120% onoga što radi televizor, odnosno uz gledanje videa sa nekakvog ulaza usput možeš telefonirati i imaš podršku za voip i messenging svih vrsta kod Philipsa:

"Last years model is not even fixed. The OREO update will be delayed to over a year! Why buy a Philips tv with the promise it will get fixed? I myself bought 2018 OLED803 model, an uncomplete model even today. I want my money back!"

"Do not understand what thay sells? There is no HDMI 2.1. TV arrives in October 2019 It's late. Not as good as Panasonic or LG or Sony. So why buy Philips?"

Najbolji dokaz da sadašnji Philips nema veze sa onim nizozemskim je to da bi TP Vision trebao biti nasljednik firme koja je koja je uz SONY napravila malu revoluciju sa S/PDIF audio konekcijom i koja je vjerojatno u jednom trenutku držala preko 90% tržišta analognih TV tunera općenito. Još tu negdje imam Hercules All-In-Wonder 9800SE koja je pradjed modanja grafičkih kartica i koja je svojevremeno bila prva koja je izazvala ozbiljan sukob između nekog retail proizvođača i ATI-a kao proizvođača čipseta a koja je jednako kao i 7500/8500 ili pak ekvivalentne nVidija TV kartice imala na sebi Philips tuner. Doduše prelaskom na digitalnu tehnologiju udio Philipsa je otišao na razinu statističke pogreške, dijelom zato jer je Philips jednostavno zanemario digitalne tunere što je mogao zato jer je muzao analogiju do posljednje kapi, a dijelom zato jer se pojavila gomila proizvođača koji su na vrijeme uskočili na taj vlak. Kako usporediti to da dok postoje Oreo mobiteli od 250-300 kn, digitalni tuneri jednako kao i MPEG-4 specifikacija postoje već dvadeset godina, Philips dvije godine hardverski nemože ili jednostavno ne zna kako upogoniti top liniju svog proizvoda. Kod Philipsa jedini Android koji vjerojatno radi bez problema je verzija 4.6.2.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 15:39 (Leon4rdo).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

imam Panasonic plasmu već duže vrijeme, prije 2 god sam uzeo panasonic LCD jer sam bio super zadovoljan

sa plasmom, ali to nije to. Najviše me smeta crna boja i refleksija.

Sad gledam LG c8 kao Best buy i zanima me ako neto može iz prve ruke rec

kako se ponaša kod dnevnog svijetla koliko ima refleksije i kakva je situacija sa soap opera efektom

da li se može posve isključit jer mi to osobno jako ide na živce.

hvala

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebala bi preporuku 65'' televizora do 7500kn. Televeizor če biti korišten za sve.

MaxTV, Plejka, Android TV BOX. Večinom SD materijal.

Dragi če gledat neššto UHD materijala i serija.

 

Telka je poklon za godišnjicu.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 9:44 (Tina.tc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
balck2x11 kaže...

Pozdrav,

imam Panasonic plasmu već duže vrijeme, prije 2 god sam uzeo panasonic LCD jer sam bio super zadovoljan

sa plasmom, ali to nije to. Najviše me smeta crna boja i refleksija.

Sad gledam LG c8 kao Best buy i zanima me ako neto može iz prve ruke rec

kako se ponaša kod dnevnog svijetla koliko ima refleksije i kakva je situacija sa soap opera efektom

da li se može posve isključit jer mi to osobno jako ide na živce.

hvala

 Što se tiče soap opera efekt moraš izključit TruMotion opcijo i nema nikakvih problema. A što refleksije tiče  nema nikakvog problema, da ti bi značajno smetalo:)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
balck2x11 kaže...

Pozdrav,

imam Panasonic plasmu već duže vrijeme, prije 2 god sam uzeo panasonic LCD jer sam bio super zadovoljan

sa plasmom, ali to nije to. Najviše me smeta crna boja i refleksija.

Sad gledam LG c8 kao Best buy i zanima me ako neto može iz prve ruke rec

kako se ponaša kod dnevnog svijetla koliko ima refleksije i kakva je situacija sa soap opera efektom

da li se može posve isključit jer mi to osobno jako ide na živce.

hvala

 

Ja sam imao Pioneer Kuro plazmu, c8 se dobro nosi s refleksijama, ali kuro je bio bolji. Po danu ces na tamnim dijelovima ekrana imati nesto refleksija, to je neizbjezno kod svih tva. Jedino je Samsung u top modelima tu otisao malo dalje i ima nesto bolje filtere.

soap efekt se moze skroz iskljuciti, ali ima fina regulacija (dejuder, deblur) u 10 koraka pa se moze podesiti kako ti odgovara.

ja ne mogu gledati oled ako je sve to iskljuceno, meni je stutter prestrasan, pogotovo u hdru.

sve ostalo, oled je  bolji od bilo koje plazme, nece ti faliti plazma.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer sjedim u širem društvu i čujem da je jedan od njih promjenio posao...poceo je radi u Philipsu Hrvatska prije pola godine. 

I tako klasična pitanja kako ti je i sl...

 

Pitam ja njega za TV...tj : Šta kažeš na Philips TV?

Kaze on meni : Mi smo ti brend Philips Tv prodali kinezima s uvjetom da moraju zadržat kvalitetu tv-a na istoj ili većoj razini. 

Zadnjih 4 godine s sporimo s njima jer im se kvaliteta Philips TV srozala i to utječe i na nas ostali biznis. Najvjerojatnije da ćemo im uzet brend Philips. 

Marza na na tv je mala i počeli su ugradivat loše komponente kako bi imali neku zaradu. 

Kaze da prosječan kupac misli da je Philips Tv - Philips a ne neki kinez i da im loša kvaliteta televizora loše utječe na ostalu paletu proizvoda. 

 

To sve kaže lik koji je veća faca u Philipsu, a ne neki prodavač i sl. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
R36 kaže...

Jučer sjedim u širem društvu i čujem da je jedan od njih promjenio posao...poceo je radi u Philipsu Hrvatska prije pola godine. 

I tako klasična pitanja kako ti je i sl...

 

Pitam ja njega za TV...tj : Šta kažeš na Philips TV?

Kaze on meni : Mi smo ti brend Philips Tv prodali kinezima s uvjetom da moraju zadržat kvalitetu tv-a na istoj ili većoj razini. 

Zadnjih 4 godine s sporimo s njima jer im se kvaliteta Philips TV srozala i to utječe i na nas ostali biznis. Najvjerojatnije da ćemo im uzet brend Philips. 

Marza na na tv je mala i počeli su ugradivat loše komponente kako bi imali neku zaradu. 

Kaze da prosječan kupac misli da je Philips Tv - Philips a ne neki kinez i da im loša kvaliteta televizora loše utječe na ostalu paletu proizvoda. 

 

To sve kaže lik koji je veća faca u Philipsu, a ne neki prodavač i sl. 

 

 Kakve gluposti pišeš.. A kako to, da se onda Philips ne kvari ništa više od ostalih marki, kad po tvoje ugrađuju loše komponente..? Modeli 2018 imaju ugrađenu več bolju elektroniku, od ploča napajanja, matičnih ploča itd.. Tako, da nemoj pisati gluposti ljepo te molim:))

Ti si subjektivan oko Philipsa i to se zna...tako da nema što tebi objašnjavati. 

 

Ti znaš bolje od lika koliko se kvare Philips TV na globalnoj razini. Daj nemoj me j...

 

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Memphis kaže...
CroDexter kaže...
Memphis kaže...
CroDexter kaže...

Ha-ha. Ja trolam. Dao sam ti primjer mobitela. Primjer ti je Huawei vs Samsung. Hoćeš još. iRobot vs Xiaomi. Primjera koliko hoćeš. Pričamo o tome da ne nude samo stari brandovi kvalitetne proizvode. Ali razumijem da si ti ubermensch koji vidi svaki piksel. Iako prije bi rekao snob. Uživaj ušminkan u brandiranu robu. A on topic baš me zanima da li bi prepoznao zamaskirane Sony i LG Olede. Znači moj komentar govori o 99% kupaca TV-a. Ako griješim neka netko argumentira. Ali bez spominjanja obuće. 

Btw, završio sam marketing na ekonomiji i prilično sam siguran da puno bolje znam od tebe što znači brand i kako se formira cijena.

 Slabo su te školali ... trebo si više platit

 

Meni je jasno da si ti all in one. Ekspert za televizore, ekspert za marketing, ekspert za modu i tko zna što sve ne. Ali kao što sam napisao jednostavno si snob i lik koji misli da je najpametniji. Neodgovaraš oko televizora već se praviš pametan.

 Za početak otvori Klaićev riječnik pod S pa nauči što znači snob. Ili možda nisi taj dan bio na faksu? Možda nisam najpametniji ali sam miljama daleko od tvog znanja i tvoje diplome za koju misliš da ti nešto znači.

 

Tebi sam sve reko ... a ti se dalje igraj sa nekim drugim ...

 I ti meni pričaš o Klaićevom riječniku, a nemaš pojma. Bolje ga sam otvori. Žalosno je kada se netko pravi pametan, a ustvari nema pojma pa ću te malo naučiti.

Snob: "„In & Out“ liste također nameću i koje robne marke nositi, koje automobile voziti, gdje ljetovati, gdje zimovati, koje kućne ljubimce imati (najbolji su oni koje možete držati u rukama i tako s njima prošetati špicom!), koliko trošiti, a sve u cilju pokazivanja našeg statusa u društvu."  Sa https://blog.vecernji.hr/novac-i-djeca/jeste-li-snob-3055

Po ovoj definiciji si čisti snob. Kupuješ Nike i Sony jer su skupi i pričaš priču o kvaliteti.

A onda dolazimo do kvalitete: " Potrošači su ekstra skupa vina ocijenili boljim od onih jeftinijih, a u stvari bilo je to jedno te isto vino – zapravo sva vina su bila iz kategorije „mirogojček“.
Isto sa https://blog.vecernji.hr/novac-i-djeca/jeste-li-snob-3055
To ti je primjer kada ljudi misle da je marka bolja, a ustvari dobivaju isto. Spadaš točno u tu skupinu.
Imaš takvih primjera milijun. Ne da mi se tražiti neke ozbiljnije stranice.

Inače definicija branda ti je točno suprotna onome što ti misliš da je brand. Kvaliteta. Žalosno je što ne samo da to ne razumiješ već misliš da znaš.
"In short, people buy when they believe in the value of what they are getting and their focus is drawn away, through critical factors like perceived quality, from the plethora of options available in the market to the one or two products that ‘feel like them’. The challenge for each of us as brand marketers is to do that in ways that work quickly and profitably and that engage powerfully."
https://www.brandingstrategyinsider.com/2014/03/brand-perceptions-perceived-quality-rules-the-day.html#.XQUr9Y-xWUk

I da se vratimo na temu
LG C8 vs Sony A8F (AF8) 2018 OLED TV Comparison


Generalno se ljudi slažu da Sony ne vrijedi toliko više novca, a i nije baš najbolji u svim parametrima.
Ali zato ti kažeš

"Plus što su te razlike/ocjene toliko blizu da ih jedno 90% korisnika neće shvatiti, mislit će da ih trollaju."

Drugim riječima svi su glupi i nesposobni vidjeti te razlike. Ali ti ih naravno vidiš i još pričaš kako to Sony ustvari naplaćuje čistu kvalitetu koju ljudi ne mogu prepoznati. Nažalost samo si snob.

Ne moraš se brinuti za moje obrazovanje. Od plaće sam si kupio OLED i sve druge stvari.

 Dečec ... ja sam preiskusan i daleko od tebe i tvoje diplome da se spuštam na tvoj nivo i raspravljam s tobom oko osnovnog općegv zanja i definicje snoba. Znači po tebi tko god kupi kvalitetnu stvar je snob ...  nemaš pojma ti kaj je brand i slaba ti je ta privatna škola u koju si išao i proveo toliko vijeme i ne znaš što je snob ... to je žalosno. Moj ti je savjet da se držiš knjige (riječnika) a ne youtubea. Ako misliš nešto naučit.

 

A kad to savladš onda ćemo o definiciji branda i kvaliteti ...  to tad se drži peveca da ne bi ispao snob u svojem viđenju.

 

Naravno da se brinem jer takve neznalice ko ti ne bi uopće trebale nosit status visoko obrzaovane osobe (osim ako se na kraju ispostavi da je taj tvoj faks zapravo tečaj) ... a to su nam omogućili snobovi i privatni fakulteti.

 

Htio bi biti dio visokoobrazvonog društva a to misliš postić kupljenom diplomom koju stalno ističeš ... e to ti je sinko snob ..

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 11:26 (Memphis).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
garfield1 kaže...
R36 kaže...

Jučer sjedim u širem društvu i čujem da je jedan od njih promjenio posao...poceo je radi u Philipsu Hrvatska prije pola godine. 

I tako klasična pitanja kako ti je i sl...

 

Pitam ja njega za TV...tj : Šta kažeš na Philips TV?

Kaze on meni : Mi smo ti brend Philips Tv prodali kinezima s uvjetom da moraju zadržat kvalitetu tv-a na istoj ili većoj razini. 

Zadnjih 4 godine s sporimo s njima jer im se kvaliteta Philips TV srozala i to utječe i na nas ostali biznis. Najvjerojatnije da ćemo im uzet brend Philips. 

Marza na na tv je mala i počeli su ugradivat loše komponente kako bi imali neku zaradu. 

Kaze da prosječan kupac misli da je Philips Tv - Philips a ne neki kinez i da im loša kvaliteta televizora loše utječe na ostalu paletu proizvoda. 

 

To sve kaže lik koji je veća faca u Philipsu, a ne neki prodavač i sl. 

 

 Kakve gluposti pišeš.. A kako to, da se onda Philips ne kvari ništa više od ostalih marki, kad po tvoje ugrađuju loše komponente..? Modeli 2018 imaju ugrađenu več bolju elektroniku, od ploča napajanja, matičnih ploča itd.. Tako, da nemoj pisati gluposti ljepo te molim:))

Ti si subjektivan oko Philipsa i to se zna...tako da nema što tebi objašnjavati. 

 

Ti znaš bolje od lika koliko se kvare Philips TV na globalnoj razini. Daj nemoj me j...

 

 Ovdje si pogledaj što se tiče kvarova:)) I tvoj kolega ili šta več je, bi trebao znati, da nema danas problema toliko sa elektronikom  koliko ima problema sa panelima:)) I ako nezna mu to kaži..  I niko neče nikom uzet Philips brend:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 11:32 (garfield1).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo noob pitanje
Jel mogu spojiti mobitel (android) na tv preko wirelessa ako je tv smart bez androida ? I da nema nikakav pristup internetu, jer bi tv bio za kucu na moru.

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...
CroDexter kaže...

Ne moraš se brinuti za moje obrazovanje. Od plaće sam si kupio OLED i sve druge stvari.

 Dečec ... ja sam preiskusan i daleko od tebe i tvoje diplome da se spuštam na tvoj nivo i raspravljam s tobom oko osnovnog općegv zanja i definicje snoba. Znači po tebi tko god kupi kvalitetnu stvar je snob ...  nemaš pojma ti kaj je brand i slaba ti je ta privatna škola u koju si išao i proveo toliko vijeme i ne znaš što je snob ... to je žalosno. Moj ti je savjet da se držiš knjige (riječnika) a ne youtubea. Ako misliš nešto naučit.

 

A kad to savladš onda ćemo o definiciji branda i kvaliteti ...  to tad se drži peveca da ne bi ispao snob u svojem viđenju.

 

Naravno da se brinem jer takve neznalice ko ti ne bi uopće trebale nosit status visoko obrzaovane osobe (osim ako se na kraju ispostavi da je taj tvoj faks zapravo tečaj) ... a to su nam omogućili snobovi i privatni fakulteti.

 

Htio bi biti dio visokoobrazvonog društva a to misliš postić kupljenom diplomom koju stalno ističeš ... e to ti je sinko snob ..

 

Nisi svjestan ali već si se spustio na vrlo niski novi jer jedino što radiš je pokušaj omalovažavanja što je jedna od osnovnih odlika snoba:
"Snobovski pojedinac je onaj koji u svojim stavovima pokazuje aroganciju i nadmoć, tretirajući s prezirom neke ljude koji ne smatraju da posjeduju atribute vrijedne njihove pažnje kao što su, na primjer, bogatstvo, ljepota, obrazovanje, plemstvo itd....
U popularnom smislu, snob je netko tko je superiorniji, koji se pretvara da je važan i kritizira na pogrdan način stavove drugih. U mnogim slučajevima snobizam ravnodušno tretira one koji ne misle da su utjecajni ili relevantni u svojim društvenim odnosima."

https://hr.basicdefinitions.org/4213-snob

Iako ovo je još bolje
"Prema rječniku SNOB je onaj koji bez potrebne otmjenosti i upućenosti nastoji prihvatiti ili prednjačiti u javnosti u onome što njeguje intelektualna elita.Snobizam je ponašanje i ukupnost osobina snoba.....Ipak danas kao da su snobovi i snobizam učestaliji nego prije jer se propagira teza da bez obzira na znanje, obrazovanje i položaj svatko može sve samo ako ima LOVE .Kod nas je stasalo mnoštvo novih elita koje zapravo nisu ništa drugo nego snobovi koji svojim novčanikom nastoje rješavati svaku potrebu i prikazivati se upravo suprotno od onoga što jesu."
http://psihijatar-crkvencic.hr/snob-snobizam/

 

Niti znaš što je snob, a drugo pričaš kako sam platio svoju diplomu. Diplomirao sam na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu i radim u IT-u. Toliko o mom znanju.

Ne znam kako se to uklapa u tvoje predrasude i omalovažavanje.

Da, da. Znam da će sad krenuti priča kako je Ekonomski fakultet bezveze. Ali to ti je tako kada si snob i podcjenjuješ ljude.
A sad koji si ti izdanak hrvatske priče nemam pojma. Po svemu sudeći si jedan od Hrvatića koji misli da zna sve o svemu, a do statusa i novca je došao tko zna na koji način.

 

I da završimo učenje o marketingu. Jesi ti kad čuo za statusni simbol? Vjerujem da nisi. Jer da jesi znao bi o čemu pričam.

Sony je prije 15, 20, 30 godina imao svemirsku tehnologiju u odnosu na druge prizvođače. Danas se to promjenilo. Što misiš zašto Sony jedva da i prodaje mobitele, a prije 10 godina je Sony Ericsson bio pojam.

Meni je jasno da ti ne možeš zamisliti da kupiš Hisense ili TLC televizor. Ja vidiš mogu. I po tome se razlikujemo. Kada se i tražiš vrhunski televizor treba imati mjeru.

Ti si snob i klasični primjer elitističkog konzumerizma.

 

P.S. Gledam ovih dana Dolby Atmos soundbarove i u klasi najskupljih Sony ima soundbar za 10.000 kn, a Samsung za 7.500 i to još sa stražnjim upfiring zvučnicima. Što misliš koji je bolji izbor? Za tebe znam da postoji samo Sony.

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dečec ti si promašen slučaj .... uzalud ti taj silni tekst kad ništa nisi pametno napisao. 

 

To što si završio faks ti jedino može biti osnova da kreneš dalje učit posao a ne da mi tu kopiraš definicije pojmova kaj si čitao na slideovima sa predavanja. I sad misliš da ti nekaj znaš.... sad si tek na početku ... tak da nisi dostojan nikave rasprave ... a još nisi ni naučio kaj je snob i tko je snob ... da bi mogao dalje ...

 

Reko sam ti da se držiš knjiga a ne novinarski članaka ....  to bi ti bilo pametnije ... i nemoj trolat raspravu o TV-u sa svojim (ne)znanjem jer si ionako nebitan ...

 
0 7 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Problem je nas mentalitet, iako ovdje na forumu ima dovoljno strucnih ljudi oni gotovo da ni ne komentiraju jer im se neda ulaziti u rasprave sa wannabe strucnjacima koji samo copy/paste teskstove sa stranih foruma a o tome sto pisu nemaju pojma. Sto je najgore noviji narastaji su sve gori, arogantniji i ne znaju nista. Da nestane interneta na dva tjedna ne bi se znali popisati u wc-u...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

dečec ti si promašen slučaj .... uzalud ti taj silni tekst kad ništa nisi pametno napisao. 

 

To što si završio faks ti jedino može biti osnova da kreneš dalje učit posao a ne da mi tu kopiraš definicije pojmova kaj si čitao na slideovima sa predavanja. I sad misliš da ti nekaj znaš.... sad si tek na početku ... tak da nisi dostojan nikave rasprave ... a još nisi ni naučio kaj je snob i tko je snob ... da bi mogao dalje ...

 

Reko sam ti da se držiš knjiga a ne novinarski članaka ....  to bi ti bilo pametnije ... i nemoj trolat raspravu o TV-u sa svojim (ne)znanjem jer si ionako nebitan ...

U X postova nisi u stanju napisati ništa konkretno već samo vrijeđaš.

I sada bi netko trebao tebe slušati oko kupovine TV-a. Običan arogantni lik koji misli da je popio svu pamet svijeta. Ne kažem da možda ne poznaješ TV tehnologiju ali uzalud ti je to kad ne znaš razmišljati realno.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Memphis kaže...

dečec ti si promašen slučaj .... uzalud ti taj silni tekst kad ništa nisi pametno napisao. 

 

To što si završio faks ti jedino može biti osnova da kreneš dalje učit posao a ne da mi tu kopiraš definicije pojmova kaj si čitao na slideovima sa predavanja. I sad misliš da ti nekaj znaš.... sad si tek na početku ... tak da nisi dostojan nikave rasprave ... a još nisi ni naučio kaj je snob i tko je snob ... da bi mogao dalje ...

 

Reko sam ti da se držiš knjiga a ne novinarski članaka ....  to bi ti bilo pametnije ... i nemoj trolat raspravu o TV-u sa svojim (ne)znanjem jer si ionako nebitan ...

U X postova nisi u stanju napisati ništa konkretno već samo vrijeđaš.

I sada bi netko trebao tebe slušati oko kupovine TV-a. Običan arogantni lik koji misli da je popio svu pamet svijeta. Ne kažem da možda ne poznaješ TV tehnologiju ali uzalud ti je to kad ne znaš razmišljati realno.

Malo si zabrijo ...  ja sam nebitan u cijeloj priči ... kao i ti.

 

Napisao sam ja puno toga ali ti čitaš samo ono kaj tebi paše ...

Ja nisam nikad reko da netko mene mora slušat i nedaj bože da sluša. Ja samo pišem svoj osvrt i iskustvo a to kako ćeš ga ti i ostali intrepretirat je na tebi i drugima. Zato smo i tu. Da se izmjenjuje znanje i isksutvo a ne da nam neki prepotentan lik tu maše diplomom i brani svoj status u društvu. To ti tu ne prolazi. Mene samo zanima znanje i iskustvo što se svugdje traži. Al isto tako ne dozvoljavam da me neki pikzibner školuje u nečemu čemu sam doma. To odmah režem u startu pa kako kome krivo ili pravo.

Svatko sa svojim novcem kupuje ono kaj misli da je najbolje i kaj mu najviše paše, šta želi. Bio bi lud da mu netko kroji kaj će on sebi kupit.

 

Kad buš ti znao realno stajat na zemlji onda ti bude i lakše ... 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ništa ti ja ne našem diplomom. Samo sam ti rekao da ipak više znam od tebe o brandovima. Ali eto ti misliš da znaš o marketingu koliko i o televizorima. Jer eto misliš da pamet dolazi s godinama. Ali pitanje je uopće i koliko si stariji od mene. Kako se u poslovnom svijetu kaže ti si dinosaur jer se ne znaš prilagoditi, a ni razmišljati. Sony je korporacija 20 stoljeća. Danas dolaze nove firme koje nude sličnu kvalitetu za manju cijenu, a za 10 ili 20 godina će možda biti inovatori i nuditi potpuno nove tehnologije. Sony živi na osnovu ekipe poput tebe. Koji vjeruju u kult branda.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sveupitni kaže...

Malo noob pitanje
Jel mogu spojiti mobitel (android) na tv preko wirelessa ako je tv smart bez androida ? I da nema nikakav pristup internetu, jer bi tv bio za kucu na moru.

 ne mora bit Android TV , ali moraš imati internet tj TV i telefon moraju biti na istoj mrezi . 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice