Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.237
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

Evo da se odjavim nakon nekog vremena sa xf9005 na 55''.

 

Slika je awwsome. Netfilx besprijekoran.

Blooming kod titlova je tu i dosta je jak...još nisam odklalibrirao do kraja.

 

Softwer na telki je KOMA. Apsolutna koma.

 

Neznam zakaj nije odvojeno upravljanje slikom, zvukom i ulazima od Android OS-a.

U biti jedini način za korištenje telke kao media centra  je nekakvi i3 ili i5 sa SSD.om i grafom koja može prikazati 4k na 60hz.

 

Neznam sad jel ja imam jedini problem ali VLC player nemože prikazivati glatko 4k HDR 5-7MB/s(40mb/s) bitratea prek gigabitne mreže s druge lokacije. AVC 8-bit i HVEC 10-bit.

 

 

Oled nisam kupio striktno zbog burn-ina i Sony daje 5god tvorničko jamstvo...

 

Dakle po meni ili kupiti Samsung nu8000(samsung necu nikad više-moj razlog) ili LG OLED(mene smeta mog. burnina), Sony daje 5god tvorničko jamstvo...

 

 

Edit. Usput imam box stari od 1080p M8S Pro w.. nije sposoban za 4k.. Ima neka pametna zamjena... Ili je ipak najbolje na Win 10

 

i52500k je na 80% do pleja preka VLC-a na extended 2160p 24hz (ide glatko)

 

Blooming se dosta primjetan kod titlova, pogotovo u ttamnim scenama ili mracnijim filmovima. Dosta je bolje ako se titlovi promijene u primjerice žutu boju. Nisam primjetio nikakvih problema kod prikazivanja 4k HDRa, npr. Blue Planet, HVEC 10bit, ide glatko. Mozda je stvar samog filma ili VLC playera ali TV odrađuje to ok.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

 

 

Neznam sad jel ja imam jedini problem ali VLC player nemože prikazivati glatko 4k HDR 5-7MB/s(40mb/s) bitratea prek gigabitne mreže s druge lokacije. AVC 8-bit i HVEC 10-bit.

 

 

 VLC player je ok za pc ali za android nije...ima boljih

 

https://apkpure.com/mx-player/com.mxtech.videoplayer.ad

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=video.player.videoplayer&hl=hr

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže..

 

Edit. Usput imam box stari od 1080p M8S Pro w.. nije sposoban za 4k.. Ima neka pametna zamjena... Ili je ipak najbolje na Win 10

 

i52500k je na 80% do pleja preka VLC-a na extended 2160p 24hz (ide glatko)

 Ono sto ti treba se zove CoreElec, prouci malo imas na netu i njihovim forumima sve.

Opcije su ti s912 ili mozda cak s905x2 ali je podrska jos uvijek svjeza(mislim da je doslo prije tjedan dana).Sada ce kroz mjesec dva doci i s905x3 boxevi i to bi trebalo biti idealno rjesenje, ali opet, dok se to ustabili na novom chipsetu trebat ce neko vrijeme.Sada je jos uvijek vjerojatno s912 safe bet.

CoreElec za mjesovitu 1080p/4k reprodukciju trenutno najbolja opcija, bolja od Shielda, samo jel, treba se poigrati sam i namjestiti sve.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na xf9005 preko USB-a ide bez problema Blue Planet, 4k HDR, HEVC 10 bit, tu negdje su epizode oko 50-60 Mbit/s. Ne sjecam se cim sam gledao, ili Kodi ili MX Player, jedan od ta 2. Nista ne trza, zastajkuje niti su video/audio van synch-a. Tako da ako to vrti, vrtiti ce bez problema valjda 99% ostalog. Meni taj video laptop jedva pokrene, cpu je na 100% i štuca. Tako da mislim X1 extreme u Sony-u to solidno radi.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
Zver kaže..

 

Edit. Usput imam box stari od 1080p M8S Pro w.. nije sposoban za 4k.. Ima neka pametna zamjena... Ili je ipak najbolje na Win 10

 

i52500k je na 80% do pleja preka VLC-a na extended 2160p 24hz (ide glatko)

 Ono sto ti treba se zove CoreElec, prouci malo imas na netu i njihovim forumima sve.

Opcije su ti s912 ili mozda cak s905x2 ali je podrska jos uvijek svjeza(mislim da je doslo prije tjedan dana).Sada ce kroz mjesec dva doci i s905x3 boxevi i to bi trebalo biti idealno rjesenje, ali opet, dok se to ustabili na novom chipsetu trebat ce neko vrijeme.Sada je jos uvijek vjerojatno s912 safe bet.

CoreElec za mjesovitu 1080p/4k reprodukciju trenutno najbolja opcija, bolja od Shielda, samo jel, treba se poigrati sam i namjestiti sve.

 Pozz, meni Coreelec ne pusta 4K strimove, recimo preko Magic Dragona, ili bilo kojeg addonsa, a Libre elec ih fenomenalno gura ,imam osecaj da ce mi tv isprsnuti kada se upali ono u desnom uglu HDR. Mada libreelec posle 2,3 meseca pocne dosta da usporava i jedva radi i na 1080p, pa ga moram stalno obnavljati. Coreelec gura odlicno 1080p, a 4K nikako, odmah mi se boks restartuje cim procita 4K strim, probao na vise boksova, ista stvar, neznam, mozda kod tebe to ferca bolje, ocigledno ne mogu naci adekvatan boks za Coreelec, alibreelec radi odlicno na bilo kojem boksu pa cak i na onim od 30-ak eura. pozz

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam, nisam preko tih addonova isprobavao, a za to treba i imat optiku.Koliko znam neki 4k streamovi mogu fino povuc.Koji chipset ima box?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 13:17 (perkoxcar).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gtomlja kaže...

 

Blooming se dosta primjetan kod titlova, pogotovo u ttamnim scenama ili mracnijim filmovima. Dosta je bolje ako se titlovi promijene u primjerice žutu boju.

 Siva nekako.. žuta nikako.

Anđeo bez falinge kaže...

 Probao sam MX prvi.. Ali štuca i to dosta... Probaču ovaj drugi.. Ali velim u igri je pokretanje videa s lokalne mreže. Samo neznam dal da skidam za ARM ili x86 verziju.

perkoxcar kaže...

CoreElec za mjesovitu 1080p/4k reprodukciju trenutno najbolja opcija, bolja od Shielda, samo jel, treba se poigrati sam i namjestiti sve.

 Neznam.. Ako idem na nešto onda to bude HTPC. Win 10.

gtomlja kaže...

Na xf9005 preko USB-a ide bez problema Blue Planet, 4k HDR, HEVC 10 bit, tu negdje su epizode oko 50-60 Mbit/s. Ne sjecam se cim sam gledao, ili Kodi ili MX Player, jedan od ta 2. Nista ne trza, zastajkuje niti su video/audio van synch-a. Tako da ako to vrti, vrtiti ce bez problema valjda 99% ostalog. Meni taj video laptop jedva pokrene, cpu je na 100% i štuca. Tako da mislim X1 extreme u Sony-u to solidno radi.

 Imam USB 3.0 stik. Ide to dobro ali štucne u prosjeku svakih 10 sec.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 17:34 (Zver).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

gtomlja kaže...

Na xf9005 preko USB-a ide bez problema Blue Planet, 4k HDR, HEVC 10 bit, tu negdje su epizode oko 50-60 Mbit/s. Ne sjecam se cim sam gledao, ili Kodi ili MX Player, jedan od ta 2. Nista ne trza, zastajkuje niti su video/audio van synch-a. Tako da ako to vrti, vrtiti ce bez problema valjda 99% ostalog. Meni taj video laptop jedva pokrene, cpu je na 100% i štuca. Tako da mislim X1 extreme u Sony-u to solidno radi.

 Imam USB 3.0 stik. Ide to dobro ali štucne u prosjeku svakih 10 sec.

 

Na MX Playeru? Probaj i Kodi 18. A mozda je i do videa..

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemojte me pripadati....ja namjeravam uzeti xf....i onda spojiti hdd na njega i gledati...da nebi sad još pored njega morao kupovati Android tv box:(...mada sam tek sad počeo polagano skidati stvari u 4k....imam dosta toga u 2k....tako da kupovati box radi 4k...

Tako bih rado volio malo se igrati s xf prije nego se konačno obavi kupnja....kod mene u gradu ga nema
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Nemojte me pripadati....ja namjeravam uzeti xf....i onda spojiti hdd na njega i gledati...da nebi sad još pored njega morao kupovati Android tv box:(...mada sam tek sad počeo polagano skidati stvari u 4k....imam dosta toga u 2k....tako da kupovati box radi 4k...

Tako bih rado volio malo se igrati s xf prije nego se konačno obavi kupnja....kod mene u gradu ga nema

Skužil sam kaj me na USB portu zafrkavalo.. imal sam neki stari produžni od pol metra...to riješeno..

Sutra još kupujem HDMI kabel 18Gb/s+. A za grafu ču nabacit oko koja gura 2.0b..

 

Jedino neznam kaova iskusta imate sa Dispaly port na HDMI kabelima. Netko?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 22:08 (Zver).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Zver

 

Prouci si jos malo, dobronamjerno ti kazem da se ne zeznes.Ti kineski boxevi sa odgovorajucim softwareom su, koliko god to smijesno zvucalo, puno superiorniji i od win10 htpc-a za ono sto ti treba.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najjeftiniji 4K TV za PS4 pro? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije direktno u vezi s kupovinom tv-a ali vidim da u ovoj temi ima dosta stručnjaka ... Kupio Lg Oled C8 i sve radi super pa rekoh da ga spojim na komp sa hdmi kabelom, uzeo sam neki high speed od 5m i sve radi odlično preko njega na full hd ali kad sam krenuo podešavati Mpc-Hc player sa MadVr za hdr sadržaj slika na tv-u promjenila boju i samo se izgubio signal... kad prebacim u drugi hdmi port opet se pojavi slika u nekim pink bojama i opet izgubi signal. E sad jel to do nekih podešenja ili je hdmi kabel loš?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian kaže...
Nije direktno u vezi s kupovinom tv-a ali vidim da u ovoj temi ima dosta stručnjaka ... Kupio Lg Oled C8 i sve radi super pa rekoh da ga spojim na komp sa hdmi kabelom, uzeo sam neki high speed od 5m i sve radi odlično preko njega na full hd ali kad sam krenuo podešavati Mpc-Hc player sa MadVr za hdr sadržaj slika na tv-u promjenila boju i samo se izgubio signal... kad prebacim u drugi hdmi port opet se pojavi slika u nekim pink bojama i opet izgubi signal. E sad jel to do nekih podešenja ili je hdmi kabel loš?

 Jesi prebacio u opcijama tog inputa na HDMI deep color? Za svaki ulaz na kojem je uređaj sposoban za HDR moras to upaliti, a ako nije sposoban opcija ce biti zamagljena. Ako nije do opcija u MPC-u...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 8:29 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja imam spojen komp na xf 90 i prwko vlc-a nemam nikakvih problema sa hdr-om.
Kaj god pustis prek njega dela bez problema.
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian kaže...
Nije direktno u vezi s kupovinom tv-a ali vidim da u ovoj temi ima dosta stručnjaka ... Kupio Lg Oled C8 i sve radi super pa rekoh da ga spojim na komp sa hdmi kabelom, uzeo sam neki high speed od 5m i sve radi odlično preko njega na full hd ali kad sam krenuo podešavati Mpc-Hc player sa MadVr za hdr sadržaj slika na tv-u promjenila boju i samo se izgubio signal... kad prebacim u drugi hdmi port opet se pojavi slika u nekim pink bojama i opet izgubi signal. E sad jel to do nekih podešenja ili je hdmi kabel loš?

 Kabel je "los" tj nema dovoljnu propusnost. Trebas uzeti kabel certificiran na 18 gbps brzine za vrtiti 4k 60 Hz, imas u Sancta Domenici SBOX vrlo povoljno, ja sam kupio taj (i neki drugi s teme po mom savjetu) i funkcionira super, isto 5 m.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Inace neznam kako kod drugih ali J imam win 10 zadnju verziju, update-an i sve ali kad upalim onaj hdr u postavkama slika mi je blijeda, boje nikakve.
Cim ga ugasim onda prikazuje hdr.
Isto je kad gledan preko vlc-a neki film.
Ali zanimljivo je da s ugasenim hdrom kad npr. pokrenem neku igru s hdrom na telki mi se prikaze znacka hdr, a sa upaljenim ne.
To je stvar do glupih windowsa pretpostavljam.
Telka je Sony xf 90.
Isto tako kaj god pustim preko harda direkt u telki vlc bez problema to vrti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Inace neznam kako kod drugih ali J imam win 10 zadnju verziju, update-an i sve ali kad upalim onaj hdr u postavkama slika mi je blijeda, boje nikakve.
Cim ga ugasim onda prikazuje hdr.
Isto je kad gledan preko vlc-a neki film.
Ali zanimljivo je da s ugasenim hdrom kad npr. pokrenem neku igru s hdrom na telki mi se prikaze znacka hdr, a sa upaljenim ne.
To je stvar do glupih windowsa pretpostavljam.
Telka je Sony xf 90.
Isto tako kaj god pustim preko harda direkt u telki vlc bez problema to vrti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sorry, dupli post.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo nigdje da nađem razlog niske cjene (2300kn) TV Samsung UE43NU7022KXXH

Nemam ni podatak ima li HEVC ??

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Ne znam, nisam preko tih addonova isprobavao, a za to treba i imat optiku.Koliko znam neki 4k streamovi mogu fino povuc.Koji chipset ima box?

 U pitanju su amlogic s905w, coreelec mi nhe pusta na nijednom boksu 4K, a probao sam ih podosta

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...
Inace neznam kako kod drugih ali J imam win 10 zadnju verziju, update-an i sve ali kad upalim onaj hdr u postavkama slika mi je blijeda, boje nikakve.
Cim ga ugasim onda prikazuje hdr.
Isto je kad gledan preko vlc-a neki film.
Ali zanimljivo je da s ugasenim hdrom kad npr. pokrenem neku igru s hdrom na telki mi se prikaze znacka hdr, a sa upaljenim ne.
To je stvar do glupih windowsa pretpostavljam.
Telka je Sony xf 90.
Isto tako kaj god pustim preko harda direkt u telki vlc bez problema to vrti.

 Windows desktop bi trebao ostati identican kada upalis HDR u Windowsima, a samo HDR materijal ga treba koristiti (napuca backlight i boje itd.)...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kod mene je obrnuto.
Pretpostavljam da kojim god putem da pustis neki film(bilo to s kompa ili direktno u tv) ili pokrenes igru s kompa tv prepozna da je signal hdr i tako ga prikaze.

This happens to everyone. Leave it off in Windows 10. When you play a game that supports HDR, like Mass Effect Andromeda, it will automatically detect your TV supports it and switches it on, and you can verify it is on in the settings of games that support HDR, usually it will say on or off.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Probao sam s još jednim hdmi kabelom koji imam kod kuće ali isti klinac pa sam naručio novi i u međuvremenu podesio Plex na pc-u i Xplay na tv-u i radi iznenađujuće dobro tako da mi možda i ne bude trebao hdmi spoj :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Nemojte me pripadati....ja namjeravam uzeti xf....i onda spojiti hdd na njega i gledati...da nebi sad još pored njega morao kupovati Android tv box:(...mada sam tek sad počeo polagano skidati stvari u 4k....imam dosta toga u 2k....tako da kupovati box radi 4k...

Tako bih rado volio malo se igrati s xf prije nego se konačno obavi kupnja....kod mene u gradu ga nema

Neces se zajebat ne sekiraj se...ja imam 55xe8505 koji je god stariji od toga i slika je perfekcija u odnosu na ostale modele do 55".

Ja osobno imam NAS server u stanu,Kodi na tv-u i peglam bez problema sve.

Ovo sto kolega spominje da mu stopa itd...nezz sta je kod njeg ali ja problema nemam,sve preko Kodija gledam.

Ako navijem neku pizdariju 4k,hdr cisto da vidim kako izgleda radi sve ok ako tv spojim lan kablom,direktno usb ili hdd,a ako je spojen wifijem na mrezu pa povlaci taj sadrzaj s NAS-a onda dolazi do trzaja,ali to je do mreze.

Iskreno neces taj 4k hdr itd...ni palit,meni je fora to bila u pocetku,ali sada samo full hd i slicno skidam,skaliranje radi odlicno tako da je slika top.

Android je u pocetku bio trzav i sporiji,ali nakon zadnjeg updatea na novu verziju,ja sam prezadovoljan sa svime.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AF139 kaže...

Evo nigdje da nađem razlog niske cjene (2300kn) TV Samsung UE43NU7022KXXH

Nemam ni podatak ima li HEVC ??

 to mu je realna cijena...za nešto više ,,...do 3000 kn  može se (moglo se) kupiti 49/50 inch.

sumnjam da Samsung iz 2018 ne podržava HEVC

 

trebao bi biti ovaj https://www.displayspecifications.com/en/model/609d148d

 

po ovome ima HEVC a ako nisi siguran nazovi ili pošalji mail samsung HR

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 11:31 (Anđeo bez falinge).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ćao ljudi, malo  duži uvod da objasnim situaciju pa onda pitanje :D

 

Imam panasonicovu plazmu staru 5god koju planiram zamijeniti nečim novijim - plazma je 720p i bez obzira na nisku rezoluciju izgleda jako dobro sa fhd sadržajem(pogotovo filmovi), no obzirom da je stalno spojena na pc, burn-in ju je sad već dosta "načeo".  Također, išao bih na veću dijagonalu (42 trenutno, razmišljam o 50 ili 55). Gaming je isto jedan od razloga, obzirom da sve češće igram s kauča nego za stolom, rezolucija se tu puno više osjeti nego kod filmova. No gaming mi nije toliko bitan da bi gledao input lag i slično, to mi nije uvjet za kupovinu.

 

Telka će biti spojena na pc (i ps4) i ne bih ovdje ništa ni pitao da oledi nemaju potencijalni burn-in, no znajući svoje navike gledanja ne želim riskirati za tu lovu. Što se budžeta tiče, nemam nekakvu određenu cifru, kao ni preferenciju branda. Mislio sam da će stvar biti jednostavnija, no čini mi se da me iskustvo s plazmom (makar i 720p) čini zahtjevnijim kupcem lol.

Udaljenost gledanja je cca 3 metra (2,90-3m). Znam da postoji razlika IPS vs VA, no teško mi je procijeniti koliko će mi utjecati položaj kod gledanja, rijetko sjedimo točno na sredini ispred, obično je to malo lijevo-desno (pola metra recimo). Ono što mi izrazito smeta je "soap opera effect", ne znam može li se kod svih telki danas isključiti to procesiranje. Znam sam nadrobio svega, no tražim pomoć da barem suzim izbor na nekoliko telki toje bih uzeo u obzir.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

UE43NU7xxx imaju IPS panele pa tko traži klasični VA samsung onda će morat ići na novi UE43RU7xxx ili kako je kolega naveo 50" NU/RU koji su ispod 3000.

 

HEVCmania na vrhuncu   Ali činjenica je, ljudi nemaju na čemu testirati nove televizore jer oiv čeka opet krajnji rok i za sada je to 15.9.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao sam sličnu dilemu, panasonic full HD plazmu staru 12 godina (koja još uvijek radi bez greške na drugom mjestu) zamjenio sam  sa LG oled 55c8 (mall.hr 8500 kn), oled je odličan, sve radi jako dobro, gledam sa cca 3 metra, prvih par dana sam se privikavao na veću dijagonalu i sad mi je postala normalna, sd signal je tak tak (nije lošiji od plazme) a hd i 4k su odlični, za sada prezadovoljan (nakon 2 tjedna korištenja), nisam još niti isprobao sve mogućnosti

U kombinaciji je bio i samsung qled ali gledajući jedan do drugog odlučio sam se za oled, sony ne volim radi loših iskustava, panasonic oled bio je preskup

burn in nisam imao niti na plazmi tako da se ne bojim da će se pojaviti na oledu

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@hrka11

Baš mi se skida film Doors od Oliver Stone....izašao remaster u 4K...70GB...skinuo Planet Earth II(100GB)...gledam na review...kod kojih filmova je prebacivanje u 4K(hdr) obavljeno odlično...i još ako mi kao filmovi odgovaraju...onda ih skidam.... Black Hawk Down(67GB)...Saving Private Ryan(88GB)...itd:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice