Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.129.480
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

Vidim da ima za kupti lg i samsung od 55" za oko 3000 kuna.

Znali netko kakva je kvaliteta slike ja tim uređajima.

Tv bi bio spojen na pc za gledanje youtuba,filmove,serije..

Hvaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz
Naime tiče se magic remotea.Kad radim s njim moram ga usmjeriti na desno da bi na tv-u pokazivač bio ravno.Da li je to normalno ili ima još nekaj narihtati na tv-u,ja nisam našao ništa u vezi toga.Silno mi je glupo frkati ruku da bi normalno radil sa daljincem.Da li se još nekome tak nekaj događa ili da vraćam daljinac
Lp
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
alfi kaže...
Pozz
Naime tiče se magic remotea.Kad radim s njim moram ga usmjeriti na desno da bi na tv-u pokazivač bio ravno.Da li je to normalno ili ima još nekaj narihtati na tv-u,ja nisam našao ništa u vezi toga.Silno mi je glupo frkati ruku da bi normalno radil sa daljincem.Da li se još nekome tak nekaj događa ili da vraćam daljinac
Lp

 Nisam bas siguran na sta mislis... Kada kursor dođe do ruba, koliko god ti micao daljinski dalje u tu stranu, on i dalje ostane na rubu. U trenutku kada krenes rukom u drugu stranu krene i kursor. Tako ga mozes namjestiti (relativno) kako ti pase. Generalno, kada ga aktiviras (stiskanjem OK kotacica ili naglim trzajem daljinca) probaj to raditi u polozaju prema TV-u. Tesko za predociti ovako na forumu, ali nikakovo "frkanje" ruke (na torziju) nije potrebno.

 

Daljnski ima i nesto poput mouse acceleration, tj. ako brze pomaknes lijevo desno ide brze, a ako sporo to radis onda je precizniji.

 

Moram priznati da nisam primjetio da se kursor uvijek pojavi prvo na lijevo pa da ga moras pomicati udesno da dođe na centar ekrana... Osim ako mislis na nesto drugo...

 

EDIT:

Imas gore video u kojem demonstrator koristi Magic remote.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 18:34 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzz kaže...

Pozdrav.

Vidim da ima za kupti lg i samsung od 55" za oko 3000 kuna.

Znali netko kakva je kvaliteta slike ja tim uređajima.

Tv bi bio spojen na pc za gledanje youtuba,filmove,serije..

Hvaka.

 Kvaliteta slike je vrlo relativan, tj. subjektivan pojam, ali bilo koji danasnji TV od renomiranih proizvođaca ima OK sliku. Jedino jeftinjoni poput Luxor, Grundig, Neo, Vivax itd. mogu imati "losu" iliti mutnu...

 

Za vise pomoci moras napisati vise informacija poput udaljenosti od ekrana, kutu gledanja, osvijetljena soba ili gledanje u mraku, funkcije OSa, materijal koji ces vecinom gledati/igrati itd. (iako vidim da si napisao samo filmovi/serije...).

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 18:42 (Mad Ant).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci definitvno best buy mi je taj lg uk6950 50" za 2999 kn?

Da potvrdimo da uzimam ili da pricekam malo?

Edit:Vidim da u elipsu imaju stvarno dobre akcije,kakav bi bio samsung UE50NU7092UXXH u usporedbi s tim LG uk6950?

Ili mozda cak ovaj; UE49NU7172 za 2329 kn?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 19:46 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
alfi kaže...
Pozz
Naime tiče se magic remotea.Kad radim s njim moram ga usmjeriti na desno da bi na tv-u pokazivač bio ravno.Da li je to normalno ili ima još nekaj narihtati na tv-u,ja nisam našao ništa u vezi toga.Silno mi je glupo frkati ruku da bi normalno radil sa daljincem.Da li se još nekome tak nekaj događa ili da vraćam daljinac
Lp

 Nisam bas siguran na sta mislis... Kada kursor dođe do ruba, koliko god ti micao daljinski dalje u tu stranu, on i dalje ostane na rubu. U trenutku kada krenes rukom u drugu stranu krene i kursor. Tako ga mozes namjestiti (relativno) kako ti pase. Generalno, kada ga aktiviras (stiskanjem OK kotacica ili naglim trzajem daljinca) probaj to raditi u polozaju prema TV-u. Tesko za predociti ovako na forumu, ali nikakovo "frkanje" ruke (na torziju) nije potrebno.

 

Daljnski ima i nesto poput mouse acceleration, tj. ako brze pomaknes lijevo desno ide brze, a ako sporo to radis onda je precizniji.

 

Moram priznati da nisam primjetio da se kursor uvijek pojavi prvo na lijevo pa da ga moras pomicati udesno da dođe na centar ekrana... Osim ako mislis na nesto drugo...

 

EDIT:

Imas gore video u kojem demonstrator koristi Magic remote.

 Znači kad daljinac uperim u tv on je pod kutem od 45 stupnjeva da bi na tv-u bio sredini ekrana.Znači kad je uperen ravno u tv kursor je skroz lijevo a kad ga trebam na sredini ekrana moram ga zakrenuti 45 stupnjeva da bi kursor bio u sredini ekrana.Ne znam da li sam baš dočaral kak treba.

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

skontat ćeš....

isti slučaj je kada nekome daš miša a nije nikada radio na PC-u ...

 

ne vjerujem da je problem u Magic remoteu... pokušaj tv postaviti na početne postavke, prije toga izvadi baterije iz daljinskoga i ponovo ih vrati...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 19:54 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Znaci definitvno best buy mi je taj lg uk6950 50" za 2999 kn?

Da potvrdimo da uzimam ili da pricekam malo?

Edit:Vidim da u elipsu imaju stvarno dobre akcije,kakav bi bio samsung UE50NU7092UXXH u usporedbi s tim LG uk6950?

Ili mozda cak ovaj; UE49NU7172 za 2329 kn?

 50UK6950  je teško više pronaći...

 za te novce su dobri i samsung televizori za te novce, da spomenemo po enti put, Samsung ne podržava DTS a edge pozadinsko osvjetljelnje pravi probleme ako gledaš filmove s titlovima...

malo izlistaj prijašnje stranice..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Znaci definitvno best buy mi je taj lg uk6950 50" za 2999 kn?

Da potvrdimo da uzimam ili da pricekam malo?

Edit:Vidim da u elipsu imaju stvarno dobre akcije,kakav bi bio samsung UE50NU7092UXXH u usporedbi s tim LG uk6950?

Ili mozda cak ovaj; UE49NU7172 za 2329 kn?

 Je, osim sto ga nema, tj. u Sancta Domenici je 3000kn ali ga zapravo nema (gumb za kupnju je sada "nema na skladistu")

 

https://www.nabava.net/search.php?q=50uk6950

 

Tesko reci za Samsung, ali trebali bi biti tu negdje, jedino oni imaju obican daljinski i mislim da oba nemaju Bluetooth.

 

Kako god, preporucam cekati neku akciju gdje dobijes i 5g (2+3) garancije.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
alfi kaže...

 Znači kad daljinac uperim u tv on je pod kutem od 45 stupnjeva da bi na tv-u bio sredini ekrana.Znači kad je uperen ravno u tv kursor je skroz lijevo a kad ga trebam na sredini ekrana moram ga zakrenuti 45 stupnjeva da bi kursor bio u sredini ekrana.Ne znam da li sam baš dočaral kak treba.

 Glupo pitanje, ali zasto si okrenut 45 stupnjeva na televizor?

 

Inace, MR radi preko Bluetootha a ne infracrveno kao klasicni, tako da nije nuzno uperiti ga prema TVu ali pomaze.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
Darian kaže...
Zver kaže...

Evo nakon 2 thedna jeb***..

Vratiti ču sony.

 

 

To se događa pri 4k preko Lan-a i malo boljeg 1080p preko lana...

I  sa USB-a ako su fajlovi otprilike 15GB za 40 min.

 

Pa moje pitanje jest... koja telka može bez glavobolje vrtit 4k 10 bita s NAS-a...

Možda je samo ovaj defektni.. ali ne vjerujem...

Kakovi su LG-i C8... samo ne preporuka TVBOX-a pls... boli me glava od Androida...

 

Imam video materijal i oču ga gledat u par klikova bez puno điđe miđe...

 

Isto je jesam li na Gigabitnom switchu ili na ruteru.. ili streamam s nas-a ili kompa..

 Probaj Plex, ja sam na LgC8 instalirao Xplay i Plex na komp... vrti sve bez problema, šteka jedino ako upališ direktne titlove, onda radi transcoding i isključuje HDR, ali ima dovoljno eksternih titlova ponuđeno tako da to nije problem, pogledao sam desetak filmova (večinom 4k remuxi u HDR, oko 50 - 80gb) i ni da štucne...

 kak si nariktao da ti putem plexia radi 4k i hdr?

ja sve spojio i ne zeli kad je pc server pustit hdr signal..

preko hdda radi sve normalno.

 

 Ja imam cca godinu dana B8 te normalno vrtim filmove preko mreze (4k+HDR filmove) koji su kompu (na hardu). Komp mi je spojen na ruter mreznim kablom a TV je spojen na ruter preko wi-fi-ja.

Ako imas LG tv samo si na kompu instaliraj Lg-ijev program "SmartShare" i sheraj foldere u kojima su filmovi.....i to je to sve vrti bez problema bez ikakvih zastajkivanja.

Mogu snimiti kako TV vrti.....ako nekome treba?

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma dobro bluetooth ionako ne znam za sto bih koristio a ni magic remote mi nije presudan faktor.S obzirom da je ovaj samsung 49" jeftiniji skoro 800 kn zanima me da li ga se isplati kupiti.Kakav je tizen os,ima li isto yt,hbo go,aplikaciju za iptv?Slika prepostavljam da je jednake kvalitete,posto su i lg i taj samsung 4k?Kakav je za ps4,hdr ima isto?Ako nema bas neke prevelike razlike radiie bih onda taj samsung za 2239 kn jer lg je kako ste rekli rasprodan vec a onda je razlika od iduceg najjeftinijeg skoro i 1000 kn...?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 20:03 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Ma dobro bluetooth ionako ne znam za sto bih koristio a ni magic remote mi nije presudan faktor.S obzirom da je ovaj samsung 49" jeftiniji skoro 800 kn zanima me da li ga se isplati kupiti.Kakav je tizen os,ima li isto yt,hbo go,aplikaciju za iptv?Slika prepostavljam da je jednake kvalitete,posto su i lg i taj samsung 4k?Kakav je za ps4,hdr ima isto?Ako nema bas neke prevelike razlike radiie bih onda taj samsung za 2239 kn jer lg je kako ste rekli rasprodan vec a onda je razlika od iduceg najjeftinijeg skoro i 1000 kn...?

 Ima i Samsung te aplikacije, svi poznatiji brendovi imaju. Potrazi po Youtubeu kako radi Tizen.

 

Koliko vidim ima jos onog 50UK6470 sa obicnim daljinskim...

 

HDR zaboravi na tim nizim TVima, oni samo imaju mogucnost prikazivati materijal sa HDR informacijama, ali nemaju dosta vrsne svjetline za pravilan prikaz, tako da se ne zamaraj s time.

 

Za LG znam da ima jako nizak input lag za bolje igranje, svi LGi imaju, ali za Samsung seriju 7xxx nisam siguran, bolje neka neki vlasnik potvrdi.

 

EDIT:

 

BT se koristi za slusalice ili vanjski audio sustav/soundbar, mis i tipkovnicu itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 20:21 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Znaci definitvno best buy mi je taj lg uk6950 50" za 2999 kn?

Da potvrdimo da uzimam ili da pricekam malo?

Edit:Vidim da u elipsu imaju stvarno dobre akcije,kakav bi bio samsung UE50NU7092UXXH u usporedbi s tim LG uk6950?

Ili mozda cak ovaj; UE49NU7172 za 2329 kn?

 Ako ti je kvaliteta slike prioritet UE50NU7092UXXH ima bolju sliku. 

4 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja uzeo danas hisense telkicu. Pa cemo vidjeti sta ce biti od toga.

Malo sam ih guglao djeluju kao dosta solidan brand.

Ima netko iskustva s njima ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...

Ja uzeo danas hisense telkicu. Pa cemo vidjeti sta ce biti od toga.

Malo sam ih guglao djeluju kao dosta solidan brand.

Ima netko iskustva s njima ?

 Koji model si uzeo? Javi dojmove.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
zzz kaže...

Pozdrav.

Vidim da ima za kupti lg i samsung od 55" za oko 3000 kuna.

Znali netko kakva je kvaliteta slike ja tim uređajima.

Tv bi bio spojen na pc za gledanje youtuba,filmove,serije..

Hvaka.

 Kvaliteta slike je vrlo relativan, tj. subjektivan pojam, ali bilo koji danasnji TV od renomiranih proizvođaca ima OK sliku. Jedino jeftinjoni poput Luxor, Grundig, Neo, Vivax itd. mogu imati "losu" iliti mutnu...

 

Za vise pomoci moras napisati vise informacija poput udaljenosti od ekrana, kutu gledanja, osvijetljena soba ili gledanje u mraku, funkcije OSa, materijal koji ces vecinom gledati/igrati itd. (iako vidim da si napisao samo filmovi/serije...).

 Udaljenost je 3,5 m.Gledam u mraku,youtube,filmove i serije.Na tv je spojen pc,win10.

Sad imam lg 43 inch 4k,i slika je dobra.Taj tv ide u dnevni boavak,a sebi u sobu bi stavio taj novi od 55 inch.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
big_guy kaže...

Znaci definitvno best buy mi je taj lg uk6950 50" za 2999 kn?

Da potvrdimo da uzimam ili da pricekam malo?

Edit:Vidim da u elipsu imaju stvarno dobre akcije,kakav bi bio samsung UE50NU7092UXXH u usporedbi s tim LG uk6950?

Ili mozda cak ovaj; UE49NU7172 za 2329 kn?

 Ako ti je kvaliteta slike prioritet UE50NU7092UXXH ima bolju sliku. 

 Reci mi molim te taj ue49nu7172...kakva mu je slika u cistom mraku?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
bloodborne kaže...

Ja uzeo danas hisense telkicu. Pa cemo vidjeti sta ce biti od toga.

Malo sam ih guglao djeluju kao dosta solidan brand.

Ima netko iskustva s njima ?

 Koji model si uzeo? Javi dojmove.

 Evo LINK moze necu ga koristiti jos nekih 10tak dana. Pa javim s vremenom dojmove.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung nu7xxx serija ima problema sa memorijom tv-a.Tv dode sa oko 100mb slobodno za aplikacije.I onda izbacuje poruke da je pun i ne zeli updateati aplikacije.Na novoj ru7xxx su povecali memoriju.Cisto da znate sto vas ceka.Ima na linku vise o tome.

 

https://eu.community.samsung.com/t5/TV/Apps-storage-space-issue/td-p/808085

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 23:07 (perkoxcar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eh sad ste me skroz zbunili,nisam vise ne znam koji uzeti 😂

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ekupi ti je trenutno 50ru7100 3000kn.Dosta skuplje od ovoga nu, iskreno ne znam da li se isplati uzeti taj noviji.Ovisi koliko mislis te aplikacije koristiti i koliko ti je to bitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Na ekupi ti je trenutno 50ru7100 3000kn.Dosta skuplje od ovoga nu, iskreno ne znam da li se isplati uzeti taj noviji.Ovisi koliko mislis te aplikacije koristiti i koliko ti je to bitno.

 Ma nisam neki zahtjevan korisnik.Primarno mi je bitno da mi je slika na ps4 dobre kvalitete a tv kanale slabo i gledam,samo sto bih sa kupovinom smart tva obavezno uzeo i neki dobar iptv za nadolazecu zimu/jesen

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...
Pixel kaže...
big_guy kaže...

Znaci definitvno best buy mi je taj lg uk6950 50" za 2999 kn?

Da potvrdimo da uzimam ili da pricekam malo?

Edit:Vidim da u elipsu imaju stvarno dobre akcije,kakav bi bio samsung UE50NU7092UXXH u usporedbi s tim LG uk6950?

Ili mozda cak ovaj; UE49NU7172 za 2329 kn?

 Ako ti je kvaliteta slike prioritet UE50NU7092UXXH ima bolju sliku. 

 Reci mi molim te taj ue49nu7172...kakva mu je slika u cistom mraku?

Ako gledamo u okvirima lcd tva, solidno. Tv ima dobar nativni kontrast i to se vidi. Uniformnost crne i sive je dobra.

Za mrkli mrak je naravno najbolji oled, ali ovom tvu s obzirom na cijenu nema zamjerki.

Znaci vidjet ces u mrklom mraku kad na ekranu ima puno crne da se malo vidi da nije skroz crna, ali nista strasno.

Za gledanje u mraku za te novce nema nista bolje. Daleko je bolje od bilo kojeg IPS tva, a i od lg-a s va panelom.

Jedino ako se pomaknes izvan osi preko 30 stupnjeva obda primjetno pada jvaliteta slike i gubi se kontrast, ali tako skoro kod svih va panela.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Samsung nu7xxx serija ima problema sa memorijom tv-a.Tv dode sa oko 100mb slobodno za aplikacije.I onda izbacuje poruke da je pun i ne zeli updateati aplikacije.Na novoj ru7xxx su povecali memoriju.Cisto da znate sto vas ceka.Ima na linku vise o tome.

 

https://eu.community.samsung.com/t5/TV/Apps-storage-space-issue/td-p/808085

 To se nije svima desavalo i sto nije to ispravljeno kasnije ?

Samo da ne bude zabune,sve te aplikacije tipa youtube, netflix, hbo rade normalno i mogu se koristiti.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Ako gledamo u okvirima lcd tva, solidno. Tv ima dobar nativni kontrast i to se vidi. Uniformnost crne i sive je dobra.

Za mrkli mrak je naravno najbolji oled, ali ovom tvu s obzirom na cijenu nema zamjerki.

Znaci vidjet ces u mrklom mraku kad na ekranu ima puno crne da se malo vidi da nije skroz crna, ali nista strasno.

Za gledanje u mraku za te novce nema nista bolje. Daleko je bolje od bilo kojeg IPS tva, a i od lg-a s va panelom.

Jedino ako se pomaknes izvan osi preko 30 stupnjeva obda primjetno pada jvaliteta slike i gubi se kontrast, ali tako skoro kod svih va panela.

 

 Molim te pokazi mi mjerenja gdje se vidi da je NU70xx VA puno bolji od LG VA ili Hisense VA naprimjer u tom rangu cijene.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 10:51 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Eh sad ste me skroz zbunili,nisam vise ne znam koji uzeti 😂

 Nazalost tako je danas sa TVima.

 

Ali trebao si reci na pocetku da ti je cijena primarna. Za nekoga tko ne pozna tematiku i nisu mu toliko bitni detalji između modela bi te lakse savjetovali.

 

Svi koje gledas su VA panel i dobri su u mraku, upikni koji ti se sviđa i probaj izabrati ducan gdje daju 5g (2+3) garancije i pići

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pitanje za više puta spomenutog HDRa. Na kojoj brojci je HDR "pravi HDR", a ne samo na papiru?
Uspoređujući 43uk6300 IPS vs 50uk6950 VA je HDR neusporediv.

Ali opet sigurno da ni taj VA nema punokrvni HDR. Ne mogu na netu naći nikakve specifikacije o panelu i kontrastu. Pretpostavljam radi VA panela da je barem 5000:1?
Kako god, TV kad je bio za ispod 3k kn je krađa i stvarno prosječnom korisniku ne treba ništa bolje. Magic remote je vrlo lijep dodatak i odlično je mahati njime po zraku. Šteta samo što više nema tih TV-a u ponudi. Definitivno BB! Od slike do zvuka, za tu cijenu ako ga netko nađe neka kupi!
Meni jedino žao što nisam uzeo barem 55", ali onda ne bi opet bio VA.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Pitanje za više puta spomenutog HDRa. Na kojoj brojci je HDR "pravi HDR", a ne samo na papiru?
Uspoređujući 43uk6300 IPS vs 50uk6950 VA je HDR neusporediv.

Ali opet sigurno da ni taj VA nema punokrvni HDR. Ne mogu na netu naći nikakve specifikacije o panelu i kontrastu. Pretpostavljam radi VA panela da je barem 5000:1?
Kako god, TV kad je bio za ispod 3k kn je krađa i stvarno prosječnom korisniku ne treba ništa bolje. Magic remote je vrlo lijep dodatak i odlično je mahati njime po zraku. Šteta samo što više nema tih TV-a u ponudi. Definitivno BB! Od slike do zvuka, za tu cijenu ako ga netko nađe neka kupi!
Meni jedino žao što nisam uzeo barem 55", ali onda ne bi opet bio VA.

 Cijeli taj rang je cca 250-350 cd/m2, znaci niti za HDR400 specifikaciju, a to je nista. Treba barem 600 pa navise, a to su mid-range nagore. Kod LGa bi to bio SK8500/SM9000 pa navise, Samsung Q6/Q7. I to ne znaci da ti je cijela slika na 600 vec da dijelovi poput eksplozija ili sunca mogu postici 600 naspram ostatka pa izgleda realnije.

 

Posto ne postoje testovi za ove najnize modele, ili jako rijetko, mozemo okvirno uzeti da im je kontrast cca 3000-4000:1 sto je dobro.

 

Drugim rijecima, sve to se mora poklopiti plus jos mracna soba za najbolji efekt. Prenapucavanje backlighta u ducanu nema veze s time, tamo nikada neces vidjeti kakav je HDR zapravo, mozes jedino zamisliti da je bolji ako TV jace svijetli tako na max.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 11:41 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Pixel kaže...

Ako gledamo u okvirima lcd tva, solidno. Tv ima dobar nativni kontrast i to se vidi. Uniformnost crne i sive je dobra.

Za mrkli mrak je naravno najbolji oled, ali ovom tvu s obzirom na cijenu nema zamjerki.

Znaci vidjet ces u mrklom mraku kad na ekranu ima puno crne da se malo vidi da nije skroz crna, ali nista strasno.

Za gledanje u mraku za te novce nema nista bolje. Daleko je bolje od bilo kojeg IPS tva, a i od lg-a s va panelom.

Jedino ako se pomaknes izvan osi preko 30 stupnjeva obda primjetno pada jvaliteta slike i gubi se kontrast, ali tako skoro kod svih va panela.

 

 Molim te pokazi mi mjerenja gdje se vidi da je NU70xx VA puno bolji od LG VA ili Hisense VA naprimjer u tom rangu cijene.

 Kao sto sam vec prije rekao, svoja misljenja iznosim na temelju svojih zapazanja, iskustva i znanja. Ne moraju se svi sloziti s time, ali ne pada mi na pamet vise trositi vrijeme dokazivajuci nekome bilo sto. Koga zanima vise ima dovoljno preporuka, moze se proguglati, usporediti i odluciti .

Samo korekcija, pod puno bolji mislim samo u odnosu na ips, u odnosu na ove druge samo bolji :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice