Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.840
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

još ovdje ovaj kvazi znalac garfild prodaje muda pod bubrege, a majke ti što je previše, previše je.... to još samo na ovom forumu može prolaziti, nigdje drugdje....

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Direct LED - ledice iza ekrana, nemaju local dimming vec jedino sve zajedno on/off, deblji TV

 

Edge - ledice na rubu ekrana (uglavnom dole) kroz disperzijski filter obasjavaju ekran, mogu imati local dimming (najlosija verzija), tanji TV

 

FALD direct LED - ledice iza ekrana, imaju local dimming (zone), tj. pojedinacno on/off preko softverskog algoritma (Full Array Local Dimming), deblji TV

 

OLED/MicroLED - svaki pixel za sebe daje svjetlost, najbolji/najskuplji oblik, najtanji TV (cca nekoliko milimetara)

 

-  -  -  -  -

 

Neke ljude zivciraju pruge kod Edge local dimminga pa ga zagase, cime dobiju slicno kao da je Direct LED (znaci stalno upaljene). Nije ga moguce zagasiti potpuno na svima, poput Samsung modela iz 2018, vec samo staviti na low (sporije reagiraju).

 

Edge vs FALD:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 13:27 (Mad Ant).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mah..kod mene je Edge LED . Istina , ona pruga malo ide na k( ali LED traka značajno popravlja stvar), a isključivanje mi jednostavno nije opcija, pruge nema, ali kontrast i prikaz slike su drastično lošiji . Držim na medium i tako mi najbolje odgovara.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 13:37 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije važno samo kakve vrste zatemnenja ima određen televizor, več kako rade sami algoritmi na procesoru što se toga tiče:))

 
0 7 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...

Ako se ovo odnosi na mene, žao mi je radi toga, ali želim imati što više informacija i pitam sve što me zanima od tehničkih karakteristika.

Mislim se, tome forum i služi..

Mad Ant sam dobro skužio, ako tv nema dimming zone (nije FALD) a ima Full LED onda sve lampice rade non stop?

 


Ako stvarno ne znaš, ovdje si pročitaj...

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1563871965

4 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemre kamera to dočarati kako to izgleda. Gledam 4k video na YT, nisam se previse igrao sa postavkama namjestio dinamicnu sliku.

 

Ovak zvuk je propolicno dobar, nisam isao na glasnije od 25, cisto jer nisam sam doma pa bas da ne slusaju svi.

Ali u tom omjeru nekog krcenja zvucnika nije bilo,  sto se tice slike naravno klasicna televizija nisam uhvatio koji hd program 

ali slika je onako li la sta se tice nasih tuznih programa, kasnije cu skinuti neki 4k film pa pogleda.

 

Sam njihov UI, pa onako nije nesto ekstra nije ni los, pregrst app, opcija, bla bla bla...

Ono sto mi se jako svida je da sam primjetio da daljinski ima puno bolji odaziv nego na 

moja preostala dva tva ( samsung i grundig ), kako stisnem naredbu tako instant reagira.

 

Ono cime nisam prezadovoljan je kvaliteta izrade kucista. Po rubovima se na dodir plastika pomice.

Da to tako treba biti ne vjerujem medutim eto sta je tu je. Za 2100 ( 3k prije snizenja )

Cisto solidna telkica za ne prezahtjevne korisnike, ja sam ju prvenstveno uzeo za plejku.

ali to cu tek isprobati kad mi stigne komada zasad je na podu :D

 

Link od telke

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
love2ml86 kaže...

@garfield1 koliko 7304 ima dimming zona?

 Ima oko 16 cona.

Ne laži! Nema nikakve "cone" a kamoli zone. Taj KINESKI FILIPS jedino što ima je 8-bit frc i 60hz

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
garfield1 kaže...
love2ml86 kaže...

@garfield1 koliko 7304 ima dimming zona?

 Ima oko 16 cona.

Ne laži! Nema nikakve "cone" a kamoli zone. Taj KINESKI FILIPS jedino što ima je 8-bit frc i 60hz

 

 

 A koji drugi televizor u to rangu ima 10 bitni panel..? Kao drugo, koliko boja vidi oko čovjeka..? Kao treče, taj Philips nema konkurencije u tom cenovnom rangu:)) Jedina konkurencija mu je Panasonic gx800.

 

https://www.t3.com/news/t3-awards-2019-the-finest-tv-you-can-buy-for-under-pound1000-is-philips-7334

https://www.computerbild.de/artikel/avf-Tests-Fernseher-Philips-PUS7304-55PUS7304-The-One-22895743.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 18:49 (garfield1).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Flagship kaže...
garfield1 kaže...
love2ml86 kaže...

@garfield1 koliko 7304 ima dimming zona?

 Ima oko 16 cona.

Ne laži! Nema nikakve "cone" a kamoli zone. Taj KINESKI FILIPS jedino što ima je 8-bit frc i 60hz

 

 

 A koji drugi televizor u to rangu ima 10 bitni panel..? Kao drugo, koliko boja vidi oko čovjeka..? Kao treče, taj Philips nema konkurencije u tom cenovnom rangu:)) Jedina konkurencija mu je Panasonic gx800.

 

Nijedan KINESKI FILIPS NEMA

 

Tko će kupovat taj krsh kada za 1000€ ima 55XF9005. Ne znam koliko ti vidiš boja, sigurno si več star i janpi pa ni ne znaš:)

 

Kakva mrtva eisa, pravi izbor tek slijedi i to HDTVTest shootout u nedjelju. Znači samo REAL DEAL OLED-i poput LG 65C9, Panasonic 65GZ2000, Sony 65AG9. Nikakvi KINESKI televizori nemaju tamo što tražiti

 

 

https://www.hdtvtest.co.uk/n/2019-TV-Shootout-LG-C9-Panasonic-GZ2000-Sony-AG9-OLED-and-Samsung-Q90R-QLED

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 19:00 (Flagship).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
garfield1 kaže...
Flagship kaže...
garfield1 kaže...
love2ml86 kaže...

@garfield1 koliko 7304 ima dimming zona?

 Ima oko 16 cona.

Ne laži! Nema nikakve "cone" a kamoli zone. Taj KINESKI FILIPS jedino što ima je 8-bit frc i 60hz

 

 

 A koji drugi televizor u to rangu ima 10 bitni panel..? Kao drugo, koliko boja vidi oko čovjeka..? Kao treče, taj Philips nema konkurencije u tom cenovnom rangu:)) Jedina konkurencija mu je Panasonic gx800.

 

Nijedan KINESKI FILIPS NEMA

 

Tko će kupovat taj krsh kada za 1000€ ima 55XF9005. Ne znam koliko ti vidiš boja, sigurno si več star i janpi pa ni ne znaš:)

 

Kakva mrtva eisa, pravi izbor tek slijedi i to HDTVTest shootout u nedjelju. Znači samo REAL DEAL OLED-i poput LG 65C9, Panasonic 65GZ2000, Sony 65AG9. Nikakvi KINESKI televizori nemaju tamo što tražiti

 

 

https://www.hdtvtest.co.uk/n/2019-TV-Shootout-LG-C9-Panasonic-GZ2000-Sony-AG9-OLED-and-Samsung-Q90R-QLED

 

 Filips kako ti kazes je inace iz nizozemske.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
garfield1 kaže...
Flagship kaže...
garfield1 kaže...
love2ml86 kaže...

@garfield1 koliko 7304 ima dimming zona?

 Ima oko 16 cona.

Ne laži! Nema nikakve "cone" a kamoli zone. Taj KINESKI FILIPS jedino što ima je 8-bit frc i 60hz

 

 

 A koji drugi televizor u to rangu ima 10 bitni panel..? Kao drugo, koliko boja vidi oko čovjeka..? Kao treče, taj Philips nema konkurencije u tom cenovnom rangu:)) Jedina konkurencija mu je Panasonic gx800.

 

Nijedan KINESKI FILIPS NEMA

 

Tko će kupovat taj krsh kada za 1000€ ima 55XF9005. Ne znam koliko ti vidiš boja, sigurno si več star i janpi pa ni ne znaš:)

 

Kakva mrtva eisa, pravi izbor tek slijedi i to HDTVTest shootout u nedjelju. Znači samo REAL DEAL OLED-i poput LG 65C9, Panasonic 65GZ2000, Sony 65AG9. Nikakvi KINESKI televizori nemaju tamo što tražiti

 

 

https://www.hdtvtest.co.uk/n/2019-TV-Shootout-LG-C9-Panasonic-GZ2000-Sony-AG9-OLED-and-Samsung-Q90R-QLED

 

 Ču ti ja kazat kako stoje stvari sa OLED televizorima. Najbolji ove godine, če biti Panasonic GZ200 i Philips model 984, poslije sledi Philips model 804/854 i C9 i na kraju je Sony AG9:) Ali kako se cjene kreču, je best buy absolutno Philips 804..

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sutra, čim dođem s mora, ide unboxing panasonica. Vjerojatno ću to napravit prije no što se raspakiramo :D. Javim jesam li očaran il' razočaran, il' nešto između.

 

Btw, ubijate s tim citatima, dajte malo delete ovo-ono.

 

ps. kolega bloodborne, jel to Last of Us na telki? Ja ga tek nedavno odigrao, lajkam :)

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 22:00 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...

 Filips kako ti kazes je inace iz nizozemske.

 Jok, Kina za televizore. Isto kao i Toshiba Turska ako se ne varam...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 22:31 (Mad Ant).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ElektričnaOvca kaže...

Sutra, čim dođem s mora, ide unboxing panasonica. Vjerojatno ću to napravit prije no što se raspakiramo :D. Javim jesam li očaran il' razočaran, il' nešto između.

 

Btw, ubijate s tim citatima, dajte malo delete ovo-ono.

 

ps. kolega bloodborne, jel to Last of Us na telki? Ja ga tek nedavno odigrao, lajkam :)

 Je, otisao sam isprobati na yt neki 4k video i sjetim se trailera za tlou 2 koji nikad nece izaci.

 Dobra igrica, a nije ni tv za bacit 

 

@mad je, al i dalje je sve to med i čaj. Đabe se oni tu natjecu i podbadaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 22:44 (bloodborne).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...

 

@mad je, al i dalje je sve to med i čaj. Đabe se oni tu natjecu i podbadaju.

 Eh, po tome je najsmijesnije sto im svima OLED panele radi LG...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...

 Filips kako ti kazes je inace iz nizozemske. 

R36 kaže...

Jučer sjedim u širem društvu i čujem da je jedan od njih promjenio posao...poceo je radi u Philipsu Hrvatska prije pola godine. 

I tako klasična pitanja kako ti je i sl...

 

Pitam ja njega za TV...tj : Šta kažeš na Philips TV?

Kaze on meni : Mi smo ti brend Philips Tv prodali kinezima s uvjetom da moraju zadržat kvalitetu tv-a na istoj ili većoj razini. 

Zadnjih 4 godine s sporimo s njima jer im se kvaliteta Philips TV srozala i to utječe i na nas ostali biznis. Najvjerojatnije da ćemo im uzet brend Philips. 

Marza na na tv je mala i počeli su ugradivat loše komponente kako bi imali neku zaradu. 

Kaze da prosječan kupac misli da je Philips Tv - Philips a ne neki kinez i da im loša kvaliteta televizora loše utječe na ostalu paletu proizvoda. 

 

To sve kaže lik koji je veća faca u Philipsu, a ne neki prodavač i sl.  

 Neznam kako će proći ovaj spor budući da je 'TP Vision' firma koju su 2012 zajednički osnovali Philips (30%) i 'TPV Technology' (70%) i koja polaže prava na Philips televizore od 2014 godine u stopostotnom vlasništvu kineza. Tehnički gledano dolje bi trebalo pisati ili 'TP Vision' ili 'TPV Technology' no očigledno je da se ovi kinezi ni nisu namjeravali probiti na tržište kvalitetom kao neki drugi kineski proizvođači nego se skrivaju iza Philips imena.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 23:40 (Leon4rdo).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Platili su kinezi to da mogu koristiti ime Philips za TV. Čak i od ovih prodanih primjeraka dio ide Philipsu u Nizozemsku. Isto je i sa Grundigom koji se radi u Turskoj. Koliko orginalnog Philipsa to briga, ne znam baš. Oni su odlućili izaći iz TV biznisa, jer im je bio neisplativ i posvetiti se kučanskim aparatima, tako da ne vjerujem baš u tu priču. Na kraju postoje i nekakvi ugovori.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao B6 oled,imam B7 oled takodjer imam i malo burn ina ali iduci tv je opet samo oled.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji 65" do max 10.500 kn?

Pozdrav svima. Već mjesecima istražujem TV-e, zadnjih par dana intenzivno čitam ovu temu, evo oči već krvare :) Definitivno sam odlučio uzeti 65" TV. Nisam siguran bi li uzeo OLED, posebice jer ću ga imati u relativno svijetloj dnevnoj sobi i strah me kumulativnog burn-in-a (djeca znaju dosta gledati YouTube). I navečer kad gledamo film upaljeno je barem jedno svjetlo u sobi pa flim nikad ne gledamo u mraku. Također mi je važan širok kut gledanja pa nekako naginjem IPS TVu (LG) jer nemam para za Samsungov Q8 ili Q9.

 

Primarna namjena je spajanje na HTPC (Plex) s FHD filmovima. Max budžet je 10.500 kn.

 

Za cijenjene poznavatelje našeg tržišta, je li ovo dobra prilika - LG 65SM8600 = 9.899 kn? (5 god. garancije)
Ili ovo LG 65SK9500 = 10.375 kn? (samo 2 god. garancije)

Nešto treće?

 

Help! Nije hitno ali ne bi čekao u nedogled ako ne moram jer trenutno imam 32" TV koji me dobro služio 8 godina ali je stvarno vrijeme za promjenu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
Oggy1985s kaže...

Pozdrav svima. Već mjesecima istražujem TV-e, zadnjih par dana intenzivno čitam ovu temu, evo oči već krvare :) Definitivno sam odlučio uzeti 65" TV. Nisam siguran bi li uzeo OLED, posebice jer ću ga imati u relativno svijetloj dnevnoj sobi i strah me kumulativnog burn-in-a (djeca znaju dosta gledati YouTube). I navečer kad gledamo film upaljeno je barem jedno svjetlo u sobi pa flim nikad ne gledamo u mraku. Također mi je važan širok kut gledanja pa nekako naginjem IPS TVu (LG) jer nemam para za Samsungov Q8 ili Q9.

 

Primarna namjena je spajanje na HTPC (Plex) s FHD filmovima. Max budžet je 10.500 kn.

 

Za cijenjene poznavatelje našeg tržišta, je li ovo dobra prilika - LG 65SM8600 = 9.899 kn? (5 god. garancije)
Ili ovo LG 65SK9500 = 10.375 kn? (samo 2 god. garancije)

Nešto treće?

 

Help! Nije hitno ali ne bi čekao u nedogled ako ne moram jer trenutno imam 32" TV koji me dobro služio 8 godina ali je stvarno vrijeme za promjenu.

Imao IPS 4K tv i ako si fan gledanja filmova ne mogu ti preporucit tu vrstu ekrana,uzasno nizak kontrast pretvara crnu boju u sivu tako da ce ti sve scene koje bi trebale bit crne u biti bit sive a da o black barsima niti ne govorim.

OLED voli YT logo to ti mogu potvrdit iz prve ruke :) :) :)

Mene osobno burn in ne smeta ali ako se bojis toga moja preporuka je Samsung qled serija....

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...

 Filips kako ti kazes je inace iz nizozemske.

Si prespavao skoro cijelo desetljeće?:) Philips je bio Nizozemski do 2011. što se tiče televizora a od 2011. su KINEZI PREUZELI pa ga možemo slobodno nazvat i filips, neće se valjda nitko ljutit- možda samo onaj nesretni janez

5 godina
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
Oggy1985s kaže...

Pozdrav svima. Već mjesecima istražujem TV-e, zadnjih par dana intenzivno čitam ovu temu, evo oči već krvare :) Definitivno sam odlučio uzeti 65" TV. Nisam siguran bi li uzeo OLED, posebice jer ću ga imati u relativno svijetloj dnevnoj sobi i strah me kumulativnog burn-in-a (djeca znaju dosta gledati YouTube). I navečer kad gledamo film upaljeno je barem jedno svjetlo u sobi pa flim nikad ne gledamo u mraku. Također mi je važan širok kut gledanja pa nekako naginjem IPS TVu (LG) jer nemam para za Samsungov Q8 ili Q9.

 

Primarna namjena je spajanje na HTPC (Plex) s FHD filmovima. Max budžet je 10.500 kn.

 

Za cijenjene poznavatelje našeg tržišta, je li ovo dobra prilika - LG 65SM8600 = 9.899 kn? (5 god. garancije)
Ili ovo LG 65SK9500 = 10.375 kn? (samo 2 god. garancije)

Nešto treće?

 

Help! Nije hitno ali ne bi čekao u nedogled ako ne moram jer trenutno imam 32" TV koji me dobro služio 8 godina ali je stvarno vrijeme za promjenu.

Dobar izbor bi vjerojatno bio samsung 65Q80R ali cijena je višlja nego za 65" OLED, a da ne pričamo za Q90R

 

Sony 65XF9005 za otprilike 11000 s 5 godina garancije je uvijek dobar izbor, međutim zbog širokog kuta onda je ipak neki od ips opcija. Bolje od SM8600 gledaj 65SM9010 koji bi izašao ispod 11000 s popustom (FALD IPS, 100hz, HDMI 2.1 itd)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sm9010.html

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
MEGATAMA kaže...

Imao IPS 4K tv i ako si fan gledanja filmova ne mogu ti preporucit tu vrstu ekrana,uzasno nizak kontrast pretvara crnu boju u sivu tako da ce ti sve scene koje bi trebale bit crne u biti bit sive a da o black barsima niti ne govorim.

OLED voli YT logo to ti mogu potvrdit iz prve ruke :) :) :)

Mene osobno burn in ne smeta ali ako se bojis toga moja preporuka je Samsung qled serija....

 Eh, a koja? Za Q80/Q90 nemam para. 65" koštaju oko 15k i više... a Q60/Q70 imaju loš kut gledanja i nisu znatno bolji od npr. SK9500.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 1:21 (Oggy1985s).
4 godine
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
Oggy1985s kaže...

Pozdrav svima. Već mjesecima istražujem TV-e, zadnjih par dana intenzivno čitam ovu temu, evo oči već krvare :) Definitivno sam odlučio uzeti 65" TV. Nisam siguran bi li uzeo OLED, posebice jer ću ga imati u relativno svijetloj dnevnoj sobi i strah me kumulativnog burn-in-a (djeca znaju dosta gledati YouTube). I navečer kad gledamo film upaljeno je barem jedno svjetlo u sobi pa flim nikad ne gledamo u mraku. Također mi je važan širok kut gledanja pa nekako naginjem IPS TVu (LG) jer nemam para za Samsungov Q8 ili Q9.

 

Primarna namjena je spajanje na HTPC (Plex) s FHD filmovima. Max budžet je 10.500 kn.

 

Za cijenjene poznavatelje našeg tržišta, je li ovo dobra prilika - LG 65SM8600 = 9.899 kn? (5 god. garancije)
Ili ovo LG 65SK9500 = 10.375 kn? (samo 2 god. garancije)

Nešto treće?

 

Help! Nije hitno ali ne bi čekao u nedogled ako ne moram jer trenutno imam 32" TV koji me dobro služio 8 godina ali je stvarno vrijeme za promjenu.

 

S obzirom na navedene uvjete gledanja mislim da si sasvim dobro deducirao sto bi bilo najbolje u tvom slucaju. SK9500 je vise nego solidan izbor samo svakako bi gledao naci ili pricekati da se negdje pojavi s 5 god garancije, nije mala stvar ipak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 3:27 (Ivan0S).
15 godina
offline
Također 65", ali do cca 6000kn

Pozdrav kolege forumaši.

 

Evo, kao kolega Oggy1985s, također tražim 65", ali dosta nižeg cjenovnog ranga.

 

Evo želja, po prioritetu:

- većinom se gleda 24p materijal (HTPC, 1050ti), x265 1080p/2160p - znači tražim gladak 24p, jasno

- naginjem VA matrici zbog bolje crne/kontrasta

- DirectLED mi se čini bolja opcija od EdgeLED-a; bolja kontrola pri (ikakvom) dimmingu?

- OS nije ni potreba da bude SMART, nego da je što brži

 

Jedino pametno na što sam naletio je TCL 65DP660, ako gledam prvo na 24p. Znam da je Android i EdgeLED, al možda bi pregrizo zbog 24p.

Također sam vidio kolko traje prvi boot... Lijepa minuta...

 

Znam da sam zahtjevan, al molim prosvjetljenje :)

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Također 65", ali do cca 6000kn
lomba100 kaže...

Pozdrav kolege forumaši.

 

Evo, kao kolega Oggy1985s, također tražim 65", ali dosta nižeg cjenovnog ranga.

 

Evo želja, po prioritetu:

- većinom se gleda 24p materijal (HTPC, 1050ti), x265 1080p/2160p - znači tražim gladak 24p, jasno

- naginjem VA matrici zbog bolje crne/kontrasta

- DirectLED mi se čini bolja opcija od EdgeLED-a; bolja kontrola pri (ikakvom) dimmingu?

- OS nije ni potreba da bude SMART, nego da je što brži

 

Jedino pametno na što sam naletio je TCL 65DP660, ako gledam prvo na 24p. Znam da je Android i EdgeLED, al možda bi pregrizo zbog 24p.

Također sam vidio kolko traje prvi boot... Lijepa minuta...

 

Znam da sam zahtjevan, al molim prosvjetljenje :)

 

Ovdje imaš

 

Sony KD-65XF7005


https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-tv-prijemnik-kd-65xf7005?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Panasonic  65FX600E


https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-65fx600e-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-66703891

 

Sony 70XF8305


https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-tv-prijemnik-kd-70xf8305-android?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 9:23 (Crt True Colors).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
bloodborne kaže...

 Filips kako ti kazes je inace iz nizozemske.

Si prespavao skoro cijelo desetljeće?:) Philips je bio Nizozemski do 2011. što se tiče televizora a od 2011. su KINEZI PREUZELI pa ga možemo slobodno nazvat i filips, neće se valjda nitko ljutit- možda samo onaj nesretni janez

 Pa da ti budem iskren i jesam odavno vise ne pratim takve stvari. 

 Sto jer mi se neda, sto jer me zanima eventusono u trenutku kupovine sto kakvu i zasto tehnologiju ima.

 Citam malo tu komentare i ne znam da li bi rekao da sam sokiran koliko se opcenito ljudima da opterecivat necime

 sto ce ionako za god dana biti zamijenjeno novim. 

 

 Ulaziti u neke duboke dubioze jednostavno mi se vise neda. Zivot mi je prekratak i prezanimljiv da se opterecujem

 tehnologijom svog tva. I da ti bude ironicno jedna noname firma kao hisense za koju do prije mj dana nisam ni znao da postoji

 i to vec preko 50god. ima bolji odaziv daljinskog nego moja preostala 2 tv-a koja su kak ti brand.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...
Flagship kaže...
bloodborne kaže...

 Filips kako ti kazes je inace iz nizozemske.

Si prespavao skoro cijelo desetljeće?:) Philips je bio Nizozemski do 2011. što se tiče televizora a od 2011. su KINEZI PREUZELI pa ga možemo slobodno nazvat i filips, neće se valjda nitko ljutit- možda samo onaj nesretni janez

 Pa da ti budem iskren i jesam odavno vise ne pratim takve stvari. 

 Sto jer mi se neda, sto jer me zanima eventusono u trenutku kupovine sto kakvu i zasto tehnologiju ima.

 Citam malo tu komentare i ne znam da li bi rekao da sam sokiran koliko se opcenito ljudima da opterecivat necime

 sto ce ionako za god dana biti zamijenjeno novim. 

 

 Ulaziti u neke duboke dubioze jednostavno mi se vise neda. Zivot mi je prekratak i prezanimljiv da se opterecujem

 tehnologijom svog tva. I da ti bude ironicno jedna noname firma kao hisense za koju do prije mj dana nisam ni znao da postoji

 i to vec preko 50god. ima bolji odaziv daljinskog nego moja preostala 2 tv-a koja su kak ti brand.

 na takve su kinezi i računali kad su uzeli pilips da im služi kao brend pokriće za smeće koje uvaljuju - na ljude koji kupuju bez razmišljanja, jer im je razmišljanje postalo zamorno, ljude koji će tv zamijeniti za godinu dana iako kod televizora nema realne potrebe za zamjenu barem pet godina ako si u startu pametno odabrao

 

samo što je danas "pametno" ne razmišljati jer je to zamorno

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Koji 65" do max 10.500 kn?
Oggy1985s kaže...

Pozdrav svima. Već mjesecima istražujem TV-e, zadnjih par dana intenzivno čitam ovu temu, evo oči već krvare :) Definitivno sam odlučio uzeti 65" TV. Nisam siguran bi li uzeo OLED, posebice jer ću ga imati u relativno svijetloj dnevnoj sobi i strah me kumulativnog burn-in-a (djeca znaju dosta gledati YouTube). I navečer kad gledamo film upaljeno je barem jedno svjetlo u sobi pa flim nikad ne gledamo u mraku. Također mi je važan širok kut gledanja pa nekako naginjem IPS TVu (LG) jer nemam para za Samsungov Q8 ili Q9.

 

Primarna namjena je spajanje na HTPC (Plex) s FHD filmovima. Max budžet je 10.500 kn.

 

Za cijenjene poznavatelje našeg tržišta, je li ovo dobra prilika - LG 65SM8600 = 9.899 kn? (5 god. garancije)
Ili ovo LG 65SK9500 = 10.375 kn? (samo 2 god. garancije)

Nešto treće?

 

Help! Nije hitno ali ne bi čekao u nedogled ako ne moram jer trenutno imam 32" TV koji me dobro služio 8 godina ali je stvarno vrijeme za promjenu.

 Nano cell SK/SM serija ima bolje panele od nize UK/UM serije, ali SM8600 je ipak Edge panel i trenutna cijena je prevelika. Utoliko je SK9500 kao najbolji Nano cell iz 2018 bolji izbor jedino sto nema 5g garancije sto bi bilo obavezno za te novce. Mozda 65SM9010 ali opet je novi i cijena je previsoka pa treba obavezno pricekati akciju.

 

Neki kazu da je novi nasljednik SM9800 "slican" kao i stariji SK9500 pa evo jednog od rijetkih novih testova (video u textu):

 

https://www.benchmark.rs/artikal/test_lg_lg_55sm9800pla_nanocell_tv_video-4855

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 10:40 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice