Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.796
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon 9 mjeseci na C8 se pojavila jedna banding vertikalna linija s desne strane. Nije nešto što bi se uočilo kod regularnog gledanja ali kada se uključi poznata scena iz Marca Pola za testiranje bandinga vidi se.

Naravno kada se gleda u taj dio ekrana. Malo me to sad smeta i ustvari više se pitam za daljnje ponašanje TV-a. Nije panel ni ranije bio savršen ali nije bilo utjecaja na sliku. Nešto bleedinga s desne strane.
Ne razumijem zbog čega je došlo do takve promjene. Nije da se nešto živciram i da smeta ali me zanima.

Skužio sam kod testa s 5%. Zanimalo me vidi li se kakav image retantion nakon par sati FIFE ali ništa se ne vidi.

 

Baš sam malo čitao oko bleedinga

https://www.reddit.com/r/OLED/comments/a73tb3/lg_oled_glow_at_brightness_54_almost_like_ips/

To je nešto što se rijetko spominje.

Mene isto smeta što nakon podizanja brightnessa iznad 50 dolazi do bleedinga i više nema perfektne crne boje po čitavom ekranu.

Znam da svi kažu da je brightness 50 dovoljan ali nekada bi dobro došlo malo više svijetla da se vide nijanse.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 10:34 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Nakon 9 mjeseci na C8 se pojavila jedna banding vertikalna linija s desne strane. Nije nešto što bi se uočilo kod regularnog gledanja ali kada se uključi poznata scena iz Marca Pola za testiranje bandinga vidi se.

Naravno kada se gleda u taj dio ekrana. Malo me to sad smeta i ustvari više se pitam za daljnje ponašanje TV-a. Nije panel ni ranije bio savršen ali nije bilo utjecaja na sliku. Nešto bleedinga s desne strane.
Ne razumijem zbog čega je došlo do takve promjene. Nije da se nešto živciram i da smeta ali me zanima.

Skužio sam kod testa s 5%. Zanimalo me vidi li se kakav image retantion nakon par sati FIFE ali ništa se ne vidi.

 

Baš sam malo čitao oko bleedinga

https://www.reddit.com/r/OLED/comments/a73tb3/lg_oled_glow_at_brightness_54_almost_like_ips/

To je nešto što se rijetko spominje.

Mene isto smeta što nakon podizanja brightnessa iznad 50 dolazi do bleedinga i više nema perfektne crne boje po čitavom ekranu.

Znam da svi kažu da je brightness 50 dovoljan ali nekada bi dobro došlo malo više svijetla da se vide nijanse.

Vjerovatno ti se pokrenuo automatski pixel refresh ciklus...onaj od par sati koji se aktivira nakon sto panel odradi mislim 2000 sati(zaboravio tocan broj) i tada ti se slika moze promjenit i ako panel ima vertical banding tada ce postat izrazeniji.

Meni se to desilo na B6,kontaktirao sam LG.de i otisao u trgovinu po novi tv...uzeo B7 tako ds je meni banding ispao poklon 😁😁😁

Sto se tice dizanja brightnesa i svijetljenja panela(glow) to se desi na svim panelima nakon odredjene granice kada napucas panel sa previse svijetla.

Btw zanimljiv je ovaj novi Panasonic GZ2000 ili kako se zove....oni su modificirali LGo panel i podigli peak nits na 900+,smanjili ABL.....znaci moze se oled panel unaprijedjivat i ovi nasi modeli nisu limit tehnologije iako moram rec da je meni vec na B7 kada igram po noci i bude bright higlight poput nekakvog izvorsa svijetla vec na granici da bude presvijetlo i iritantno.

Zato ekipa kupuje one lampice i stvara slabo ambijentalno osvijetljenje kada po noci gledaju recimo jako svijetle panele od Sonya,Samsunga itd da im ne napreze oci preveliko osvijetljenje.

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50B7500/

vs

https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-1571-samsung-led-tv-ue43ru7402uxxh-uhd-smart?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

kaj je bolje? ili nesto trece ako ima (do 4000 max ako je bitna razlika). trebo sam uzeti philips iz elipsa bio je na akciji ali sam fulo datum lol XD

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 11:31 (youngšverbulja).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Već smo spomenuli vertical banding nakon refresh cyclea nakon 2000 sati, a i ekipa na onom threadu je pravilno primjetila da je OP dizao "brightness" slike, a ne OLED backlight, zato je i dobio sivi ekran (a ne bleed kako je mislio, jerbo per-pixel OLED jel'te).

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 11:32 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Već smo spomenuli vertical banding nakon refresh cyclea nakon 2000 sati, a i ekipa na onom threadu je pravilno primjetila da je OP dizao "brightness" slike, a ne OLED backlight, zato je i dobio sivi ekran (a ne bleed kako je mislio, jerbo per-pixel OLED).

Par godina me nije bilo na forumu pa ne znam koje ste teme obradili/prosli,ja sam takodjer o svemu tome pisao na drugim forumima.

Pozitivno je sto banding ulazi pod gresku panela/garanciju u slucaju oleda.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ispada da se OLED stvarno treba dadiljat. 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Ispada da se OLED stvarno treba dadiljat. 

 Ne treba !

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kakvo dadiljanje, nisam rob TV, moj c8 radi sigurno 10tak sati dnevno, nakon samsunga serije9, ovo je preporod, oled je nenadjebiv u svim segmentima kvalitete slike, ustvari svako kupuje sta želi, ovdje se savjetuje, pa ko kak to prihvati, samo znam da led LCD nikad nise neću kupit, samo oled... dok ne dođe kakva bolja tehnologija... c8 je na puno mjesta, sajtova, recenzenata proglasen najboljim TV za 2018, o čemu dalje pričamo...
 
7 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Nakon 9 mjeseci na C8 se pojavila jedna banding vertikalna linija s desne strane. Nije nešto što bi se uočilo kod regularnog gledanja ali kada se uključi poznata scena iz Marca Pola za testiranje bandinga vidi se.

Naravno kada se gleda u taj dio ekrana. Malo me to sad smeta i ustvari više se pitam za daljnje ponašanje TV-a. Nije panel ni ranije bio savršen ali nije bilo utjecaja na sliku. Nešto bleedinga s desne strane.
Ne razumijem zbog čega je došlo do takve promjene. Nije da se nešto živciram i da smeta ali me zanima.

Skužio sam kod testa s 5%. Zanimalo me vidi li se kakav image retantion nakon par sati FIFE ali ništa se ne vidi.

 

Baš sam malo čitao oko bleedinga

https://www.reddit.com/r/OLED/comments/a73tb3/lg_oled_glow_at_brightness_54_almost_like_ips/

To je nešto što se rijetko spominje.

Mene isto sme

ta što nakon podizanja brightnessa iznad 50 dolazi do bleedinga i više nema perfektne crne boje po čitavom ekranu.

Znam da svi kažu da je brightness 50 dovoljan ali nekada bi dobro došlo malo više svijetla da se vide nijanse.

 Ne diži brightness, on ne služi za to.

Ako zelis vise detalja odaberi drugu gamu. Ja gledam na 2.2.

ako tije to pretamno probaj 1.9.

Ako zelis nesto izmedu, uzmi 2.2 i na 2 point podigni si low rgb vrijednosti na npr 5 ili  vise.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
kakvo dadiljanje, nisam rob TV, moj c8 radi sigurno 10tak sati dnevno, nakon samsunga serije9, ovo je preporod, oled je nenadjebiv u svim segmentima kvalitete slike, ustvari svako kupuje sta želi, ovdje se savjetuje, pa ko kak to prihvati, samo znam da led LCD nikad nise neću kupit, samo oled... dok ne dođe kakva bolja tehnologija... c8 je na puno mjesta, sajtova, recenzenata proglasen najboljim TV za 2018, o čemu dalje pričamo...

Oled do microleda,ne ocekujem nikakvu drasticno drukciju panel tehnologiju do tada.

I ovi hibridi qdoled su samo qd filteri na oled panelu iako ce sigurno donjet poboljsanja zanima me kakav ce bit vijek trajanja ako su uistinu u pitanju rgb oledi.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Par godina me nije bilo na forumu pa ne znam koje ste teme obradili/prosli,ja sam takodjer o svemu tome pisao na drugim forumima.

Pozitivno je sto banding ulazi pod gresku panela/garanciju u slucaju oleda.

 Mislio sam na CroDextera jer sam nedavno bas spomenuo pixelrefresh na 2000 sati.

 

Neki su dobili promjenu panela, ali nekima zbog "premalog" bandinga odbili... Pokrenes manualno pixel refresh par puta pa se mozda pogorsa dovoljno za promjenu

 

Ali ozbiljno, ako je banding minimalan (znaci tek na test slikama kada ga trazis) treba pustit TV da sam odrađuje svoje i efekt ce se smanjiti nakon nekog vremena, takav je bio konsenzus na AVforums...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 12:35 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
kakvo dadiljanje, nisam rob TV, moj c8 radi sigurno 10tak sati dnevno, nakon samsunga serije9, ovo je preporod, oled je nenadjebiv u svim segmentima kvalitete slike, ustvari svako kupuje sta želi, ovdje se savjetuje, pa ko kak to prihvati, samo znam da led LCD nikad nise neću kupit, samo oled... dok ne dođe kakva bolja tehnologija... c8 je na puno mjesta, sajtova, recenzenata proglasen najboljim TV za 2018, o čemu dalje pričamo...

 Ja jedino za rifljanje djece i bacanje igracaka ne bi preporucio OLED

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ma i gledaju yt sig par sati dnevno, al slika je full screen tak da nema znakova od yz, jedino kod promjene crtanog, al yt upaljen a djeca se igraju, malo gledaju, i nek dura do bubam c13 i uzmem c12 tad kad izade c13 haha i opet dobro, jednom sam dao odmah hrpu love za tv kad je izasao i nikad vise, jos me boli to razocaranje, a samsung mi je bio vrh u svemu (ajd s10+ je stvarno dobar mob, izdrzat ce 2god 😊)
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
kakvo dadiljanje, nisam rob TV, moj c8 radi sigurno 10tak sati dnevno, nakon samsunga serije9, ovo je preporod, oled je nenadjebiv u svim segmentima kvalitete slike, ustvari svako kupuje sta želi, ovdje se savjetuje, pa ko kak to prihvati, samo znam da led LCD nikad nise neću kupit, samo oled... dok ne dođe kakva bolja tehnologija... c8 je na puno mjesta, sajtova, recenzenata proglasen najboljim TV za 2018, o čemu dalje pričamo...

 

Mislim da nije poanta u tom. Nitko ne spori da "oled je nenadjebiv u svim segmentima kvalitete slike" no isto tako nitko ne spori da je npr "Ferrari nenadjebiv u svim segmentima kvalitete voznje" pa to opet ne znaci da bi ga trebao nabijati u crveno na hladan motor.

 

Mozes naravno, jer eto neces ti bit rob autu. Tvoj auto tvoj OLED, no vald ako hoces da te sluze dugo i ugodno ne bi bilo lose pripazit na ono sto nije dobro za svako od toga sto ne znaci da se ista "dadilja" vec samo pazis na svoje.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A koji bi to auto ti nabijao u crveno na hladan motor? Ma GG
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
A koji bi to auto ti nabijao u crveno na hladan motor? Ma GG

 

Nijedan, to i je cijela poanta da ako je nesto "nenadjebivo" ne znaci nuzno da nemas na sto pazit. "GG" za citanje sa razumijevanjem.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koja je razlika osim velicine?

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50B7500/

 

su dobri ovi hisense televizori? annybody?

 

koji je najbolji tv do 4000 trenutno u Elipsu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 14:56 (youngšverbulja).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...
markoveliki kaže...
A koji bi to auto ti nabijao u crveno na hladan motor? Ma GG

 

Nijedan, to i je cijela poanta da ako je nesto "nenadjebivo" ne znaci nuzno da nemas na sto pazit. "GG" za citanje sa razumijevanjem.

 A isto tako ako u ocekivanom radnom vijeku uredaja ne ocekuju nikakvi problemi bez obzira na nacin koristenja meni je to dovoljno da ne moram paziti. Ako ce se nakon toga pojaviti neki problemi zaista mi nije bitno jer ionako cu do tad mijenjati tv.

 

A i da auto tjeras hladnog u crveno, izdrazat ce sigurno dovoljno dugo :)

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 A isto tako ako u ocekivanom radnom vijeku uredaja ne ocekuju nikakvi problemi bez obzira na nacin koristenja meni je to dovoljno da ne moram paziti. Ako ce se nakon toga pojaviti neki problemi zaista mi nije bitno jer ionako cu do tad mijenjati tv.

 

Generalno se slazem. No ovisi naravno kakav tko radni vijek ocekuje od uredjaja, a vezano za burn-in problem je boldirani dio. Ako ga planiras imat godinu-dvije vjerovatno neces imat problema, no ako je to 4-5 (sto je u HR vjerujem cesca situacija) onda je ipak druga prica.

 

 

Pixel kaže...

A i da auto tjeras hladnog u crveno, izdrazat ce sigurno dovoljno dugo :)

 

I opet ovisi jel to "dovoljno dugo" nekom 100k ili 300k km. :) Ako je 300k bolje ga ne tjerat hladnog u crveno, a ako planiras imat OLED burn-in free 5 godina bolje malo pripazit sto i koliko dugo se gleda.

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
normalno koristenje i normalno pazenje, il kad vec spominjete aute, redovni servis i pazenje auta kolko treba, izmjena dotrajalih dijelova i tak to se podrazumijeva, pod dadiljanje nisam mislio voznja na 6000 obrtaja a motor na 65stupnjeva.. citajte vi sa razumijevanjem, imam staru Pan plazmu st50, ako znate koji je to tv, iz 2012, jos uvijek radi bez burn in-a a bio je veliko hype bit ce bit bit zaprzene slike, a kod tasta je zadnjih 4godine i dela ki singerica
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iamo sam VT60 ali sam prodao za tadasnji Samsung 7 flat serija 4K 2k14 i dan dns zalim za njom ... vrhusnki noePDP panel i 3D anti chrosswalk tehnologija 

 

prije toga Pionner Kuro,ST20,GT30,VT20,ST50 i VT60.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 18:00 (4mal).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima di koja akcijica,frend uzima tv do 4Kkn,sto da mu preporucim?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

3739kn na zabu.......

VA panel, direct led.......

nema androida....

 

ja naručio naslipo..........

nabijen vas.............
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ushirlo kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

3739kn na zabu.......

VA panel, direct led.......

nema androida....

 

ja naručio naslipo..........

 Kakav je Smart na tom TVu, tu bi trebao biti neki osnovni operativni sustav, kakva mu je uopće podrška za aplikacije?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

neki linuxoid......

ima netflix, youtube, amazon.......

meni ni to ne treba jerbo imam htpc.........

buta se 6 sekundi od full gašenja, ili 3 sec od stand by........

 

nabijen vas.............
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...
ushirlo kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7005-4k.html

 

3739kn na zabu.......

VA panel, direct led.......

nema androida....

 

ja naručio naslipo..........

 Kakav je Smart na tom TVu, tu bi trebao biti neki osnovni operativni sustav, kakva mu je uopće podrška za aplikacije?

 Već sam napisao nekoliko stranica ranije da imam taj TV i da je odlična kvaliteta slike i da je brz TV, ali da NIJE za onoga kome treba smart TV. Na njemu je nekakav Opera OS koji je potpuno ostao bez podrške i od aplikacija ima samo Youtube i Netflix.

Nema više ni app store gdje se mogu skidati nove aplikacije. Znači samo YT, Netflix i puštanje multimedije. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je danas bitan i taj Smart dio kao i sve ostale stvari na TVu, kad mi istekne ugovor sa MaxTVom, nakon toga samo Internet, i pretplata na sve streaming servise. Eventualno dodati IPTV i imaš sve što poželiš po cijenu normalnog ugovora.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije lose, ima i 5 godina garancije.

Meni te smart opcije isto nisu bitne, imam android box ak mi to bude trebalo.

E sad da mi je jos nabavit ovu Zaba mastercard karticu da mogu dobit tih 15%. Jel bi prosla Mastercard od Revlouta ? 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 18:18 (AmonZero).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nemam ni ja zabu.....

ali imam ljude....

nabijen vas.............
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AmonZero kaže...

 Jel bi prosla Mastercard od Revlouta ? 

Na dosta artikala da, osim ako nije naznačeno ZABA MasterCard.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice